Справа № 331/1755/26
Провадження № 3/331/1035/2026
13 квітня 2026 року м. Запоріжжя
Суддя Олександрівського районного суду міста Запоріжжя Кольц Д.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення за протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №784270 від 10.02.2026 року, яка надійшла з Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працевлаштованої бухгалтером в ПК ВЧД 7 «Запоріжжя 1», зареєстрованої та фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 3 ст. 184 КУпАП, -
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №784270 від 10.02.2026 року - 10.02.2026 року о 19-57 годин ОСОБА_1 , перебуваючи за місцем проживання, ухилилась від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо виховання неповнолітньої доньки ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка у вищевказаний час, знаходячись за адресою м. Запоріжжя, пр. Соборний, 147, у приміщенні ТЦ «Україна», розпивала слабоалкогольний напій «REVO», об'ємом 0,5 л з вмістом спирту 8,5 %, чим порушила вимоги ст. 178 КУпАП, яка не досягла віку настання адміністративної відповідальності, мати в цей час порушила вимоги ч. 2 ст. 150 СК України
Згідно ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.
Згідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Ст. 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Відповідно до ст. 256 КУпАП України к протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до п.п. 7, 9 «Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення», затвердженої наказом МВС України від 06.11.2015 року № 1376, зазначаються, зокрема: графі «дата, час, місце вчинення і суть учиненого адміністративного правопорушення» - суть адміністративного правопорушення повинна точно відповідати ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у статті Кодексу України про адміністративні правопорушення, за якою складено протокол, з конкретизацією суті порушення.
Постановою від 06.03.2026 року протокол повертався до Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області для усунення недоліків, для зазначення даних про місце вчинення адміністративного правопорушення
На усунення недоліків уповноваженою особою було надано інформаційну довідку, яка як документ несе інформативний характер щодо обставин, які передували складанню протоколу. Вказана інформаційна довідка не містить жодної вказівки на місце вчинення адміністративного правопорушення, що унеможливлює вирішення питання про підсудність матеріалу про адміністративне правопорушення. .
Пунктом 24 постанови № 14 Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року було встановлено наступне: «Визнати правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення».
За наслідками таких встановлених недоліків, у суду немає можливості повно, всебічно та об'єктивно розглянути дану справу, а тому матеріали адміністративної справи слід повернути на доопрацювання для усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині постанови.
Додатково суд зазначає, що відповідно до Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.11.2015 №1376, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 01 грудня 2015 р. за № 1496/27941 не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 256, 278, 283,284 КУпАП,-
Матеріали справи за протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №784270 від 10.02.2026 року відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області - для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Д.М. Кольц