Справа № 747/160/26
Провадження№ 2/747/161/26
14.04.2026 року суддя Талалаївського районного суду Чернігівської області Тіщенко Л.В. розглянула матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи - територіальна громада в особі Талалаївської селищної ради, Головне управління Держгеокадастру у Чернігівській області про визнання державного акту недійсним та скасування державної реєстрації права власності, -
Представник позивачки ОСОБА_1 адвокат Мудревська Я.М. звернувся до суду з даним позовом до відповідачки та третіх осіб. Після отримання позовної заяви вирішується питання відкриття провадження по справі, яке відкривається на підставі належним чином оформленої позовної заяви, яка відповідає вимогам статей 185 та 177 ЦПК України. Розглянувши позовну заяву, суддя приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч. 4 ст 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Згідно п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду фізичною особою позовної заяви немайнового характеру встановлено ставку судового збору в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Крім того, у частині 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» визначено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Статтею 7 Закону України «Про державний бюджет на 2026 рік» встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб в розмірі 3328,00 грн, 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1331, 20 грн. З огляду на те, що позивачем подано до суду заяву немайнового характеру, в якій заявлено дві вимоги немайнового характеру, сплаті підлягає судовий збір в розмір 2662, 40 грн (1331, 20 грн х 2 вимоги). Таким чином, у разі подання до суду позовної заяви немайнового характеру фізичною особою сплаті підлягає судовий збір у розмірі 1331, 20 грн за кожну позовну вимогу. Позивачкою сплачена сума судового збору 1331, 20 грн. Таким чином позивачкою не у повній мірі сплачена сума судового збору, необхідно доплатити ще 1331, 20 грн. Тобто при вирішенні питання відкриття провадження суддею встановлено, що позовна заява ОСОБА_1 не відповідає вимогам ст 177 ЦПК України.
Відповідно до ч. 1 ст 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. За цих обставин і згідно ст. 185 ч. 1 ЦПК України позовну заяву належить залишити без руху та надати позивачу термін на усунення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 185, 260, 261, 353 ЦПК України, суддя, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи - територіальна громада в особі Талалаївської селищної ради, Головне управління Держгеокадастру у Чернігівській області про визнання державного акту недійсним та скасування державної реєстрації права власності залишити без руху.
Надати позивачці строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків не пізніше семи днів з дня отримання копії даної ухвали.
Попередити, що у разі невиконання вимог суду у вказаний строк, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута.
Ухвала не оскаржується.
Суддя: Л.В.Тіщенко