про повернення позовної заяви
10 квітня 2026 року м. Кропивницький Справа № 340/1567/26
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Черниш О.А.
розглянула матеріали адміністративного позову
позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )
відповідач: ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 )
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: військова частина НОМЕР_1 ( АДРЕСА_3 )
про визнання протиправною та скасування постанови військово-лікарської комісії, зобов'язання вчинити певні дії -
ОСОБА_1 через адвоката Стахєєва О.О. звернувся до суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_2 , у якому просить:
- визнати протиправною та скасувати постанову (довідку) військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_3 №2026-0110-1914-2131-0 від 10.01.2026 року про придатність його до військової служби;
- зобов'язати військову частину НОМЕР_1 направити позивача на повторний медичний огляд військово-лікарською комісією для визначення ступеня придатності до військової служби з врахуванням вимог Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністерства оборони №402 від 14.08.2008 року;
- зобов'язати військову частину НОМЕР_1 провести йому повторний медичний огляд для визначення ступеня придатності до військової служби з врахуванням вимог Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністерства оборони №402 від 14.08.2008 року.
Ухвалою судді від 23.03.2026 року позовну заяву залишено без руху у зв'язку з тим, що вона подана без додержання вимог, установлених статтею 160 КАС України, та надано позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.
Ця ухвала направлена представнику позивача в електронній формі в його електронний кабінет із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. Документ доставлено до електронного кабінету представника позивача 24.03.2026 року.
За правилами частин 6, 7 статті 251 КАС України днем вручення судового рішення є зокрема: 2) день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи.
Якщо копію судового рішення вручено представникові, вважається, що його вручено й особі, яку він представляє.
У встановлений судом строк - протягом 10 днів з дня отримання ухвали - позивач та його представник недоліки позовної заяви не усунули.
Відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Частинами 5, 8 статті 169 КАС України передбачено, що суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду не пізніше п'яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Керуючись статтями 169, 248, 256, 294, 295 КАС України, суддя -
Позовну заяву ОСОБА_1 повернути.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду у 15 - денний строк, установлений статтею 295 КАС України.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду О.А. ЧЕРНИШ