Справа № 420/4979/26
13 квітня 2026 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Аракелян М.М.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-
23 лютого 2026 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (надіслана засобами поштового зв'язку 16.02.2026 року) до ІНФОРМАЦІЯ_1 , в якій представник позивача просить суд:
визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_2 , які полягають у невнесенні до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів інформацію про виключення ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 РНОКПП: НОМЕР_1 , з військового обліку;
зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_4 внести до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів інформацію про виключення ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 РНОКПП: НОМЕР_1 , з військового обліку;
стягнути на користь позивача судові витрати
Згідно протоколу автоматизованого розподілу справи між суддями адміністративна справа розподілена на суддю Аракелян М.М.
Ухвалою суду від 02.03.2026 року прийнято до розгляду позовну заяву та відкрите провадження у справі; постановлено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження(ст. 262 КАС України).
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 , Номер в реєстрі Оберіг: 290420250640867100382, виключений з військового обліку від 01.01.2011 року в зв'язку з досягненням граничного віку і перебування в запасі відповідно до запису в військовому квитку Серія НОМЕР_2 . Після завантаження військово-облікового документу в електронній формі, засобами Електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста було отримано сповіщення про порушення правил військового обліку «Резерв +» позивачем були виявлено, що він перебуває на військовому обліку в ІНФОРМАЦІЯ_5 а також перебуває в розшуку, маючи порушення правил військового обліку. Тобто, з мобільного застосунку (додатку) "Резерв +" стало відомо про те, що у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів відсутні відомості про виключення з військового обліку військовозобов'язаних. Позивач вважає протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_2 щодо невнесення відомостей про виключення з військового обліку до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів та Єдиного електронного реєстру військовозобов'язаних "Оберіг", оскільки 01.01.2011 року він був виключений з військового обліку військовозобов'язаних, тобто, військовозобов'язаним не є. Для забезпечення прав позивача було направлено заяву від 15.12.2025 року до ІНФОРМАЦІЯ_1 з проханням внести до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів інформацію про виключення ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 РНОКПП: НОМЕР_1 , з військового обліку. Проте, відповіді на цю заяву відповідач не надав. Для забезпечення прав Позивача було надіслано скаргу до ІНФОРМАЦІЯ_6 , із проханням, зокрема, зобов'язати уповноважених осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 вчинити певні дії, а саме виключити ОСОБА_1 з військового обліку. ІНФОРМАЦІЯ_7 надіслав відповідь, якою відмовлено у задоволенні скарги.
Дії відповідача щодо невнесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів інформацію про виключення його з військового обліку є протиправними на думку позивача.
Копія ухвали про відкриття спрощеного позовного провадження від 02.03.2026 року була доставлена до «Електронного кабінету» відповідача 02.03.2026 року (а.с.25), у встановлений строк відповідач відзив не надав.
Відповідно до ч.6 ст.162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, які мають значення для вирішення спору, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, суд дійшов наступного.
З матеріалів справи встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрований в реєстрі «Оберіг» за №290420250640867100382 (а.с.12).
Позивач виключений з військового обліку від 01.01.2011 року в зв'язку з досягненням граничного віку перебування в запасі відповідно до запису у його військовому квитку Серія НОМЕР_2 (а.с.16).
Згідно скріншоту з застосунку «Резерв+» ОСОБА_1 перебуває на обліку у ІНФОРМАЦІЯ_8 як солдат резерву та потребує проходження базової загальновійськової підготовки (а.с.12).
Позивач зазначає, що 15.12.2025 року він направив заяву до ІНФОРМАЦІЯ_1 з проханням внести до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів інформацію про виключення його з військового обліку.
Направлення заяви підтверджується копією відповідної квитанції АТ «Укрпошта» №0213700050460 та копією опису вкладення у цінний лист від 15.12.2025 року, відповідно до якого відповідачу були направлені: заява, копія військового квитка (Серія НОМЕР_2 ), копія паспорта громадянина України, копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру, витяг з Електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста (а.с.10).
Згідно трекінгу відправлень АТ «Укрпошта» №0213700050460 ІНФОРМАЦІЯ_9 отримав заяву позивача 17.12.2025 року.
На цю заяву отримано відповідь ІНФОРМАЦІЯ_1 від 22.01.2026 року, у якій зазначено, що:
«Ваша заява стосовно внесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів інформації про виключення Вас з військового обліку уважно розглянута ІНФОРМАЦІЯ_9 .
За результатами розгляду повідомляємо наступне.
Ви, військовозобов'язаний ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_10 перебуваєте на обліку у ІНФОРМАЦІЯ_11 .
Доводимо до Вашого відома, що Ви були взяті на військовий облік згідно з директивою ІНФОРМАЦІЯ_12 вх. №3143 від 24.04.2025 р.
В Єдиному електронному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів «ОБЕРІГ» відсутні дані про виключення Вас з військового обліку.
Враховуючи той факт, що чинним законодавством України не передбачений заочний розгляд заяв про постановку на облік та виключення з військового обліку, пропонуємо Вам особисто звернутись до ІНФОРМАЦІЯ_2 , попередньо записавшись до електронної черги через офіційний сервіс.
Додатково звертаємо Вашу увагу, що абзацом 4 пункту 9 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого Постановою КМУ №560 від 16.05.2024р. передбачено: «…..У разі проходження резервістами та військовозобов'язаними медичного огляду під час мобілізації та/або воєнного стану строк дії довідки з висновком щодо придатності до військової служби становить один рік,,,»
Враховуючи той факт, шо Ви не проходили військово-лікарську комісію за останній календарний рік, електронні алгоритми Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів «ОБЕРІГ» ідентифікували Вас як порушника Закону України Про внесення зміни до пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення» Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист"!
У зв'язку із цим Вас було оголошено в адміністративний розшук за вчинення правопорушення, передбаченого ст.210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
З огляду на те, що чинним законодавством України не передбачений заочний розгляд адміністративних справ, пропонуємо Вам особисто звернутись до ІНФОРМАЦІЯ_11 для вирішення питання щодо притягнення або не притягнення Вас до адміністративної відповідальності. При собімати військово-облікові документи, медичні документи, документи, що підтверджують право на відстрочку, а також документи, які спростовують виявлене порушення, попередньо записавшись до електронної черги через офіційний сервіс.
Звертаємо увагу, що наразі з наведених вище питань ІНФОРМАЦІЯ_9 приймає за адресою: АДРЕСА_1 » (а.с.11).
ОСОБА_1 зазначає, що було надіслано скаргу до ІНФОРМАЦІЯ_6 з проханням: вжити заходів щодо неправомірних дій та бездіяльності уповноважених осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 ; зобов'язати уповноважених осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 вчинити певні дії, а саме виключити ОСОБА_1 з військового обліку; проконтролювати дії ІНФОРМАЦІЯ_2 , проте на це надано негативну відповідь.
Не погоджуючись із діями відповідача щодо невнесення даних до Реєстру, позивач оскаржив її до суду.
Вирішуючи спір, суд виходить з наступного.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 65 Конституції України встановлено, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.
Відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України Президент України приймає відповідно до закону рішення про загальну або часткову мобілізацію та введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях у разі загрози нападу, небезпеки державній незалежності України.
Указом Президента України від 24.02.2022 за № 64/2022 "Про введення воєнного стану у зв'язку з військовою агресією російської федерації" в Україні введений воєнний стан.
В подальшому воєнний стан було продовжено. На час розгляду справи воєнний стан триває.
Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також загальні засади проходження в Україні військової служби визначено Законом України "Про військовий обов'язок і військову службу" від 25.03.1992 № 2232-XII (далі - Закон № 2232-ХІІ).
Відповідно до ч. 2 ст. 1 Закону №2232-XII військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення (далі - Збройні Сили України та інші військові формування), посади в яких комплектуються військовослужбовцями.
Згідно з ч. 3 ст. 1 Закону №2232-XII військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; взяття громадян на військовий облік; прийняття добровільному порядку (за контрактом) та призов (направлення) на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку.
Відповідно до ч.1 ста.33 Закону № 2232-ХІІ військовий облік громадян України поділяється на облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Згідно ч.ч.3-5 статті 33 Закону № 2232-ХІІ військовий облік усіх призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться за місцем їх проживання і відповідно до обсягу та деталізації поділяється на персонально-якісний, персонально-первинний та персональний.
Військовий облік військовозобов'язаних та резервістів за призначенням поділяється на загальний і спеціальний.
Військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Персонально-якісний облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів передбачає облік відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які узагальнюються в облікових документах та вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Ведення персонально-якісного обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів покладається на відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (частина 1 статті 34 Закону № 2232-ХІІ).
Відповідно до п. 2 частини 1 статті 37 Закону № 2232-ХІІ взяттю на військовий облік військовозобов'язаних у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України підлягають громадяни України, зокрема, зняті з військового обліку Збройних Сил України, Служби безпеки України, служби зовнішньої розвідки України відповідно за рішенням Міністерства оборони України, Служби безпеки України та Служби зовнішньої розвідки України.
За нормами частини третьої-четвертої частини 1 статті 37 Закону № 2232-ХІІ призовники, військовозобов'язані та резервісти після прибуття до нового місця проживання зобов'язані в семиденний строк стати на військовий облік.
У разі декларування місця проживання особи за декларацією про місце проживання, поданою в електронній формі засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, взяття на військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів здійснюється відповідними районними (міськими) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки на підставі відомостей про призовників, військовозобов'язаних та резервістів в електронній формі, надісланих органами реєстрації через Єдину інформаційну систему Міністерства внутрішніх справ України до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
У період проведення мобілізації (крім цільової) та/або протягом дії воєнного стану призовники, військовозобов'язані та резервісти, які залишили або покинули своє місце проживання, зобов'язані в семиденний строк з дати взяття на облік внутрішньо переміщеної особи стати на військовий облік у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на обліку внутрішньо переміщеної особи (військовозобов'язані та резервісти Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, а військовозобов'язані та резервісти розвідувальних органів України - у зазначений строк повідомити про зміну місця проживання відповідному підрозділу розвідувальних органів України).
Відповідно до частини 6 статті 37 Закону № 2232-ХІІ виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов'язаних та резервістів Служби зовнішньої розвідки України - у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України) підлягають громадяни України, які:
Виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов'язаних та резервістів розвідувальних органів України - у відповідному підрозділі розвідувальних органів України) підлягають громадяни України, які:
1) померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими;
2) припинили громадянство України;
3) визнані непридатними до військової служби;
4) досягли граничного віку перебування в запасі;
5) були кандидатами для прийняття на військову службу за контрактом відповідно до частини десятої статті 20 цього Закону, але не були прийняті на військову службу за контрактом;
6) звільнені з військової служби за контрактом відповідно до підпунктів "й" або "к" пункту 3 частини п'ятої статті 26 цього Закону.
У громадянина, якого виключено з військового обліку відповідно до пунктів 3 та 4 цієї частини, військово-обліковий документ не вилучається. До військово-облікового документа громадянина вносяться дані про виключення із військового обліку
Як вбачається з копії військового квитка Серія НОМЕР_3 , ОСОБА_1 виключений з військового обліку від 01.01.2011 року в зв'язку з досягненням граничного віку перебування в запасі, що не спростовано відповідачем в суді.
Будь-які докази щодо підстав внесення в реєстр «Оберіг» даних щодо постановки на облік відповідача ОСОБА_1 та порушення ним правил військового обліку відповідачем не надані.
Суд звертає увагу, що у відповіді відповідача на заяву позивача зазначаються персональні дані щодо особи, якій надано відповідь, ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка перебуває на обліку у ІНФОРМАЦІЯ_13 , а не позивача, який згідно даних його паспорту народився ІНФОРМАЦІЯ_14 .
Механізм організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів визначений Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 № 1487 (далі - Порядок № 1487).
Відповідно до п. 22 Порядку № 1487 взяття на військовий облік, зняття та виключення з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, підрозділах Служби зовнішньої розвідки здійснюється відповідно до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу".
Правові та організаційні засади створення, функціонування Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, регулює відносини у сфері державної реєстрації громадян України, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави, та осіб, приписаних до призовних дільниць (далі - призовники, військовозобов'язані та резервісти) визначено Законом України "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів" від 16.03.2017 № 1951-VIII (далі - Закон № 1951-VIII).
Відповідно до статті 1 Закону № 1951-VIII Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) - автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.
Згідно з частиною 8, 9 статті 5 Закону № 1951-VIII органами ведення Реєстру є районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, Центральне управління Служби безпеки України та регіональні органи Служби безпеки України, відповідні підрозділи розвідувальних органів України.
Органи ведення Реєстру забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази даних.
Згідно з ч. 1 ст. 34 Закону № 2232-ХІІ персонально-якісний облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів передбачає облік відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які узагальнюються в облікових документах та вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Ведення персонально-якісного обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів покладається на відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.
Законом України від 16.03.2017 № 1951-VIII «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» (далі - Закон № 1951-VIII) було визначено правові та організаційні засади створення, функціонування Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, регулює відносини у сфері державної реєстрації громадян України, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави, та осіб, приписаних до призовних дільниць (далі - призовники, військовозобов'язані та резервісти).
Як вбачається з матеріалів справи, 15.12.2025 року позивач звернувся до відповідача із заявою, в якій просив внести до Єдиного державного реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів дані щодо нього, а саме: виключити з військового обліку.
До заяви долучено: копія військового квитка (Серія НОМЕР_2 ), копія паспорта громадянина України, копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру, витяг з Електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста.
Суд констатує, що надані позивачем документи дозволяють у повній мірі встановити наявність у позивача статусу невійськовозобов'язаного.
Суд зазначає, що приписи ч. 1 ст. 37 Закону №2232-XII не передбачають можливості повторного взяття на військовий облік осіб, які з нього виключені.
Згідно зі статтею 3 Закону № 1951-VIII, основними засадами ведення Реєстру є: обов'язковість та своєчасність внесення до Реєстру передбачених цим Законом відомостей про призовників, військовозобов'язаних та резервістів; повнота та актуалізація відомостей Реєстру про призовників, військовозобов'язаних та резервістів; захищеність Реєстру та внесених до нього відомостей - держава гарантує захист бази даних Реєстру від несанкціонованого доступу та зловживання доступом, незаконного використання відомостей Реєстру, порушення цілісності бази даних Реєстру та його апаратного чи програмного забезпечення, а також гарантує дотримання законодавства щодо захисту персональних даних призовників, військовозобов'язаних та резервістів, наявних у Реєстрі.
Частиною 5 статті 5 Закону №1951-VIII передбачено, що органами адміністрування Реєстру в межах своїх повноважень є: уповноважений орган адміністрування держателя Реєстру; оперативні командування; територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя; Центральне управління Служби безпеки України; відповідні підрозділи розвідувальних органів України.
Органами ведення Реєстру є районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, Центральне управління Служби безпеки України та регіональні органи Служби безпеки України, відповідні підрозділи розвідувальних органів України. Органи ведення Реєстру забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази даних (частини 8, 9 статті 5 Закону № 1951-VIII).
Відповідно до ст.6 Закону № 1951-VIII до Реєстру вносяться, обробляються та зберігаються в базі даних Реєстру такі відомості: персональні дані призовників, військовозобов'язаних та резервістів; службові дані призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
До службових даних призовника, військовозобов'язаного та резервіста належать: відомості про виконання військового обов'язку; с відомості про проходження альтернативної (невійськової) служби відповідно до Закону України "Про альтернативну (невійськову) службу"; відомості про участь у бойових діях. (стаття 8 Закону № 1951-VIII)
Відповідно до статті 9 Закону № 1951-VIII, призовник, військовозобов'язаний та резервіст має право: отримувати інформацію про своє включення (невключення) до Реєстру та відомості про себе, внесені до Реєстру, в тому числі через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста; звертатися в порядку, встановленому адміністратором Реєстру, до відповідного органу ведення Реєстру з мотивованою заявою щодо неправомірного включення (невключення) до Реєстру запису про себе, виправлення недостовірних відомостей Реєстру. Призовник, військовозобов'язаний та резервіст зобов'язаний подавати до органу ведення Реєстру достовірну інформацію про свої персональні дані, що вносяться до Реєстру.
Згідно з частиною 1 статті 14 Закону № 1951-VIII ведення Реєстру включає: 1) внесення запису про призовників, військовозобов'язаних та резервістів до бази даних Реєстру для взяття на облік або при відновленні на військовому обліку з перевіркою відповідності персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних та резервістів існуючим обліковим даним; 2) внесення змін до персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних, резервістів на підставі відомостей органів виконавчої влади, інших державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, закладів освіти незалежно від підпорядкування і форми власності, а також відомостей, що подаються органу ведення Реєстру призовниками, військовозобов'язаними, резервістами; 3) знищення повторного запису Реєстру в разі його виявлення.
Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів це єдина інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України, тому відповідач, як повноважний орган ведення Реєстру, не може уникати вчинення дій щодо внесення актуальних даних особи відповідно її облікових даних, зокрема і за заявою такої особи.
У спірному випадку позивач має обліковуватись у такому Реєстрі, як особа непридатна до військової служби, з виключенням з військового обліку, що відповідачем не спростовано під час розгляду цієї справи.
Щодо застережень відповідача у листі від 22.01.2026 року про те, що чинним законодавством України не передбачений заочний розгляд заяв про постановку на облік та виключення з військового обліку та пропозицію позивачу особисто звернутись до ІНФОРМАЦІЯ_2 , суд зазначає наступне.
Відповідач, як суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого належить вирішення питання щодо внесення відповідних змін у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, в тому числі відомостей, що зазначені у військово-обліковому документі громадянина України, який перебуває або був виключений з військового обліку, після отримання заяви позивача, за наслідком її розгляду, повинен був прийняти рішення про внесення змін до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
При цьому приписи п. 4 Постанови КМУ № 559 не передбачають обов'язкової особистої явки військовозобов'язаного до територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу для вирішення питання щодо внесення змін до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідачем законність оскаржуваних дій не доведена та не обґрунтована, відзив на позов суду не поданий, що може бути кваліфіковано як визнання позову згідно ч.4 ст.159 КАС України.
Враховуючи викладене, позов підлягає задоволенню повністю.
Згідно ч.1 ст. 143 КАС України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.
Позивачем сплачено судовий збір за подання даного позову у сумі 1331,20грн., ці витрати суд покладає на відповідача згідно ч.1 ст.139 КАС України.
Підстави для встановлення судового контролю, передбачені ч.ч.5,6 ст.382 КАС України, згідно п.6-1 ч.1 ст.244 КАС України наразі відсутні.
Керуючись ст. ст. 139, 241-246, 250, 255, 260, 262, 295, 297 КАС України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити повністю.
Визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 , які полягають у невнесенні до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів інформації про виключення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , з військового обліку.
Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_15 внести до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів інформацію про виключення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , з військового обліку.
Стягнути з ІНФОРМАЦІЯ_1 за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 витрати зі сплати судового збору у сумі 1331(одна тисяча триста тридцять одна)грн. 20коп.
Рішення суду може бути оскаржено в порядку та в строки, встановлені ст.ст. 293,295 КАС України, до П'ятого апеляційного адміністративного суду.
Рішення суду набирає законної сили в порядку та в строки, встановлені ст. 255 КАС України.
Учасники справи:
Позивач: ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 ).
Відповідач: ІНФОРМАЦІЯ_15 (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 , місцезнаходження: АДРЕСА_3 ).
Суддя М.М. Аракелян