Ухвала від 10.04.2026 по справі 681/1526/25

Справа № 681/1526/25

Провадження 2/681/127/2026

УХВАЛА

про відмову в задоволенні клопотання

"10" квітня 2026 р. м.Полонне

Суддя Полонського районного суду Хмельницької області Горгулько Н.А., розглянувши заяву представника заявниці ОСОБА_1 адвокатки Козирської Ганни Борисівни про допит свідка в режимі відеоконференції,-

ВСТАНОВИЛА:

В провадженні Полонського районного суду Хмельницької області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав, треті особи: орган опіки і піклування Броварської міської ради,орган опіки і піклування виконавчого комітету Полонської міської ради об'єднаної територіальної громади Хмельницької області.

Засідання по справі призначено на 28.04.2026 на 11 год.

08.04.2026 до надійшла заява представника заявниці Болдіної Дойни адвокати Козирської Г.Б. про допит свідка в режимі відеоконференції, у якій заявниця просить суд провести допит свідка ОСОБА_3 в режимі відеоконференції за допомогою власних технічних засобів.

Суд, дослідивши матеріали справи та заявлені у клопотанні представниці заявниці доводи, дійшов до висновку, що воно не підлягає задоволенню за наступних підстав.

Відповідно до ч. 7 ст. 11 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в порядку, встановленому процесуальним законом. Обов'язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.

Положеннями ст. 212 ЦПК України також передбачено, що учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.

Відповідно до ч.2 ст.69 ЦПК України, свідок зобов'язаний з'явитися до суду за його викликом у визначений час і дати правдиві показання про відомі йому обставини. За відсутності заперечень учасників справи свідок може брати участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції. Суд може дозволити свідку брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції незалежно від заперечень учасників справи, якщо свідок не може з'явитися до суду через хворобу, похилий вік, інвалідність або з інших поважних причин.

Проте, у ч.6 ст.212 ЦПК України вказано, що свідок, перекладач, спеціаліст, експерт можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції виключно у приміщенні суду.

Тобто, чинне процесуальне законодавство містить заборону участі свідка в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.

Тому, враховуючи те, що чинне законодавство встановлює обов'язок забезпечення явки свідка в режимі відеоконференції виключно в приміщенні суду, у задоволенні заяви представниці заявниці адвокатки Козирської Г.Б. слід відмовити.

На підставі вище викладеного та керуючись ст. 212, 260, 261 ЦПК України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Заяву представниці заявниці Болдіної Дойни адвокатки Козирської Ганни Борисівни про допит свідка в режимі відеоконференції залишити без задоволення.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються в апеляційну скаргу на рішення суду.

Суддя Н.А.Горгулько

Попередній документ
135614654
Наступний документ
135614656
Інформація про рішення:
№ рішення: 135614655
№ справи: 681/1526/25
Дата рішення: 10.04.2026
Дата публікації: 14.04.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Полонський районний суд Хмельницької області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них; про позбавлення батьківських прав
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (28.04.2026)
Дата надходження: 18.11.2025
Предмет позову: про позбавлення батьківських прав
Розклад засідань:
11.12.2025 10:00 Полонський районний суд Хмельницької області
13.01.2026 10:00 Полонський районний суд Хмельницької області
12.02.2026 11:00 Полонський районний суд Хмельницької області
11.03.2026 10:00 Полонський районний суд Хмельницької області
07.04.2026 11:00 Полонський районний суд Хмельницької області
28.04.2026 11:00 Полонський районний суд Хмельницької області
07.05.2026 14:30 Полонський районний суд Хмельницької області