Ухвала від 20.03.2026 по справі 761/10020/26

Справа № 761/10020/26

Провадження № 1-кс/761/7130/2026

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 березня 2026 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшої слідчої слідчого управління Головного управління Національної поліції у місті Києві ОСОБА_3 в рамках кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за №№ 1202600000000266 від 08 березня 2026р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286-1 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів, -

ВСТАНОВИВ:

В березні 2026р. до Шевченківського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшої слідчої слідчого управління Головного управління Національної поліції у місті Києві ОСОБА_3 в рамках кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за № 1202600000000266 від 08 березня 2026р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286-1 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .

Клопотання мотивоване тим, що слідчим відділу розслідування злочинів у сфері транспорту слідчого управління Головного управління Національної поліції у м. Києві 08 березня 2026р. розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12026100000000266, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286-1 КК України.

В обґрунтування вимог клопотання слідчим зазначено, що досудовим розслідуванням установлено, що 07 березня 2026р. приблизно о 23 год. 15 хв. на проїзній частині Дарницького мосту, за напрямком руху зі сторони Столичного шосе, в напрямку вул. Радзіня, де поблизу 42-ї електроопори від початку мосту, де водій ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , керуючи автомобілем «KIA MAGENTIS», реєстраційний номер НОМЕР_1 , здійснив наїзд на задню частину попутного вантажного автомобіля «Renault MASTER», реєстраційний номер НОМЕР_2 , під керуванням водія ОСОБА_5 .

В результаті даної дорожньо-транспортної пригоди тілесні ушкодження отримала неповнолітня пасажирка автомобіля «KIA MAGENTIS», реєстраційний номер НОМЕР_1 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та була госпіталізована до НДСЛ « ІНФОРМАЦІЯ_4 ».

Після дорожньо-транспортної пригоди 08 березня 2026р. водія ОСОБА_4 для проходження медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції було доставлено до Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

З метою проведення судово-медичної (токсикологічної) експертизи та встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції ОСОБА_4 на момент виникнення вказаної дорожньо - транспортної пригоди, наявності у його організмі слідів алкоголю та наркотичних речовин, у даному кримінальному проваджені необхідно витребувати медичну документацію стосовно медичного огляду зазначеної особи та зразок біологічного походження (сечі) у випадку його відібрання.

В судове засідання слідча не з'явилась та подала заяву про розгляд клопотання без її участі, в якій зазначила, що клопотання підтримує в повному обсязі та просить його задовольнити.

Особа, у володінні якої знаходяться речі та документи, до яких планується отримати доступ, була оповіщена в установленому законом поряду, представника до суду не направила, причини неприбуття у судове засідання не повідомила, відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України неприбуття за судовим викликом вказаної особи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Вивчивши клопотання та додані до нього копії матеріалів кримінального провадження, вважаю, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 132 КПК України визначено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

Згідно п. 2) ч. 3 ст. 132 КПК України застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.

Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 129 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

За змістом п. 2) ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Враховуючи, що отримати дані документи в добровільному порядку органам слідства не вдається, при цьому, дані документи мають важливе значення для досудового розслідування кримінального провадження, слідчий суддя вважає, що слідчим доведено необхідність застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів.

Приймаючи до уваги вищевикладене та враховуючи, що дані документи мають важливе значення для розкриття вказаного злочину та доведення вини осіб, які його вчинили, за таких обставин клопотання підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 132, 159-164 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання старшої слідчої слідчого управління Головного управління Національної поліції у місті Києві ОСОБА_3 в рамках кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за № 1202600000000266 від 08 березня 2026р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286-1 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів - задовольнити.

Надати старшому слідчому СУ ГУНП у м. Києві ОСОБА_3 або групі слідчих в кримінальному провадженні№ 12026100000000266 від 08 березня 2026р., а саме ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, які знаходяться у володінні Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення належним чином завірених копій медичної документації, а саме: (акт, висновок медичного огляду, результати дослідження сечі, результати медичного освідування пристроєм «Драгер») та зразка біологічного походження (сечі) гр. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Строк дії ухвали не може перевищувати двох місяців з дня її постановлення.

Роз'яснити посадовим особам КНП « ОСОБА_19 », що відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала суду оскарженню не підлягає, між тим відповідно до ст. 309 КПК України може бути оскаржена в разі надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, яким дозволено вилучення речей і документів, які посвідчують користування правом на здійснення підприємницької діяльності, або інших, за відсутністю яких фізична особа - підприємець чи юридична особа позбавляються можливості здійснювати свою діяльність.

Слідчий суддя:

Попередній документ
135577312
Наступний документ
135577314
Інформація про рішення:
№ рішення: 135577313
№ справи: 761/10020/26
Дата рішення: 20.03.2026
Дата публікації: 13.04.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Шевченківський районний суд міста Києва
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (20.03.2026)
Результат розгляду: клопотання (заяву) задоволено, у тому числі частково
Дата надходження: 17.03.2026
Предмет позову: -
Розклад засідань:
20.03.2026 14:35 Шевченківський районний суд міста Києва
Учасники справи:
головуючий суддя:
ВОЛОШИН ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
суддя-доповідач:
ВОЛОШИН ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ