Справа № 308/5260/26
1-кс/308/2053/26
09 квітня 2026 року м. Ужгород
Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні скаргу ОСОБА_4 , в інтересах якого діє представник - адвокат ОСОБА_5 , на бездіяльність прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви про кримінальне правопорушення,
ОСОБА_4 , в інтересах якого діє представник - адвокат ОСОБА_5 , через підсистему «Електронний суд» звернувся до слідчого судді зі скаргою в порядку ст. 303 КПК України, згідно з якою просить зобов'язати уповноважену особу Закарпатської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону невідкладно внести відомості про вчинення посадовими особами - військовослужбовцями ІНФОРМАЦІЯ_1 кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 146, ч. 5 ст. 426-1 КК України, до Єдиного реєстру досудових розслідувань на підставі заяви адвоката ОСОБА_5 , який діє в інтересах ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , від 27.03.2026 №136 (лист відповідь від 30.03.2026 №30.52/02-1975ВИХ-26), та розпочати за цією заявою досудове розслідування у формі досудового слідства.
На обґрунтування скарги адвокат зазначає, що 27.03.2026 адвокат ОСОБА_5 , який діє в інтересах ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , звернувся до Закарпатської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону із заявою про вчинення посадовими особами військовослужбовцями ІНФОРМАЦІЯ_1 злочинів, передбачених ч. 2 ст. 146, ч. 5 ст. 426-1 КК України, а саме: 27.03.2026, приблизно об 11 год. 00 хв., викрали та незаконно позбавили волі громадянина України ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , паспорт ВР442900, місце реєстрації: АДРЕСА_1 , якого незаконно утримують проти його волі в адмінбудівлі, а саме: в приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_3 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 . Працівники військовослужбовці ІНФОРМАЦІЯ_3 здійснювали без правових підстав позбавлення ОСОБА_4 свободи.
Повідомляє, що ОСОБА_4 має відповідні документи щодо відстрочки від мобілізації, веде догляд за своєю дружиною - особою з інвалідністю ІІ групи ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , яка потребує постійного стороннього догляду.
Зазначає, що посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_3 неналежно поставилися до покладених на них обов'язків військової служби, що визначаються Статутами Збройних Сил України та нормами Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2022 р. №154, Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. №560, всупереч наведених вимог 27.03.2026 незаконно викрали та утримували ОСОБА_4 , що свідчить про грубе порушення конституційних прав останнього.
Адвокат вважає, що в діях посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_3 є ознаки кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 146, ч. 5 ст. 426-1 КК України.
Заява була зареєстрована у канцелярії Закарпатської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону 27.03.2026.
Звертає увагу, що листом Закарпатської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону 30.03.2026 №30.52/02-1975ВИХ-26 надано відповідь, проте жодних дій, спрямованих на внесення наданих за заявою адвоката ОСОБА_5 відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та здійснення досудового слідства даним органом досудового слідства не вчинялося.
Не зважаючи на імперативні вимоги закону, всупереч ст. 214 КПК України, Закарпатською спеціалізованою прокуратурою у сфері оборони Західного регіону допущено бездіяльність. Вважає, що відомості, викладені в повідомленні, повинні негайно, але не пізніше 24 години після подання заяви бути внесені до ЄРДР.
Адвокат ОСОБА_5 у дане судове засідання не з'явився, при цьому подав заяву від 09.04.2026, згідно з якою просить розглядати дану скаргу на бездіяльність уповноважених осіб Закарпатської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, на підставі заяви без його участі та заявника. Скаргу підтримує повністю та просить її задовольнити.
Прокурор Закарпатської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_3 у судовому засідання просив відмовити у задоволенні скарги, вважаючи таку безпідставною. Повідомив, що Закарпатською спеціалізованою прокуратурою у сфері оборони Західного регіону заявнику було надано відповідь на заяву адвоката ОСОБА_5 , який діє в інтересах ОСОБА_4 , у якій зауважено про те, що підстави для надання відстрочки заявнику за наявності поданих документів немає. Враховуючи, що заявником було подано документи про те, що його дружина є особою з інвалідністю ІІІ групи, однак у заяві вказано, що вона є особою з інвалідністю ІІ групи, то заявником повідомлено недостовірні відомості, крім того, у поданій довідці зазначений рік переогляду - 2023. Відтак, прокурором не було встановлено підстав для внесення відомостей до ЄРДР за поданою заявою.
Заслухавши прокурора, дослідивши матеріали скарги з доданими до неї документами, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура (ст. 2 КПК України).
Згідно з ч. 1 ст. 24 КПК України кожному гарантується право на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності суду, слідчого судді, прокурора, слідчого в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Статтею 303 КПК України визначено вичерпний перелік рішень, дій чи бездіяльності слідчого або прокурора, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 303 КПК України на досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача або прокурора: бездіяльність слідчого, дізнавача, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогами статті 169 цього Кодексу, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов'язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, володільцем тимчасово вилученого майна, іншою особою, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування.
Слідчим суддею встановлено, що адвокат ОСОБА_5 , який діє в інтересах ОСОБА_4 , звернувся до Закарпатської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону із заявою (повідомленням) від 27.03.2026 №136 в порядку ст. 214 КПК України про кримінальне правопорушення за ч. 2 ст. 146, ч. 5 ст. 426-1 КК України, у якій повідомлено про вчинення посадовими особами військовослужбовцями ІНФОРМАЦІЯ_1 злочинів, передбачених ч. 2 ст. 146, ч. 5 ст. 426-1 КК України, а саме: 27.03.2026, приблизно об 11 год. 00 хв., викрали та незаконно позбавили волі його клієнта - громадянина України ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , паспорт ВР442900, місце реєстрації: АДРЕСА_1 , якого незаконно утримують проти його волі в адмінбудівлі, а саме, в приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_3 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 . Працівники військовослужбовці ІНФОРМАЦІЯ_3 здійснювали без правових підстав для позбавлення ОСОБА_4 свободи. Також повідомлено, що ОСОБА_4 має відповідні документи щодо відстрочки від мобілізації, веде догляд за своєю дружиною особою з інвалідністю II групи ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , яка потребує постійного стороннього догляду. Зазначено, що посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_3 неналежно поставилися до покладених на них обов'язків військової служби, що визначаються Статутами Збройних Сил України, та нормами Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2022 р. №154 та Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. №560, всупереч наведених вимог 27.03.2026 незаконно викрали та утримували ОСОБА_4 , що свідчить про грубе порушення конституційних прав його клієнта.
На підставі наведеного, адвокат у поданій заяві просив: внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про вчинення посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_1 кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 146, ч. 5 ст. 426-1 КК України; розпочати розслідування по вищевикладеним фактам та прийняти міри; притягнути винних осіб до передбаченої законодавством України відповідальності; визнати ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , потерпілим у кримінальному провадженні та допитати як потерпілого; визнати ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , цивільним позивачем у кримінальному провадженні.
До заяви в якості додатків було додано копії документи, зокрема паспорту, довідки ВЛК від 27.03.2026 №2026-0327-1524-1217-3, свідоцтва про шлюб, свідоцтво про народження ОСОБА_7 , свідоцтва про народження ОСОБА_8 , довідки МСЕК, консультативного висновку спеціаліста, талону-повідомлення Єдиного обліку №5606.
З копії довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією серії 12ААВ №358466 від 19.04.2022 вбачається, що 19.04.2022 здійснено огляд ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (дружина заявника ОСОБА_4 ), огляд інваліда - первинний, група інвалідності - третя, причина інвалідності - інвалід з дитинства, інвалідність встановлена строком до 01.05.2023, дата чергового переогляду - 04.04.2023.
Згідно з листом виконувача обов'язків керівника Закарпатської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_9 від 30.03.2026 №30.52/02-1975ВИХ-26 на звернення адвоката ОСОБА_5 від 27.03.2026, подане в інтересах ОСОБА_4 , з приводу можливих протиправних дій військових посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо утримання ОСОБА_4 в приміщенні РТЦК та СП за наявності на його думку в ОСОБА_4 підстав для відстрочки від мобілізації, яке надійшло до Закарпатської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону та було зареєстровано за вхідним №2760-26 від 30.03.2026, повідомлено, що зі змісту звернення, яке надійшло до Закарпатської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону не вбачаються достатні правові підстави, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення та наявність яких є необхідною для прийняття рішення про початок досудового розслідування шляхом внесення відповідних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, оскільки відповідно до поданих ним документів, а саме копії довідки до акту огляду медико-соціальною комісією №385466 від 19.04.2022 ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 - дружина ОСОБА_4 має третю групу інвалідності, а відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації надається військовозобов'язаним, які мають дружину з числа осіб з інвалідністю І чи II групи. Правові підстави для проведення Закарпатською спеціалізованою прокуратурою у сфері оборони Західного регіону перевірки фактів, зазначених у зверненні, також відсутні. Також повідомлено, що для здійснення перевірки фактів, викладених у вищевказаному зверненні з приводу можливих протиправних дій військових посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 воно скеровано до ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Відповідно до ч. 1 ст. 214 КПК України слідчий, дізнавач, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов'язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Слідчий суддя зауважує, що для внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань заявник у повідомленні про кримінальне правопорушення має зазначити конкретні, відомі йому обставини об'єктивної сторони такого правопорушення (яке саме кримінальне правопорушення відбулось, де, коли, в чому полягало, які особи, причетні до його скоєння тощо). Такі обставини можуть бути неповними (в силу недостатньої обізнаності заявника, неочевидності вчинення кримінального правопорушення, з огляду на початкову стадію сприйняття та дослідження цих подій чи з інших причин), але в той же час достатніми для попередньої кваліфікації реєстраторами Єдиного реєстру досудових розслідувань такого діяння саме як кримінального правопорушення (кваліфікації за статтею, частиною статті Кримінального кодексу України).
Якщо ж зі змісту повідомлення про кримінальне правопорушення є очевидним, що обставини, викладені в ньому, не свідчать про те, що існує ймовірність вчинення будь-якого кримінального правопорушення і ці обставини для отримання зазначеного вище висновку не потребують перевірки засобами кримінального процесу або в силу його занадто абстрактного характеру неможливо встановити ні попередню кваліфікацію кримінального правопорушення, ні предмет, межі та напрямок досудового розслідування, яке ініціюється заявником, то такі повідомлення не мають вноситися до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Відомості, які підлягають внесенню до Єдиного реєстру досудових розслідувань та їх перелік визначені ч. 5 ст. 214 КПК України, відповідно до положень якої до Єдиного реєстру досудових розслідувань підлягають внесенню, серед інших відомостей, короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, наведених потерпілим, заявником чи виявлені з іншого джерела. Аналогічні за змістом норми містяться у Розділі ІІ Положення про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення (далі Положення), затвердженого наказом Генерального прокурора України №298 від 30.06.2020, згідно з яким відомості про кримінальне правопорушення, викладені у заяві, повідомленні чи виявлені з іншого джерела повинні відповідати вимогам п. 4 ч. 5 ст. 214 КПК України, зокрема, мати короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до висновку Великої Палати Верховного Суду від 30 січня 2019 року у справі №818/1526/18 у межах процедури оскарження бездіяльності слідчого щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви, слідчий суддя з'ясовує обставини та мотиви, з яких слідчий або прокурор дійшов висновку про відсутність підстав для внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, чим саме обґрунтоване невнесення відповідних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, та вирішує питання про наявність або відсутність правових підстав для зобов'язання слідчого або прокурора внести інформацію про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Реєстрації в Єдиному реєстрі досудових розслідувань підлягають не будь-які заяви чи повідомлення, а лише ті, які містять достатні відомості про кримінальне правопорушення та можуть об'єктивно свідчити про вчинення особою такого кримінального правопорушення. Якщо у заяві чи повідомленні таких даних немає, то вони не можуть вважатися такими, що повинні бути обов'язково внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Підставами вважати, що в заяві чи повідомленні містяться відомості саме про злочин є об'єктивні дані, які дійсно свідчать про наявність ознак злочину. Такими даними є фактичне існування доказів, що підтверджує реальність конкретної події злочину (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення злочину). Вказане слугує гарантією для кожної особи від необґрунтованого обвинувачення та процесуального примусу.
Аналогічна позиція викладена у постанові Верховного Суду від 30 вересня 2021 року у справі №556/450/18.
Слідчий суддя враховує, що особа, яка звертається із заявою про вчинення кримінального правопорушення, може не володіти докладною інформацією про його обставини, втім, таке повідомлення має містити відомості про існування обставин, які прямо чи опосередковано можуть свідчити про наявність ознак вчиненого кримінального правопорушення. Заявник не має обов'язку доводити факт вчинення кримінального правопорушення, однак наведення фактичних обставин, які спонукають його вважати, що кримінальне правопорушення було вчинене, є ознакою обґрунтованості повідомлення та надає можливість їх перевірити.
Слідчий суддя звертає увагу, що згідно з листом виконувача обов'язків керівника Закарпатської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_9 від 30.03.2026 №30.52/02-1975ВИХ-26, Закарпатською спеціалізованою прокуратурою у сфері оборони Західного регіону в повному обсязі перевірено викладені у заяві адвоката ОСОБА_5 , який діє в інтересах ОСОБА_4 , доводи, водночас об'єктивних даних, які б свідчили про вчинення кримінального правопорушення встановлено не було, у зв'язку із чим, відсутні підстави для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Із самої ж заяви адвоката ОСОБА_5 , який діє в інтересах ОСОБА_4 , про вчинення кримінального правопорушення від 27.03.2026 вбачається, що адвокат просить прийняти міри до посадових осіб - військовослужбовців ІНФОРМАЦІЯ_1 з приводу того, що вони, на думку заявника, викрали та незаконно позбавили волі ОСОБА_4 , незаконно утримують проти його волі в адмінбудівлі в ІНФОРМАЦІЯ_6 , а сама скарга зводиться до незаконної мобілізації ОСОБА_4 .
Відповідно до Закону України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року на території України введено воєнний стан задля протидії військовослужбовцям російської федерації, який продовжено і на теперішній час.
Указом Президента України №69/2022 «Про загальну мобілізацію» від 24 лютого 2022 року у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до ч. 2 ст. 102, п. 1, п. 17, п. 20 ч. 1 ст. 106 Конституції України, оголошено про проведення загальної мобілізації.
Статтею 64 Конституції України визначено, що в умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод із зазначенням строку дії цих обмежень. Не можуть бути обмежені права і свободи, передбачені статтями 24, 25, 27, 28, 29, 40, 47, 51, 52, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 цієї Конституції.
Відповідно до вимог ч. 1, 2, 5 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» під час мобілізації громадяни зобов'язані з'явитися за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строк та місце, зазначені в повістці (військовозобов'язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, військовозобов'язані, резервісти розвідувальних органів України - за викликом відповідного підрозділу розвідувальних органів України), для взяття на військовий облік військовозобов'язаних чи резервістів, визначення їх призначення на особливий період, направлення для проходження медичного огляду; проходити медичний огляд для визначення придатності до військової служби згідно з рішенням військово-лікарської комісії чи відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, закладів охорони здоров'я Служби безпеки України, а у розвідувальних органах України - за рішенням керівників відповідних підрозділів або військово-лікарської комісії Служби зовнішньої розвідки України, розвідувального органу Міністерства оборони України, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони державного кордону.
Громадяни, які перебувають у запасі і не призвані на військову службу або не залучені до виконання обов'язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, під час мобілізації можуть бути відповідно до закону залучені до виконання робіт, які мають оборонний характер.
Призов громадян на військову службу під час мобілізації або залучення їх до виконання обов'язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, забезпечують місцеві органи виконавчої влади та здійснюють територіальні центри комплектування та соціальної підтримки або командири військових частин (військовозобов'язаних, резервістів Служби безпеки України - Центральне управління або регіональні органи Служби безпеки України, військовозобов'язаних, резервістів розвідувальних органів України - відповідний підрозділ розвідувальних органів України, осіб, які уклали контракти про перебування у резерві служби цивільного захисту, - відповідні органи управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту).
Отже, зі змісту цих вимог закону слідує, що на даний час на території України у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань проводяться заходи з загальної мобілізації.
Органом, який проводить загальну мобілізацію, є у тому числі територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.
Порядок проведення мобілізації закріплений Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», відповідно до якого скарга на дії працівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки подається до вищестоящого органу в порядку підпорядкованості, а в разі незгоди з рішенням вищестоящого органу до суду в порядку адміністративного судочинства.
Заява адвоката ОСОБА_5 , який діє в інтересах ОСОБА_4 , не містить таких фактичних даних на підтвердження того, що заявником було подано повідомлення про злочини, які містять достатні відомості про реальність конкретної події злочину із зазначенням конкретного часу, місця, способу, інші обставини вчинення злочину в розумінні ст. 11 КК України, відповідно до якої злочином є передбачене Кримінальним кодексом України суспільно небезпечне винне діяння (дія чи бездіяльність), вчинене суб'єктом злочину.
При цьому ч. 1 ст. 214 КПК України не встановлює обов'язку слідчого, дізнавача, прокурора вносити відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за будь-якою заявою, а тільки тією, що містить відомості про вчинення кримінального правопорушення. Також, така позиція відповідає усталеній судовій практиці в Україні та позиції Верховного Суду, що викладалася вище.
Ініціювати процедуру кримінального переслідування та застосувати державний механізм для здійснення досудового розслідування доцільно лише у випадку, коли наявні підстави вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення. Безпідставне відкриття кримінального провадження є недопустимим і може порушувати права конкретних осіб, відносно яких таке провадження ініційоване, та є неефективним з точки зору використання державних ресурсів.
Згідно з рішенням Європейського суду з прав людини «Артіко проти Італії» від 13 травня 1980 року Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод покликана гарантувати не теоретичні чи ілюзорні права, а їхнє практичне та ефективне здійснення; це особливо справедливо щодо права на захист, яке займає чільне місце в демократичному суспільстві, як і саме право на справедливий судовий розгляд, з якого воно випливає.
Таким чином, зважаючи на те, що в матеріалах скарги відсутні дані, які б достовірно свідчили про наявність події кримінального правопорушення, а тому матеріали скарги свідчать про відсутність підстав вважати, що вчинено суспільно небезпечне винне діяння уповноваженими особами ІНФОРМАЦІЯ_1 , у зв'язку з чим слідчий суддя дійшов висновку про необґрунтованість доводів скарги, а відтак у задоволенні скарги слід відмовити.
Керуючись ст. 214, 303, 304, 306, 307, 309, 376 КПК України, слідчий суддя,
Відмовити у задоволенні скарги ОСОБА_4 , в інтересах якого діє представник - адвокат ОСОБА_5 , на бездіяльність прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви про кримінальне правопорушення.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Закарпатського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду
Закарпатської області ОСОБА_1