вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116 (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua
"07" квітня 2026 р. Справа№ 910/11435/25
Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Барсук М.А.
суддів: Пономаренка Є.Ю.
Руденко М.А.
при секретарі: Овчинніковій Я.Д.;
за участю представників сторін:
від позивача: Рудзей Ю.В.;
від відповідача: Остапенко С.Л.;
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства "Національна енергетична компанія "Укренерго"
на рішення Господарського суду міста Києва від 20.01.2026 (повний текст складено 27.01.2026)
у справі №910/11435/25 (суддя Ягічева Н.І.)
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Житомирська обласна енергопостачальна компанія"
до Приватного акціонерного товариства "Національна енергетична компанія "Укренерго"
про стягнення 42 669 744,78 грн, -
Короткий зміст позовних вимог
Товариство з обмеженою відповідальністю "Житомирська обласна енергопостачальна компанія" звернулося до Господарського суду міста Києва із позовною заявою до Приватного акціонерного товариства "Національна енергетична компанія "Укренерго" про стягнення 42 669 744,78 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що всупереч взятим на себе зобов'язанням за договором про надання послуг із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел № 0192-09021 від 01.07.2019 відповідач в обумовлений строк не здійснив повну та своєчасну оплату наданих послуг, у зв'язку з чим виникла заборгованість у розмірі 42 669 744,78 грн.
Короткий зміст рішення місцевого господарського суду та мотиви його прийняття
Рішенням Господарського суду міста Києва від 20.01.2026 у справі №910/11435/25 позовні вимоги задоволено в повному обсязі.
Стягнуто з Приватного акціонерного товариства "Національна енергетична компанія "Укренерго" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Житомирська обласна енергопостачальна компанія" 42 669 744 грн 78 коп заборгованості та 512 036 грн 94 коп витрати з оплати судового збору.
Ухвалюючи судове рішення, суд першої інстанції зазначив, що за укладеним між сторонами Договором саме відповідач взяв на себе обов'язок своєчасно проводити оплату вартості послуги відповідно до умов договору та Порядку № 641; при цьому, ні умови договору, ні Порядку № 641, не ставлять в залежність своєчасність здійснення оплати замовником за отриману послугу від включення відповідних витрат до структури тарифу зі сторони Регулятора.
Короткий зміст вимог апеляційної скарги та узагальнення її доводів
Не погоджуючись із рішенням суду першої інстанції, Приватне акціонерне товариство "Національна енергетична компанія "Укренерго" звернулося до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення Господарського суду міста Києва від 20.01.2026 у справі №910/11435/25 та ухвалити нове, яким відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
Доводи апеляційної скарги зводяться до наступного:
- оскільки основним джерелом фінансування витрат НЕК «Укренерго» на виконання покладених спеціальних обов'язків є надходження коштів від учасників ринку за послуги з передачі електричної енергії, оплата вартості послуги забезпечується виключно за наявності фінансової можливості для здійснення платежів;
- наразі наявний фінансовий дисбаланс між зобов'язаннями оператора системи передачі щодо оплати ПУП вартості послуг та встановленим НКРЕКП Тарифом на 2024 рік, оскільки обсяги витрат на послугу, які включені до структури Тарифу на 2024 рік згідно з постановою НКРЕКП від 09.12.2023 № 2322, встановлені на рівні, недостатньому для покриття потреби 2024 року, що унеможливлює здійснення своєчасно та у повному обсязі розрахунків з постачальниками універсальних послуг, а відтак, НЕК «Укренерго» сплачуються кошти за послугу, надану в тому числі ТОВ «Житомирська обласна енергопостачальна компанія», виходячи з їх фактичної наявності у структурі Тарифу;
- значні суми боргів учасників ринку за договорами про надання послуг з передачі електричної енергії не давали і не дають можливості відповідачу вчасно здійснювати розрахунки з постачальниками універсальних послуг.
Дії суду апеляційної інстанції щодо розгляду апеляційної скарги по суті
Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, справу №910/11435/25 передано на розгляд колегії суддів у складі: Барсук М.А. - головуюча суддя; судді - Пономаренко Є.Ю., Руденко М.А.
Ухвалою суду від 23.02.2026 залишено без руху апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства "Національна енергетична компанія "Укренерго" на рішення Господарського суду міста Києва від 20.01.2026 у справі №910/11435/25 та надано строк не більше десяти днів з дня отримання копії даної ухвали для усунення недоліків шляхом подання доказів сплати судового збору в сумі 768 055, 41 грн.
Ухвалою суду від 09.03.2026 відкрито апеляційне провадження та призначено справу до розгляду на 07.04.2026.
Обставини справи, встановлені судом першої інстанції та перевірені судом апеляційної інстанції
01.07.2019 між Товариством з обмеженою відповідальністю "Житомирська обласна енергопостачальна компанія" (далі - постачальник послуг) та Державним підприємством "Національна енергетична компанія "Укренерго", яке було реорганізовано у Приватне акціонерне товариство "Національна енергетична компанія "Укренерго" (далі - замовник) було укладено Типовий договір про надання послуг із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел № 0192-09021 (далі - Договір), відповідно до умов якого постачальник послуг на виконання спеціальних обов'язків із купівлі електричної енергії за "зеленим" тарифом надає замовнику послугу із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії в обсязі та на умовах, визначених цим договором.
Згідно з п. 2.1 Договору вартість та порядок оплати послуги визначається відповідно до вимог Порядку купівлі електричної енергії за "зеленим" тарифом, затвердженої постановою НКРЕКП від 26.04.2019 № 641, у розрахунковому періоді та відповідно до фактичних обсягів купівлі електричної енергії за "зеленим" тарифом постачальником послуг.
У пп. 4 п. 3.3 Договору сторонами погоджено, що Замовник зобов'язаний у повному обсязі здійснювати оплату вартості послуги, розрахованої Постачальником послуг та затвердженої регулятором.
Згідно п. 7.1. Договору, вказаний Договір набирає чинності з 01.07.2019р. та діє до 31.12.2020р.
Додатковою угодою № 7 від 25.12.2023, підписаною кваліфікованими електронними підписами Сторін, продовжено строк дії вказаного Договору до 31.12.2024.
Відповідно до Акту №8 (за серпень 2024 року) приймання-передачі наданих послуг із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел до Договору від 01.07.2019р №0192-09021, підписаного кваліфікованими електронними підписами Сторін, загальна вартість послуги (з ПДВ), склала 25 501 293,25 грн. В подальшому, на підставі Акту коригування від 18.10.2024 року, суму було збільшено до 25 578 625,05 грн.
Відповідно до Акту №9 (за вересень 2024 року) приймання-передачі наданих послуг із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел до Договору від 01.07.2019р №0192-09021, підписаного кваліфікованими електронними підписами Сторін, загальна вартість послуги (з ПДВ), склала 18 277 944,13грн.
Відповідно до Акту №10 (за жовтень 2024 року) приймання-передачі наданих послуг із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел до Договору від 01.07.2019р №0192-09021, підписаного кваліфікованими електронними підписами Сторін, загальна вартість послуги (з ПДВ), склала 12 107 040,77 грн.
Відповідно до Акту №11 (за листопад 2024 року) приймання-передачі наданих послуг із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел до Договору від 01.07.2019р №0192-09021, підписаного кваліфікованими електронними підписами Сторін, загальна вартість послуги (з ПДВ), склала 4 780 965,00грн.
Звертаючись із даним позовом до суду, позивач зазначає, що відповідачем здійснювалась лише часткова оплата послуг, наданих у період серпень - листопад 2024 року, в результаті чого виникла заборгованість у сумі 42 669 744,78 грн.
Мотиви та джерела права, з яких виходить суд апеляційної інстанції при прийнятті постанови
За приписами ч. 1 ст. 901 ЦК України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Правові, економічні та організаційні засади функціонування ринку електричної енергії, врегулювання відносини, пов'язаних з виробництвом, передачею, розподілом, купівлею-продажем, постачанням електричної енергії для забезпечення надійного та безпечного постачання електричної енергії споживачам з урахуванням інтересів споживачів, розвитку ринкових відносин, мінімізації витрат на постачання електричної енергії та мінімізації негативного впливу на навколишнє природне середовище визначені Законом України "Про ринок електричної енергії".
Пунктом 55 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про ринок електричної енергії" встановлено, що оператор системи передачі - юридична особа, відповідальна за експлуатацію, диспетчеризацію, забезпечення технічного обслуговування, розвиток системи передачі та міждержавних ліній електропередачі, а також за забезпечення довгострокової спроможності системи передачі щодо задоволення обґрунтованого попиту на передачу електричної енергії.
Приватне акціонерне товариство "Національна енергетична компанія "Укренерго" (відповідач) є оператором системи передачі (далі - ОСП).
Відповідно до п. 23 ч. 1 ст. 33 Закону України "Про ринок електричної енергії" у редакції, чинній станом на час виникнення спірних правовідносин, оператор системи передачі виконує покладені на нього спеціальні обов'язки для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії.
Згідно з ч. 8 ст. 33 Закону України "Про ринок електричної енергії" оператор системи передачі відповідно до цього закону виконує функції, пов'язані з покладенням на нього спеціальних обов'язків для забезпечення загальносуспільного інтересу із збільшення частки виробництва енергії з альтернативних джерел, підвищення ефективності комбінованого виробництва електричної та теплової енергії, інших спеціальних обов'язків.
За приписами ч. ч. 1 та 2 ст. 62 Закону України "Про ринок електричної енергії" з метою забезпечення загального економічного інтересу в електроенергетичній галузі України, необхідного для задоволення інтересів громадян, суспільства і держави, та забезпечення сталого довгострокового розвитку електроенергетичної галузі і конкурентоспроможності національної економіки України на учасників ринку відповідно до цієї статті можуть бути покладені спеціальні обов'язки для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії.
До спеціальних обов'язків, що покладаються на учасників ринку електричної енергії відповідно до цього закону для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії, належить, зокрема забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії. Спеціальні обов'язки із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії покладаються, зокрема, на постачальників універсальних послуг, оператора системи передачі, на строк дії підтримки виробників електричної енергії з альтернативних джерел енергії, які за результатами аукціону набули право на підтримку.
Відповідно до ч.1 ст. 63 Закону універсальні послуги надаються постачальником таких послуг виключно побутовим та малим непобутовим споживачам. Постачальник універсальних послуг не може відмовити побутовому та малому непобутовому споживачу, які знаходяться на території здійснення його діяльності, в укладенні договору постачання електричної енергії.
Згідно з абз. 3 ч. 6 ст. 63 Закону України "Про ринок електричної енергії" вартість послуги із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії визначається у відповідні розрахункові періоди як різниця між вартістю електричної енергії, купленої ним за "зеленим" тарифом, та її вартістю, розрахованою за цінами ринку "на добу наперед". Розрахунок вартості послуги із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії здійснюється постачальником універсальних послуг відповідно до порядку купівлі електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел енергії, з урахуванням доходу постачальника універсальних послуг від продажу гарантій походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії. Вартість послуги із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії затверджується Регулятором (НКРЕКП).
Отже, згідно положень ст. ст. 33, 62 та 63 Закону України "Про ринок електричної енергії" на Приватне акціонерне товариство "Національна енергетична компанія "Укренерго", яке є оператором системи передачі об'єднаної енергетичної системи України, та Товариство з обмеженою відповідальністю "Житомирська обласна енергопостачальна компанія", яке виконує функції постачальника універсальних послуг, законом покладено спеціальні обов'язки для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії, зокрема, спеціальні обов'язки із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел.
Постановою НКРЕКП №641 від 26.04.2019 зі змінами затверджено Порядок купівлі гарантованим покупцем електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел (Порядок №641), який поширюється на виробників електричної енергії за "зеленим" тарифом, кандидатів у такі виробники, переможців аукціону, гарантованого покупця, постачальників електричної енергії, що виконують функцію постачальника універсальних послуг (далі - ПУП), оператора системи передачі (далі - ОСП) та адміністратора комерційного обліку (п. 1.2 глави 1 Порядку №641).
Відповідно до п. 4.1 глави 4 Порядку №641 у редакції, чинній у спірний період, на гарантованого покупця, ПУП та ОСП на строк, визначений законодавством, покладаються спеціальні обов'язки із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії.
Пунктом 4.2 глави 4 Порядку №641 визначено, що для надання послуги із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел ПУП укладає з ОСП договір про надання послуг із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел з постачальником універсальних послуг відповідно до типової форми, затвердженої постановою НКРЕКП від 26 квітня 2019 року № 64
Пунктом 2.1 договору визначено, що вартість та порядок оплати послуги визначаються відповідно до вимог Порядку №641 у розрахунковому періоді та відповідно до фактичних обсягів купівлі електричної енергії за "зеленим" тарифом постачальником послуг.
Згідно наявних у матеріалах справи актів приймання-передачі наданих послуг із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел позивачем надано, а відповідачем прийнято послуги:
- відповідно до Акту №8 (за серпень 2024 року) позивачем надано послуги із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел на суму 25 501 293,25 грн. В подальшому, на підставі Акту коригування від 18.10.2024 року, суму було збільшено до 25 578 625,05 грн. ;
- відповідно до Акту №9 (за вересень 2024 року) позивачем надано послуги із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел на суму 18 277 944,13грн;
- відповідно до Акту №10 (за жовтень 2024 року) позивачем надано послуги із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел на суму 12 107 040,77 грн;
- відповідно до Акту №11 (за листопад 2024 року) позивачем надано послуги із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел на суму 4 780 965,00 грн.
Вказані акти підписані представниками сторін, в тому числі шляхом накладення КЕП, чого позивач не заперечує, а тому є належними доказами надання послуг за договором.
Відповідно до ч. 1 ст. 903 ЦК України якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.
Згідно з п. п. 15.4 Порядку №641 у редакції, чинній на момент виникнення правовідносин сторін, ОСП здійснює 100% оплату ПУП вартості наданої послуги відповідно до акта приймання-передачі протягом трьох робочих днів з дати затвердження Регулятором розміру вартості послуги із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії, наданої ПУП у розрахунковому місяці.
У разі надходження оновлених даних від учасників ринку після проведення розрахунків обсягів врегулювання сторони коригують акти приймання-передачі наданих послуг із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел. ПУП надає ОСП акти коригування вартості послуг із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел разом з оновленими розрахунками. (п. 15.5 Порядку №641).
Вартість послуги за серпень 2024 року (для ТОВ "ЖОЕК" - 18 163 933,16 грн. без ПДВ) затверджено Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг 01.10.2024 № 1702 "Про затвердження розміру вартості послуги із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії, наданої постачальниками універсальних послуг у серпні 2024 року".
Вартість послуги за вересень 2024 року (для ТОВ "ЖОЕК" - 15 231 620,11 грн. без ПДВ) затверджено Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг 29.10.2024 № 1855 "Про затвердження розміру вартості послуги із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії, наданої постачальниками універсальних послуг у вересні 2024 року".
Вартість послуги за жовтень 2024 року (для ТОВ "ЖОЕК" - 10 089 200,64 грн. без ПДВ) затверджено Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг 26.11.2024 № 2017 "Про затвердження розміру вартості послуги із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії, наданої постачальниками універсальних послуг у жовтні 2024 року".
Вартість послуги за листопад 2024 року (для ТОВ "ЖОЕК" - 3 984 137,50 грн. без ПДВ) затверджено Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг 24.12.2024 № 2364 "Про затвердження розміру вартості послуги із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії, наданої постачальниками універсальних послуг у листопаді 2024 року".
Як вірно встановлено судом першої інстанції, Приватним акціонерним товариством "Національна енергетична компанія "Укренерго" частково виконано свої грошові зобов'язання з оплати наданих послуг, в наслідок чого виникла заборгованість у сумі 42 669 744,78 грн.
Доводи відповідача про те, що наразі наявний фінансовий дисбаланс між зобов'язаннями оператора системи передачі щодо оплати ПУП вартості послуг та встановленим НКРЕКП Тарифом на 2024 рік, оскільки обсяги витрат на послугу, які включені до структури Тарифу на 2024 рік згідно з постановою НКРЕКП від 09.12.2023 № 2322, встановлені на рівні, недостатньому для покриття потреби 2024 року правомірно відхилені судом першої інстанції, оскільки у вказаній постанові НКРЕКП, відповідно до затвердженої структури тарифу, в його розрахунок включено витрати на виконання спеціальних обов'язків для забезпечення загальносуспільних інтересів із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел для приватних домогосподарств загалом у розмірі 3 929 409 тис. грн. у 2024 році.
Матеріали справи не містять належних доказів того, що відповідач повністю поніс передбачені структурою тарифу витрати на виконання умов договорів про надання послуг із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел.
При цьому, відповідачем не подано доказів звернення до НКРЕКП щодо перегляду або коригування тарифу на послуги з передачі електричної енергії на 2024 рік згідно процедурою, визначеною Порядком.
Колегія суддів враховує, що умовами укладеного між сторонами договору про надання послуг із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел не передбачено підстав щодо призупинення або не виконання його умов з урахуванням настання зазначених обставин відповідачем.
Як вірно зазначив суд першої інстанції, сторони у даному спорі є суб'єктами господарювання, а відтак у разі здійснення підприємницької діяльності особа має усвідомлювати, що господарська діяльність здійснюється нею на власний ризик, особа має здійснювати власний комерційний розрахунок щодо наслідків здійснення відповідних дій, самостійно розраховувати ризики настання несприятливих наслідків в результаті тих чи інших її дій та самостійно приймати рішення про вчинення (чи утримання від) таких дій (близька за змістом правова позиція викладена у п. 6.42 постанови Великої Палати Верховного Суду від 02.07.2019 у справі № 910/15484/17).
Згідно ч. 1 ст. 96 ЦК України юридична особа самостійно відповідає за своїми зобов'язаннями. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 525, 526 ЦК України).
З матеріалів справи вбачається, що між сторонами виникли господарські відносини, тоді як приписи цивільного законодавства не передбачають привілейованого становища суб'єктів господарювання, які фінансуються за рахунок бюджету, у відповідальності за порушення зобов'язань.
Факт відсутності бюджетного фінансування, в тому числі через ненадходження коштів в будь якому випадку не може звільняти відповідача від виконання зобов'язань щодо оплати послуг, оскільки такі обставини не визначені законодавством як такі, що звільняють від виконання зобов'язання.
За укладеним між сторонами Договором саме відповідач взяв на себе обов'язок своєчасно проводити оплату вартості послуги відповідно до умов договору та Порядку № 641; при цьому, ні умови договору, ні Порядку № 641, не ставлять в залежність своєчасність здійснення оплати замовником за отриману послугу від включення відповідних витрат до структури тарифу зі сторони Регулятора.
При цьому, відсутність бюджетних асигнувань чи будь-яких інших надходжень коштів від контрагентів боржника не виправдовує його бездіяльність і не є підставою для звільнення від відповідальності за порушення зобов'язання, про що, зазначав Європейський суд з прав людини у рішеннях «Терем ЛТД, Чечеткін та Оліус проти України» та «Бакалов проти України».
Схожі правові висновки викладені Верховним Судом у постановах від 05.09.2024 у справі №910/14074/23 та від 04.02.2026 у справі № 910/52/25.
Згідно з ч. 1 ст. 530 ЦК України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Статтею 526 ЦК України передбачено, що зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 525 ЦК України).
Відповідно до ст. 610 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Частиною 1 ст. 614 ЦК України визначено, що особа, яка порушила зобов'язання, несе відповідальність за наявності її вини (умислу або необережності), якщо інше не встановлено договором або законом. Особа є невинуватою, якщо вона доведе, що вжила всіх залежних від неї заходів щодо належного виконання зобов'язання.
При цьому, відсутність своєї вини відповідно до ч. 2 ст. 614 ЦК України доводить особа, яка порушила зобов'язання.
А тому, враховуючи викладене вище, з огляду на відсутність доказів належної сплати відповідачем вартості послуги зі збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії, суд першої інстанції дійшов вірного висновку про задоволення позову та стягнення з відповідача 42 669 744,78 грн заборгованості за надані послуги.
Висновки суду апеляційної інстанції за результатами розгляду апеляційної скарги
Відповідно до ст. 269 ГПК України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги. Суд апеляційної інстанції не обмежений доводами та вимогами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено порушення норм процесуального права, які є обов'язковою підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права.
За таких обставин, висновки суду першої інстанції про встановлені обставини і правові наслідки є вичерпними, відповідають дійсності і підтверджуються достовірними доказами, а тому рішення Господарського суду міста Києва від 20.01.2026 у справі № 910/11435/25 відповідає чинному законодавству, фактичним обставинам та матеріалам справи і підстав для його скасування чи зміни в межах доводів та вимог апеляційної скарги не вбачається.
Згідно із ст. 129 ГПК України, судові витрати за подання апеляційної скарги покладаються на заявника.
Керуючись ст.ст. 74, 129, 269, 275, 276, 281 - 284 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд, -
1. Апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства "Національна енергетична компанія "Укренерго" на рішення Господарського суду міста Києва від 20.01.2026 у справі № 910/11435/25 залишити без задоволення.
2. Рішення Господарського суду міста Києва 20.01.2026 у справі № 910/11435/25 залишити без змін.
3. Судові витрати зі сплати судового збору, понесені за подачу апеляційної скарги, покласти на апелянта.
4. Матеріали справи № 910/11435/25 повернути до місцевого господарського суду.
Постанова набирає законної сили з дня її ухвалення та може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання її повного тексту.
Повна постанова складена 13.04.2026
Головуючий суддя М.А. Барсук
Судді Є.Ю. Пономаренко
М.А. Руденко