Постанова від 09.04.2026 по справі 175/5529/26

Справа № 175/5529/26

Провадження № 3/175/2312/26

ПОСТАНОВА

іменем України

09 квітня 2026 року селище Слобожанське Дніпровського

району Дніпропетровської області

Суддя Дніпровського районного суду Дніпропетровської області Шаповалова І.С., з участю секретаря судового засідання - Ступак Т.В., за участі прокурора - Носань І.О., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,

розглянувши матеріали, що надійшли з управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, який народився в м. Кривий Ріг, Дніпропетровської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працює ТОВ "ЛОГІСТИК ЮНІОН", РНОКПП: НОМЕР_1 , -

за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 53 від 27.03.2026 року ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді поліцейського взводу №1 роти №3 батальйону №1 УПП в Дніпропетровській області ДПП НПУ, будучи згідно з п. п. «3» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» суб?єктом вказаного закону та відповідно до абз. 16 ч. 1 ст. 1 Закону суб?єктом декларування, у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно 16.06.2025 року о 13 год. 46 хв. та без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за типом «щорічна» за 2023 рік, тобто з порушенням встановленого законодавством строку для подачі такої декларації.

Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.1 ст.172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Прокурор в судовому засіданні підтримав фактичні обставини зазначені в протоколі, вважає, що є усі підстави для притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 не оспорюючи фактичних обставин викладених в протоколі, просив врахувати, що правопорушення не скоєно ним умисно, раніше він ніколи не притягувався до кримінальної відповідальності. Зазначив, що посаду обіймав з травня 2023 до червня 2023 року. Подав декларацію кандидата на посаду та при звільненні, щорічну не подавав. В червні 2025 року прийшов лист НАЗК, через 10 днів подав декларацію.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов таких висновків.

Наказом ДІ НПУ №659 о/с від 30.05.2023 «По особовому складу» відповідно до ч. 2 ст.47, ч. 1 ст. 49, ст. 52, ч. 1 ст. 56 Закону України «Про Національну поліцію» ОСОБА_1 прийнято на службу в поліцію та призначено на посаду поліцейського взводу №1 роти №3 батальйону №1 УПП в Дніпропетровській області ДІ НПУ, присвоївши спеціальне звання рядовий поліції та закріпивши спеціальний жетон з індивідуальним номером 0166066, з 09.02.2024 року.

На час проходження служби в Національній поліції України, ОСОБА_1 наділено владними повноваженнями.

30.05.2023 у порядку ст. 64 Закону України «Про Національну поліцію» ОСОБА_1 прийняв Присягу працівника Національної поліції України, яку після складання власноручно підписав.

При цьому, ч. 1 ст. 61 Закону України «Про Національну поліцію» встановлено, що на поліцейських поширюються обмеження, визначені Законом України «Про запобігання корупції», цим та іншими законами України.

Згідно п.п. «3» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», поліцейські є суб?єктами, на яких поширюється дія цього Закону.

Отже, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду поліцейського взводу №1 роти №3 батальйону №1 УП в Дніпропетровській області ДПП НПУ, згідно п. п. «3» п. 1 ч. 1 ст. З Закону є суб?єктом на якого поширюється дія Закону та відповідно до п. 16 ч. 1 ст. 1 Закону є суб?єктом декларування.

Частиною 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"'г" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов?язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Пунктом 5 ч. 1 ст. 12 Закону передбачено, що Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов?язкові для виконання нормативно-правові акти. Нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено.

Відповідно до абзацу 16 частини 1 статті 1 Закону №1700-VII суб?єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", ', "в"-"г'" пункту 2, пункті 4 частини першої статті З цього Закону, інші особи, які зобов?язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https://public.nazk.gov.ua), встановлено, що ОСОБА_1 , подав декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за типом «щорічна» за 2023 рік, а саме: 16.06.2025 року о 13 год. 46 хв., тобто поза межами строку встановленого законодавством для подання такої декларації.

Згідно з послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 (РНОКІ НОМЕР_1 ), встановлено, що дій направлених на подання декларацій останній в період декларування не вчиняв.

Поважних причин несвоєчасного подання декларації під час проведення перевірки не встановлено.

При цьому ОСОБА_1 неодноразово за час проходження служби був ознайомлений з рекомендаціями для поліцейських, державних службовців та працівників поліції, які є суб?єктами декларування, про дотримання окремих обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції», в тому числі при прийнятті на посаду та при звільненні.

Загалом за час здійснення діяльності, пов?язаної з виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав 3 декларації, особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що безумовно свідчить про його обізнаність з роботою у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно ч. 1 ст. 19 Закону України «Про Національну поліцію», у разі вчинення протиправних діянь поліцейські несуть кримінальну, адміністративну, цивільно - правову, матеріальну та дисциплінарну відповідальність відповідно до закону.

Таким чином, ОСОБА_1 16.06.2025 року о 13 год. 46 хв. та без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за типом «щорічна» за 2023 рік, тобто з порушенням встановленого законодавством строку для подачі такої декларації, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст.172-6 КУпАП.

В підтвердження винуватості у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, судом були досліджені наступні письмові докази:

1) протокол про адміністративне правопорушення №53 від 27.03.2026 року, який складений уповноваженою особою поліції та вказана суть адміністративного правопорушення;

2) Лист ДВБ НПУ з додатками;

3) Пояснення ОСОБА_2 ;

3) Рапорт про долучення роздруківки декларації з додатками

4)Запит Дніпропетровського управління ДВБ НПУ

5)Лист УП в Дніпропетровській області ДПП НПУ

6)Запит до НАЗК

7)Відповідь НАЗК

8)Витяг з Положення «Про Департамент внутрішньої безпеки»

9)Лист-погодження Дніпропетровської обласної прокуратури.

Будь-яких порушень процедури під час складення протоколу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 суд не вбачає.

Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, є день несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік - 16.06.2025 року.

Протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.172-6 КУпАП щодо ОСОБА_1 , складено 27.03.2026 року.

Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, є адреса АДРЕСА_1 .

При накладенні стягнення, суд керується положеннями ст. 33 КУпАП, а тому враховує характер вчиненого правопорушення, його особу, ступінь вини.

Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність суддею не встановлено.

Враховуючи характер та ступінь суспільної небезпеки вчиненого адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, обставини провадження, особу ОСОБА_1 , який до адміністративної відповідальності не притягувався, зокрема за корупційні адміністративні правопорушення, свою вину визнав, суд вважає необхідним та достатнім для виховання останньої та запобігання вчиненню нею нових адміністративних правопорушень накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції статті 172-6 ч.1 КУпАП.

У відповідності вимог ст. 40-1 КУпАП та ст.4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника на користь держави необхідно стягнути судовий збір.

Керуючись ст.ст. 40-1, 172-6, 284 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

На підставі ч.1 ст.172-6 КУпАП ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Штраф необхідно сплатити за реквізитами: Отримувач - ГУК у Дніпр-кій області/ Дн-ка обл., Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37988155, Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача - UA098999980313060106000004457, Код класифікації доходів бюджету - 21081100, Найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи та інші санкції.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 665,60 (шістсот шістдесят п'ять гривень 60 копійок), який необхідно сплатити за реквізитами: Отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783, Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача - UА908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету - 22030106.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпровського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня винесення постанови апеляційної скарги.

Повний текст постанови складено 09 квітня 2026 року.

Суддя І. С. Шаповалова