Постанова від 14.04.2026 по справі 161/7607/26

Справа № 161/7607/26

Провадження № 3/161/2225/26

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м.Луцьк 14 квітня 2026 року

Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Олексюк А.В., при секретарі Опальчук А.А., за участю особи, яка притягається до відповідальності ОСОБА_1 , прокурора Савчука І.А., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса: АДРЕСА_1 , член експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи КП «Волинська обласна клінічна лікарня», -

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

З протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією №190 від 31.03.2026 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи членом експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи КП «Волинська обласна клінічна лікарня», відповідно до п.п. «ґ», п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб?єктом на якого поширюється несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)). Встановлено, що згідно наказу №190-ос від 03 грудня 2024 з 04 грудня 2024 на посаду лікаря-ендокринолога ендокринологічного відділення КП «Волинська обласна клінічна лікарня» Волинської обласної ради було прийнято ОСОБА_1 . Відповідно до наказу директора КП «Волинська обласна клінічна лікарня» №9-од від 02 січня 2025 року ендокринолога ендокринологічного відділення ОСОБА_1 включено до складу лікарів, які мають право проводити оцінювання повсякденного функціонування особи у складі експертних команд у КП «Волинська обласна клінічна лікарня». ОСОБА_1 зобов?язана до 00 годин 00 хвилин 01.04.2025 подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)). Опрацюванням відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 , декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)) подана несвоєчасно, а саме 21.03.2026. Подальшою перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 мала реальну можливість своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік у зв?язку з відсутністю будь-яких поважних причин несвоєчасності подання декларації. ОСОБА_1 , будучи суб?єктом декларування, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)), чим порушила вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні вищевказаних адміністративних правопорушень пов'язаних з корупцією визнала, суду пояснила, що можливо невірно зрозуміла антикорупційне законодавство. Просила суворо не карати.

Прокурор Савчук І.А. в судовому засіданні суду пояснив, що ОСОБА_1 належним чином ознайомлена з вимогами Закону України «Про запобігання корупції», що підтверджується інформацією КП «Волинська обласна клінічна лікарня», вчинивши без поважних причин дії, які виразилися у несвоєчасному поданні декларації за 2024 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)), порушила вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Просив визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та призначити стягнення у виді штрафу в розмірі 850 гривень.

Заслухавши в судовому засіданні пояснення особи, яка притягається до відповідальності, прокурора, дослідивши письмові матеріали справи в їх сукупності, суд приходить до висновку про визнання ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення пов'язаного з корупцією, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 172-6 КУпАП несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування урегульовано статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції».

Частиною 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у п. 1, пп. "а", "в"-"г" п. 2 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до ст. 47 Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством у визначеному ним порядку.

На офіційному веб-сайті Національного агентства забезпечується відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом можливості перегляду, копіювання та роздруковування інформації, а також у вигляді набору даних (електронного документа), організованого у форматі, що дозволяє його автоматизоване оброблення електронними засобами (машинозчитування) з метою повторного використання.

Відповідно до ч. 2 ст. 47 Закону, інформація про особу в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зберігається упродовж всього часу виконання цією особою функцій держави або місцевого самоврядування, а також упродовж п?яти років після припинення виконання нею зазначених Функцій, крім останньої декларації, поданої особою, яка зберігається безстроково.

Згідно наказу №190-ос від 03 грудня 2024 з 04 грудня 2024 • на посаду лікаря-ендокринолога ендокринологічного відділення кП «Волинська обласна клінічна лікарня» Волинської обласної ради було прийнято ОСОБА_1 (а.с.22).

Відповідно до наказу директора КП «Волинська обласна клінічна лікарня» №9-од від 02 січня 2025 року ендокринолога ендокринологічного відділення ОСОБА_1 включено до складу лікарів, які мають право проводити оцінювання повсякденного функціонування особи у складі експертних команд у КП «Волинська обласна клінічна лікарня» (а.с.13)

Відповідно до п.п. «ґ», п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції». ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, а тому, будучи членом ЕКОПФО КП «Волинська обласна клінічна лікарня», зобов?язана до 00 годин 00 хвилин 01.04.2025 подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)).

Згідно відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 , декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)) подана несвоєчасно, а саме 21.03.2026 о 12:49 год.

Відповідно до листа Національного агентства з питань запобігання корупції №47-06/71859-25 від 25.08.2025, щодо роботи інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» встановлено, що через збій в мережевій інфраструктурі Реєстру, доступ користувачів до публічної частини Реєстру та персонального електронного кабінету у Реєстрі був обмежений 16.01.2025 з 10:48 по 12:00. Через помилку, пов?язану з апаратним збоєм в роботі Реєстру, у період з 01:41 до 10:28 20.01.2025 доступ користувачів до публічної частини Реєстру та персонального електронного кабінету у Реєстрі був обмежений. У зв?язку зі збоєм в роботі каналу передачі даних постачальника Інтернет послуг, доступ користувачів до публічної частини Реєстру, публічного АРІ Реєстру та персонального електронного кабінету у Реєстрі був обмежений 26.02.2025 з 01:10 по 01:12 та з 02:19 по 03:27. У період з 15:03 по 15.10 07.03.2025 у зв?язку зі збоєм в роботі бази даних, доступ користувачів до персонального електронного кабінету Реєстру був обмежений. Через збій в роботі бази даних, доступ користувачів до публічної частини Реєстру, публічного АРІ Реєстру та персонального електронного кабінету у Реєстрі був обмежений 10.03.2025 з 12:38 по 13:02. У зв?язку зі збоєм в роботі бази даних, доступ користувачів до публічної частини Реєстру, публічного АРІ Реєстру та персонального електронного кабінету був обмежений 12.03.2025 з 15:01 по 15:17 та з 16:15 по 16:18. Через збій в роботі бази даних, доступ користувачів до персонального електронного кабінету Реєстру був обмежений 07.04.2025 3 00:00 по 10:25. У період з 19:15 по 21:42 21.04.2025 та з 19:03 по 21:05 28.04.2025 у зв?язку з проведенням планових робіт з оптимізації функціонування кластерів баз даних, доступ користувачів до публічної частини Реєстру, публічного АРІ Реєстру та персонального кабінету у Реєстрі був обмежений. У зв?язку з проведенням робіт з переналаштування кластеру Redis, послуг, доступ користувачів до публічної частини Реєстру, публічного АРІ Реєстру та персонального електронного кабінету у Реєстрі був обмежений 04.07.2025 з 04:52 по 04:59 та з 05:49 по 05:57. Інших технічних несправностей та перебоїв у роботі Реєстру, які б завадили поданню документів до Реєстру у період з 01.01.2025 по 10.07.2025, не зафіксовано (а.с.32).

Судом встановлено, що ОСОБА_1 була зобов'язана до 00 годин 00 хвилин 01.04.2025 подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність)), а фактично її подала 21.03.2026 о 12:49 год, тобто несвоєчасно (а.с.28-31).

Вина ОСОБА_1 повністю доводиться матеріалами справи, дослідженими в судовому засіданні, а саме: даними, що містяться в протоколі про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією №190 від 31.03.2026 року; копіями наказів, письмових пояснень, повідомлення НАЗК та іншими матеріалами справи.

Суд звертає увагу, що ОСОБА_1 належним чином ознайомлена з вимогами Закону України «Про запобігання корупції», що підтверджується інформацією КП «Волинська обласна клінічна лікарня», будь-яких поважних причин невиконання такого обв'язку вчасно не встановлено, декларацію подала із запізненням.

Своїми умисними протиправними діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Досліджені докази є логічними і послідовними, а тому не викликають сумнівів та в сукупності поза розумним сумнівом підтверджують обставини викладені у протоколі.

Таким чином, винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, повністю підтверджується матеріалами справи та не заперечується нею безпосередньо.

Враховуючи характер скоєного правопорушення, особу, що притягується до адміністративної відповідальності, яка свою вину визнала, суд вважає за необхідне притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накласти стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Згідно ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів в порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.

На підставі ст. 40-1 КУпАП, п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника слід також стягнути судовий збір у сумі 665,60 грн.

Керуючись ст.ст. 36, 172-6, 283, 284 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та застосувати до неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 (вісімсот п'ятдесят гривень).

Роз'яснити ОСОБА_1 , що у разі несплати штрафу протягом 15 днів в порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 665 (шістсот шістдесят п'ять) гривень 60 копійок за наступними реквізитами: (отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).

Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд, шляхом подачі апеляційної скарги особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником упродовж десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Луцького міськрайонного суду А.В. Олексюк