справа № 361/884/26
провадження № 3/361/330/26
31.03.2026
31 березня 2026 року м. Бровари
Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Анікушин В.М., розглянувши адміністративні справи, що надійшли від інспектора сектору адміністративної практики Броварського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
- за вчинення правопорушень, передбачених частиною першою статті 130 та статтею 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП),-
29 січня 2026 року до Броварського міськрайонного суду Київської області надійшли справи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною першою статті 130 та статтею 124 КУпАП відносно ОСОБА_1 .
Вивчивши матеріали вищезазначених справ про притягнення до адміністративної відповідальності, з урахуванням положень статті 36 КУпАП, суддя вважає за доцільне об'єднати справи в одне провадження з метою їх об'єктивного і повного розгляду та присвоїти їм загальний номер. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною першою статті 130 та статтею 124 КУпАП відносно ОСОБА_1 справу № 361/885/26 провадження № 3/361/331/26, справу № 361/884/26 провадження № 3/361/330/26 об'єднати, присвоїти їм загальний номер справи № 361/884/26 провадження № 3/361/330/26.
08 квітня 2025 року, о 20 годині 40 хвилин, поблизу будинку 17 по бульвару Незалежності в місті Броварах Київської області, ОСОБА_1 , керуючи автомобілем марки «Hyundai Sonata», н.з. НОМЕР_2 , не вибрав безпечну швидкість руху, не дотримався безпечної дистанції, в результаті чого допустив зіткнення з автомобілем марки «BMW», н.з. НОМЕР_3 , під керуванням ОСОБА_2 . Внаслідок дорожньо- транспортної пригоди транспортні засоби отримали механічні пошкодження, водії та інші учасники дорожнього руху не постраждали. При цьому, ОСОБА_1 керував автомобілем марки «Hyundai Sonata», н.з. НОМЕР_2 в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння проводився на місці зупинки транспортного засобу за допомогою приладу Alkotesr Drager 6820 прилад ARLH 0170, тест № 1788, результат 2,10 ‰. Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 порушив п. 12.1, п. 2.9 «а» Правил дорожнього руху та вчинив адміністративні правопорушення, передбачені частиною першою статті 130 та статтею 124 КУпАП.
ОСОБА_1 вину у вчинених правопорушеннях визнав, підтвердив обставини, викладені у протоколах про адміністративні правопорушення.
Оцінюючи зібрані по справі докази в їх повній сукупності, опитавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Згідно з приписами п. 12.1 Правил дорожнього руху, під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен ураховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним.
Відповідно до п. 2.9 «а» Правил дорожнього руху водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також іншими документами.
Зі змісту частини першої статті 266 КУпАП, оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння підлягають особи, які керують транспортними засобами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного сп'яніння.
Відповідно до пункту 2 Розділу І «Загальні положення» Інструкції, огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених частиною першою статті 130, статтею 124 КУпАП, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 562189 від 08 січня 2026 року, результатом огляду на стан алкогольного сп'яніння 2,10 ‰ тесту № 1788, проведеного за допомогою алкотесту Drager Alkotest 6820 прилад ARLH 0170, актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, направленням до закладу охорони здоров'я, відеозаписом обставин складання адміністративного матеріалу, протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 562196 від 08 січня 2026 року, схемою місця ДТП від 08 січня 2026 року, письмовими поясненнями ОСОБА_2 .
Суд визнає зазначені докази належними та допустимими, такими, що зібрані у законний спосіб. Докази, що містяться в матеріалах справи, на підтвердження вини у вчиненні правопорушення, передбаченого частиною першою статті 130 КУпАП зібрані з дотриманням вимог статті 266 КУпАП, Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1103 від 17 грудня 2008 року та Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженою Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України № 1452/735 від 09 листопада 2015 року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України № 1413/27858 від 11 листопада 2015 року.
Відтак, суд дійшов висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених частиною першою статті 130, статтею 124 КУпАП, які виразилися у порушенні водієм вимог п. 12.1, п. 2.9 «а» Правил дорожнього руху, доведена повністю.
Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність за вчинення адміністративного правопорушення судом не встановлено.
З урахуванням обставин вчинених правопорушень, особи правопорушника, вважаю за необхідне накласти урахуванням положень статті 36 КУпАП на ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах санкції частини першої статті 130 КУпАП , накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17 000 грн з позбавленням права керування всіма видами транспортних засобів на один рік.
Водночас відповідно до вимог статті 40-1 КУпАП, з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 665 грн 60 коп., сплату якого передбачено пунктом 5 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір». Підстав для звільнення ОСОБА_3 від сплати судового збору не встановлено.
Керуючись пунктами 2, 5 статті 24, статтями 27, 30, 36, 221, 283-285 КУпАП,
Об'єднати справи про адміністративні правопорушення, справу № 361/885/26 провадження
№ 3/361/331/26, справу № 361/884/26 провадження № 3/361/330/26 в одне провадження та присвоїти їм загальний номер справи № 361/884/26 провадження № 3/361/330/26.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушень, передбачених частиною першою статті 130, статтею 124 КУпАП.
ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 130 та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) грн з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.
ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене статтею 124 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Застосувати до ОСОБА_1 остаточне адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) грн з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь держави судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу в розрахунку на місяць, що становить 665 грн 60 коп.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу у зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подачі апеляції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Постанова може бути звернута до примусового виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання законної сили.
Суддя В.М. Анікушин