Справа № 127/8638/26
Провадження № 3/127/1771/26
07 квітня 2026 року м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Ан О.В., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого, передбаченого ст. 185 КУпАП,
До суду надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за порушення передбачене ст. 185 КУпАП. Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення 11.03.2026 о 15 год 25 хв. м. Вінниця, пр. Коцюбинського, 33, гр. ОСОБА_1 не виконав законе розпорядження або вимогу поліцейського згідно п. 2 ст. 32 ЗУ «Про Національну поліцію» а саме пред'явити у період військового стану під час мобілізації військово обліковий документ, разом із документами, що посвідчують особу, спосіб, який дає можливість поліцейському прочитати та зафіксувати дані, що містяться у документі.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, про причини неявки суд не повідомив тому суд вирішив розглянути справу у його відсутності.
Адміністративна відповідальність за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП настає у випадку злісної непокори законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків, а також вчинення таких же дій щодо члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця у зв'язку з їх участю в охороні громадського порядку.
Згідно ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.
Статтею 23 КУпАП передбачено, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Вказані обставини у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП, крім вищевказаного протоколу, витягу ІПНП, підтверджуються рапортом працівників поліції, з якого установлено, що 11.03.2026 о 13 год. 57 хв. у складі наряду патрульної поліції «Юнкер-109», спільно з лейтенантом поліції Тарас I.I. о 13 год 57 хв, за адресою м. Вінниця, просп. Коцюбинського 33, було встановлено що громадянин ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 проживає: АДРЕСА_1 , який перебуває у активному розшуку ІНФОРМАЦІЯ_2 від 29.09.2025 р. Звернення № Е3686203. Даного громадянина було зупинено за порушення п.п. 2.9.д ПДР України та під час перевірки документів він у категоричній формі відмовився виходити із свого автомобіля Volkswagen Toureg AB5952КК для доставлення його до місцевого ТЦК з метою складання протоколу за ч. 3 ст. 210 КУПАП. Також не виконав законе розпорядження або вимогу поліцейського згідно ч. 2 ст. 32 ЗУ про Національну поліцію, а саме: пред?явити у період воєнного стану та під час мобілізації військово облікового документа, разом з документом, що посвідчує особу, у спосіб, який дає можливість поліцейському прочитати та зафіксувати дані, що містяться у документах.
Таким чином ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення передбачене 185 КУпАП.
При обранні виду адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують його відповідальність.
Враховуючи те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується для виховання та виправлення особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, з метою дотримання законів України, поваги до правил співжиття в суспільстві, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами у майбутньому, суд дійшов до висновку, що необхідним та достатнім адміністративним стягненням є штраф.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За таких обставин, з особи, що притягується до адміністративної відповідальності на користь держави також належить стягнути судовий збір у розмірі 665,60 грн.
На підставі викладеного та керуючись статтями 268, 279, 280, 283, 284 КУпАП, суд
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушення передбаченого ст. 185 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170 (сто сімдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 665 (шістсот шістдесят п'ять) гривень 60 копійок.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Скаргу на постанову може бути подано до Вінницького апеляційного суду через Вінницький міський суд Вінницької області протягом десяти днів з дня винесення постанови. Постанова набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження.
Строк пред'явлення постанови до виконання складає три місяці.
Суддя: