Ухвала від 09.04.2026 по справі 903/188/26

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10

E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885

УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ

09 квітня 2026 року № 903/188/26

Суддя Господарського суду Волинської області Гарбар І.О., вивчивши заяву кредитора Акціонерного товариства «Таскомбанк» про визнання грошових вимог по справі №903/188/26 за заявою фізичної особи ОСОБА_1 про неплатоспроможність,

ВСТАНОВИВ:

27.02.2026 ОСОБА_1 подав до суду заяву про відкриття провадження у справі про його неплатоспроможність, в якій просить:

1. Прийняти заяву про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий Луцьким РВ УМВС України у Волинській області 03 травня 2007 року, РНОКПП: НОМЕР_2 ).

2. Відкрити провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий Луцьким РВ УМВС України у Волинській області 03 травня 2007 року, РНОКПП: НОМЕР_2 ).

3. Призначити керуючим реструктуризацією боргів боржника ОСОБА_1 , арбітражного керуючого Самчука Антона Миколайовича (43006, м. Луцьк, вул. Стрілецька, 21 а, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1863 від 07.02.2018р.)

Ухвалою суду від 17.03.2026 відкрито провадження у справі про неплатоспроможність боржника - ОСОБА_1 .

У відповідності до положень Кодексу України з процедур банкрутства 17.03.2026 на офіційному веб-порталі судової влади України здійснено оприлюднення оголошення (повідомлення) про відкриття Господарським судом Волинської області провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 .

07.04.2026 представник Акціонерного товариства «Таскомбанк» сформував в системі «Електронний суд» заяву з грошовими вимогами до боржника, в якій просить суд:

1. Визнати грошові вимоги Акціонерного товариства «Таскомбанк» до ОСОБА_1 по кредитному договору № 5274480-506 від 20.01.2026 року на суму 113 801,39 грн., з якої: - заборгованість по тілу кредиту (в т.ч. прострочена) - 100 000,00 грн.;- заборгованість по відсоткам (в т. ч. простроченим) - 1,39 грн.; - заборгованість по комісії (в т.ч. простроченій) - 13 801,39 грн. як конкурсного кредитора та включити до другої черги задоволення грошових вимог.

2. Визнати грошові вимоги Акціонерного товариства «Таскомбанк» до ОСОБА_1 по кредитному договору № 999/32849637-VR від 07.08.2025 року на суму 6 848,46 грн., в т.ч.: - заборгованість по тілу кредиту (в т. ч. прострочена) - 6 848,46грн як конкурсного кредитора та включити до другої черги задоволення грошових вимог.

3. Визнати грошові вимоги Акціонерного товариства «Таскомбанк» до ОСОБА_1 в розмірі 6056,00 грн. (сума судового збору) та включити зазначену суму до першої черги задоволення грошових вимог.

Статтею 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Пунктом 3 статті 37 КУзПБ визначено, що господарський суд залишає без руху заяву про відкриття провадження у справі з підстав, передбачених статтею 174 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Кодексу.

У відповідності до частини 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду заяви постановляє ухвалу про залишення заяви без руху.

Суд зазначає, що пунктом 8 частини 3 статті 45 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що до заяви в обов'язковому порядку додаються докази сплати судового збору, докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна, а також документи, що підтверджують грошові вимоги до боржника.

При цьому, належним доказом відправлення відповідачеві позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладення в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), надані в оригіналі.

Згідно з п. 61 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

Разом з тим, як слідує з матеріалів заяви, заявником не долучено доказів надіслання заяви з грошовими вимогами до боржника на адресу ОСОБА_1 .

Відповідно до ст.6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод від 04.11.1950 року кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом. Згідно практики Європейського суду з прав людини, яка є джерелом права згідно ст.17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини", право на справедливий суд охоплює не лише стадію розгляду справи по суті, але також дотримання всіх процедур, що передбачені національним законодавством і повинні відбуватися до порушення провадження у справі.

Національним законодавством України (ст.ст. 164, 172 ГПК України) передбачено забезпечення права відповідачів на інформацію про подану заяву та ознайомлення з її змістом і доданими документами, а також передбачено механізм реалізації такого права - шляхом встановлення обов'язку заявника (позивача) надіслати сторонам копії заяви та доданих до неї документів.

Таким чином, право на справедливий суд, передбачене ст.6 Конвенції, включає в себе обов'язок заявника (позивача) належним чином інформувати сторони про подання позовної заяви до суду шляхом направлення їм копії такої заяви з додатками.

У відповідності до ч.1-2 ст.46 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, Господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження заяви конкурсного кредитора здійснює перевірку її відповідності вимогам цього Кодексу.

У разі якщо заяву конкурсного кредитора подано без дотримання вимог цього Кодексу, господарський суд постановляє ухвалу про залишення заяви без руху. В ухвалі про залишення заяви без руху суд повідомляє заявнику про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути, який не може перевищувати п'яти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.

Якщо конкурсний кредитор усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду. В іншому разі господарський суд постановляє ухвалу про повернення заяви.

З врахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що кредитором не виконано вимоги ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 164 ГПК України, що відповідно до ч.1 ст. 174 ГПК України є підставою для залишення заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.

Частиною 2 ст. 174 ГПК України визначено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись, ст.ст. 2, 34, 37,45 КУзПБ, ст.ст. 12, 174, 234, 235 ГПК України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Заяву кредитора Акціонерного товариства «Таскомбанк» про визнання грошових вимог по справі №903/188/26 за заявою фізичної особи ОСОБА_1 про неплатоспроможність, залишити без руху.

2. Акціонерному товариству «Таскомбанк» не пізніше 5-ти календарних днів з дня вручення ухвали усунути недоліки, а саме подати докази направлення ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) копії заяви і доданих до неї документів (опис вкладення в поштовий конверт, касовий чек або розрахункова квитанція).

3. Роз'яснити, що якщо заявник усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Якщо заявник не усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із заявою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Повна ухвала суду підписана 09.04.2026.

Суддя І. О. Гарбар

Попередній документ
135551224
Наступний документ
135551226
Інформація про рішення:
№ рішення: 135551225
№ справи: 903/188/26
Дата рішення: 09.04.2026
Дата публікації: 10.04.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Волинської області
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи про банкрутство, з них:; неплатоспроможність фізичної особи
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (20.04.2026)
Дата надходження: 20.04.2026
Предмет позову: про неплатоспроможність
Розклад засідань:
17.03.2026 11:15 Господарський суд Волинської області
28.04.2026 10:00 Господарський суд Волинської області