Справа №278/3133/23
01 квітня 2026 року м. Житомир
Житомирський районний суду Житомирської області у складі головуючого судді Дубовік О.М., за участю секретаря судового засідання Кравчук Д. В., розглянувши клопотання представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Пилипчука Ігоря Дмитровича за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: приватний нотаріус Силіна Наталія Володимирівна, Обслуговуючий кооператив «Городницьке товариство «Злагода» про визнання недійсним договору купівлі-продажу та скасування державної реєстрації земельної ділянки,-
У провадженні суду перебуває вище вказана цивільна справа.
У процесі розгляду справи представником відповідача - адвокатом Пилипчуком І.Д. подано клопотання про зупинення провадження у справі до набрання законної сили судового рішення у справі № 278/6038/23, яке на даний час перебуває на розгляді у Житомирському апеляційному суді, оскільки зазначене рішення має значення для цивільної справи № 278/3133/23, що розглядається.
У судовому засіданні адвокат Пилипчук І.Д. підтримав вказане клопотання.
Позивач категорично заперечував щодо задоволення клопотання про зупинення провадження у справі.
Представник третьої особи - Драган Ю.В. заперечував щодо задоволення клопотання про зупинення провадження у справі та просив продовжувати розгляд справи по суті.
Інші учасники провадження у судове засідання не з'явились, про розгляд справи були повідомлені належним чином, що підтверджується матеріалами справи.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов таких міркувань.
За інформацією з ЄДРСР у справі № 278/6038/23 Житомирським апеляційним судом 03.02.2025 призначено справу до розгляду на 16:00 год. 28 квітня 2026 року.
Пунктом 6 ч. 1 ст. 251 ЦПК України встановлений обов'язок суду зупинити провадження у справі у разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
З огляду на наведене, враховуючи, що рішення апеляційної інстанції за наслідками розгляду справи № 278/6038/23 істотно може вплинути на розгляд даного спору, суд дійшов висновку про об'єктивну неможливість розгляду цієї справи, у зв'язку з чим вважає за потрібне задовольнити клопотання про зупинення провадження у справі.
Керуючись ст. 251 ЦПК України, суд, -
Зупинити провадження у справі № 278/3133/23 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: приватний нотаріус Силіна Наталія Володимирівна, Обслуговуючий кооператив «Городницьке товариство «Злагода» про визнання недійсним договору купівлі-продажу та скасування державної реєстрації земельної ділянки до набрання законної сили судового рішення у справі № 278/6038/23
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі вирішення питання без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин. Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено ЦПК України. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею.
Повну ухвалу складено 08.04.2026.
Суддя О.М. Дубовік