Рішення від 14.04.2026 по справі 641/1456/26

Харківський окружний адміністративний суд

61700, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 квітня 2026 р. № 641/1456/26

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Панова М.М., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , Основ'янсько-Слобідського відділу державної виконавчої служби у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про визнання бездіяльності протиправною, скасування виконавчого документа та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Слобідського районного суду міста Харкова з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , Основ'янсько-Слобідського відділу державної виконавчої служби у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції в якому просив:

- визнати протиправною та скасувати постанову ІНФОРМАЦІЯ_4 № 01/1708 від 28.08.2025 про накладення штрафу у сумі 17000 грн., визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_4 щодо прийняття до виконання та передачі на примусове стягнення за анульованою постановою. До набрання законної сили рішенням у справі - ухвалити окрему ухвалу та зупинити виконання постанови ІНФОРМАЦІЯ_4 № 01/1708 від 28 серпня 2025 року;

- визнати протиправною бездіяльність виконавця щодо невинесення постанови про закриття виконавчого провадження № 79435952 від 27.10.2025 року;

- зобов'язати Основ'янський-Слобідський відділ державної виконавчої служби у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції винести постанову про закриття виконавчого провадження №:79435952 від 27.10.2025 року на підставі п. 5 ч. 1 ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження» та зняти всі обтяження, заборони та арешти накладені в межах виконавчого провадження №: 79435952 від 27.10.2025.

Ухвалою Слобідського районного суду міста Харкова від 19.02.2026 року роз'єднано у самостійні провадження позовні вимоги, заявлені у справі № 641/9720/25. У межах справи № 641/9720/25 залишено вимоги: про визнання протиправною та скасування постанови ІНФОРМАЦІЯ_4 № 01/1708 від 28.08.2025 про накладення штрафу у сумі 17000 грн., визнання протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_4 щодо прийняття до виконання та передачі на примусове стягнення за анульованою постановою. Вимоги про визнання протиправною бездіяльність виконавця щодо невинесення постанови про закриття виконавчого провадження № 79435952 від 27.10.2025 року, та зобов'язання Основ'янсько-Слобідського відділу державної виконавчої служби у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції винести постанову про закриття виконавчого провадження №:79435952 від 27.10.2025 року на підставі п. 5 ч. 1 ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження» та зняти всі обтяження, заборони та арешти накладені в межах виконавчого провадження №: 79435952 від 27.10.2025 року - виділено в окреме провадження і передано до відповідної канцелярії Слобідського районного суду міста Харкова для організації виконання положень ст.31 КАС України.

Ухвалою Слобідського районного суду міста Харкова від 23.02.2026 адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , Основ'янсько-Слобідського відділу державної виконавчої служби у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про зобов'язання вчинити певні дії вирішено передати для розгляду за підсудністю до Харківського окружного адміністративного суду в частині позовних вимог про:

- визнання протиправною бездіяльності виконавця щодо невинесення постанови про закриття виконавчого провадження №79435952 від 27.10.2025;

- зобов'язання відповідача 3 винести постанову про закриття виконавчого провадження №79435952 від 27.10.2025 на підставі п. 5 ч. 1 ст. 39 Закону України "Про виконавче провадження" та зняття всіх обтяжень, заборон та арештів, накладених в межах виконавчого провадження №79435952 від 27.10.2025.

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, справу №641/1456/26 передано на розгляд судді Панову М.М.

Ухвалою суду від 26.03.2026 відкрито провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , Основ'янсько-Слобідського відділу державної виконавчої служби у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про визнання бездіяльності протиправною, скасування виконавчого документа та зобов'язання вчинити певні дії.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що оскаржувана постанова винесена відповідачем всупереч вимогам законодавства, яке регулює спірні правовідносини.

Представником відповідача надано відзив на позовну заяву, в якому він просив відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог, та зазначає, що діяв в межах повноважень та згідно норм чинного законодавства, яке регулює спірні правовідносини.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши повідомлені сторонами обставини, суд виходить з таких підстав та мотивів.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 був викликаний до ТЦК та СП повісткою № НОМЕР_1 на 29.06.2025 для уточнення облікових даних до ІНФОРМАЦІЯ_5 . Вказана повістка була направлена засобами поштового зв'язку за місцем реєстрації позивача рекомендованим відправленням та повернута до відправника з відміткою «адресат відсутній за вказаною адресою». Відповідно до пункту 41 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №560, така відмітка є належним підтвердженням оповіщення особи.

Таким чином, позивач вважається належним чином повідомленим про необхідність прибуття до ТЦК та СП.

Однак, у визначений час ОСОБА_1 до ТЦК та СП не прибув, про причини неявки не повідомив, що свідчить про порушення ним вимог статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та правил військового обліку.

З метою забезпечення виконання вимог законодавства, 09.07.2025 через Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів «Оберіг» було сформовано автоматичне електронне звернення до відділу поліції № 2 ХРУП № 1 ГУНП в Харківській області щодо доставлення позивача до ТЦК та СП для складання протоколу про адміністративне правопорушення.

19.08.2025 ОСОБА_1 був доставлений працівниками поліції до ІНФОРМАЦІЯ_6 , що підтверджується рапортом працівника поліції та довідкою про доставлення.

За результатами встановлення обставин правопорушення уповноваженою особою було складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене частиною третьою статті 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

При цьому, позивач був належним чином ознайомлений з протоколом, про що свідчить його підпис.

28.08.2025 за результатами розгляду справи уповноваженою особою ІНФОРМАЦІЯ_6 , відповідно до статті 235 КУпАП, винесено постанову №01/1708 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності з накладенням штрафу у розмірі 17000 грн.

29 серпня 2025 р. ОСОБА_1 був призваний на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період ІНФОРМАЦІЯ_7 відповідно до указу Президента України від 24 лютого 2022 року №69/2022 "Про загальну мобілізацію", його призначили на посаду слухача курсів штатного курсів перепідготовки та підвищення кваліфікації центу підвищення кваліфікації Національної Академії Сухопутних військ Імені Гетьмана Петра Сагайдачного (підтверджується Витягом Із Наказу Начальника Національної Академії Сухопутних Військ Імені Гетьмана Петра Сагайдачного № 288 від 29.08.2025), а також довідкою форма 5 № 1537 від 07.10.2025, в якій зазначено, що ОСОБА_1 молодший лейтенант перебуває на військовій службі за призовом під час мобілізації, на особливий період в Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

09.09.2025 через електронний кабінет призовника у застосунку Резерв+ Позивач звернувся з заявою до Начальника ІНФОРМАЦІЯ_8 з приводу сплати штрафу за спрощеною процедурою зі знижкою 50 %. Для отримання знижки у сплаті штрафу позивачу необхідно було подати заяву, в якій особа зазначає, що не заперечує допущене порушення та згодна на притягнення її до адміністративної відповідальності за її відсутності (тільки по ст. 210 та 210-1 КУпАП). Керуючись тим, що 14.04.2025 Президент України підписав Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо удосконалення механізмів притягнення осіб до адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 13.03.2025 № 4316-ІХ, яким передбачено сплату штрафу за порушення правил військового обліку та законодавства про мобілізацію зі знижкою 50% у застосунку Резерв+. Метою законопроекту є удосконалення порядку притягнення до адміністративної відповідальності за порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку, у тому числі шляхом можливості самостійного звернення особи до уповноважених органів та добровільно сплатити накладеного штрафу у, розмірі 50 % від мінімального визначеного статтею розміру. Стаття 300-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначає Порядок виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію у випадках, якщо особа не оспорює допущене порушення, згодна на притягнення її до адміністративної відповідальності за її відсутності та подала про це відповідну заяву. У разі якщо постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу за правопорушення, передбачене статтями 210 і 210-1 цього Кодексу, винесена в порядку, передбаченому статтею 279-9 цього Кодексу, та особа протягом десяти календарних днів з дня набрання такою постановою законної сили сплатила не менше ніж 50 відсотків розміру штрафу за постановою про накладення адміністративного стягнення, така постанова вважається виконаною.

Таким чином після обробки заяви позивача 12.09.2025 за результатами розгляду тієї ж адміністративної справи, у застосунку Резерві+ з'явилась постанова про закриття справи за ст. 210-1 КУпАП, ч. 3 № R69332 (за наявності поданої особою заяви, в якій вона зазначає що не оспорює допущене порушення та згодна на притягнення її до адміністративної відповідальності та за її відсутності) від 12.09.2025, постанову виніс уповноважений Начальник Немишлянського РТЦК та ЄП Поличко О.В., керуючись п. 10 ст. 247 КУпАП який передбачає, що підставою до закриття справи є проходження військової служби особою, щодо якої розпочато провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене статтями 210 і 210-1 КУпАП. Тобто, у випадку мобілізації особи, яка порушила правила військового обліку, штраф не накладається, а сама справа закривається. Постанова про закриття адміністративної справи №R69332 від 12.09.2025 є остаточним рішенням у справі, виключає існування складу правопорушення і анулює попередню постанову ТВО начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 №01/1708 від 28.08.2025 про накладення штрафу 17000 (сімнадцять тисяч) грн.

Відповідно до постанови КМУ №154 від 23 лютого 2022 р. "Про затвердження Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки" одним із завдань та функції територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки є:

• ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів;

• здійснюють аналітичну обробку даних Реєстру;

• забезпечують взаємодію щодо ведення Реєстру, контролюють повноту та відповідність інформації, поданої державними органами, контролюють виконання рішень володільця та розпорядника Реєстру, мають доступ до статистичних відомостей Реєстру.

Таким чином позивач вважає, що починаючи з 12.09.2025 та по сьогоднішній день в Єдиному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів міститься актуальна інформація, що справа про адміністративне правопорушення, передбачене статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення розпочатої згідно постанови ТВО начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 № 01/1708 від 28.08.2025 у тій же справі була закрита постановою № R69332 від 12.09.2025, яку виніс Начальник ІНФОРМАЦІЯ_9 ОСОБА_2 керуючись п. 10 ст. 247 КУпАП який передбачає, що підставою до закриття справи є проходження військової служби особою, щодо якої розпочато провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене статтями 210 і 210-4 КУпАП, що стало підставою для звернення позивача до суду з даним позовом.

З приводу спірних правовідносин суд зазначає наступне.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 65 Конституції України встановлено, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.

Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також загальні засади проходження в Україні військової служби здійснюється на підставі Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу».

Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України, що також передбачено ч.1 ст.1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу».

Статтею 210-1 КУпАП встановлено адміністративну відповідальність за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

Так, за змістом оскаржуваної постанови, ознакою вчиненого адміністративного правопорушення є порушення правил мобілізаційної підготовки та мобілізації в особливий період.

Згідно з абзацом одинадцятим статті 1 Закону України «Про оборону України», особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Стаття 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» передбачає обов'язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Пунктом 1 цієї статті визначені обов'язки громадян, а саме: з'являтися за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строк та місце, зазначені в повістці (військовозобов'язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, військовозобов'язані, резервісти розвідувальних органів України - за викликом відповідного підрозділу розвідувальних органів України), для взяття на військовий облік військовозобов'язаних чи резервістів, визначення їх призначення на особливий період, направлення для проходження медичного огляду; надавати в установленому порядку під час мобілізації будівлі, споруди, транспортні засоби та інше майно, власниками яких вони є, Збройним Силам України, іншим військовим формуванням, силам цивільного захисту з наступним відшкодуванням державою їх вартості в порядку, встановленому законом; проходити медичний огляд для визначення придатності до військової служби згідно з рішенням військово-лікарської комісії чи відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, закладів охорони здоров'я Служби безпеки України, а у розвідувальних органах України - за рішенням керівників відповідних підрозділів або військово-лікарської комісії Служби зовнішньої розвідки України, розвідувального органу Міністерства оборони України, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони державного кордону.

Громадяни, які перебувають на військовому обліку, в добровільному порядку реєструють свій електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного чи резервіста.

Пункт 3 цієї ж статті передбачає, що під час мобілізації громадяни зобов'язані з'явитися: військовозобов'язані та резервісти, які приписані до військових частин для проходження військової служби у воєнний час або до інших підрозділів чи формувань для виконання обов'язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, - на збірні пункти територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними повістках або мобілізаційних розпорядженнях; резервісти, які проходять службу у військовому резерві, - до військових частин у строки, визначені командирами військових частин; військовозобов'язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом керівників органів, в яких вони перебувають на військовому обліку; військовозобов'язані, резервісти розвідувальних органів України - за викликом керівників відповідних підрозділів; особи, які уклали контракти про перебування у резерві служби цивільного захисту, - за викликом керівників відповідних органів управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту.

Інші військовозобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, зобов'язані уточнити свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження.

У разі отримання повістки про виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки громадянин зобов'язаний з'явитися у зазначені у ній місце та строк.

У повістці про виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки зазначаються:

1) прізвище, ім'я та по батькові і дата народження громадянина, якому адресована повістка;

2) найменування територіального центру комплектування та соціальної підтримки, що видав повістку;

3) мета виклику до територіального центру комплектування та соціальної підтримки;

4) місце, день і час явки за викликом;

5) підпис (електронний цифровий підпис) посадової особи, яка видала (сформувала) повістку;

6) реєстраційний номер повістки;

7) роз'яснення про наслідки неявки і про обов'язок повідомити про причини неявки.

Для громадян, які самостійно прибули до територіального центру комплектування та соціальної підтримки та підлягають направленню на навчання (підготовку) у зв'язку з призовом на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, час явки до територіального центру комплектування та соціальної підтримки встановлюється протягом двох місяців з дня проходження військово-лікарської комісії.

Під час вручення повістки представники територіального центру комплектування та соціальної підтримки на вимогу громадянина, якому вручається повістка, зобов'язані назвати свої прізвища, ім'я та по батькові, посади, а також пред'явити службові посвідчення.

Поважними причинами неприбуття громадянина у строк, визначений у повістці, які підтверджені документами відповідних уповноважених державних органів, установ та організацій (державної та комунальної форм власності), визнаються: перешкода стихійного характеру, хвороба громадянина, воєнні дії на відповідній території та їх наслідки або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у визначені пункт і строк; смерть його близького родича (батьків, дружини (чоловіка), дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини (чоловіка).

У разі неприбуття громадянин зобов'язаний у найкоротший строк, але не пізніше трьох діб від визначених у повістці дати і часу прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, повідомити про причини неявки шляхом безпосереднього звернення до зазначеного у повістці територіального центру комплектування та соціальної підтримки або в будь-який інший спосіб з подальшим його прибуттям у строк, що не перевищує сім календарних днів.

Указом Президента України від 24.02.2022 № 65/2022 «Про загальну мобілізацію» доручено місцевим органам виконавчої влади у взаємодії з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності, фізичних осіб-підприємців організувати та забезпечити в установленому порядку своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу (далі - Указ №65). Згідно з пунктом 79 постанови Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року № 1487 «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів» (далі - Порядок №1487), районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, у тому числі організовують оповіщення та у разі потреби можуть здійснювати безпосередньо через військових посадових осіб, військовослужбовців, державних службовців, працівників, визначених рішенням керівника відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, оповіщення призовників, військовозобов'язаних та резервістів за місцем їх проживання (роботи, навчання тощо) шляхом вручення повісток під їх особистий підпис (додаток 11) та/або рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення про їх виклик до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для оформлення військово-облікових документів, взяття на військовий облік, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних та резервістів і забезпечують здійснення контролю за їх прибуттям.

Відповідно до пункту 56 Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.03.2002 №352, повістки громадянам можуть вручатися безпосередньо посадовими особами районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Пунктом 10 частини 1 статті 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» встановлено: громадяни України, які підлягають взяттю на військовий облік, перебувають на військовому обліку призовників або у запасі Збройних Сил України, у запасі Служби безпеки України, розвідувальних органів України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані:

- уточнити протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, свої персональні дані через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки;

- прибувати за викликом районного (об'єднаного районного), міського (районного у місті, об'єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі - відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки), Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, відповідного підрозділу розвідувальних органів України для оформлення військово-облікових документів, взяття на військовий облік, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних та резервістів;

- проходити медичний огляд згідно з рішеннями комісії з питань взяття на військовий облік, комісії з питань направлення для проходження базової військової служби або військово-лікарської комісії відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, закладів охорони здоров'я Служби безпеки України, а у Службі зовнішньої розвідки України, розвідувальному органі Міністерства оборони України чи розвідувальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони державного кордону, - за рішенням керівників відповідних підрозділів або військово-лікарської комісії Служби зовнішньої розвідки України, розвідувального органу Міністерства оборони України чи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони державного кордону, відповідно;

- проходити підготовку до військової служби, військову службу і виконувати військовий обов'язок у запасі;

- виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством.

Резервісти зобов'язані прибувати до військової частини, в якій вони проходять службу у військовому резерві, за викликом командира цієї військової частини.

Постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 № 560 затверджено Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Адміністративні справи про порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку, про порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, про зіпсуття військово-облікових документів чи втрату їх з необережності (статті 210, 210-1, 211 (крім правопорушень, вчинених військовозобов'язаними чи резервістами, які перебувають у запасі Служби безпеки України або Служби зовнішньої розвідки України), згідно зі ст. 235 КУпАП, розглядають територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

Від імені територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право керівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Постанова про притягнення до адміністративної відповідальності є рішенням суб'єкта владних повноважень, актом індивідуальної дії, який встановлює відповідні права та обов'язки для особи, щодо якої вона винесена.

Таке рішення суб'єкта владних повноважень має бути обґрунтованим на момент його прийняття, оскільки воно має значимі наслідки для суб'єктів приватного права, що знаходяться в нерівному положенні по відношенні до суб'єкта владних повноважень.

Відповідно до положень ч. 3 ст. 210-1 КУпАП, порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію в особливий період - тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї тисячі до однієї тисячі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об'єднань - від двох тисяч до трьох тисяч п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Так, статтею 210-1 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, а за змістом оскаржуваної постанови кваліфікуючою ознакою вчиненого адміністративного правопорушення є порушення правил мобілізаційної підготовки та мобілізації в особливий період, тобто, за спірною постановою, встановлено вчинення позивачем адміністративного проступку у порушенні частини 1 статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

У разі закриття провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягають припиненню й заходи щодо виконавчого провадження як завершальної стадії судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією У країни, Законом України «Про виконавче провадження», іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Відповідно до ч. 1 ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження», виконавче провадження підлягає закриттю у разі відсутності підстав для його здійснення.

Згідно п. 3 ч. 1 ст. 40 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець зобов'язаний закрити виконавче провадження, якщо виконавчий документ втратив чинність або є рішення компетентного органу, яке скасовує підставу для примусового виконання. Постанова ІНФОРМАЦІЯ_9 № R69332 від 12.09.2025 про закриття справи усуває підстави, з якими був пов'язаний виконавчий документ ІНФОРМАЦІЯ_4 . Головний державний виконавець Основ'янського-Слобідського відділу державної виконавчої служби у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Кобулія Анна Геннадіївна була зобов'язана винести постанову про закриття ВП, але цього не зробила.

Позивач 31.10.2025 звернувся з заявою до Основ'янсько-Слобідського відділу державної виконавчої служби у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції з приводу закінчення виконавчого провадження № 79435952 від 27.10.2025 надавши постанову про закриття з цієї ж адміністративній справи № R69332 від 12.09.2025.

27.11.2025 Начальник Управління забезпечення примусового виконання рішень у Харківській області Бойченко В.В. особисто доручив начальнику Основ'янського-Слобідського відділу державної виконавчої служби у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Мартинчуку М.О. до 10.12.2025 усунути порушення та винести постанову про закінчення ВП (копія листа № 38328/ С-3737/15.6 від 27.11.2025).

На даний час постанову про закриття виконавчого провадження відповідачем не прийнято, як і не надано позивачу обґрунтованої відповіді із зазначенням підстав і мотивів відмови у закритті виконавчого провадження.

Таким чином, суд приходить до висновку про необхідність зобов'язання відповідача повторно розглянути питання щодо закриття виконавчого провадження № 79435952 від 27.10.2025 з урахуванням висновків суду у даному рішенні.

Отже, враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають частковому задоволенню.

Керуючись статтями 14, 243-246, 271-272, 287, 293, 295-296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 , ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_3 , ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), Основ'янсько-Слобідського відділу державної виконавчої служби у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (вул. Максиміліанівська, буд. 11, м. Харків, Харківський р-н, Харківська обл., 61024, ЄДРПОУ 41430683) про визнання бездіяльності протиправною, скасування виконавчого документа та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність виконавця щодо неприйняття рішення з питання закриття виконавчого провадження № 79435952 від 27.10.2025.

Зобов'язати Основ'янський-Слобідський відділ державної виконавчої служби у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції повторно розглянути питання щодо закриття виконавчого провадження №:79435952 від 27.10.2025 з урахуванням висновків суду у даному рішенні.

У задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 ) судові витрати в загальному розмірі 484 (чотириста вісімдесят чотири) грн 48 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Основ'янсько-Слобідського відділу державної виконавчої служби у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (ЄДРПОУ 41430683).

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя М.М.Панов