Постанова від 09.04.2026 по справі 522/3428/26

Справа № 522/3428/26

Провадження № 3/522/1979/26

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 квітня 2026 року м. Одеса

Суддя Приморського районного суду м. Одеси Циб І.В., за участі секретаря судового засідання - Єрьоміної К.М., в присутності захисника - адвоката Нартова І.О., розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли з Національного агентства з питань запобігання корупції, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, керівника політичної партії «УКРАЇНИ - ЦЕ МИ», який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ст. 212-21 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи керівником політичної партії «УКРАЇНИ - ЦЕ МИ», порушив порядок подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру (далі - Звіт), чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 212-21 КУпАП.

Відповідно до статті 17 Закону України «Про політичні партії в Україні - далі Закон) Національне агентство здійснило перевірку Звіту, поданого політичною партією «УКРАЇНА - ЦЕ МИ» (код ЄДРПОУ 38217847, далі - Партія) за ІІІ квартал 2025 року до Єдиного державного реєстру звітності політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру (далі - Реєстр, Додаток 1).

Так, за результатами перевірки Звіту Партії за ІІІ квартал 2025 року встановлено неповноту інформації, яка полягає у:

- поданні Звіту з порушенням строку, встановленого частиною 9 статті 17 Закону;

- невідображенні у Звіті Партії відомостей про внески від третіх осіб у формі оплати проведення заходів Партії та оплати нотаріальних послуг та/або фінансових зобов'язань на користь цих осіб.

І. Частиною 9 статті 17 Закону визначено, що політична партія щоквартально, не пізніше ніж на сороковий день після закінчення звітного кварталу, зобов'язана подати до Національного агентства Звіт про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру (у тому числі її місцевих організацій, які у встановленому порядку набули статусу юридичної особи) шляхом його заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Згідно з пунктами 1, 2 розділу ІІ та пунктами 1, 8, 9 розділу ІІІ Порядку подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, затвердженого наказом Національного агентства від 19.02.2021 № 102/21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.04.2021 за № 507/36129 (далі - Порядок подання Звіту), звіт політичної партії є структурованими даними, містить інформацію, внесену керівником політичної партії та/або особами, яких уповноважено в установленому порядку на подання Звіту, до електронних форм, передбачених Єдиним державним реєстром звітності політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру (далі - Реєстр), та підписаний шляхом накладання на нього кваліфікованого електронного підпису керівника (уповноваженої особи) політичної партії.

Поданню Звіту передує процес його формування, який полягає в заповненні електронних форм інформацією, передбаченою Реєстром відповідно до Закону.

Відповідно до пунктів 2, 3 розділу ІІІ Порядку подання Звіту звітним періодом для складення Звіту є календарний квартал. Звіт подається протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного кварталу.

Політична партія подає до Національного агентства Звіт за IІІ квартал 2025 року - до 09 листопада 2025 року.

Якщо останній день строку подання Звіту припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, днем завершення строку подання Звіту є перший за ним робочий день (пункт 4 розділу ІІІ Порядку подання Звіту).

Таким чином, останнім днем подання Звіту Партії за ІІІ квартал 2025 року є 10 листопада 2025 року.

Проте, Звіт Партії за ІІІ квартал 2025 року подано до Національного агентства через Реєстр 19 листопада 2025 року о 10:50 годині (унікальний ідентифікатор Звіту - 6FA97849F1B2570D04000000084E0200A1D50700) та підписано Лапіним Олексієм Едуардовичем, шляхом накладання кваліфікованого електронного підпису (Додаток 1).

З огляду на вищевикладене, неподання ОСОБА_1 , як посадовою особою (керівником Партії) Звіту Партії за ІІІ квартал 2025 року до 10 листопада 2025 року є порушенням вимог частини 9 статті 17 Закону, за що статтею 21221 КУпАП встановлено адміністративну відповідальність.

ІІ. Відповідно до інформації, отриманої з відкритих джерел даних, а саме: інформації розміщеної на офіційному сайті Партії https://ukrayinatsemy.com/ у звітному періоді Партією проведено заходи:

1. 09.09.2025 Голова Партії О. Лапін відвідав місто Дніпро та провів зустріч з активними учасниками політичної сили (https://ukrayinatsemy.com/blog/golova-politichnoyi-partiyi-ukrayina-ce-mi-oleksij-lapin-vidvidav-misto-dnipro-ta-proviv-zustrich-z-aktivnimi-uchasnikami-nashoyi-politichnoyi-sili);

2. 17.07.2025 проведено медіа-тренінг для Голів обласних організацій Партії з метою підвищення цифрової компетентності учасників у сфері ведення соціальних мереж, зокрема Facebook та Instagram (https://ukrayinatsemy.com/blog/partiya-ukrayina-ce-mi-posilila-cifrovi-navichki-svoyih-lideriv);

3. Зареєстровано структурні утворення Партії без статусу юридичної особи, а саме:

02.09.2025 Кременецьку міську організацію (https://ukrayinatsemy.com/blog/02-veresnya-2025-roku-oficijno-zareyestrovano-kremenecku-misku-organizaciyu-politichnoyi-partiyi-ukrayina-ce-mi);

30.07.2025 Тернопільську міську організацію (https://ukrayinatsemy.com/blog/oficijno-zareyestrovano-ternopilsku-misku-organizaciyu-politichnoyi-partiyi-ukrayina-ce-mi);

30.07.2025 Підгаєцьку міську організацію https://ukrayinatsemy.com/blog/vidbulasya-oficijna-reyestraciya-pidgayeckoyi-miskoyi-organizaciyi-politichnoyi-partiyi-ukrayina-ce-mi);

19.08.2025 Шумську міську організацію https://ukrayinatsemy.com/blog/vidbulasya-reyestraciya-shumskoyi-miskoyi-organizaciyi-politichnoyi-partiyi-ukrayina-ce-mi) (Додаток 2).

20.08.2025 Теребовлянську міську організацію (https://ukrayinatsemy.com/blog/20-serpnya-2025-roku-vidbulasya-oficijna-reyestraciya-terebovlyanskoyi-miskoyi-organizaciyi-politichnoyi-partiyi-ukrayina-ce-mi) (Додаток 2).

Проте у розділі ІІІ «ПЛАТЕЖІ ТА ІНШІ ВИТРАТИ» Звіту Партії за ІІІ квартал 2025 року відсутні відомості щодо оплати за проведення зазначених вище заходів.

Згідно з копіями документів, отриманих з реєстраційних справ Кременецької міської організації політичної партії «УКРАЇНА - ЦЕ МИ», Тернопільської міської організації політичної партії «УКРАЇНА - ЦЕ МИ», Підгаєцької міської організації політичної партії «УКРАЇНА - ЦЕ МИ», Теребовлянської міської організації політичної партії «УКРАЇНА - ЦЕ МИ» та Шумської міської організації політичної партії «УКРАЇНА - ЦЕ МИ», наданих на запит Національного Івано-Франківським міжрегіональним управлінням Міністерства юстиції України, на користь приватного нотаріуса Тернопільського нотаріального округу Ломаківської Т.І. здійснено оплату за вчинення 08.07.2025 нотаріальних дій, а саме: засвідчення вірності копій з копії Статуту політичної партії «УКРАЇНА - ЦЕ МИ» (код ЄДРПОУ 38217847), затвердженого черговим з'їздом політичної партії «Блок Едуарда Гурвіца» від 15.03.2025 протокол № 1 (Додатки 3 - 7,.

Проте у розділі ІІІ «ПЛАТЕЖІ ТА ІНШІ ВИТРАТИ» Звіту Партії за ІІІ квартал 2025 року відсутні відомості щодо оплати за вчинення нотаріальних дій.

Відповідно до пункту 3 розділу IV Порядку подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, затвердженого наказом Національного агентства від 19.02.2021 № 102/21, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.04.2021 за № 507/36129, відомості про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру місцевих організацій, які у встановленому порядку не набули статусу юридичної особи, підлягають відображенню у Звіті політичної партії та/або у Звітах її місцевих організацій, що у встановленому порядку набули статусу юридичної особи, які є невід'ємною частиною Звіту політичної партії.

Отже, відображення відомостей про оплату нотаріальних послуг у Звіті Партії було обов'язковим.

З метою перевірки встановленої вище інформації, 26.11.2025 року Національним агентством на адресу Партії направлено відповідний запит за вих. № 50-22/96369-25.

Листом від 26.11.2025 № 1 (вх. №152622/0/07-25 від 27.11.2025), наданим на запит Національного агентства Партія повідомила, що кошти Партією на проведення зазначених заходів не витрачались (Додаток 9).

Згідно з пунктом 3 розділу IV Порядку подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, затвердженого наказом Національного агентства від 19.02.2021 № 102/21, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.04.2021 за № 507/36129 відомості про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру місцевих організацій, які у встановленому порядку не набули статусу юридичної особи, підлягають відображенню у Звіті політичної партії та/або у Звітах її місцевих організацій, які у встановленому порядку набули статусу юридичної особи (в залежності від засновника), які є невід'ємною частиною Звіту політичної партії.

Пунктом 1 частини 3, частини 4 статті 14 Закону визначено, що надання матеріальної та фінансової підтримки політичним партіям здійснюється у формі внесків на підтримку партій.

Внеском на підтримку політичної партії є грошові кошти чи інше майно, переваги, пільги, послуги, позики (кредити), нематеріальні активи, будь-які інші вигоди нематеріального або негрошового характеру, у тому числі членські внески членів політичної партії, спонсорство третіми особами заходів чи іншої діяльності на підтримку партії, товари, роботи, послуги, надані або отримані безоплатно чи на пільгових умовах (за ціною, нижчою за ринкову вартість ідентичних або подібних робіт, товарів та послуг на відповідному ринку), отримані політичною партією, її місцевою організацією, яка в установленому порядку набула статусу юридичної особи.

Окрім того, спонсорство - добровільне надання фізичною або юридичною особою матеріальної, фінансової, організаційної та іншої підтримки у проведенні заходів чи здійсненні іншої діяльності на підтримку політичної партії, її місцевої організації, що не пов'язані з безпосереднім удосконаленням знань, умінь та навичок членів політичної партії або її уповноважених осіб.

Відповідно до пункту 2 частини 11 статті 17 Закону Звіт Партії обов'язково включає розділ «ВНЕСКИ ТА ІНШІ НАДХОДЖЕННЯ ЗА ЗВІТНИЙ ПЕРІОД», в якому має бути наведено повну та достовірну інформацію про внески (грошові внески; майнові внески; внески роботами або послугами; внески нематеріальними активами; внески, надані шляхом фінансування заходів або діяльності на користь політичної партії чи її місцевої організації, яка у встановленому порядку набула статусу юридичної особи; кошти державного фінансування (у разі його отримання відповідно до закону); доходи, майно та нематеріальні активи, які не є внесками відповідно до цього Закону; кошти, які не є ні доходами, ні внесками, отримані політичною партією, місцевою організацією політичної партії, яка в установленому порядку набула статусу юридичної особи, протягом звітного кварталу).

Відповідно до пункту 4 частини 11 статті 17 Закону Звіт Партії обов'язково включає розділ «ЗОБОВ'ЯЗАННЯ ФІНАНСОВОГО ХАРАКТЕРУ СТАНОМ НА КІНЕЦЬ ЗВІТНОГО ПЕРІОДУ», в якому має бути наведено повну та достовірну інформацію про всі фінансові зобов'язання політичної партії (її місцевої організації, яка в установленому порядку набула статусу юридичної особи). Якщо фінансове зобов'язання політичної партії (її місцевої організації, яка в установленому порядку набула статусу юридичної особи) виникло у звітному періоді та було виконано політичною партією (її місцевою організацією, яка в установленому порядку набула статусу юридичної особи) у цьому самому звітному періоді, таке фінансове зобов'язання не відображається у звіті політичної партії про її майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру.

Відповідно до статті 31 Закону України «Про нотаріат» приватні нотаріуси за вчинення нотаріальних дій справляють плату, розмір якої визначається за домовленістю між нотаріусом та фізичною або юридичною особою.

Таким чином, невідображення у пункті 2 розділу ІІ «ВНЕСКИ ТА ІНШІ НАДХОДЖЕННЯ» та/або у розділі IV «ЗОБОВ'ЯЗАННЯ ФІНАНСОВОГО ХАРАКТЕРУ» Звіту Партії за ІІІ квартал 2025 року відомостей щодо отриманих Партією внесків від третіх осіб у формі «оплати проведення заходів, які висвітлювали діяльність Партії» та послуг з нотаріального засвідчення вірності копій з копії Статуту політичної партії «УКРАЇНА - ЦЕ МИ» (код ЄДРПОУ 38217847), затвердженого черговим з'їздом політичної партії «Блок Едуарда Гурвіца» від 15.03.2025 протокол № 1 та/або відомостей про наявні фінансові зобов'язання на користь таких осіб є порушенням частини одинадцятої статті 17 Закону.

Виявлені порушення зафіксовано у Висновку про результати перевірки Звіту про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру політичної партії політичної партії «УКРАЇНА - ЦЕ МИ» (код ЄДРПОУ 38217847) за ІІІ квартал 2025 року від 15.01.2026 № 40, затверджений наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 15.01.2026 № 19/26, який опубліковано на офіційному веб сайті Національного агентства відповідно до відповідно до вимог частини 25 статті 17 Закону (Додаток 10).

Стаття 3 Закону передбачає, що політичні партії провадять свою діяльність відповідно до Конституції України, цього Закону, а також інших законів України та згідно із партійним статутом, прийнятим у визначеному цим Законом порядку.

У відповідності до частини 1 статті 19 Закону у разі порушення політичними партіями Конституції України, цього та інших законів України до них можуть бути вжиті такі заходи: попередження про недопущення незаконної діяльності, заборона політичної партії.

Отже враховуючи норми статті 19 Закону, а також приписи статей 7, 9, 23, 24 КУпАП, суб'єктом вчинення правопорушення, передбаченого статтею 21221 КУпАП є керівник Партії або уповноважена особа, якою підписано та подано Звіт до Національного агентства: Звіт Партії за ІІІ квартал 2025 року подано до Національного агентства через Реєстр 19 листопада 2025 року о 10:50 годині (унікальний ідентифікатор Звіту - 6FA97849F1B2570D04000000084E0200A1D50700) та підписано Лапіним Олексієм Едуардовичем, шляхом накладання кваліфікованого електронного підпису.

Повноваження Лапіна Олексія Едуардовича, як керівника Партії підтверджуються Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 21.01.2026 за кодом доступу 94647810614.

Відповідно до пункту 5.7.1 розділу 5 Статуту Партії, Голова Партії: представляє Партію, робить заяви від її імені; без довіреності представляє Партію у відносинах з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, виборчими комісіями, підприємствами, установами, організаціями, незалежно від форм власності та підпорядкування як в Україні, так і за кордоном, а також з фізичними особами; має право від імені Партії вчиняти правочини, діяти від імені Партії; має право підпису документів від імені Партії, зокрема фінансових, бухгалтерських документів, звітів та інших актів тощо.

Таким чином, Лапін Олексій Едуардович, як посадова особа (керівник Партії) порушив порядок подання Звіту Партії за ІІІ квартал 2025 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена статтею 21221 КУпАП.

Статтею 14 КУпАП визначено, що посадові особи підлягають адміністративній відповідальності за адміністративні правопорушення, зв'язані з недодержанням установлених правил, зокрема, забезпечення виконання яких входить до їх службових обов'язків.

Отже, ОСОБА_1 , як посадова особа (керівник Партії), підлягає притягненню до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, що посягає на здійснення народного волевиявлення та встановлений порядок його забезпечення і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Від захисника до суду надійшли додаткові пояснення, в яких вона просила провадження у справі відносно ОСОБА_1 закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП. В обґрунтування захисник зазначила, що згідно Статуту політичної партії «УКРАЇНА-ЦЕ МИ», ОСОБА_1 не є уповноваженою особою на подання та підготовку звітів відповідно до перелічених повноважень у Статуті. Таким чином, захисник зазначила, що голова партії не є відповідальною особою за підготовку та подання Звіту, та таким чином не є суб'єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-12 КУпАП, суб'єктом правопорушення є політична партія, як юридична особа.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП.

Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Згідно ст. 212-21 КУпАП адміністративна відповідальність передбачена за порушення встановленого порядку або строків подання фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду, звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру або подання фінансового звіту, оформленого з порушенням встановлених вимог.

Відповідно до вимог ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, дослідити в судовому засіданні наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і, в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.

Згідно ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Протокол у справі про адміністративне правопорушення є основним джерелом доказів, на підставі якого суд встановлює наявність чи відсутність у діянні особи правопорушення. Лише належно оформлений протокол дозволяє всебічно розглянути справу по суті.

Суд зазначає, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення суддя, відповідно до вимог ст. 280 КУпАП, зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП, підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом № 50-32/82 від 23.02.2026; звітом про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру політичної партії «УКРАЇНА - ЦЕ МИ» (код ЄДРПОУ 38217847) за ІІІ квартал 2025 року; роздруківками з відкритих джерел інформації; Реєстраційною справою Тернопільської міської організації політичної партії «УКРАЇНА - ЦЕ МИ»; реєстраційною справою Підгаєцької міської організації політичної партії «УКРАЇНА - ЦЕ МИ»; реєстраційна справа Шумської міської організації політичної партії «УКРАЇНА - ЦЕ МИ»; реєстраційною справою Теребовлянської міської організації політичної партії «УКРАЇНА - ЦЕ МИ»; реєстраційною справою Кременецької міської організації політичної партії «УКРАЇНА - ЦЕ МИ»; листом Національного агентства про надання інформації від 26.11.2025 № 50-22/96369-25; листом політичної партії «УКРАЇНА - ЦЕ МИ» (код ЄДРПОУ 38217847) від 26.11.2025 № 1 (вх. № 152622/0/07-25 від 27.11.2025); копією Висновку про результати перевірки Звіту про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру політичної партії політичної партії «УКРАЇНА - ЦЕ МИ» (код ЄДРПОУ 38217847) за ІІІ квартал 2025 року від 15.01.2026 № 40, затверджений наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 15.01.2026 № 19/26; копією Статуту політичної партії «УКРАЇНА - ЦЕ МИ» (код ЄДРПОУ 38217847), затвердженого черговим з'їздом політичної партії «Блок Едуарда Гурвіца» від 15.03.2025 протокол № 1; витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 21.01.2026 за кодом доступу 94647810614; копією Наказу Національного агентства від 01.01.2025 № 1/25 «Про визначення уповноважених осіб Національного агентства з питань запобігання корупції»; листом Національного агентства про надання пояснень та складання протоколу від 30.01.2026 № 50-21/5777-26; скріншотом вебсайту Національного агентства про виклик ОСОБА_1 ; листом Національного агентства про надання пояснень та складання протоколу від 17.02.2026 № 50-21/9205-26; скріншотом вебсайту Національного агентства про виклик ОСОБА_1 ; актом неявки гр. ОСОБА_1 від 23.02.2026.

Так, в своїх поясненнях захисник Нартова І.О. зазначила, що згідно Статуту політичної партії «УКРАЇНА-ЦЕ МИ», ОСОБА_1 не є уповноваженою особою на подання та підготовку звітів відповідно до перелічених повноважень у Статуті, тому, на її думку, голова партії не є відповідальною особою за підготовку та подання Звіту, та таким чином не є суб'єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-12 КУпАП, суб'єктом правопорушення є політична партія, як юридична особа.

Твердження захисника про те, що голова партії не є суб'єктом правопорушення, оскільки Статут не містить прямого обов'язку щодо подання звітів, судом відхиляються.

Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру, ОСОБА_1 є керівником політичної партії «УКРАЇНА-ЦЕ МИ». Стаття 212-21 КУпАП чітко передбачає відповідальність саме посадових осіб партії, а не юридичних осіб самостійно.

Так, фундаментальним засадам адміністративної відповідальності: а саме відповідно до положень Розділу II КУпАП, суб'єктом адміністративного правопорушення є фізична особа, яка на момент вчинення правопорушення досягла 16-річного віку. Чинне адміністративне законодавство України, не містить інституту адміністративної відповідальності юридичних осіб. Таким чином, притягнення до відповідальності за КУпАП безпосередньо політичної партії як організації є юридично неможливим.

Таким чином, оскільки згідно з діючим законодавством, саме на керівника політичної партії покладено обов'язок забезпечувати дотримання організацією вимог закону, зокрема щодо фінансової прозорості, відсутність внутрішнього розподілу обов'язків у партії не може бути підставою для звільнення її керівника від адміністративної відповідальності за порушення публічного порядку.

Даних про те, що інша особа була уповноважена на подання такого звіту партії захисником надано не було.

Таким чином, ОСОБА_1 , як посадова особа (керівник Партії) порушив порядок подання Звіту Партії за ІІІ квартал 2025 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена статтею 212-21 КУпАП.

Вирішуючи питання про вид і розмір адміністративного стягнення, суддя враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.

Санкція ч. 1 ст. 212-21 КУпАП передбачає покарання у виді накладення штрафу від трьохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

При накладенні адміністративного стягнення стосовно ОСОБА_1 суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.

Обставин, які відповідно до ст. 34 КУпАП пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 , за вчинене адміністративне правопорушення, судом не встановлено.

Обставин, які відповідно до ст. 35 КУпАП обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , за вчинене ним адміністративне правопорушення, судом не встановлено.

Згідно положень ст. 23 КУпАП, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

Санкцією ст. 212-21 КУпАП передбачено накладення стягнення у виді штрафу від трьохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Враховуючи наведене, суд вважає за можливе накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у зв'язку з ухваленням судом постанови про накладання на правопорушника адміністративного стягнення з ОСОБА_1 підлягає стягненню сума судового збору, що складає 0.2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Докази про звільнення ОСОБА_1 від сплати судового збору в матеріалах справи відсутні.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 7, 212-2, 221, 245, 251, 252, 280, 283, 284, 285 КУпАП, Закону України «Про судовий збір», суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, керівника політичної партії «УКРАЇНИ - ЦЕ МИ», який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 300 (трьохсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, у сумі 5100 (п'ять тисяч сто) гривень 00 (нуль) копійок.

Відповідно до Закону України «Про судовий збір», стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, керівника політичної партії «УКРАЇНИ - ЦЕ МИ», який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , судовий збір, у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, у сумі 665 (шістсот шістдесят п'ять) гривень 60 (шістдесят) копійок на користь держави.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги до Одеського апеляційного суду через Приморський районний суд м. Одеси.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення копії постанови про накладення штрафу, в разі не сплати у встановлений строк штрафу з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.

Постанова може бути пред'явлено до примусового виконання протягом трьох місяців з дня її винесення, а в разі оскарження протягом трьох місяців з дня розгляду апеляційної скарги.

Суддя Приморського районного суду

м. Одеси Ірина ЦИБ