Рішення від 13.04.2026 по справі 140/15472/25

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 квітня 2026 року ЛуцькСправа № 140/15472/25

Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Валюха В.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Адвокат Жегестовська Катерина Георгіївна в інтересах ОСОБА_1 звернулася з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_2 ) про визнання протиправною бездіяльності, що полягає у не внесенні до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) інформації про непридатність до військової служби з виключенням його з військового обліку та не внесення відомостей щодо зняття порушення правил військового обліку, та зобов'язання внести до Реєстру відомості про виключення з військового обліку на підставі підпункту 3 частини шостої статті 37 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу» від 25.03.1992 № 2232-ХІІ (далі - Закон № 2232-ХІІ) та відомості щодо зняття/виключення порушення ним правил військового обліку.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач ОСОБА_1 22.03.2023 згідно з рішенням ВЛК (довідка від 22.03.2023 № 1042) визнаний непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку за статтею 39а наказу МОУ № 402-2008р. Відповідні відомості про виключення з військового обліку були внесені відповідачем в тимчасове посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_1 .

Встановивши на свій телефон мобільний застосунок Резерв+, позивач виявив, що відносно нього уповноваженою особою відповідача не внесено відомостей про виключення його з обліку на підставі висновку (довідки) ВЛК від 22.03.2023. Позивач в мобільному застосунку Резерв+ виявив, що уповноваженою особою відповідача його було взято на військовий облік та він перебуває в категорії обліку - військовозобов'язаний. При цьому, позивачем жодної заяви про взяття на військовий облік відповідачу не направлялось. Крім того, щодо нього відповідачем внесено відомості щодо порушенням ним правил військового обліку.

22.07.2025 представник позивача звернулася до відповідача із проханням надати копію довідки ВЛК від 22.03.2023 та внести до Реєстру щодо нього відомості щодо виключення його з військового обліку за пунктом 3 частини шостої статті 37 Закону № 2232-ХІІ. Відповідач у відповідь на повторний адвокатський запит надав довідку ВЛК від 22.03.2023 та зазначив, що ОСОБА_1 перебуває на військовому обліку ІНФОРМАЦІЯ_3 . Згідно з реєстром «Оберіг», позивач порушив правила військового обліку, а саме не став на облік як військовозобов'язаний (стаття 37 Закону № 2232-ХІІ), взятий на облік відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 932, відповідно переданого органам ГУНП у розшук». Відповідач запропонував позивачу для внесення змін до реєстру «Оберіг» звернутися до ІНФОРМАЦІЯ_3 з оригіналами документів, що свідчать про особу та військово-обліковим документом (для зняття порушення та внесення змін до реєстру «Оберіг»).

21.11.2025 представник позивача повторно звернулась до відповідача з проханням внести до Реєстру по позивачу відомості щодо непридатності до військової служби з виключенням з військового обліку та відомості щодо виключення порушення правил військового обліку (додано належно засвідчені копії паспорта, довідки РПНОКПП, тимчасового посвідчення військовозобов'язаного). Додатково представник позивача повідомила відповідача про те, що стаття 14 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» від 16.03.2017 № 1951-VIII (далі - Закон № 1951-VIII) унормовує внесення відповідних змін до Реєстру, здійснюється відповідачем протягом п'яти робочих днів з дня реєстрації відповідної заяви у паперовій або електронній формі за місцем перебування громадянина на військовому обліку.

24.11.2025 відповідач надав аналогічну відповідь попередній, зазначивши, що позивач перебуває на військовому обліку ІНФОРМАЦІЯ_4 , є порушником військового обліку, переданий органам ГУНП у розшук. Відповідач запропонував позивачу з'явитись до ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Представник позивача вважає, що достеменно володіючи даними щодо непридатності до військової служби позивача з виключенням з військового обліку, ІНФОРМАЦІЯ_2 вчинено протиправну бездіяльність щодо не внесення до Реєстру відомостей про виключення з військового обліку військовозобов'язаних ОСОБА_1 та відповідачем безпідставно внесено відомості щодо порушення ним правил військового обліку.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 12.12.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, судовий розгляд справи ухвалено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (а. с. 49).

Крім того, ухвалою суду від 12.12.2025 відмовлено у задоволенні заяви про забезпечення позову (а. с. 51-52).

29.12.2025 до суду надійшов відзив ІНФОРМАЦІЯ_3 на позовну заяву (а. с. 58).

Відповідно до частини шостої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов'язковому порядку.

Згідно із частиною сьомою статті 162 КАС України суд має право вирішити справу за наявними матеріалами також у разі, якщо відзив подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 18 цього Кодексу зобов'язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його і не навела поважних причин невиконання такого обов'язку.

Враховуючи, що відповідач ІНФОРМАЦІЯ_2 станом на 13.04.2026 не має зареєстрованого кабінету, хоча відповідно до частини шостої статті 18 КАС України в обов'язковому порядку повинен був зареєструвати свій електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі, та зважаючи на відсутність поважних причин невиконання такого обов'язку, суд на підставі частини сьомої статті 162 КАС України дійшов висновку про необхідність вирішення справи за наявними матеріалами.

Інших заяв по суті справи від учасників справи до суду не надходило.

Дослідивши письмові докази, суд дійшов висновку, що позов не підлягає до задоволення з таких мотивів та підстав.

Судом встановлено, що згідно із довідкою ВЛК від 22.03.2023 № 60/31/1683 позивач ОСОБА_2 , 1981 р.н., на підставі статті 39а графи ІІ Розкладу хвороб визнаний непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку (а. с. 18), про що у тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного № НОМЕР_1 проставлено запис про виключення з військового обліку на підставі пункту 3 частини шостої статті 37 Закону № 2232-ХІІ (а. с. 20).

Відповідно до відомостей військово-облікового документу, сформованого 21.07.2025 в додатку «Резерв+», позивач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , перебуває на обліку військовозобов'язаних у ІНФОРМАЦІЯ_4 , у якому також відображено відомості про порушення позивачем правил військового обліку (а. с. 21).

22.07.2025, 09.10.2025, 21.11.2025 представник позивача звернулася до відповідача із адвокатськими запитами щодо надання довідки ВЛК, витягу з протоколу ВЛК, а також з проханням внести до Реєстру відомості по позивачу щодо непридатності до військової служби з виключенням з військового обліку (а. с. 22-23, 26).

Листами від 22.10.2025 № 9206, від 24.11.2025 № 10413 відповідач повідомив, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , перебуває на військовому обліку ІНФОРМАЦІЯ_3 . Згідно з інформацією реєстру «Оберіг» ОСОБА_1 порушив правила військового обліку, а саме не став на облік як військовозобов'язаний (стаття 37 Закону № 2232-ХІІ, взятий на облік відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 932), відповідно переданий до органів ГУНП в розшук. Для належного оформлення військово-облікових документів та для внесення необхідних змін до реєстру «Оберіг» ОСОБА_1 потрібно особисто звернутися до ІНФОРМАЦІЯ_3 з оригіналами документів, що посвідчують особу та військово-обліковим документом (для зняття порушення та внесення змін в реєстр «Оберіг») та документами, що посвідчують непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку (а. с. 25, 27).

При вирішенні спору суд застосовує такі нормативно-правові акти.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 65 Конституції України передбачено, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.

Згідно із частинами першою, третьою статті 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-ХІІ (далі - Закон № 2232-ХІІ) захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України. Військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; взяття громадян на військовий облік; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов (направлення) на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку.

За приписами частини дев'ятої статті 1 Закону № 2232-ХІІ щодо військового обов'язку громадяни України поділяються на такі категорії, зокрема, військовозобов'язані - особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави. Призовникам, військовозобов'язаним, резервістам та військовослужбовцям оформлюється та видається військово-обліковий документ, який є документом, що визначає належність його власника до виконання військового обов'язку.

Пунктом 3 частини шостої статті 37 Закону № 2232-ХІІ визначено, що виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов'язаних та резервістів розвідувальних органів України - у відповідному підрозділі розвідувальних органів України) підлягають громадяни України, які: визнані непридатними до військової служби. У громадянина, якого виключено з військового обліку відповідно до пунктів 3 та 4 цієї частини, військово-обліковий документ не вилучається. До військово-облікового документа громадянина вносяться дані про виключення із військового обліку.

Преамбулою Закону № 1951-VIII визначено, що цей Закон визначає правові та організаційні засади створення, функціонування Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, регулює відносини у сфері державної реєстрації громадян України, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави, та осіб, приписаних до призовних дільниць (далі - призовники, військовозобов'язані та резервісти).

За змістом статті 1 Закону № 1951-VIII Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) - інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.

Згідно із частинами п'ятою, восьмою, дев'ятою статті 5 Закону № 1951-VIII органами адміністрування Реєстру в межах своїх повноважень є: територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя. Органами ведення Реєстру є районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, Центральне управління Служби безпеки України та регіональні органи Служби безпеки України, відповідні підрозділи розвідувальних органів України. Органи ведення Реєстру забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази даних.

За приписами частин першої, другої статті 6 Закону № 1951-VIII до Реєстру вносяться, обробляються та зберігаються в базі даних Реєстру такі відомості: 1) персональні дані призовників, військовозобов'язаних та резервістів; 2) службові дані призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Внесена до Реєстру інформація про призовника, військовозобов'язаного або резервіста є конфіденційною. Нерозголошення конфіденційної інформації гарантується державою. Збирання, зберігання, використання та захист інформації, що міститься у Реєстрі, здійснюються відповідно до закону.

Відповідно до частини першої статті 9 Закону № 1951-VIII призовник, військовозобов'язаний та резервіст має право:

1) отримувати інформацію про своє включення (невключення) до Реєстру та відомості про себе, внесені до Реєстру, в тому числі через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста;

2) звертатися в порядку, встановленому адміністратором Реєстру, до відповідного органу ведення Реєстру з мотивованою заявою щодо неправомірного включення (невключення) до Реєстру запису про себе, виправлення недостовірних відомостей Реєстру.

Частиною першою статті 14 Закону № 1951-VIII визначено, що ведення Реєстру включає:

1) внесення запису про призовників, військовозобов'язаних та резервістів до бази даних Реєстру для взяття на облік або при відновленні на військовому обліку з перевіркою відповідності персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних та резервістів існуючим обліковим даним;

2) внесення змін до персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних, резервістів на підставі відомостей органів виконавчої влади, інших державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, закладів освіти незалежно від підпорядкування і форми власності, а також відомостей, що подаються органу ведення Реєстру призовниками, військовозобов'язаними, резервістами;

3) знищення повторного запису Реєстру в разі його виявлення.

Згідно із частиною першою статті 14-1 Закону № 1951-VIII електронний кабінет - це персональний кабінет (захищений відокремлений веб-сервіс), за допомогою якого призовнику, військовозобов'язаному, резервісту, який пройшов електронну ідентифікацію, надається доступ до інформації про його персональні та службові дані, а також до послуг. Електронна ідентифікація особи здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису чи інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу.

Відповідно до абзацу другого пункту 3 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 № 1487 (далі - Порядок № 1487), для забезпечення військового обліку громадян України використовується Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів, який призначений для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

За приписами пункту 20 Порядку № 1487 для внесення запису/актуалізації даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів ними надаються персональні дані відповідно до вимог Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів».

Згідно із пунктом 56 Порядку № 1487 Національна поліція: за зверненням районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ та розвідувальних органів (яке має містити прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності), адресу задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), дату народження, інші дані (за наявності), передбачені статтею 7 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів», підставу (порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку; порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію), унікальний вихідний номер та кваліфікований електронний підпис уповноваженої особи), надісланим у вигляді набору даних шляхом електронної інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов'язаних та резервістів та єдиною інформаційною системою МВС, здійснює адміністративне затримання та доставлення призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, до найближчого районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ. У разі відсутності технічної можливості передачі даних такі звернення надсилаються в паперовій формі (додаток 20).

Пунктом 3 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 № 1487, визначено, що призовники, військовозобов'язані та резервісти за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, зіпсуття або недбале зберігання військово-облікових документів, яке спричинило їх втрату, притягуються до адміністративної відповідальності згідно із Кодексом України про адміністративне правопорушення.

Відповідно до пункту 1 Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 № 559 (далі - Порядок № 559; в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), військово-обліковий документ є документом, що визначає належність його власника до виконання військового обов'язку, який оформляється (створюється) та видається громадянину України, який є призовником, військовозобов'язаним або резервістом, у тому числі, якщо він був виключений з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів відповідно до пунктів 3 і 4 частини шостої статті 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» та не отримував такий документ до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559 «Про затвердження Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів і форми такого документа», а також громадянам України, звільненим з військової служби в СБУ, розвідувальних органах у відставку, які визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби та не досягли граничного віку перебування в запасі (у разі, коли раніше військово-обліковий документ не видавався).

За змістом пункту 2 Порядку № 559 військово-обліковий документ оформляється (створюється) та видається (замінюється):

в електронній формі - засобами електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста та/або Державного веб-порталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони та/або Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) (у разі технічної реалізації);

у паперовій формі - на бланку, форма якого затверджується постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559.

Особа може мати на бланку лише один військово-обліковий документ.

Приписами пункту 3 Порядку № 559 визначено, що відомості, що зазначені у військово-обліковому документі громадянина України, який перебуває або був виключений з військового обліку Збройних Сил, СБУ, розвідувального органу, повинні відповідати відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

У разі коли відомості, зазначені у графах 1-5, 13 та 14 військово-облікового документа на бланку, не відповідають відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, він вважається недійсним (крім військово-облікових документів військовозобов'язаних та резервістів СБУ, розвідувальних органів).

Відповідність відомостей, зазначених у військово-обліковому документі на бланку, відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, перевіряється через:

електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста;

районний (міський) територіальний центр комплектування та соціальної підтримки або його відділ (орган СБУ, розвідувальний орган).

Відповідно до пункту 4 Порядку № 559 у разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін:

у паперовій формі - повинен звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку;

в електронній формі - повинен скористатися засобами електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста для звернення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем перебування на військовому обліку.

Зміни вносяться протягом п'яти робочих днів з дня реєстрації заяви.

Військово-обліковим документом призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а також громадян, виключених з військового обліку відповідно до пунктів 3 та 4 частини шостої статті 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», в електронній формі (далі - військово-обліковий документ в електронній формі) є відображення в електронній формі відомостей про громадянина України, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а також відомостей щодо звернення або повідомлення про вчинення адміністративного або кримінального правопорушення до Національної поліції.

Системний аналіз наведених норм чинного законодавства України дає підстави дійти висновку про те, що військовозобов'язаний має право звертатися в порядку, встановленому адміністратором Реєстру, до відповідного органу ведення Реєстру з мотивованою заявою щодо виправлення недостовірних відомостей у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів. У разі невідповідності відомостей, зазначених у військовому квитку, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін у паперовій формі повинен звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку. Вказані дії вчиняються особисто військовозобов'язаним, та законодавством не передбачено виправлення відомостей, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, на підставі звернення представників військовозобов'язаних.

З матеріалів справи видно, що за відомостями застосунку «Резерв+» позивач ОСОБА_1 є військовозобов'язаним та перебуває на обліку в ІНФОРМАЦІЯ_4 (а. с. 21), тоді як у його тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного № НОМЕР_1 наявна відмітка від 22.02.2023 про виключення з військового обліку військовозобов'язаних (а. с. 20).

Отже, оскільки відомості, що містяться у Реєстрі відносно позивача, не відповідають наявним у нього військово-обліковим та іншим документам, тому вони підлягають уточненню та виправленню у порядку, визначеному чинним законодавством України.

Водночас, за вказаних обставин, на думку суду, з метою усунення зазначених суперечностей та внесення достовірних відомостей до Реєстру позивачу ОСОБА_1 (а не його представнику-адвокату) необхідно було особисто в паперовій або електронній формі звернутися до ІНФОРМАЦІЯ_3 з наявними військово-обліковими документами, про що було роз'яснено його представнику у листах ІНФОРМАЦІЯ_3 від 22.10.2025 № 9206, від 24.11.2025 № 10413, які були надані у відповідь на адвокатські запити (а. с. 25, 27).

На думку суду, за змістом пункту 2 частини першої статті 9 Закону № 1951-VIII, пункту 4 Порядку № 559, у разі невідповідності відомостей, зазначених у тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного, відомостям, що містяться у Реєстрі, відповідні зміни до Реєстру не можуть бути внесені за адвокатським запитом, а лише за особистим зверненням самого військовозобов'язаного. Тому у відповідача відсутній обов'язок щодо внесення відповідних змін до Реєстру на підставі адвокатських запитів від 22.07.2025, 09.10.2025, 21.11.2025 (а. с. 22, 23, 26).

Суд вважає, що звернення із цим позовом є передчасним, оскільки позивач не дотримав встановленого порядку внесення відповідних змін у Реєстрі, а саме попередньо особисто не звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Статтею 5 КАС України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.

Суд звертає увагу, що позивач не звертався особисто, як того вимагають наведені вище приписи законодавства, для внесення відповідних змін у Реєстрі, а відповідач не відмовляв особисто позивачу у внесенні таких змін, а лише роз'яснив необхідність особистого прибуття з наявними у нього військово-обліковими та іншими документами. Наведеними вище нормативно-правовими актами чітко врегульовано порядок внесення відповідним ТЦК та СП змін у Реєстрі, тоді як адміністративний суд наділений лише функцією судового контролю та не може перебирати на себе повноваження відповідних суб'єктів владних повноважень.

Враховуючи встановлені обставини справи та наведені норми чинного законодавства України, з огляду на те, що позивач не дотримав встановленого порядку внесення відповідних змін у Реєстрі, а саме попередньо особисто не звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_3 , та відповідач не відмовляв особисто позивачу у внесенні змін у Реєстрі, оскаржувані у цій справі дії відповідача є такими, що вчинені відповідно до вимог частини другої статті 2 КАС України, тому у задоволенні основної позовної вимоги (про визнання протиправною бездіяльності, що полягає у не внесенні до Реєстру інформації про непридатність до військової служби з виключенням його з військового обліку) та похідних позовних вимог (про визнання протиправною бездіяльності щодо не внесення відомостей щодо порушення правил військового обліку, та зобов'язання внести до Реєстру відомості про виключення з військового обліку на підставі підпункту 3 частини шостої статті 37 Закону № 2232-ХІІ та відомості щодо зняття/виключення порушення ним правил військового обліку) належить відмовити повністю.

Керуючись статтями 243 - 246, 262 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи, особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право подати апеляційну скаргу на рішення суду. Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя В.М. Валюх