ІМЕНЕМ УКРАЇНИ?
Справа № 522/5724/26
? Провадження № 3/522/2589/26
08 квітня 2026 року суддя Приморського районного суду м. Одеси Кічмаренко С.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яке надійшло з Одеської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, стрілець 2-го відділення взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 , старшого солдата, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення, (далі КУпАП),-
24 березня 2026 року було складено протокол про військове адміністративне правопорушення, про те, що з 04.02.2026 року старший солдат ОСОБА_1 проходить військову службу за призовом під час мобілізації в ІНФОРМАЦІЯ_2 на посаді стрільця 2-го відділення взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Так, у зв'язку із військовою агресією Російської Федерації проти України, відповідно до Указу Президента України № 69/2022 від 24.02.2022 «Про загальну мобілізацію» на території України почав діяти особливий період, який триває до теперішнього часу.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 24 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», початком проходження військової служби для громадян, прийнятих на військову службу за контрактом, у тому числі військовозобов'язаних, які проходять збори та резервістів під час мобілізації вважається день зарахування до списків особового складу військової частини (військового навчального закладу, установи тощо).
Згідно п.п. 1, 2, 3 ч. 3 ст. 24 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», військовослужбовці вважаються такими, що виконують обов'язок військової служби на території військової частини або в іншому місці роботи (занять) протягом робочого (навчального) часу, включаючи перерви, встановлені розпорядком (розкладом занять) чи поза військовою частиною, якщо перебування там відповідає обов'язкам військовослужбовця або його було направлено туди за наказом відповідного командира (начальника), на шляху прямування на службу або зі служби, під час службових поїздок, повернення до місця служби.
Відповідно до ст. 65 Конституції України, захист Батьківщини, незалежності і територіальної цілісності України є обов'язком громадян України та ст. 11 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, військовослужбовці зобов'язані свято і непорушно додержуватися Конституції України та законів України, Військової присяги, віддано служити українському народові, сумлінно і чесно виконувати військовий обов'язок; постійно підвищувати рівень військових професійних знань, вдосконалювати свою виучку і майстерність, знати і виконувати свої обов'язки та додержуватися вимог статутів Збройних Сил України; знати і утримувати в готовності до застосування закріплене озброєння, бойову та іншу техніку; дорожити бойовою славою Збройних Сил України та своєї військової частини, честю і гідністю військовослужбовця Збройних Сил України.
Відповідно до наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 від 18.02.2026 № 535, на 19.02.2026 було призначено групи оповіщення громадян ІНФОРМАЦІЯ_2 до складу яких, зокрема, входили старший солдат ОСОБА_2 , солдат ОСОБА_3 , солдат ОСОБА_1 .
Відповідно до Постанови КМУ від 16.05.2025 № 560 «Про затвердження порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період» (далі-Порядок):
Керівники обласних (Київського та Севастопольського міського) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки з набранням чинності Указом Президента України про оголошення (продовження) мобілізації та/або з отриманням мобілізаційної директиви (розпорядження) оперативного командування з визначеними строками та обсягами призову резервістів та військовозобов'язаних організовують проведення уповноваженими представниками обласного та підпорядкованих районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки перевірок в осіб чоловічої статі віком від 18 до 60 років військово-облікового документа (військово-облікового документа в електронній формі) та вручення повісток резервістам та військовозобов'язаним; здійснюють оповіщення резервістів та військовозобов'язаних у складі груп оповіщення, до складу яких залучаються представники структурних підрозділів районних, міських держадміністрацій (військових адміністрацій), виконавчих органів міських, селищних, сільських рад, підприємств, установ, організацій, представники районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки і поліцейські.
Відповідно до п. 31 Порядку, повістки мають право вручати: представники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки - в межах адміністративної території, на яку поширюється повноваження відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Призначення представників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ, структурних підрозділів районних, міських держадміністрацій (військових адміністрацій), виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад та підприємств (установ, організацій), уповноважених вручати повістки, здійснюється наказом відповідного керівника, який є підставою для видачі службового посвідчення особи, уповноваженої вручати повістки.
Представники, уповноважені вручати повістки, здійснюють оповіщення громадян як самостійно, так і у складі груп оповіщення.
Вручення повісток резервістам та військовозобов'язаним здійснюється цілодобово за адресою місця проживання або адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання, роботи, навчання, у громадських місцях, громадських будинках та спорудах, місцях масового скупчення людей, територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, на пунктах пропуску (блок-постах), пунктах пропуску через державний кордон України.
У громадських місцях, громадських будинках та спорудах, місцях масового скупчення людей, на пунктах пропуску (блок-постах), пунктах пропуску через державний кордон України резервісти та військовозобов'язані можуть бути оповіщені: представниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки; групами оповіщення, до складу яких можуть включатися представники районних, міських держадміністрацій (військових адміністрацій), територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки та поліцейські.
У районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки резервістам та військовозобов'язаним повістка вручається військовослужбовцями або працівниками таких центрів.
Під час вручення повістки здійснюється фото- і відеофіксація із застосуванням технічних приладів та засобів фото- та відеофіксації представником територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейським.
Належним підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов'язаного про виклик до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ є: у разі вручення повістки - особистий підпис про отримання повістки, відеозапис вручення повістки або ознайомлення з її змістом, у тому числі відеозапис доведення акта відмови від отримання повістки, а також відеозапис відмови резервіста або військовозобов'язаного у спілкуванні з особою, уповноваженою вручати повістки.
Для організації роботи груп оповіщення керівник районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки не пізніше ніж за день до проведення таких заходів видає наказ, в якому визначаються: старші груп оповіщення із числа представників територіального центру комплектування та соціальної підтримки; маршрути оповіщення (місця, де здійснюватиметься оповіщення, із зазначенням адрес будинків, громадських місць, громадських будинків та споруд, назв вулиць або площі); підприємства, установи, організації, працівники яких підлягають оповіщенню; час та строки проведення оповіщення; порядок залучення керівника установи (організації) або фізичної особи - підприємця, який надає послуги з управління багатоквартирними будинками, голови правління об'єднання співвласників багатоквартирного будинку до груп оповіщення, де старшими визначений представник районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, представників структурних підрозділів районних, міських держадміністрацій (військових адміністрацій), виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад, підприємств, установ, організацій, територіальних органів (підрозділів) поліції.
Уповноважена особа РТЦК та СП, що діє у складі групи оповіщення, на вимогу громадянина пред'являє свій паспорт громадянина України (посвідчення офіцера, військовий квиток, службове посвідчення), службове посвідчення особи, уповноваженої вручати повістки, а також пропонує громадянину пред'явити його військово-обліковий документ (військово-обліковий документ в електронній формі) разом з документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.
Якщо особа підлягає оповіщенню відповідно до розпорядження голови (начальника) районної, міської держадміністрації (військової адміністрації) або відповідного керівника районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки про проведення заходів мобілізації чи виклик резервістів та військовозобов'язаних районного (міського) територіального центру комплектування, їй вручається повістка.
У разі відмови резервіста або військовозобов'язаного від отримання повістки представником, який уповноважений вручати повістки, складається акт відмови від отримання повістки, який підписується не менш як двома членами групи оповіщення. Акт відмови від отримання повістки оголошується громадянину.
Акт відмови від отримання повістки подається керівнику районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для вжиття заходів до притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності.
Акт відмови від отримання повістки реєструється в районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки. У разі відмови від отримання повістки поліцейський, який входить складу групи оповіщення, проводить адміністративне затримання та доставлення громадянина до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки на підставі статей 261 і 262 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
На період проведення мобілізації (крім цільової) уповноважені представники територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейські, а також представники Держприкордонслужби мають право вимагати у громадян чоловічої статі віком від 18 до 60 років військово-обліковий документ (військово-обліковий документ в електронній формі) разом з документом, що посвідчує особу.
Право на перевірку військово-облікового документа (військово-облікового документа в електронній формі) у резервістів та військовозобов'язаних під час мобілізації надається представникам територіального центру комплектування та соціальної підтримки, уповноваженим вручати повістки (далі - уповноважені представники).
Відтак, будучи військовослужбовцем, старший солдат ОСОБА_2 , відповідно до вимог ст.ст. 9, 11, 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, зобов'язаний свято та непорушно додержуватися Конституції України та законів України, сумлінно і чесно виконувати військовий обов'язок, бути дисциплінованим, беззастережно виконувати накази командирів (начальників), виконувати службові обов'язки, що визначають обсяг виконання завдань, доручених йому за посадою; бути зразком високої культури, скромності й витримки, берегти військову честь, захищати свою й поважати гідність інших людей.
Згідно вимог ст.ст. 1-4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України військова дисципліна досягається шляхом особистої відповідальності кожного військовослужбовця за дотримання Військової присяги, виконання своїх обов'язків, вимог військових статутів, а також зобов'язує кожного військовослужбовця додержуватися Конституції та законів України, Військової присяги, неухильно виконувати вимоги військових статутів та накази командирів.
Статтею 26 Статуту передбачено, що військовослужбовці залежно від характеру вчиненого правопорушення чи провини несуть дисциплінарну, адміністративну, матеріальну, цивільно-правову та кримінальну відповідальність згідно із законом.
Таким чином, на старшого солдата ОСОБА_1 , під час виконання обов'язків з оповіщення громадян у складі групи оповіщення ІНФОРМАЦІЯ_3 , покладалися організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, а отже, в розумінні положення примітки до ст. 172-13 та ст. 425 КК України він являвся військовою службовою особою - суб'єктом правопорушення, передбаченого ст. 172-14 КУпАП.
Водночас, старший солдат ОСОБА_1 будучи військовою службовою особою, свідомо ігноруючи вимоги законів, у порушення вимог ст. 16 Статуту Збройних Сил України, перевищив військовою службовою особою владу та надані повноваження за наступних обставин.
23.02.2025 до Одеської обласної прокуратури надійшло звернення ОСОБА_4 щодо неправомірних дій посадових осіб невстановленого ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Заявник вказує що: «19.02.2026 р., приблизно о 15:30, ОСОБА_5 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт НОМЕР_2 , виданий Іллічівським РВ ОМУ МВС України в Одеській області 08.05.2002 р., повідомив своїй матері, що його проти волі затримали невідомі особи у військовій формі, які представилися працівниками ТЦК та СП, на перехресті вулиць проспект Шевченка та проспект Гагаріна, його примусово доставляють до АДРЕСА_3 (нібито ІНФОРМАЦІЯ_4 ) після цього зв'язок з ним був втрачений. Жодна з установ до яких ми негайно з'явилися ( ІНФОРМАЦІЯ_5 , інші адреси на які нас направляли), не підтвердили його перебування та не надала правових підстав позбавлення свободи.
Фактично відбулося переміщення людини між різними адресами без: складання процесуальних документів; повідомлення родичів; доступу до адвоката; роз'яснення прав та правових підстав затримання.
Наступного дня з'явилась інформація, що ОСОБА_5 разом із групою 12 осіб перебував у Тарутінському районі Одеської області, при цьому повідомлялося про застосування фізичного насильства до деяких із них. Згодом поліція повідомила про його направлення до м. Болград без надання будь-яких офіційних документів.».
Відповідне звернення було скеровано на адресу Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону, та в подальшому було скероване на адресу ІНФОРМАЦІЯ_3 з метою проведення перевірки обставин викладених у заяві ОСОБА_4 .
Листом № 1275/2908 від 19.03.2026 з ІНФОРМАЦІЯ_3 надано відповідь в якій зазначено: «19 лютого 2026 року згідно наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_6 (з питань мобілізаційної підготовки, мобілізаційної готовності та мобілізації) від 18 лютого 2026 року № 535 «Про організацію роботи груп оповіщення військовозобов'язаних» проводились заходи щодо виконання завдань з оповіщення.
Склад групи:
-водій групи забезпечення заходів цивільно-військового співробітництва ІНФОРМАЦІЯ_6 старший солдат ОСОБА_6 ;
-стрілець 2 відділення взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_6 солдат ОСОБА_7 ;
-старший стрілець 2 відділення взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_7 солдат ОСОБА_8 .».
Також, надано посилання на відеозапис з бодікамери на якій зафіксовано процес затримання ОСОБА_5 .
Згідно з відеозаписом з нагрудної (боді) камери, встановлено, що під час фактичного затримання ОСОБА_5 працівник поліції на місці затримання відсутній, заходи здійснювались виключно представниками ІНФОРМАЦІЯ_3 .
При цьому, представники ІНФОРМАЦІЯ_3 , всупереч вимогам чинного законодавства, не представились належним чином, не повідомили свої службові повноваження та правові підстави для вчинення відповідних дій, після чого одразу висунули вимогу про пред'явлення військово-облікових документів.
Надалі, діючи без належних правових підстав та з перевищенням наданих повноважень, представники ІНФОРМАЦІЯ_3 проти волі ОСОБА_5 помістили останнього до службового транспортного засобу, при цьому жодних процесуальних документів (у тому числі повістки) складено та вручено не було.
Таким чином, з огляду на викладене, фактичне затримання ОСОБА_5 здійснено виключно складом групи оповіщення ІНФОРМАЦІЯ_3 за відсутності законних підстав, без дотримання встановленої процедури та без участі уповноважених на це органів (працівників Національної поліції).
Відповідно до Постанови Третього апеляційного адміністративного суду в м. Дніпрі від 02.10.2025 у справ № 160/6554/25 вбачається: «відповідно до обставин звернення представника позивача до органів поліції на лінію «№ 102» про затримку і доставления до Індустріального РТЦК за порушення правил військового обліку (порушення законодавства про мобілізацію та мобілізаційну підготовку) 26.11.2024 року без направлення відповідачем на адресу позивача повістки, без складання керівником РТЦК та СП Електронного звернення за встановленою формою (додаток 20 до Порядку № 1487), без накладення на нього КЕП (п. 56 Порядку № 1487), судом визнається суттєвими порушеннями з боку відповідача процедури призову позивача на військову службу під час мобілізації, що призвело до порушення відповідачем прав та інтересів позивача, які тепер підлягають судовому захисту у межах даної справи. Повноваження проводити адміністративне затримання та примусово доправляти громадянина до ТЦК мають лише працівники поліції. Військовослужбовці, які здійснюють оповіщення військовозобов'язаних, такого права не мають. Працівники ТЦК можуть ініціювати затримання лише в разі, коли людина перебуває в розшуку за ігнорування повісток, але фізично затримувати і доставляти особу може тільки поліція. Будь-яке самостійне затримання представниками ТЦК є незаконним.
Отже, затримання осіб, як захід забезпечення провадження у справах за КУпАП, входить до компетенції Національної поліції та інших органів у випадках, визначених у ст. 262 КУпАП. До цього переліку центри комплектування не віднесено.
Стаття 17 Конституції України забороняє використання Збройних Сил чи інших військових формувань для обмеження прав громадян або повалення конституційного ладу.».
Таким чином, при вказаній події оповіщення ОСОБА_5 працівниками ІНФОРМАЦІЯ_2 , що були включені до групи оповіщення 19.02.2026 населення під час мобілізації, до якої входив ОСОБА_2 були здійснені порушення Порядку № 560 «Про затвердження порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період» в частині фактичного затримання ОСОБА_5 без відповідних підстав без працівників Національної поліції, всупереч абз. 7 ст. 47 Постанови КМУ № 560 від 16.05.2025 «Про затвердження порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період».
Зазначені факти повністю підтверджені доданими до протоколу матеріалами.
Вимогами ст. 1 Закону України «Про оборону України» та ст.ст. 1, 4 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначено, що особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24.02.2022 № 2102-ІХ, в Україні введено воєнний стан, строк дії якого продовжено згідно з Указами Президента України № 133/2022 від 14.03.2022, № 259/2022 від 18.04.2022, № 341/2022 від 17.05.2022, № 573/2022 від 12.08.2022, № 757/2022 від 07.11.2022, № 58/2023 від 06.02.2023, № 254/2023 від 01.05.2023, № 451/2023 від 26.07.2023, № 734/2023 від 06.11.2023, № 49/2024 від 05.02.2024, № 271/2024 від 06.05.2024, № 469/2024 від 23.07.2024, № 740/2024 від 28.10.2024, № 26/2025 від 14.01.2025, № 235/2025 від 15.04.2025, № 478/2025 від 14.07.2025, № 793/2025 від 20.10.2025, 12.01.2026 № 40/2026, тобто, на теперішній час в Україні діє особливий період.
Таким чином, старший солдат ОСОБА_1 , 19.02.2026, приблизно о 08 год. 30 хв., будучи військовою службовою особою, перебуваючи на посаді водія групи забезпечення заходів цивільно-військового співробітництва ІНФОРМАЦІЯ_2 , входячи до складу групи оповіщення населення про мобілізаційні заходи в умовах воєнного стану, перебуваючи за місцем здійснення оповіщення громадян, а саме: АДРЕСА_4 , перехрестя просп. Шевченка та вул. Лесі Українки (більш точне місце встановити не вдалось), діючи протиправно, умисно, всупереч інтересам служби, на порушення своїх статутних обов'язків, передбачених ст.ст. 11, 16, 20, 21 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, здійснив фактичне затримання громадянина ОСОБА_5 із застосуванням заходів фізичного впливу, після чого проти волі останнього помістив його до службового транспортного засобу без вручення повістки та без складання будь-яких процесуальних документів, чим порушив вимоги абз. 7 п. 47 Постанови Кабінету Міністрів України від 16.05.2025 № 560 «Про затвердження порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період», оскільки відповідні дії здійснено за відсутності працівників Національної поліції та без передбачених законом підстав, при цьому, усвідомлюючи відсутність у нього повноважень на здійснення адміністративного затримання та примусового доставления особи, які віднесені до компетенції органів Національної поліції, самовільно реалізував такі повноваження, що утворює собою склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснив, що діяли згідно мобілізаційних заходів, група оповіщення підійшла до людини, вона відмовилась від надання своїх даних, не хотіла з ними розмовляти, попросили її підійти до поліцейського, людина почала дуже сильно нервувати, взяли її під руки і посадили в машину.
Розглянувши протокол про адміністративне правопорушення, дослідив матеріали справи, суд вважає, що ОСОБА_1 своїми діями вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-14 КУпАП.
Обставини правопорушення та провина ОСОБА_1 підтверджуються зібраними по справі доказами:
- протоколом від 24.03.2026 року про адміністративне правопорушення, яким зафіксовано факт вчиненого ОСОБА_1 правопорушення;
- заявою про вчинення правопорушення від 23.02.2026 року;
- відеозаписом с місця події.
Відповідно до вимог ст.ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП, суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, дослідити в судовому засіданні наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і, в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Разом з цим, відповідно до відеозапису, долученого до матеріалів справи, та відтвореного у судовому засіданні, на відео зафіксовано факт перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень ОСОБА_1 відносно потерпілого ОСОБА_5 .
Наявний у матеріалах справи відеозапис, який описаний вище є повним та вичерпно інформативним, носить безсторонній характер, позбавлений упередження та суб'єктивного ставлення і надає можливість повно та об'єктивно дослідити обставини вчиненого правопорушення, детально відновити послідовність подій та конкретизувати поведінку військових та особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Доданий до протоколу про адміністративне правопорушення відеозапис відповідає вимогам ст. 251 КУпАП, оскільки є показанням технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису.
Зазначені докази жодних сумнівів щодо їх достовірності та допустимості не викликають, оскільки вони оформлені у визначеному процесуальним законом порядку.
Інших доводів, за яких можливо було б дійти висновку про відсутність підстав для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 172-14 КУпАП та за яких дана справа підлягала б закриттю, в судовому засіданні встановлено не було
З викладеного слідує, що ОСОБА_1 , порушив вимоги ч. 2 ст. 172-14 КУпАП, а саме перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень, тобто умисне вчинення дій, які явно виходять за межі наданих цій особі прав чи повноважень, вчинені в умовах особливого періоду.
Таким чином, враховуючи, що по справі зібрано достатньо доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості, та які підтверджують вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-14 КУпАП, є всі підстави для притягнення його до адміністративної відповідальності.
Постанова суду, згідно ст. 283 КУпАП, має ґрунтуватися на обставинах, встановлених при розгляді справи, на достатніх і незаперечних доказах.
Відповідно до ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення.
Згідно вимог ст. 34,35 КУпАП обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, судом не встановлені.
Враховуючи обставини справи, дані про особу правопорушника, вважаю необхідним визначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у межах санкції ч.2 ст.172-14 КУпАП, яке за своїм видом і розміром буде справедливим, відповідатиме характеру вчиненого правопорушення, особі порушника та ступеню його вини, необхідним і достатнім для його виховання та запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так й іншими особами, а саме у виді штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, у зв'язку з винесення постанови про накладання адміністративного стягнення, на порушника покладається обов'язок сплати судовий збір, згідно з п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 665 (шістсот шістдесят п'ять) гривень, 60 коп. на користь держави.
Керуючись ст.ст. 124, 283,284 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 ЗУ «Про судовий збір», -
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-14 КУпАП та накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 665 (шістсот шістдесят п'ять) гривень, 60 коп. Отримувач коштів ГУК в Одеській області /Приморський район/ 22030101 ЄДРПОУ отримувача - 37607526, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача - UА268999980313111206000015758, код класифікації доходів бюджету - 22030101.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду через Приморський районний суд м. Одеси протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Штраф має бути сплачений не пізніш як через 15 днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови-не пізніш як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту прокурора без задоволення.
Відповідно до ст. 308 КУпАП України у разі несплати штрафу у строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, а також витрати на облік вчиненого правопорушення.
Строк пред'явлення постанови до виконання 3 (три) місяці згідно Закону України «Про виконавче провадження».
Суддя: Кічмаренко С.М.