18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
13 квітня 2026 року Справа №925/470/26
Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді - Васяновича А.В., розглянувши матеріали
за позовом компанії «Byrass Consultants Limited», Кіпр
до ОСОБА_1 , м. Канів
про стягнення 353, 09 дол. США
До Господарського суду Черкаської області звернулась з позовом компанія «Byrass Consultants Limited», Кіпр до ОСОБА_1 про стягнення боргу в розмірі 353,09 дол. США, у зв?язку з неналежним виконанням відповідачем умов договору оренди приміщення від 23 вересня 2023 року за №09/04.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Частиною 1 ст. 172 ГПК України визначено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Позивачем при зверненні до суду не було надано належних доказів, які підтверджують направлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (ч. 2 ст. 174 ГПК України).
На підставі викладеного, керуючись п. 1 ч. 1 ст. 164, ч. 1 ст. 172, ч. 1 ст. 174, 234, 235 ГПК України, суддя
Позовну заяву залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків, а саме: позивачу протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху надати суду належні докази, що підтверджують направлення відповідачу копії позовної заяви з доданими документами.
Суддя А.В. Васянович