25 березня 2026 року Справа № 915/1552/25
м.Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області у складі головуючого судді Мавродієвої М.В.,
за участю:
секретаря судового засідання Шевченко Т.В.,
представника позивача: не з'явився,
представника відповідача: не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом: Південного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України,
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю “Лидер Строй»,
про: стягнення пені у розмірі 135000,0 грн, -
Південне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України звернулося до Господарського суду Миколаївської області з позовною заявою №65-02/5298е від 27.10.2025 (вх.№15078/25 від 27.10.2025) в електронному вигляді, в якій просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Лидер Строй» в дохід загального фонду Державного бюджету України (код бюджетної класифікації 21081100 символ банку 106, “Адміністративні штрафи та інші санкції») пеню в сумі 135000,0 грн.
Ухвалою суду від 03.11.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Справу визначено розглядати за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання у справі призначено на 03.12.2025.
28.11.2025 від позивача до суду надійшла заява б/н від 28.11.2025 (вх.№16706/25), в якій він просить суд провести підготовче засідання у справі №915/1552/25, призначене на 03.12.2025 за відсутності його представника.
03.12.2025 суд ухвалив відкласти розгляд справи на 20.01.2026.
19.01.2026 від позивача до суду надійшла заява б/н від 16.01.2026 (вх.№756/26), в якій він просить суд розглянути справу №915/1552/25 за відсутності представника позивача. Позовні вимоги просить суд задовольнити у повному обсязі.
20.01.2026 судом закрито підготовче провадження у справі та призначено справу до судового розгляду по суті на 24.02.2026.
Ухвалою суду від 24.02.2026 призначено судове засідання на 25.03.2026.
Як вбачається з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань місцезнаходженням відповідача є: 54038, Миколаївська обл., м.Миколаїв, вул.Морехідна, буд.1В/3.
Ухвали суду від 03.12.2025, 20.01.2026 та 24.02.2026 по даній справі були надіслані судом за адресою місцезнаходження відповідача згідно ЄДР, проте повернулись до суду з відміткою АТ “Укрпошта» - “адресат відсутній».
Згідно ч.6 ст.242 ГПК України днем вручення судового рішення є: 1) день вручення судового рішення під розписку; 2) день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи; 3) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення; 4) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду; 5) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Якщо судове рішення надіслано до електронного кабінету пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення.
За таких обставин враховуючі приписи п.5) ч.6 ст.242 ГПК України суд вважає, що відповідач належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи.
Також судом 03.12.2025, 20.01.2026 та 24.02.2026 у відповідності до ч.4 ст.122 ГПК України було здійснено опублікування оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України (http://www.reyestr.court.gov.ua/), якими повідомлено відповідача про дату, час і місце розгляду даної справи, що відбудуться підготовче засідання 20.01.2026 та судові засідання 24.02.2026 та 25.03.2026 у даній справі відповідно.
Відповідач не скористалися наданим йому ч.ч.1, 2, 4 ст.161 ГПК України правом на подання відзиву на позовну заяву, вимоги та доводи позивача не спростував.
Відповідно до ч.9 ст.165 ГПК України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Відповідно до ч.1 ст.202 ГПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Відповідно до п.1) ч.3 ст.202 ГПК України, якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причини неявки.
Відповідач у судове засідання 25.03.2026 не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Судом також враховано, що явка представників сторін не визнавалась судом обов'язковою.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про достатність у матеріалах справи документальних доказів для вирішення спору по суті за відсутності представників сторін.
У судовому засіданні 25.03.2026 суд перейшов до стадії ухвалення судового рішення.
У судовому засіданні 25.03.2026 судом підписано вступну та резолютивну частини рішення без його проголошення.
Щодо тривалості судового провадження, суд, з урахуванням критеріїв розумності, які вироблені Європейським судом з прав людини вважає за необхідне зазначити наступне.
Стаття 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року гарантує право на справедливий і публічний розгляд справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, при визначенні цивільних прав і обов'язків особи чи при розгляді будь-якого кримінального обвинувачення, що пред'являється особі. У частині 1 статті 6 Конвенції закріплено елементи права на судовий захист, серед яких є розумний строк розгляду справи, який вважається окремим елементом доступності правосуддя.
Європейський суд з прав людини (надалі - ЄСПЛ), правовою основою функціонування та діяльності якого є Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, опрацював критерії, які дозволяють зробити висновки про розумність розгляду конкретної справи. Зокрема, у п.47 рішення у справі “Бараона проти Португалії» 1987 року Суд відзначив: “Розумність тривалості розгляду повинна визначатися з огляду на конкретні обставини справи з урахуванням критеріїв, сформульованих у практиці Суду, зокрема, комплексності справи, поведінки заявника і відповідних державних органів». Критерій комплексності справи означає оцінювання складності справи з урахуванням обставин і фактів, що ґрунтуються на праві (законі) і тягнуть за собою певні юридичні наслідки. Вона може бути пов'язана як із питаннями факту, так і з правовими аспектами: характером фактів, які необхідно встановити; кількістю питань, які розглядаються в межах справи; віддаленістю, з точки зору простору та часу, між подіями та фактами, що розглядаються, та процесом судочинства; кількістю свідків та інших проблем, пов'язаних зі збором доказів; міжнародними факторами; приєднанням справи до інших, а також вступом у процес нових осіб. Крім того, складність справи, а відтак й строк її розгляду, залежать, від складності предмету доказування у справі, без чого неможливо правильно вирішити справу по суті та застосувати норми матеріального права; від обсягу фактів предмета доказування, який може змінюватися у зв'язку зі зміною підстав позову, збільшенням чи зменшенням позовних вимог; від кількості доказів, наданих сторонами».
Також ЄСПЛ зазначає, що тривалість строку розгляду справи може бути пов'язана з перевантаженням судової системи, що, в свою чергу, може бути викликано певними надзвичайними ситуаціями.
З початку військової агресії російської федерації проти України активні бойові дії ведуться на території Миколаївської області та міста Миколаєва. Зважаючи на воєнний стан в Україні, тривалі повітряні тривоги і планові, аварійні та екстрені відключення електроенергії по місту Миколаєву, Господарський суд Миколаївської області, працюючи з обмеженнями у здійсненні правосуддя, не мав об'єктивної можливості для повноцінного розгляду справи №915/1552/25, в межах строку передбаченого Господарським процесуальним кодексом України.
Відповідно, справа розглянута судом в розумний строк, тобто такий, що є об'єктивно необхідним для виконання процесуальних дій, забезпечення можливості реалізації учасниками справи своїх процесуальних прав та вирішення справи.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши та оцінивши усі подані у справу докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд встановив наступне.
Адміністративною колегією Південного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, розглянувши матеріали справи №56-10/2021 про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу, прийнято рішення від 28.05.2024 №65/35-р/к (надалі - Рішення №65/35-р/к), яким визнано, що:
- Товариство з обмеженою відповідальністю “Миколаївська Ера» (ідентифікаційний код юридичної особи - 39397396, місцезнаходження: “Інформація, доступ до якої обмежено») та Товариство з обмеженою відповідальністю “Лидер Строй» (ідентифікаційний код юридичної особи - 37698220, місцезнаходження: вулиця Морехідна, 1В/3, місто Миколаїв, 54038) вчинили порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачене п.1 ст.50, п.4 ч.2 ст.6 Закону України “Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів (тендерів), проведених Військовою частиною НОМЕР_1 (Одеська область) (ідентифікаційний код юридичної особи - “Інформація, доступ до якої обмежено») на закупівлю послуг з поточного ремонту приміщень будівлі військового містечка № НОМЕР_2 за генеральним планом №1, код за ДК 021:2015:99999999-9: Не відображене в інших розділах (оголошення про проведення відкритих торгів, опубліковано на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель https://prozorro.gov.ua/, ідентифікатор процедури закупівлі: UA-2019-06-06-000028-b);
- Товариство з обмеженою відповідальністю “Миколаївська Ера» (ідентифікаційний код юридичної особи - 39397396, місцезнаходження: “Інформація, доступ до якої обмежено») та Товариство з обмеженою відповідальністю “Лидер Строй» (ідентифікаційний код юридичної особи - 37698220, місцезнаходження: вулиця Морехідна, 1В/3, місто Миколаїв, 54038) вчинили порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачене п.1 ст.50, п.4 ч.2 ст.6 Закону України “Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів (тендерів), проведених Військовою частиною НОМЕР_1 (Одеська область) (ідентифікаційний код юридичної особи - “Інформація, доступ до якої обмежено») на закупівлю послуг з поточного ремонту приміщення спеціального призначення №4 будівлі військового містечка № НОМЕР_2 за генеральним планом №1, код за ДК 021:2015:99999999-9: Не відображене в інших розділах (оголошення про проведення відкритих торгів, опубліковано на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель https://prozorro.gov.ua/, ідентифікатор процедури закупівлі: UA-2019-08-22-002970-c);
- Товариство з обмеженою відповідальністю “Миколаївська Ера» (ідентифікаційний код юридичної особи - 39397396, місцезнаходження: “Інформація, доступ до якої обмежено») та Товариство з обмеженою відповідальністю “Лидер Строй» (ідентифікаційний код юридичної особи - 37698220, місцезнаходження: вулиця Морехідна, 1В/3, місто Миколаїв, 54038) вчинили порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачене п.1 ст.50, п.4 ч.2 ст.6 Закону України “Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів (тендерів), проведених Військовою частиною НОМЕР_1 (Одеська область) (ідентифікаційний код юридичної особи - “Інформація, доступ до якої обмежено») на закупівлю товарів: кабелів берегового живлення для військових кораблів, код за ДК 021:2015:31320000-5: Електророзподільні кабелі (оголошення про проведення відкритих торгів, опубліковано на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель https://prozorro.gov.ua/, ідентифікатор процедури закупівлі: UA-2020-03-28-000022-b);
- Товариство з обмеженою відповідальністю “Миколаївська Ера» (ідентифікаційний код юридичної особи - 39397396, місцезнаходження: “Інформація, доступ до якої обмежено») та Товариство з обмеженою відповідальністю “Лидер Строй» (ідентифікаційний код юридичної особи - 37698220, місцезнаходження: вулиця Морехідна, 1В/3, місто Миколаїв, 54038) вчинили порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачене п.1 ст.50, п.4 ч.2 ст.6 Закону України “Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів (тендерів), проведених Військовою частиною НОМЕР_1 (Одеська область) (ідентифікаційний код юридичної особи - “Інформація, доступ до якої обмежено») на закупівлю товарів: шкіперського, технічного та аварійно-рятувального майна (закупівля запасних частин для проведення після гарантійного технічного обслуговування), код за ДК 021:2015:34310000-3: Двигуни та їх частини (оголошення про проведення відкритих торгів, опубліковано на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель https://prozorro.gov.ua/, ідентифікатор процедури закупівлі: UA-2020-07-29-007973-c).
За вказані порушення на відповідача накладено штраф у розмірі 135000,0 грн.
Рішення було направлено на юридичну адресу Товариства з обмеженою відповідальністю “Лидер Строй» із супровідним листом від 03.06.2024 за №65-02/1476е.
Відповідно до ч.1 ст.56 Закону України “Про захист економічної конкуренції», у разі, якщо вручити рішення, розпорядження, немає можливості, зокрема внаслідок: відсутності фізичної особи за останнім відомим місцем проживання (місцем реєстрації); відсутності посадових осіб чи уповноважених представників суб'єкта господарювання, органу адміністративно-господарського управління та контролю за відповідною юридичною адресою, - рішення, розпорядження органів Антимонопольного комітету України вважається таким, що вручене відповідачу, через десять днів з дня оприлюднення інформації про прийняте рішення, розпорядження в офіційному друкованому органі (газета Верховної Ради України “Голос України», газета Кабінету Міністрів України “Урядовий кур'єр», “Офіційний вісник України», друковані видання відповідної обласної ради за останнім відомим місцем проживання чи місцем реєстрації, юридичної адреси відповідача).
Позивачем було надіслано копія Рішення №65/35-р/к на адресу ТОВ “Лидер Строй» супровідним листом від 03.06.2024 №65-02/1476е, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (трек номер: 0600927018370), яке повернуто з відміткою: “адресат відсутній за вказаною адресою».
Проте, 26.06.2024 вказаний лист разом із копією Рішення №65/35-р/к вручено нарочно директору ТОВ “Лидер Строй», про що свідчить розписка від 26.06.2024.
Отже, строк сплати штрафу, накладеного Рішенням, закінчився 26.08.2024.
Відповідач вказане Рішення до господарського суду не оскаржував.
Позивач вказує, що на теперішній час Рішення №65/35-р/к від 28.05.2024 є чинним та обов'язковим до виконання.
24.12.2024 В.о. голови Південного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України було видано наказ №65/42-Ю про примусове виконання рішення №65/35-р/к щодо стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю “Лидер Строй» штраф у загальному розмірі 135000,0 грн.
Позивач стверджує, що зазначений вище наказ разом із повторною заявою про відкриття виконавчого провадження від 21.10.2025 №65-02/5242е направлено до Заводського відділу державної виконавчої служби у місті Миколаєві Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса). Станом на день подання позовної заяви, відомості щодо стягнення штрафу до позивача не надходили.
Позивач вказує, що штраф відповідачем не було сплачено в строки, визначені Законом України “Про захист економічної конкуренції», та станом на день подання позову у позивача відсутня інформація щодо сплати відповідачем штрафу.
Враховуючи викладене, керуючись положеннями ч.5 ст.56 Закону України “Про захист економічної конкуренції», позивачем була нарахована пеня у сумі 858600,0 грн за 424дн. прострочення, яка обмежена сумою штрафу та становить 135000,0 грн.
Станом на дату подання позову, 135000,0 грн штрафу відповідачем не сплачено, що зумовило звернення позивача до суду з даним позовом про стягнення з відповідача пені у розмірі 135000,0 грн.
На підставі повно і всебічно з'ясованих обставин справи, на які сторони посилались як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам сторін, суд дійшов наступних висновків.
Частиною 2 ст.56 Закону України “Про захист економічної конкуренції» та ст.22 Закону України “Про Антимонопольний комітет України» встановлено, що рішення органів Антимонопольного комітету України є обов'язковими до виконання.
Відповідно до ч.ч.2, 3 ст.56 Закону України “Про захист економічної конкуренції» рішення та розпорядження органів Антимонопольного комітету України, голів його територіальних відділень є обов'язковими до виконання. Особа, на яку накладено штраф за рішенням органу Антимонопольного комітету України, сплачує його у двомісячний строк з дня одержання рішення про накладення штрафу.
Адміністративною колегією Південного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України за розглядом матеріалів справи №56-10/2021 було прийнято Рішення від 28.05.2024 №65/35-р/к про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу, яким накладено на відповідача штраф у загальному розмірі 135000,0 грн.
Копію Рішення було направлено на юридичну адресу відповідача супровідним листом від 03.06.2024 за №65-02/1476е, який не вручено відповідачу і повернуто за зворотною адресою відправника з позначкою “адресат відсутній за вказаною адресою», про що свідчить поштове відправлення №0600927018370.
Відповідно до ч.1 ст.56 Закону України “Про захист економічної конкуренції, у разі, якщо вручити рішення, розпорядження, немає можливості, зокрема внаслідок: відсутності фізичної особи за останнім відомим місцем проживання (місцем реєстрації); відсутності посадових осіб чи уповноважених представників суб'єкта господарювання, органу адміністративно-господарського управління та контролю за відповідною юридичною адресою, - рішення, розпорядження органів Антимонопольного комітету України вважається таким, що вручене відповідачу, через десять днів з дня оприлюднення інформації про прийняте рішення, розпорядження в офіційному друкованому органі (газета Верховної Ради України “Голос України», газета Кабінету Міністрів України “Урядовий кур'єр», “Офіційний вісник України», друковані видання відповідної обласної ради за останнім відомим місцем проживання чи місцем реєстрації, юридичної адреси відповідача).
Проте, 26.06.2024 вказаний лист разом із копією Рішення №65/35-р/к вручено нарочно директору ТОВ “Лидер Строй», про що свідчить розписка від 26.06.2024.
Відповідно до ч.1 ст.60 Закону України “Про захист економічної конкуренції» заявник, відповідач, третя особа мають право повністю або частково оскаржити рішення, розпорядження органу Антимонопольного комітету України, передбачені статтями 36 і 48 цього Закону, до господарського суду у двомісячний строк з дня одержання рішення, розпорядження. Зазначений строк не підлягає поновленню.
Відповідачем доказів оскарження рішення адміністративної колегії у судовому порядку господарського суду не надано.
Відповідно до ч.3 ст.56 Закону України “Про захист економічної конкуренції» особа, на яку накладено штраф за рішенням органу Антимонопольного комітету України, сплачує його у двомісячний строк з дня одержання рішення про накладення штрафу.
У відповідності до ч.13 ст.56 Закону України “Про захист економічної конкуренції» протягом п'яти днів з дня сплати штрафу суб'єкт господарювання зобов'язаний надіслати відповідно до Антимонопольного комітету України або його територіального відділення документи, що підтверджують сплату штрафу, пені.
Отже, штраф, накладений Рішенням №65/35-р/к на ТОВ “Лидер Строй», підлягав сплаті до 26.08.2024 (включно). Нарахування пені починається з 27.08.2024.
Згідно ч.8 ст.56 Закону України “Про захист економічної конкуренції», у разі якщо протягом строку, встановленого абзацом першим частини третьої цієї статті, рішення органу Антимонопольного комітету України не виконується, Голова Антимонопольного комітету України, голова територіального відділення Антимонопольного комітету України видає наказ про примусове виконання рішення органу Антимонопольного комітету України, прийнятого за результатами розгляду справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, у тому числі про стягнення штрафу.
У відповідності до ч.9 ст.56 Закону України “Про захист економічної конкуренції» наказ Голови Антимонопольного комітету України, голови територіального відділення Антимонопольного комітету України про примусове виконання рішення органу Антимонопольного комітету України, прийнятого за результатами розгляду справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, у тому числі про стягнення штрафу, є виконавчим документом, який пред'являється до органів державної виконавчої служби для примусового виконання в порядку, визначеному законом.
Зазначені в абзаці першому цієї частини накази мають відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом.
24.12.2024 В.о. голови Південного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України було видано наказ №65/42-Ю про примусове виконання рішення №65/35-р/к щодо стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю “Лидер Строй» штраф у розмірі 135000,0 грн та який надіслано до Заводського відділу державної виконавчої служби у місті Миколаєвi Пiвденного мiжрегiонального управлiння Mіністерства юстицii (м.Одеса).
Позивач стверджує, що станом на дату звернення з позовною заявою, відомості щодо стягнення штрафу до позивача не надходили.
Відповідно до ч.5 ст.56 Закону України “Про захист економічної конкуренції» за кожний день прострочення сплати штрафу стягується пеня у розмірі півтора відсотка від суми штрафу. Розмір пені не може перевищувати розміру штрафу, накладеного відповідним рішенням органу Антимонопольного комітету України.
Так як, відповідачем штраф сплачено не було, то позивачем згідно розрахунку стягуваної суми здійснено нарахування пені у розмірі 1,5% від суми штрафу 135000,0 грн за кожний день прострочення, а саме за період з 27.08.2024 по 24.10.2025 включно (424дн.).
Розмір нарахованої пені становить 858600,0 грн (135000,0 грн х 1,5% х 424дн.).
Враховуючи, що згідно положень ч.5 ст.56 Закону України “Про захист економічної конкуренції» розмір пені не може перевищувати розміру штрафу, накладеного відповідним рішенням органу Антимонопольного комітету України, позивач обмежив розмір стягуваної з відповідача пені до 135000,0 грн.
Згідно ст.74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Будь-яких доказів того, що відповідач належним чином і в повному обсязі сплатив штраф на виконання Рішення АМКУ відповідач, у порушення приписів ст.74 ГПК України, суду не надав, тобто не довів безпідставність позовних вимог, тоді як надані позивачем докази, як зазначалось вище, навпаки, підтверджують наявність вказаної у позові заборгованості, а відтак і обґрунтованість позовних вимог.
За таких обставин позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ст.129 ГПК України, у разі задоволення позову, судовий збір підлягає покладенню на відповідача.
Керуючись ст.ст.73, 74, 76-79, 91, 129, 210, 220, 232, 233, 238, 240, 241 ГПК України, суд, -
1. Позовні вимоги задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Лидер Строй» (54038, Миколаївська обл., м.Миколаїв, вул.Морехідна, буд.1В/3, код ЄДРПОУ 37698220) в дохід загального фонду Державного бюджету України (код бюджетної класифікації 21081100, символ банку, 106 “Адміністративні штрафи та інші санкції») пеню в сумі 135000,0 грн.
3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Лидер Строй» (54038, Миколаївська обл., м.Миколаїв, вул.Морехідна, буд.1В/3, код ЄДРПОУ 37698220) на користь Південного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (65029, Одеська обл., м.Одеса, вул.Мечникова, буд.32, код ЄДРПОУ 20992104) 2422,40 грн судового збору.
Рішення суду, у відповідності до ст. 241 ГПК України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Згідно ч.1 ст.254 ГПК України, учасники справи, особи, які не брали участь у справі, якщо господарський суд вирішив питання про їх права та обов'язки, мають право подати апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст.256 ГПК України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Згідно ст.257 ГПК України, апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Повне судове рішення складено 08.04.2026.
Суддя М.В.Мавродієва