08 квітня 2026 року м. Рівне№460/19117/25
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді К.М.Недашківської, розглянув за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та Військової частини НОМЕР_1 про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії.
До Рівненського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 (далі - Позивач) до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - Відповідач 1), ІНФОРМАЦІЯ_2 (далі - Відповідач 2), Військової частини НОМЕР_1 (далі - Відповідач 3), в якому Позивач просить суд: визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_3 щодо формування направлення на проведення ВЛК №4905541 від 16 вересня 2025 року відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , внесення ОСОБА_1 до поіменних списків військовозобов'язаних, внесення ОСОБА_1 до поіменних списків військової команди, призову ОСОБА_1 під час мобілізації та направлення його до Військової частини НОМЕР_1 у складі військової команди; визнати протиправними дії ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_5 щодо проведення ВЛК 16 вересня 2025 року відносно ОСОБА_1 ; визнати протиправною та скасувати постанову військово-лікарської комісії, оформлену Довідкою військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_6 ( АДРЕСА_1 ) №2025-0916-1916-2412-7 від 16.09.2025 про придатність ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , до військової служби; визнати протиправною та скасувати постанову військово-лікарської комісії, оформлену Довідкою військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_6 ( АДРЕСА_1 ) №2025-0916-1916-2412-7 від 16.09.2025 про придатність ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , до військової служби (з проставленою гербовою печаткою ІНФОРМАЦІЯ_7 ); визнати протиправним та скасувати наказ начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 (наказ по стройовій частині) в частині призову ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , на військову службу під час мобілізації та направлення для проходження військової служби до Військової частини НОМЕР_1 ; визнати протиправним та скасувати наказ командира Військової частини НОМЕР_1 (наказ по особовому складу) в частині зарахування ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , до списків особового складу Військової частини НОМЕР_1 ; зобов'язати командира Військової частини НОМЕР_1 звільнити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , з військової служби з подальшим виключенням його зі списків особового складу Військової частини НОМЕР_1 .
Стислий виклад позиції Позивача та заперечень Відповідачів.
Позивач зазначає, що 14 вересня 2025 року поліцейськими УПП в Рівненській області було затримано Головко Є.Ю. та доставлено до ІНФОРМАЦІЯ_3 , з метою проведення медичного огляду ВЛК всупереч поданій Позивачем заяві на отримання відстрочки. В подальшому, з численними порушеннями проведений медичний огляд Позивача та видано довідку про придатність до військової служби, яка є протиправною. Позивач зазначає, що його мобілізація є незаконною та такою, що проведена з порушенням норм чинного законодавства. Просив задовольнити позов у повному обсязі.
Відповідач 1 зазначає, що військовозобов'язаний ОСОБА_1 , який знаходився на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_8 ( АДРЕСА_2 ), був доставлений 14.09.2025 працівниками поліції до ІНФОРМАЦІЯ_3 . Відповідно до даних Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, станом на 14.09.2025 Позивач правом на відстрочку, відповідно до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не користувався, та не перебував на спеціальному обліку, як заброньований, відповідно до цього підлягав призову на військову службу під час мобілізації. Просив відмовити Позивачу у задоволенні позову.
Відповідач 2 зазначає, що при ІНФОРМАЦІЯ_2 Позивач ВЛК не проходив, будь-які заходи щодо мобілізації Позивача ним не здійснювалися. Просив відмовити Позивачу у задоволенні позову.
Відповідач 3 зазначає, що наказ командира Військової частини НОМЕР_1 (наказ по особовому складу) щодо зарахування ОСОБА_1 до складу військової частини, є актом індивідуальної дії разового застосування, який вичерпав свою дію фактом його виконання. Верховний суд має сталу та послідовну позицію, відповідно до якої такий акт не може бути скасованим після його виконання через порушення гарантій стабільності суспільних відносин та принципу правової визначеності (зокрема таку правову позицію викладено Великою Палатою Верховного суду у постановах від 12 травня 2021 року у справі №9901/286/19, від 08 вересня 2021 року у справі №816/228/17). А враховуючи те, що після призову Позивача на військову службу під час мобілізації на підставі наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 , він був зарахований до списків особового складу військової частини НОМЕР_1 , позовні вимоги є безпідставними. Також, слід зазначити, що така позовна вимога Позивача як «зобов'язати військову частину НОМЕР_1 звільнити ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 з військової служби з подальшим виключенням зі списків особового складу військової частини НОМЕР_1 » протирічить вимозі Позивача «Визнати протиправним та скасувати наказ командира військової частини НОМЕР_1 (наказ по особовому складу), в частині зарахування ОСОБА_2 до списків особового складу військової частини НОМЕР_1 », оскільки, у випадку задоволення судом позовної вимоги про скасування наказу командира військової частини НОМЕР_1 (по стройовій частині) в частині зарахування Позивача до списків особового складу військової частини НОМЕР_1 , Позивач перестає бути військовослужбовцем військової частини НОМЕР_1 і його звільнення з лав Збройних Сил України і, відповідно, виключення зі списків особового складу військової частини в порядку, передбаченому Законом України «Про військовий обов'язок і військову службу» та Положенням про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженому Указом Президента України від 10 грудня 2008 року №1153/2008 стає неможливим. Просив відмовити Позивачу у задоволенні позову.
Ухвалою суду від 20.10.20256 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі, та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Ухвалою суду від 19.03.2026 заяву ОСОБА_1 про зміну предмета позову від 08.03.2026 - повернуто без розгляду.
Відповідно до частини другої статті 257 КАС України, за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
За відсутності у процесуальному законі вказівки (прямої чи опосередкованої) на необхідність розгляду справи (з огляду на її категорію) тільки за правилами загального позовного провадження, суд розглядає справу за правилами спрощеного позовного провадження (відповідно до частини другої статті 257 КАС).
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється відповідно до частини четвертої статті 229 КАС України.
Відповідно до частини першої статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суд при вирішенні справи керується принципами верховенства права, законності, рівності усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом, змагальності сторін, диспозитивності та офіційного з'ясування всіх обставин, гласності і відкритості адміністративного процесу.
Дослідивши наявні у матеріалах справи докази у їх сукупності та з'ясувавши всі обставини, які мають правове значення для вирішення спору по суті, суд
ОСОБА_1 звернувся до голови комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 із заявою від 14.09.2025 щодо розгляду заяви та оформлення довідки про відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації (а.с. 49 том 1).
За змістом позову 14 вересня 2025 року приблизно о 01 год. 32 хв в м. Рівне, Рівненської області по вул. Князя Володимира поліцейськими УПП в Рівненській області було затримано ОСОБА_1 та о 01 год 38 хв. ними було доставлено ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_3 . В приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_3 поліцейські та військовослужбовці цього ТЦК та СП утримували ОСОБА_1 в кайданках до 03 год 11 хв. (копії відеозаписів надаються). Під час цього утримання, поліцейськими було складено протокол про адміністративне затримання (копія додається) та рапорт, в змісті якого відображено відомості щодо передачі ОСОБА_1 поліцейськими працівникам ТЦК та СП. Звертаємо увагу суду на те, що ні один із чинних та опублікованих в Єдиному державному реєстрі нормативно-правових актів та/чи офіційних друкованих виданнях нормативно-правових актів не передбачає поноваження у поліцейських у вигляді передачі ними військовозобов'язаних до ТЦК та СП (їх працівників/ військовослужовців), в тому числі складання рапорту, як аналога акту прийомупередачі товару. Тим самим, поліцейські вчинили дії, що суперечать ч.2 ст.19 Конституції України. Щодо заповнення поліцейським такого рапорта див. відрізок часу з 06 хв 10 сек. уфайлі під назвою “clip-3» (він же відеозапис з портативного відеореєстратора 473137 поліцейського (відображений час 01 год 42 хв)). Опісля того як поліцейські зняли з ОСОБА_1 кайданки з рук, ці поліцейські сказали, що ОСОБА_1 не випустять з приміщення ТЦК та СП у зв'язку з комендантською годиною, та самі покинули приміщення ТЦК та СП, залишивши ОСОБА_1 разом з військовослужбовцями ТЦК та СП. Документ сформований в системі «Електронний суд» 17.10.2025. При цьому, військовослужбовці цього ТЦК та СП не складали відносно ОСОБА_1 ніяких протоколів чи/та постанов про адміністративне правопорушення (в тому числі щодо порушення ст.ст.210, 210-1 КУпАП). Опісля цього, 14 вересня 2025 року військовослужбовці ІНФОРМАЦІЯ_3 застосувавши силу відносно ОСОБА_1 насильно погрузили останнього до салону легкового автомобіля марки Volkswagen моделі Touran д.н.з НОМЕР_2 чорного кольору та відвезли до збірного пункту ТЦК та СП за адресою: АДРЕСА_3 , - де без відповідних повноважень та законних підстав утримували його в приміщенні Комунального підприємства «ПРОФДЕЗІНФЕКЦІЯ» Рівненської міської ради (код ЄДРПОУ 13988059) протягом періоду з 14 вересня 2025 року по 17 вересня 2025 року, фактично позбавивши його волі. За даним фактом було подано та зареєстровано декілька заяв у поліції (копії заяв, пояснень, талонів-повідомлень додаються). Ухвалою слідчого судді Рівненського міського суду Рівненської області від 03 жовтня 2025 року у справі №569/20442/25 зобов'язано особу, уповноважену на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення СУ ГУНП в Рівненській області внести до ЄРДР відомості про вчинення кримінальних правопорушень за заявами в інтересах ОСОБА_1 (копія з підсистеми “Електронний суд» додається). Під час утримання ОСОБА_1 на території вказаного збірного пункту, до останнього військовослужбовці не допускали медичних працівників, окрім 2 разів (14 вересня 2025 року приблизно об 11 год. 20 хв. (до нанесення військовослужбовцями більшості тілесних ушкоджень та кусаної рани ноги твариною ОСОБА_1 ) та 15 вересня 2025 року приблизно о 20 год 04 хв.). 15 вересня 2025 року при огляді медичні працівники ШМД виснували про необхідність проведення госпіталізації ОСОБА_1 , у якій військовослужбовці та їх командування відмовили (дане записано на відеозаписи портативних відеореєстраторів поліцейських, копії яких додаються). Також, військовослужбовці збірного пункту не допускали протягом усього періоду утримання ОСОБА_1 поліцейських, родичів ОСОБА_1 та його адвоката ОСОБА_3 , з яким ОСОБА_1 14 вересня 2025 року уклав договір про надання правничої допомоги в порядку п.2 ч.2 ст.27 Закону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (дане також зафіксовано на відеозаписах портативних відеореєстраторів поліцейських).
Адвокатом Юзвяком Артемом Олександровичем в інтересах ОСОБА_1 15 вересня 2025 року подано скаргу до ІНФОРМАЦІЯ_9 з проханням затримати військовослужбовців, що вчинили кримінальні правопорушення та продовжують їх вчиняти стосовно ОСОБА_1 ; розпочати службові розслідування відносно Рівненського ООЦМ, ІНФОРМАЦІЯ_10 , військовослужбовців збірного пункту ТЦК та СП; відкрити провадження у справах про адміністративні правопорушення та притягнути до відповідальності керівників Рівненського ООЦМ, ІНФОРМАЦІЯ_10 , а також підлеглих, щодо незаконних дій стосовно ОСОБА_1 ; належно відреагувати на подію та зобов'язати військовослужбовців збірного пункту ТЦК та СП, Рівненського ООЦМ відпустити ОСОБА_1 ; поновити порушені права ОСОБА_1 (а.с. 57-59 том 1).
Водночас Адвокатом Юзвяком Артемом Олександровичем в інтересах ОСОБА_1 15 вересня 2025 року подано скаргу до Рівненської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону з проханням звільнити ОСОБА_1 від незаконного утримання ОСОБА_1 у збірному пункті ТЦК та СП; розпочати службові розслідування відносно керівників Рівненського ООЦМ, військовослужбовців збірного пункту ТЦК та СП, їх підлеглих та військовослужбовців збірного пункту ТЦК та СП; відкрити провадження у справах про адміністративні правопорушення та притягнути до відповідальності керівників Рівненського ООЦМ, ІНФОРМАЦІЯ_3 , а також підлеглих та військовослужбовців збірного пункту ТЦК та СП щодо незаконних дій стосовно ОСОБА_1 ; належно відреагувати на подію та зобов'язати військовослужбовців збірного пункту ТЦК та СП, Рівненського ООЦМ відпустити ОСОБА_1 і повернути відібрані особисті речі; поновити порушені права ОСОБА_1 ; передати матеріали до Державного бюро розслідування та Національної поліції України при наявності ознак кримінального правопорушення. (а.с. 60-62 том 1).
Попередньо Адвокатом Юзвяком Артемом Олександровичем в інтересах ОСОБА_1 14 вересня 2025 року засобами телекомунікаційного зв'язку з накладенням електронного підпису було подано скаргу до Військової служби правопорядку Збройних Сил України з проханням розпочати службові розслідування відносно Рівненського ОЦМ, ІНФОРМАЦІЯ_3 стосовно подій, що відбулися з ОСОБА_1 ; відкрити провадження у справах про адміністративні правопорушення та притягнути до відповідальності керівників Рівненського ООЦМ, ІНФОРМАЦІЯ_3 , їх підлеглих щодо незаконних дій стосовно ОСОБА_1 ; належно відреагувати на подію та зобов'язати Рівненський ООЦМ відпустити ОСОБА_1 ; поновити порушені права ОСОБА_1 (а.с. 73-75, 76-78, 86-88 том 1).
З метою отримання інформації та копій документів, адвокатом Юзвяком А.О. в інтересах ОСОБА_1 було подано засобами телекомунікаційного зв'язку з накладенням електронного підпису адвокатські запити:
1. Головному управлінню Національної поліції в Хмельницькій області від 10 жовтня 2025 року щодо надання копій відеозаписів з усіх встановлених камер відеоспостереження за 17.09.2025 з 13 год. 30 хв. до 19 год. 30 хв. в приміщенні та на території Відділу поліцейської діяльності №2 Шепетівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області та ГУПН в Хмельницькій області; надання інформації про причини несупроводження ОСОБА_1 поліцейськими ВП №2 Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області до лікарні разом з екіпажем швидкої медичної допомоги та непроведення подальшого його доставлення до ІНФОРМАЦІЯ_11 ; надання інформації про правові підстави передачі ОСОБА_1 до ТЦК та СП без перевірки повноважень військовослужбовців на призначення старшого військової команди та супроводжуючих осіб. (а.с. 90-91 том 1).
2. Департаменту муніципальної варти Рівненської міської ради від 13 жовтня 2025 року щодо надання копій відеозаписів з камер відеоспостереження за 14 жовтня 2025 року з 01 год. 30 хв. до 02 год. 30 хв., що встановлені за визначеними в запиті координатами по вулицях ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та Литовська. (а.с. 96-97 том 1).
3. Департаменту муніципальної варти Рівненської міської ради від 10 жовтня 2025 року щодо надання копій відеозаписів з камер відеоспостереження: за 14 жовтня 2025 року з 03 год. 30 хв. до 08 год. 30 хв., що встановлені за визначеними в запиті координатами по АДРЕСА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , Малорівненська, Севастопольська, ОСОБА_8 , ОСОБА_9 ; за 14 вересня 2025 року з 11 год. 50 хв. до 13 год. 20 хв. та з 18 год. 40 хв. до 20 год. 00 хв., що встановлені за визначеними в запиті координатами по вулицях Севастопольська, Малорівненська, 16-го Липня, Степана Бандери; за 16 вересня 2025 року з 18 год.40 хв. до 19 год. 50 хв., з 21 год. 40 хв. до 22 год. 20 хв. та з 21 год. 40 хв. до 22 год. 20 хв., що встановлені за визначеними в запиті координатами по АДРЕСА_5 ; за 17 вересня 2025 року з 11 год.00 хв. до 13 год. 00 хв., що встановлені за визначеними в запиті координатами по АДРЕСА_5 . (а.с. 98-99 том 1).
4. Комунальному некомерційному підприємству «Корецька міська лікарня» Корецької міської ради від 06 жовтня 2025 року щодо надання інформації про те, чи перебував/звертався ОСОБА_1 у КНП «Корецька міська лікарня» КМР у період з 14.09.2025 до 17.09.2025; надання інформації про те, чи отримувало КНП «Корецька міська лікарня» КМР направлення на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду ОСОБА_1 від самого ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , чи іншого ТЦК та СП в період з 14.09.2025 до 17.09.2025; надання інформації про те, чи формувало КНП «Корецька міська лікарня» КМР (в тому числі працівники ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 ) картку обстеження медичного огляду від 16.09.2025 стосовно ОСОБА_1 ; надання інформаціх про те, чи оглядали лікарі КНП «Корецька міська лікарня» КМР ОСОБА_1 у період з 14.09.2025 до 17.09.2025; у разі проведення огляду ОСОБА_1 надати інформацію про те, які лікарі здійснили огляд, чи здійснено загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, серологічний аналіз крові на антитіла до вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ), поверхневий антиген до вірусу гепатиту «В» (HbsAg), загальні антитіла до вірусу гепатиту «С» (anti-HCV), реакція мікропреципітації з кардіоліпіновим антигеном або загальні антитіла до блідої трепонеми (RW), визначення групи крові та резус-належності, проведення рентгенологічного обстеження органів грудної клітки, ЕКГ; надання інформації про те, чи ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 є представниками КНП «Корецька міська лікарня» КМР; надати інформацію про те ,чи видавало КНП «Корецька міська лікарня» КМР копію картки обстеження медичного огляду від 16.09.2025 ОСОБА_1 ; надати інформацію про те, видавало КНП «Корецька міська лікарня» КМР копію довідки ВЛК №2025-0916-1916-2412-7 від 16.09.2025 ОСОБА_1 ; надати інформацію про те, чи ознайомлювало КНП «Корецька міська лікарня» КМР під підпис ОСОБА_1 з довідкою ВЛК №2025-0916-1916-2412-7 від 16.09.2025; у разі проведення огляду ОСОБА_1 лікарями КНП «Корецька міська лікарня» КМР надати інформацію про правові підстави проведення огляду ОСОБА_1 після подачі ним заяви на отримання відстрочки до ІНФОРМАЦІЯ_3 ; надати копії: картки обстеження та медичного огляду КНП «Корецька міська лікарня» КМР щодо ОСОБА_1 від 16.09.2025; довідки ВЛК №2025-0916-1916-2412-7 від 16.09.2025, сформованої ІНФОРМАЦІЯ_13 (відповідно до печатки, проставленої на довідці ВЛК) чи ІНФОРМАЦІЯ_12 ( АДРЕСА_1 ) (відповідно до відомостей, зазначених у довідці ВЛК) про придатність ОСОБА_1 до військової служби; усіх висновків лікарів КНП «Корецька міська лікарня» КМР, які оглядали ОСОБА_1 16.09.2025 ( втому числі сформовані лікарями ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 ). (а.с. 102-103 том 1).
5. Комунальному підприємству «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Рівненської обласної ради від 10 жовтня 2025 року щодо надання інформації про те, чи викликались екіпажі швидкої медичної допомоги (державний номерний знак НОМЕР_3 ) 14.09.2025 та 15.09.2025 відносно надання медичної допомоги ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_3 ; надання копій усієї медичної документації, складеної 14.09.2025 та 15.09.2025 медичним працівниками відносно ОСОБА_1 в результаті проведено огляду. (а.с. 108-109 том 1).
6. ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_1 ) від 06 жовтня 2025 року щодо надання інформації: чи було вчинено доставлення ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_12 ( АДРЕСА_1 ) у період з 14.09.2025 до 17.09.2025; чи складав ІНФОРМАЦІЯ_12 ( АДРЕСА_1 ) матеріали у справах про адміністративні правопорушення стосовно ОСОБА_1 ; чи військовослужбовці ІНФОРМАЦІЯ_12 ( АДРЕСА_1 ), та підрозділу охорони перевозили, поміщали та утримували ОСОБА_1 на території збірного пункту та в ІНФОРМАЦІЯ_14 у період з 14.09.2025 до 17.09.2025; чи видавався ІНФОРМАЦІЯ_15 ( АДРЕСА_1 ) наказ по стройовій частині стосовно ОСОБА_1 ; чи видавався ІНФОРМАЦІЯ_15 ( АДРЕСА_1 ) наказ про зарахування до списків особового складу стосовно ОСОБА_1 ; чи було ІНФОРМАЦІЯ_15 ( АДРЕСА_1 ) внесено ОСОБА_1 до поіменного списку військовозобов'язаних; до якої військової частини було зараховано ОСОБА_1 ; чи знаходився ОСОБА_1 на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_5 ( АДРЕСА_1 ); чи складався ІНФОРМАЦІЯ_15 ( АДРЕСА_1 ) акт відмови від отримання повістки ОСОБА_1 , та чи здійснювався відеозапис його відмови у спілкуванні з особою, уповноваженою вручати повістки; чи здійснювався відеозапис оповіщення ОСОБА_1 представниками ІНФОРМАЦІЯ_12 ( АДРЕСА_1 ); чи було відомо ІНФОРМАЦІЯ_5 ( АДРЕСА_1 ) про подачу ОСОБА_1 14.09.2025 заяви на отримання відстрочки до ІНФОРМАЦІЯ_3 ; на якій правовій підставі ІНФОРМАЦІЯ_12 ( АДРЕСА_1 ) проводив медичний огляд ВЛК відносно ОСОБА_1 без його участі після подачі ним заяви на отримання відстрочки; чому на бланку довідки ВЛК від 16.09.2025 зазначається проведення огляду ОСОБА_1 ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_5 ( АДРЕСА_1 ), а печатка на довідці ВЛК проставлена ІНФОРМАЦІЯ_13 ; чи видавалось мобілізаційне розпорядження стосовно ОСОБА_1 ; чи звертався ІНФОРМАЦІЯ_12 ( АДРЕСА_1 ) до органів Національної поліції України щодо внесення такими органами відомостей до реєстрів та баз (банків) даних, що входять до єдиної інформаційної системи МВС (в тому числі інформаційно-комунікаційну систему «Інформаційний портал Національної поліції України») стосовно ОСОБА_1 як про особу, вчинила адміністративні правопорушення за статтями 210 і 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та про розшук ОСОБА_1 , здійснення адміністративного затримання та його доставлення; чи розпочато ІНФОРМАЦІЯ_15 ( АДРЕСА_1 ) провадження у справах про адміністративне правопорушення, за статтями 210 і 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та чи розглядались ними такі справи стосовно ОСОБА_1 ; чи оформлював (створював) видавав (заміняв) ІНФОРМАЦІЯ_12 ( АДРЕСА_1 ) військово-обліковий документ ОСОБА_1 ; чи вносив ІНФОРМАЦІЯ_12 ( АДРЕСА_1 ), як орган адміністрування та ведення реєстру, зміни до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (в тому числі аналітичну обробку та актуалізацію даних) стосовно ОСОБА_1 ; чи ІНФОРМАЦІЯ_15 ( АДРЕСА_1 ) формувались, виписувались та вручались повістки про виклик ОСОБА_1 на оновлення (уточнення) облікових даних, проходження медичного огляду військово-лікарською комісією та на призов по мобілізації; чи зафіксовано реєстраційні номери повісток в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів або Журналі реєстрації виданих для оповіщення повісток, в тому числі у вересні 2025 року (у разі, якщо повістки формувались, виписувались та вручались ОСОБА_1 ); чи наявний підпис ОСОБА_1 в Журналі реєстрації даних для оповіщення повісток (у разі, якщо йому виписувалась та вручалась повістка про оповіщення уповноваженим представником ІНФОРМАЦІЯ_12 ( АДРЕСА_1 ); чи формувалось ІНФОРМАЦІЯ_15 ( АДРЕСА_1 ) направлення (на проходження медичного огляду військово-лікарською комісією) в електронній формі засобами Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів або у паперовій формі за формою, передбаченою додатком 11 до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 №560, стосовно ОСОБА_1 , в тому числі у вересні 2025 року; чи надсилалось ІНФОРМАЦІЯ_15 ( АДРЕСА_1 ) направлення (на проходження медичного огляду військово-лікарською комісією), сформоване за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, в електронний кабінет (обліковий запис у мобільному застосунку від Міністерства оборони України «Резерв+») ОСОБА_1 , в тому числі у вересні 2025 року; чи отримував ІНФОРМАЦІЯ_12 ( АДРЕСА_1 ) від ІНФОРМАЦІЯ_3 направлення (на проходження медичного огляду військово-лікарською комісією) стосовно ОСОБА_1 протягом вересня 2025 року; чи проводився військово-лікарською комісією медичний огляд (військово-лікарська експертиза) ОСОБА_1 лікарями, які входять до складу військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_5 ( АДРЕСА_1 ), КНП «Корецька міська лікарня» Корецької міської ради, в тому числі у вересні 2025 року; чи виносилось рішення (постанова) військово-лікарською комісією при ІНФОРМАЦІЯ_5 ( АДРЕСА_1 ) про придатність ОСОБА_1 до військової служби, в тому числі у вересні 2025 року; чи формувалась військово-лікарською комісією при ІНФОРМАЦІЯ_5 ( АДРЕСА_1 ), КНП «Корецька міська лікарня» Корецької міської ради картка обстеження та медичного огляду стосовно ОСОБА_1 , в тому числі у вересні 2025 року; чи військово-лікарською комісією при ІНФОРМАЦІЯ_5 ( АДРЕСА_1 ) видавалась під розпис ОСОБА_1 копія довідки військово-лікарської комісії про визнання його придатним до військової служби, в тому числі у вересні 2025 року; чи доставляла (передавала) військово-лікарська комісія при ІНФОРМАЦІЯ_5 ( АДРЕСА_1 ), КНП «Корецька міська лікарня» Корецької міської ради документально оформлені результати проходження медичного огляду ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_3 , в тому числі у вересні 2025 року; чи зберігається картка обстеження та медичного огляду та довідка ВЛК стосовно ОСОБА_1 у ІНФОРМАЦІЯ_5 ( АДРЕСА_1 ); чи внесено довідку військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_5 ( АДРЕСА_1 ) щодо придатності ОСОБА_1 до проходження військової служби під час мобілізації до бази даних Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Щодо надання належної (чіткої) якості копій документів (якщо такі документи складались, формувались, виписувались, вручались): письмового звернення ІНФОРМАЦІЯ_12 ( АДРЕСА_1 ) до органів Національної поліції України стосовно ОСОБА_1 (якщо таке формувалось та надсилалось); усіх матеріалів справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210 і 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, складених ІНФОРМАЦІЯ_13 , стосовно ОСОБА_1 протягом вересня 2025 року (якщо такі формувались); направлення на проходження ОСОБА_1 медичного огляду ВЛК в паперовій чи електронній формі, сформованого ІНФОРМАЦІЯ_13 за 2025 рік (в тому числі за вересень 2025 року) та/чи ІНФОРМАЦІЯ_15 ( АДРЕСА_1 ); картки обстеження та медичного огляду ОСОБА_1 , сформованої військово-лікарською комісією при ІНФОРМАЦІЯ_5 ( АДРЕСА_1 ), КНП «Корецька міська лікарня» Корецької міської ради у 2025 році (в тому числі за вересень 2025 року); довідки військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_5 ( АДРЕСА_1 ) та/чи ІНФОРМАЦІЯ_3 про визнання ОСОБА_1 придатним до військової служби, сформовану від 16 вересня 2025 року; військово-облікового документу в паперовій чи електронній формі, оформленого (створеного) ІНФОРМАЦІЯ_15 ( АДРЕСА_1 ) та виданого (заміненого) ОСОБА_1 дійсного на момент періоду з 14 вересня 2025 року по 17 вересня 2025 року (якщо такий формувався); повістки про виклик ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_12 ( АДРЕСА_1 ) для уточнення (оновлення) військово-облікових даних (якщо така формувалась); повістки про виклик ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_12 ( АДРЕСА_1 ) на проходження медичного огляду ВЛК (якщо така формувалась); повістки на призов ОСОБА_1 по мобілізації, сформованою та вручено. Йому ІНФОРМАЦІЯ_15 ( АДРЕСА_1 ) (якщо така формувалась та вручалась); розписки про вручення ОСОБА_1 повістки на призов по мобілізації ІНФОРМАЦІЯ_15 ( АДРЕСА_1 ) (якщо така формувалась); попередження ОСОБА_1 про кримінальну відповідальність, сформоване ІНФОРМАЦІЯ_15 ( АДРЕСА_1 ) (якщо таке формувалось); витягу з Журналу реєстрації направлень на військово-лікарську комісію, виданих резервістам та військовозобов'язаним для проходження медичного огляду про реєстрацію ІНФОРМАЦІЯ_15 ( АДРЕСА_1 ) направлення на проходження ОСОБА_1 медичного огляду (військово-лікарської експертизи) військово-лікарською комісією в паперовій формі та видічі ІНФОРМАЦІЯ_15 ( АДРЕСА_1 ) цього направлення ОСОБА_1 (в тому числі під розпис) (якщо формувалось та реєструвалось); наказу керівника про призначення представників ІНФОРМАЦІЯ_12 ( АДРЕСА_1 ), уповноважених вручати повістки за вересень 2025 року; службового посвідчення особи ІНФОРМАЦІЯ_12 ( АДРЕСА_1 ), уповноваженої вручати повістки, яка оповіщувала ОСОБА_1 у вересні 2025 року (якщо таке оповіщення відбулось); відеозаписів (в тому числі з портативних відеореєстраторів) процесу оповіщення ОСОБА_1 уповноваженими представниками ІНФОРМАЦІЯ_12 ( АДРЕСА_1 ) за період з 14 вересня 2025 року по 17 вересня 2025 року (якщо таке здійснювалося); відеозаписів перебування ОСОБА_1 в ІНФОРМАЦІЯ_5 ( АДРЕСА_1 ) за період з 14 вересня 2025 року по 17 вересня 2025 року (якщо ОСОБА_1 дійсно перебував території ІНФОРМАЦІЯ_12 ( АДРЕСА_1 ); відеозаписів (в тому числі з портативних відеореєстраторів) уповноважених представників, військовослужбовців ІНФОРМАЦІЯ_12 ( АДРЕСА_1 ) процесу відмови ОСОБА_1 від вручення (отримання) будь-яких повісток, від проходження ним військово-лікарських комісій та відмови від проходження військової служби за період з 14 вересня 2025 року по 17 вересня 2025 року (включно) (якщо така подія відбулась). (а.с. 113-116 том 1).
7. ІНФОРМАЦІЯ_2 від 16 жовтня 2025 року щодо надання інформації: чи перебував ОСОБА_1 на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_8 ( АДРЕСА_2 ) до 13 вересня 2025 року (включно); чи звертався ІНФОРМАЦІЯ_16 ( АДРЕСА_2 ) до 22 травня 2025 року (включно) до Національної поліції України відносно доставлення ОСОБА_1 до ТЦК та СП; чи надсилав ІНФОРМАЦІЯ_16 ( АДРЕСА_2 ) до 22 травня 2025 року (включно) до ОСОБА_1 будь-які повістки, в тому числі через поштового оператора АТ «Укрпошта»; чи складали матеріали у справах про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210 і 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відносно ОСОБА_1 (в тому числі щодо закриття провадження у справі через закінчення строку притягнення до відповідальності). Щодо надання належної (чіткої) якості копій документів (якщо такі документи складались, формувались, виписувались, вручались): письмового звернення ІНФОРМАЦІЯ_16 ( АДРЕСА_2 ) до Національної поліції України стосовно ОСОБА_1 (якщо таке формувалось і надсилалось); усіх матеріалів справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210 і 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, складених ІНФОРМАЦІЯ_16 ( АДРЕСА_2 ) стосовно ОСОБА_1 протягом періоду з травня 2025 року по вересень 2025 року (включно) (якщо такі формувались); військово-облікового документу в паперовій чи електронній формі, оформленого (створеного) ІНФОРМАЦІЯ_16 ( АДРЕСА_2 ) та виданого ОСОБА_1 , дійсного на момент періоду з травня 2025 року по вересень 2025 року (включно) (якщо такий формувався); повістки про виклик ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_16 ( АДРЕСА_2 ) для уточнення (оновлення) військово-облікових даних (якщо така формувалась); повістки про виклик ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_16 ( АДРЕСА_2 ) на проходження медичного огляду ВЛК (якщо така формувалась); повістки на призов ОСОБА_1 по мобілізації, сформованої ІНФОРМАЦІЯ_16 ( АДРЕСА_2 ) (якщо така формувалась). (аркуші справи 118-119).
8. ІНФОРМАЦІЯ_17 від 22 вересня 2025 року щодо надання інформації:
чи проводив ІНФОРМАЦІЯ_13 відносно ОСОБА_1 заходи професійно-психологічного відбору кандидата для проходження ним військової служби за призовом під час мобілізації, протягом періоду з 14 вересня 2025 року по 17 вересня 2025 року (включно); у разі проведення заходів ІНФОРМАЦІЯ_13 відносно ОСОБА_1 , які саме проводились заходи професійно-психологічного відбору кандидата для проходження ним військової служби за призовом під час мобілізації відносно нього; чи було ІНФОРМАЦІЯ_13 внесено ОСОБА_1 до поіменного списку складу військової (зведеної військової) команди (якщо так, то якої саме); чи було ІНФОРМАЦІЯ_13 внесено ОСОБА_1 до поіменного списку військовозобов'язаних, які призвані територіальним центром комплектування та соціальної підтримки і відправлені у складі команди; чи передавав ІНФОРМАЦІЯ_13 будь-якій військовій частині (установі) (в тому числі військовій частині НОМЕР_1 ) та/або обласному територіальному центру комплектування та соціальної підтримки примірник поіменного списку та комплект документів на ОСОБА_1 з відміткою про його прийняття; чи видавав керівник (начальник) ІНФОРМАЦІЯ_3 наказ про призначення старшого військової команди та супроводжуючих осіб із числа військовослужбовців, які спроможні забезпечити додержання військової дисципліни і порядку у військових командах на шляху слідування із ІНФОРМАЦІЯ_3 до збірного пункту за адресою: АДРЕСА_3 , які перевезли 14 вересня 2025 року ОСОБА_1 з ІНФОРМАЦІЯ_3 до збірного пункту; чи видавав керівник (начальник) ІНФОРМАЦІЯ_3 наказ про призначення старшого військової команди та супроводжуючих осіб із числа військовослужбовців, які спроможні забезпечити додержання військової дисципліни і порядку у військових командах на шляху слідування із збірного пункту за адресою: АДРЕСА_3 , які перевозили 14 вересня 2025 року ОСОБА_1 із збірного пункту до військової частини НОМЕР_1 в Хмельницькій області; інформацію (ПІБ, звання) про старшого військової команди та супроводжуючих осіб ,яких було задіяно на шляху слідування ОСОБА_1 17 вересня 2025 року із збірного пункту за адресою: АДРЕСА_3 , до військової частини НОМЕР_1 в Хмельницькій області; яким чином ІНФОРМАЦІЯ_13 та CП сформував довідку ВЛК від 16 вересня 2025 року, а КНП «Корецька міська лікарня» Корецької міської ради картку обстеження медичного огляду від 16 вересня 2025 року стосовно ОСОБА_1 , коли останній 14 вересня 2025 року подав заяву на отримання відстрочки через поштового оператора (яку ІНФОРМАЦІЯ_13 отримав 16 вересня 2025 року) та якого не направляли на проходження ВЛК; яким транспортним засобом (марка, модель, державний номерний знак) було старшим військової команди та супроводжуючими військовослужбовцями 17 вересня 2025 року доставлено ОСОБА_1 із збірного пункту за адресою: АДРЕСА_3 (в тому числі від ВП №2 Шепетівського РУП ГУНП НП України за адресою: АДРЕСА_6 ) до військової частини НОМЕР_1 в Хмельницькій області. Щодо надання чітких (якісних) копій: наказу (витягу з наказу) по стройовій частині, виданого відносно ОСОБА_1 ; наказу (витягу з наказу) про зарахування ОСОБА_1 до списків особового складу; картки обстеження та медичного огляду, сформованої 16 вересня 2025 року КНП «Корецька міська лікарня» КМР відносно ОСОБА_1 ; довідки ВЛК №2025-0916-1916-2412-7 від 16.09.2025, сформованої ІНФОРМАЦІЯ_13 , про придатність ОСОБА_1 до військової служби; витягу з поіменного списку військовозобов'язаних, які призвані територіальним центром комплектування та соціальної підтримки і відправлені у складі команди, відносно ОСОБА_1 з відміткою про прийняття (відмову у прийнятті) ОСОБА_1 ; карти професійно-психологічного відбору кандидата, який призивається (приймається) на військову службу, сформованої відносно ОСОБА_1 ; бланків результатів тестувань спільно з картою професійного відбору кандидата, складених відносно ОСОБА_1 ; висновку щодо професійно-психологічної придатності кандидата до проходження військової служби за призовом під час мобілізації, сформованого відносно ОСОБА_1 ; витягу з Журналу обліку результатів професійно-психологічного відбору відносно ОСОБА_1 (аркуші справи 122-124).
ІНФОРМАЦІЯ_17 ( АДРЕСА_7 ) від 22 вересня 2025 року щодо надання інформації: чи було доставлено ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_3 протягом періоду з 14 серпня 2025 року по 17 вересня 2025 року; чи складав ІНФОРМАЦІЯ_13 матеріали за статтями 210, 210-1 КУпАП у справах про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 після його доставлення до ІНФОРМАЦІЯ_3 ; чи військовослужбовці ІНФОРМАЦІЯ_3 (в тому числі військовослужбовці підрозділу охорони) перевозили, поміщали та утримували ОСОБА_1 на території збірного пункту за адресою: АДРЕСА_3 , та в Рівненському ООЦМ за адресою: АДРЕСА_8 , протягом періоду з 14 серпня 2025 року по 17 вересня 2025 року; чи видавався ІНФОРМАЦІЯ_13 наказ по стройовій частині стосовно ОСОБА_1 ; чи видавався наказ про зарахування до списків особового складу стосовно ОСОБА_1 ; чи було ІНФОРМАЦІЯ_13 внесено ОСОБА_1 до поіменного списку військовозобов'язаних; до якої військової частини було зараховано ОСОБА_1 ; чи знаходився (знаходиться) ОСОБА_1 на військовому обліку в ІНФОРМАЦІЯ_17 ; чи складався ІНФОРМАЦІЯ_13 акт відмови від отримання повістки ОСОБА_1 та чи здійснювався відеозапис його відмови у спілкуванні з особою, уповноваженою вручати повістки; чи здійснювався відеозапис оповіщення ОСОБА_1 представниками ІНФОРМАЦІЯ_3 ; яким документом уповноважено ІНФОРМАЦІЯ_13 вчиняти затримання, переміщення (перевезення) громадян України (в тому числі невійськовозобов'язаних) до збірного пункту за адресою: АДРЕСА_3 , та до Рівненського ООЦМ за адресою: АДРЕСА_8 , та утримання таких громадян у вказаних місцях; чи видавалось мобілізаційне розпорядження стосовно ОСОБА_1 ; чи звертався ІНФОРМАЦІЯ_13 до органів Національної поліції України щодо внесення такими органами відомостей до реєстрів та баз (банків) даних, що входять до єдиної інформаційної системи МВС (в тому числі інформаційно-телекомунікаційну систему «Інформаційний портал Національної поліції України) стосовно ОСОБА_1 як про особу, яка вчинила адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210 і 210-1 КУпАП та про розшук ОСОБА_1 , здійснення адміністративного затримання та його доставлення до ІНФОРМАЦІЯ_3 ; чи розпочинались ІНФОРМАЦІЯ_13 провадження у справах про адміністративне правопорушення, передбачених статтями 210 і 210-1 КУпАП та чи розглядались ним такі справи стосовно ОСОБА_1 ; чи оформлював (створював) та видавав (заміняв) ІНФОРМАЦІЯ_13 військово-обліковий документ ОСОБА_1 ; чи вносив ІНФОРМАЦІЯ_13 як орган адміністрування та ведення реєстру зміни до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (в тому числі аналітичну обробку та актуалізацію даних) стосовно ОСОБА_1 ; чи ІНФОРМАЦІЯ_13 формувались, виписувались та вручались повістки про виклик ОСОБА_1 на оновлення (уточнення) облікових даних, проходження медичного огляду військово-лікарською комісією та на призов по мобілізації; чи зафіксовано реєстраційні номери повісток в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів або Журналі реєстрації виданих для оповіщення повісток, в тому числі у вересні 2025 року (якщо повістки формувались, виписувались та вручались ОСОБА_1 ); чи наявний підпис ОСОБА_1 в Журналі реєстрації виданих для оповіщення повісток (якщо йому виписувалась та вручалась повістка про оповіщення уповноваженим представником ІНФОРМАЦІЯ_3 ); чи формувалось ІНФОРМАЦІЯ_13 направлення (на проходження медичного огляду військово-лікарською комісією) в електронній формі засобами Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів або у паперовій формі за формою, передбаченою додатком 11 до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою КМУ від 16.05.2024 №560, стосовно ОСОБА_1 , в тому числі у вересні 2025 року; чи надсилалось ІНФОРМАЦІЯ_13 направлення, сформоване за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, в електронний кабінет (обліковий запис у мобільному застосунку від Міністерства оборони України «Резерв+») ОСОБА_1 , в тому числі у вересні 2025 року; чи проводився військово-лікарською комісією медичний огляд (військово-лікарська експертиза) ОСОБА_1 лікарями, які входять до складу військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_17 , КНП «Корецька міська лікарня» Корецької міської ради, в тому числі у вересні 2025 року; чи виносилось рішення (постанова) військово-лікарською комісією при ІНФОРМАЦІЯ_17 про придатність ОСОБА_1 до військової служби, в тому числі у серпні 2025 року; чи формувалась військово-лікарською комісією при ІНФОРМАЦІЯ_17 , КНП «Корецька міська лікарня» Корецької міської ради картка обстеження та медичного стосовно ОСОБА_1 , в тому числі у вересні 2025 року; чи військово-лікарською комісією при ІНФОРМАЦІЯ_17 видавалась під розпис ОСОБА_1 копія довідки військово-лікарської комісії про визнання його придатним до військової служби, в тому числі у вересні 2025 року; чи доставляла (передавала) військово-лікарська комісія при ІНФОРМАЦІЯ_17 , КНП «Корецька міська лікарня» Корецької міської ради документально оформлені результати проходження медичного огляду ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_3 , в тому числі у вересні 2025 року; чи зберігається картка обстеження та медичного огляду та довідка ВЛК стосовно ОСОБА_1 у ІНФОРМАЦІЯ_17 ; чи внесено довідку військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_17 щодо придатності ОСОБА_1 до проходження військової служби під час мобілізації до бази даних Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів; чи військовослужбовці/працівники ІНФОРМАЦІЯ_3 (в тому числі на збірному пункті та у ІНФОРМАЦІЯ_14 ) відбирали особисті речі ОСОБА_1 (в тому числі мобільний телефон, зарядні пристрої (павербанки) та кабелі зарядки) та чи повертали їх йому; чи фотографували військовослужбовці ОСОБА_1 на території збірного пункту та чи передавали такі фотографії для формування картки обстеження та медичного огляду стосовно ОСОБА_1 ; скільки військовослужбовців та хто саме (ПІБ) перевозили ОСОБА_1 17.09.2025 із збірного пункту до села Мокіївці Хмельницької області на транспортному засобі марки Volkswagen моделі Touareg білого кольору з цивільними д.н.з.
Щодо надання чітких (якісних) копій: письмового звернення ІНФОРМАЦІЯ_3 до органів Нацполіції України стосовно ОСОБА_1 ; усіх матеріалів справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210 і 210-1 КУпАП, складені ІНФОРМАЦІЯ_13 стосовно ОСОБА_1 протягом вересня 2025 року; направлення на проходження ОСОБА_1 медичного огляду ВЛК в паперовій чи електронній формі, сформованого ІНФОРМАЦІЯ_13 за 2025 рік; картки обстеження та медичного огляду ОСОБА_1 , сформованої ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_17 , КПН «Корецька міська лікарня» Корецької міської ради у 2025 році; довідки ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_17 про визнання ОСОБА_1 придатним до військової служби; військово-облікового документу в паперовій чи електронній формі, оформленого (створеного) ІНФОРМАЦІЯ_13 та виданого (заміненого) ОСОБА_1 , дійсного а момент 14.09.2025; повістки про виклик ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_3 для уточнення (оновлення) військово-облікових даних; повістки про виклик ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_3 на проходження медичного огляду ВЛК; повістки на призов ОСОБА_1 по мобілізації, сформованої та врученої йому ІНФОРМАЦІЯ_13 ; розписки про вручення ОСОБА_1 повістки на призов по мобілізації ІНФОРМАЦІЯ_13 ; попередження ОСОБА_1 про кримінальну відповідальність, сформовану ІНФОРМАЦІЯ_13 ; витягу з Журналу реєстрації направлень на ВЛК, виданих резервістам та військовозобов'язаним для проходження медичного огляду, про реєстрацію ІНФОРМАЦІЯ_13 направлення на проходження ОСОБА_1 медичного огляду (військово-лікарської експертизи) ВЛК в паперовій формі та видачі ІНФОРМАЦІЯ_13 цього направлення ОСОБА_1 (в т.ч. під розписку); наказу керівника про призначення представників ІНФОРМАЦІЯ_3 , уповноважених вручати повістки; службового посвідчення особи ІНФОРМАЦІЯ_3 , уповноваженої вручати повістки, яка оповіщувала ОСОБА_1 ; відеозаписів (в т.ч. з портативних відеореєстраторів) процесу оповіщення ОСОБА_1 уповноваженими представниками ІНФОРМАЦІЯ_3 за період з 13.09.2025 по 17.09.2025; відеозаписів перебування ОСОБА_1 в ІНФОРМАЦІЯ_17 , до якого було його досталено14.09.2025; відеозаписів (в т.ч. з портативних відеореєстраторів) процесу відмови ОСОБА_1 від вручення (отримання) повісток, від проходження ним ВЛК та відмови від проходження військової служби за період з 14.09.2025 по 17.09.2025 (включно). (аркуші справи 127-130).
10. ІНФОРМАЦІЯ_17 ( АДРЕСА_9 ) від 22 вересня 2025 року щодо надання інформації: чи проводив ІНФОРМАЦІЯ_13 відносно ОСОБА_1 заходи професійно-спихологічного відбору кандидата на проходження ним військової служби за призовом під час мобілізації, протягом періоду з 14.09.2025 по 17.09.2025 (включно); якщо заходи проводились, то які саме заходи проводились відносно ОСОБА_1 ; чи було ІНФОРМАЦІЯ_13 внесено ОСОБА_1 до поіменного списку складу військової (зведеної військової) команди (якщо так, то якої саме); чи було ІНФОРМАЦІЯ_13 внесено ОСОБА_1 до поіменного списку військовозобов'язаних, які призвані ТЦК та СП у складі команди; чи передавав ІНФОРМАЦІЯ_13 будь-якій військовій частині (установі) (в т.ч.військовій частині НОМЕР_1 ) та/або обласному ТЦК та СП примірник поіменного списку та комплект документів на ОСОБА_1 з відміткою про його прийняття; чи видавав керівник (начальник) ІНФОРМАЦІЯ_3 наказ про призначення старшого військової команди та супроводжуючих осіб із числа військовослужбовців, які спроможні забезпечити додержання військової дисципліни і порядку у військових командах на шляху слідування із ІНФОРМАЦІЯ_3 до збірного пункту в АДРЕСА_3 , які перевезли 14.09.2025 ОСОБА_1 до збірного пункту; чи видавав керівник (начальник) ІНФОРМАЦІЯ_3 наказ про призначення старшого військової команди та супроводжуючих осіб із числа військовослужбовців, які спроможні забезпечити додержання військової дисципліни і порядку у військових командах на шляху слідування із збірного пункту в АДРЕСА_3 , які перевозили 17.09.2025 ОСОБА_1 із збірного пункту до військової частини НОМЕР_1 в Хмельницькій області; інформацію (ПІБ, звання) про старшого військового команди та супроводжуючих осіб, яких було задіяно на шляху слідування ОСОБА_1 17.09.2025 із збірного пункту до військової частини НОМЕР_1 в Хмельницькій області; яким чином ІНФОРМАЦІЯ_13 сформував довідку ВЛК від 16.09.2025, а КНП «Корецька міська лікарня» КМР картку обстеження медичного огляду від 16.09.2025 стосовно ОСОБА_1 , коли останній 14.09.2025 подав заяву на отримання відстрочки через поштового оператора (яку ІНФОРМАЦІЯ_13 отримав 16.09.2025) та якого не направляли на проходження ВЛК; яким транспортним засобом (марка, модель, державний номерний знак) старшим військової команди та супроводжуючими військовослужбовцями 17.09.2025 було доставлено ОСОБА_1 із збірного пункту АДРЕСА_3 (в т.ч. від ВП №2 Шепетівського РУП ГУНП НП України в АДРЕСА_6 ) до військової частини НОМЕР_1 в Хмельницькій області;
Щодо надання чітких (якісних) копій: наказу (витягу з наказу) по стройовій частині, виданого відносно ОСОБА_1 ; наказу (витягу з наказу) про зарахування ОСОБА_1 до списків особового складу; картки обстеження та медичного огляду, сформованої 16.09.2025 КНП «Корецька міська лікарня» КМР відносно ОСОБА_1 ; довідки ВЛК №2025-0916-1916-2412-7 від 16.09.2025, сформованої ІНФОРМАЦІЯ_13 про придатність ОСОБА_1 до військової служби; витягу з поіменного списку військовозобов'язаних, які призвані ТЦК та СП і відправлені у складі команди, відносно ОСОБА_1 з відміткою про прийняття (відмову у прийнятті) ОСОБА_1 ; карти професійно-психологічного відбору кандидата, який призивається (приймається) на військову службу, сформованої відносно ОСОБА_1 ; бланків результатів тестувань спільно з карткою професійного відбору кандидата, складених відносно ОСОБА_1 ; висновку щодо професійно-психологічної придатності кандидата до проходження військової служби за призовом під час мобілізації, сформованого відносно ОСОБА_1 ; витягу з Журналу обліку результатів професійно-психологічного відбору відносно ОСОБА_1 (аркуші справи 133-135).
ІНФОРМАЦІЯ_17 ( АДРЕСА_9 ) від 22 вересня 2025 року щодо надання інформації: чи було доставлено ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_3 протягом періоду з 14.08.2025 по 17.09.2025; чи складав ІНФОРМАЦІЯ_13 матеріали за статтям 210, 210-1 КУпАП у справах про адміністративні правопорушення стосовно ОСОБА_1 після його доставлення до ІНФОРМАЦІЯ_3 ; чи військовослужбовці ІНФОРМАЦІЯ_3 (в т.ч. військовослужбовці підрозділу охорони) перевозили, поміщали та утримували ОСОБА_1 на території збірного пункту в АДРЕСА_3 та в ІНФОРМАЦІЯ_14 в АДРЕСА_8 протягом періоду з 14.08.2025 по 17.09.2025; чи видавався ІНФОРМАЦІЯ_13 наказ по стройовій частині стосовно ОСОБА_1 ; чи видавався наказ про зарахування до списків особового складу стосовно ОСОБА_1 ; чи було ІНФОРМАЦІЯ_13 внесено ОСОБА_1 до поіменного списку військовозобов'язаних; до якої військової частини було зараховано ОСОБА_1 ; чи знаходився (знаходиться) ОСОБА_1 на військовому обліку в ІНФОРМАЦІЯ_17 ; чи складався ІНФОРМАЦІЯ_13 акт відмови від отримання повістки ОСОБА_1 та чи здійснювався відеозапис його відмови у спілкуванні з особою, уповноваженою вручати повістки; чи здійснювався відеозапис оповіщення ОСОБА_1 представниками ІНФОРМАЦІЯ_3 ; яким документом уповноважено ІНФОРМАЦІЯ_13 вчиняти затримання, переміщення (перевезення) громадян України (в т.ч. військовозобов'язаних) до збірного пункту в АДРЕСА_3 та до ІНФОРМАЦІЯ_18 в АДРЕСА_8 , та утримання таких громадян у вказаних місцях; чи видавалось мобілізаційне розпорядження стосовно ОСОБА_1 ; чи звертався ІНФОРМАЦІЯ_13 до органів Національної поліції України щодо внесення такими органами відомостей до реєстрів та баз (банків) даних, що входять до єдиної інформаційної системи МВС (в т.ч. інформаційно-телекомунікаційну систему «Інформаційний портал Національної поліції України») стосовно ОСОБА_1 як про особу, яка вчинила адміністративні правопорушення за статтями 210 і 210-1 КУпАП та про розшук ОСОБА_1 , здійснення адміністративного затримання та його доставлення до ІНФОРМАЦІЯ_3 ; чи розпочинались ІНФОРМАЦІЯ_13 провадження в справах про адміністративні правопорушення, передбачених статтями 210 і 210-1 КУпАП, та чи розглядались ним такі справи стосовно ОСОБА_1 ; чи оформлював (створював) та видавав (заміняв) ІНФОРМАЦІЯ_13 військово-обліковий документ ОСОБА_1 ; чи вносив ІНФОРМАЦІЯ_13 як орган адміністрування та ведення реєстру зміни до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (у т.ч. аналітичну обробку та актуалізацію даних) стосовно ОСОБА_1 ; чи ІНФОРМАЦІЯ_13 оформлювались, виписувались та вручались повістки про виклик ОСОБА_1 на оновлення (уточнення) облікових даних, проходження медичного огляду ВЛК та на призов по мобілізації; чи зафіксовано реєстраційні номери повісток в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів або Журналі реєстрації виданих для оповіщення повісток, в тому числі у вересні 2025 року (якщо повістки формувались, виписувались та вручались ОСОБА_1 ); чи наявний підпис ОСОБА_1 в Журналі реєстрації виданих для оповіщення повісток (якщо йому виписувалась, вручалась повістка про оповіщення уповноваженим представником ІНФОРМАЦІЯ_3 ); чи оформлювалось ІНФОРМАЦІЯ_13 направлення (на проходження медичного огляду ВЛК) в електронній формі засобами Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів або у паперовій формі за формою, передбаченою додатком 11 до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою КМУ від 16.05.2024 №560, стосовно ОСОБА_1 , в т.ч. у вересні 2025 року; чи надсилалось ІНФОРМАЦІЯ_13 направлення, сформоване за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів в електронний кабінет (обліковий запис у мобільному застосунку від Міністерства оборони України «Резерв+») ОСОБА_1 ,в т.ч. у вересні 2025 року; чи проводився ВЛК медичний огляд (військово-лікарська експертиза) ОСОБА_1 лікарями, які входять до складу ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_17 , КНП «Корецька міська лікарня» КМР, в т.ч. в серпні 2025 року; чи виносилось рішення (постанова) ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_17 про придатність ОСОБА_1 до військової служби, в т.ч. в серпні 2025 року; чи формувалась ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_17 , КНП «Корецька міська лікарня» КМР картка обстеження та медичного огляду стосовно ОСОБА_1 , в т.ч. у вересні 2025 року; чи ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_17 видавались під розпис ОСОБА_1 копія довідки ВЛК про визнання його придатним до військової служби, в т.ч. у вересні 2025 року; чи доставляла (передавала) ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_17 , КНП «Корецька міська лікарня» КМР документально оформлені результати проходження медичного огляду ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_3 , в т.ч. у вересні 2025 року; чи зберігається картка обстеження та медичного огляду та довідка ВЛК стосовно ОСОБА_1 у ІНФОРМАЦІЯ_17 ; чи внесено довідку ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_17 щодо придатності ОСОБА_1 до проходження військової служби під час мобілізації до бази даних Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів; чи військовослужбовці/працівники ІНФОРМАЦІЯ_3 (в т.ч. на збірному пункті та у ІНФОРМАЦІЯ_14 ) відбирали особисті речі ОСОБА_1 (в т.ч. мобільний телефон, зарядні пристрої (павербанки) та кабелі зарядки) та чи повертали їх йому; чи фотографували військовослужбовці ОСОБА_1 на території збірного пункту та чи передавали такі фотографії для формування картки обстеження та медичного огляду стосовно ОСОБА_1 ; скільки військовослужбовців та хто саме (ПІБ) перевозили ОСОБА_1 17.09.2025 із збірного пункту в АДРЕСА_3 до АДРЕСА_10 на транпортному засобі марки Volkswagen моделі Touareg білого кольору з цивільними д.н.з. Щодо надання чітких (якісних) копій: письмового звернення ІНФОРМАЦІЯ_3 до органів Нацполіції України стосовно ОСОБА_1 ; усіх матеріалів справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210 і 210-1 КУпАП складених ІНФОРМАЦІЯ_13 стосовно ОСОБА_1 протягом вересня 2025 року; направлення на проходження ОСОБА_1 медичного огляду ВЛК в паперовій чи електронній формі, сформованого ІНФОРМАЦІЯ_13 за 2025 рік; картки обстеження та медичного огляду ОСОБА_1 , сформованої ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_17 , КНП «Корецька міська лікарня» КМР у 2025 році; довідки ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_17 про визнання ОСОБА_1 придатним до військової служби; військово-облікового документу в паперовій чи електронній формі, оформленого (створеного) ІНФОРМАЦІЯ_13 та виданого (заміненого) ОСОБА_1 , дійсного на момент 14.09.2025; повістки про виклик ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_3 для уточнення (оновлення) військово-облікових даних; повістки про виклик ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_3 на проходження медичного огляду ВЛК; повістки на призов ОСОБА_1 по мобілізації, сформованої та врученої йому ІНФОРМАЦІЯ_13 ; розписки про вручення ОСОБА_1 повістки на призов по мобілізації ІНФОРМАЦІЯ_13 ; попередження ОСОБА_1 про кримінальну відповідальність, сформоване ІНФОРМАЦІЯ_13 ; витягу з Журналу реєстрації направлень на ВЛК, виданих резервістам та військовозобов'язаним для проходження медичного огляду, про реєстрацію ІНФОРМАЦІЯ_13 направлення на проходження ОСОБА_1 медичного огляду (військово0лікарської експертизи) ВЛК в паперовій формі та видачі ІНФОРМАЦІЯ_13 цього направлення ОСОБА_1 (в т.ч. під розпис); наказу керівника про признання представників ІНФОРМАЦІЯ_3 уповноважених вручати повістки; службового посвідчення особи ІНФОРМАЦІЯ_3 , уповноваженої вручати повістки, яка оповіщувала ОСОБА_1 ; відеозаписів (у т.ч. з портативних відеореєстраторів) процесу оповіщення ОСОБА_1 уповноваженими представниками ІНФОРМАЦІЯ_3 за період з 13.09.2025 по 17.09.2025; відеозаписів перебування ОСОБА_1 в ІНФОРМАЦІЯ_17 , до якого було його доставлено 14.09.2025; відеозаписів (у т.ч. з портативних відеореєстраторів) процесу відмови ОСОБА_1 від вручення (отримання) будь-яких повісток, від проходження ним ВЛК та відмови від проходження військової служби за період з 14.09.2025 по 17.09.2025 (включно). (аркуші справи 137-140)
Адвокатом Юзвяком Артемом Олександровичем в інтересах ОСОБА_1 14 вересня 2025 року подано скарги до ІНФОРМАЦІЯ_19 з проханням розпочати службові розслідування відносно Рівненського ООЦМ, ІНФОРМАЦІЯ_3 стосовно події, що відбувається з громадянином ОСОБА_1 ; відкрити провадження у справах про адміністративні правопорушення стосовно керівників Рівненського ООЦМ, , ІНФОРМАЦІЯ_3 , а також їх підлеглих, які брали участь у виконанні злочинних наказів (розпоряджень) стосовно викрадення, утримання, катування, переховування та інших незаконних дій щодо громадянина ОСОБА_1 , та притягнути їх до дисциплінарної відповідальності; належно відреагувати на подію, в томі числі зобов'язавши Рівненський ООЦМ відпустити ОСОБА_1 ; поновити порушені права ОСОБА_1 (а.с. 151-160 том 1).
Адвокатом Юзвяком А.О. в інтересах ОСОБА_1 було подано засобами телекомунікаційного зв'язку з накладенням електронного підпису адвокатський запити до Рівненського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області від 22 вересня 2025 року щодо надання інформації: чи було внесено відомості до Єдиного реєстру досудового розслідування за заявами ОСОБА_1 відносно ОСОБА_1 (ЄО №50239 від 14.09.2025, ЄО №50288 від 14.09.2025, ЄО №50458 від 16.09.2025); чи отримували 15.09.2025 поліція повідомлення від екіпажу ШМД Комунального підприємства «Обласний центр експертної медичної допомоги та медицини катастроф» Рівненської обласної ради за фактом нанесення (наявності) ушкоджень ОСОБА_1 на збірному пункті в АДРЕСА_3 ; якщо поліція отримувала 15.09.2025 повідомлення від екіпажу ШМД Комунального підприємства «Обласний центр експертної медичної допомоги та медицини катастроф» Рівненської обласної ради за фактом нанесення (наявності) ушкоджень ОСОБА_1 на збірному пункті в АДРЕСА_3 , то чи було внесено відомості до Єдиного реєстру досудового розслідування за даним повідомленням; якщо поліція отримувала 15.09.2025 повідомлення від екіпажу ШМД Комунального підприємства «Обласний центр експертної медичної допомоги та медицини катастроф» Рівненської обласної ради ради за фактом нанесення (наявності) ушкоджень ОСОБА_1 на збірному пункті в м.Рівне, вул.Малорівненська, 79, то надати чіткої якості копію талону-повідомлення. (аркуші справи 164-165).
Адвокатом Юзвяком Артемом Олександровичем в інтересах ОСОБА_1 14 вересня 2025 року подано скарги до Рівненської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону з проханням розпочати службові розслідування відносно Рівненського ООЦМ, ІНФОРМАЦІЯ_3 стосовно події, що відбувається з громадянином ОСОБА_1 ; відкрити провадження у справах про адміністративні правопорушення стосовно керівників Рівненського ООЦМ, ІНФОРМАЦІЯ_3 , а також їх підлеглих, які брали участь у виконанні злочинних наказів (розпоряджень) стосовно викрадення, утримання, катування, переховування та інших незаконних дій щодо громадянина ОСОБА_1 , та притягнути їх до відповідальності, зокрема статтями 172, 172-14, 172-15, 172-16 КУпАП; належно відреагувати на подію, в тому числі зобов'язавши Рівненський ООЦМ відпустити ОСОБА_1 ; поновити порушені права ОСОБА_1 ; передати матеріали до Державного бюро розслідування та Національної поліції України, у разі якщо вбачаються ознаки кримінальних правопорушень. (а.с. 167-159, 173-175 том 1).
Адвокатом Юзвяком А.О. в інтересах ОСОБА_1 було подано засобами телекомунікаційного зв'язку з накладенням електронного підпису адвокатський запит до Управління патрульної поліції в Рівненській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України від 22 вересня 2025 року щодо надання копій: відеозаписів з нагрудних відеореєстраторів усіх поліцейських, які фіксували події на нагрудні камери відео реєстратора та з відеореєстратора, встановленому у їх службовому транспортному засобі за 13.09.2025 за період часу приблизно з 23 год. 00 хв. по приблизно 03 год. 00 хв. 14.09.2025; складеного протоколу про адміністративне затримання ОСОБА_1 , складеного за період часу з 13.09.2025 по 14.09.2025; адміністративних матеріалів (постанови, протоколи, про адміністративне правопорушення), якщо такі складались поліцейськими відносно ОСОБА_1 за період час уз 13.09.2025 по 14.09.2025; відеозаписів з нагрудних відеореєстраторів усіх поліцейських, які фіксували події на нагрудні камери відеореєстратора та з відеореєстратора, встановленому у їх службовому транспортному засобі: за 14.09.2025 за період часу приблизно з 10 год.30 хв. по приблизно 12 год. 00 хв.; за 14.09.2025 за період часу приблизно з 20 год.10 хв. по приблизно 20 год. 50 хв.; за 15.09.2025 за період часу приблизно з 20 год.10 хв. по приблизно 21 год. 00 хв.; надати інформацію про те, чи відомо (повідомлялось) Управлінню патрульної поліції в Рівненській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, що за період з 14.09.2025 по 15.09.2025 включно поліцейських не допускали (не впускали) на територію забірного пункту в АДРЕСА_3 ; якщо Управлінню патрульної поліції в Рівненській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України відомо (повідомлялось) щодо фактів недопуску поліцейських на територію забірного пункту в м.Рівне, вул.Малорівненська, 79, то надати інформацію про те, чи реагувало (та як саме) Управління патрульної поліції в Рівненській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України на дані факти. (аркуші справи 177-178)
Адвокатом Юзвяком А.О. в інтересах ОСОБА_1 було подано засобами телекомунікаційного зв'язку з накладенням електронного підпису адвокатський запит до Управління патрульної поліції в Рівненській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України від 16 жовтня 2025 року щодо надання: інформації про те, чи поліцейські службових автомобілів (екіпажів) 2552 та 3712 ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 або інші проїжджали/знаходились біля автомобіля за вказаними координатами, яким керував 14.09.2025 ОСОБА_1 , до моменту його затримання цими поліцейськими, який вимушено ним було залишено по вул.Князя Володимира 14.09.2025 в період часу з 01 год. 40 хв. по 02 год. 30 хв.; копії відеозаписів з нагрудних відеореєстраторів поліцейських, які могли перебувати на відрізку вулиці Князя Володимира за вказаним координатами 14.09.2025 за період часу з 01 год. 40 хв. по 02 год. 30 хв. (якщо такі ще збережено). (аркуші справи 182-183).
Адвокатом Юзвяком А.О. в інтересах ОСОБА_1 було подано засобами телекомунікаційного зв'язку з накладенням електронного підпису адвокатський запит до Шепетівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області від 22 вересня 2025 року щодо надання: копії відеозаписів з нагрудних відеореєстраторів усіх поліцейських, які фіксували події на нагрудні камери відеореєстратора, та з відеореєстратора, встановленого у їх службовому транспортному засобі за 17.09.2025 за період часу приблизно з 11 год.00 хв. по приблизно 13 год. 30 хв., з 16 год. 30 хв. по 19 год. 20 хв.; копії відеозаписів з встановлених в приміщенні (в холі) та надворі при вході до будівлі ВП №2 Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області камер відеоспостереження за 17.09.2025 за період часу приблизно з 13 год. 30 хв. 19 год. 20 хв.; інформації про те, чи поліцейськими повідомлено (відрапортовано) (зареєстровано в журналі ЄО) про викрадення ОСОБА_1 при вході до будівлі ВП №2 Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області, нанесення йому та адвокату ОСОБА_3 тілесних ушкоджень і викрадення у адвоката ОСОБА_3 нагрудного відеореєстратора; інформацію про те, чи повідомляло ШМД м.Нетішин (в т.ч. Комунальне некомерційне підприємство Нетішинської міської ради «Центр первинної медико-санітарної допомоги») до поліції стосовно ОСОБА_1 (якщо так, то за яким номером в журналі ЄО зареєстровано таке повідомлення); інформацію про те, чому поліцейські ВП №2 Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області не супроводили ОСОБА_1 до лікарні разом з екіпажем ШМД та не провели подальше доставлення до ІНФОРМАЦІЯ_11 ; інформацію про те, чому та на підставі чого поліцейські ВП №2 Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області передали ОСОБА_1 , не перевіривши повноваження у військовослужбовців на призначення старшого військової команди та супроводжуючих осіб; інформацію про те, чому поліцейські не застосували привентивні заходи відносно військовослужбовців, які перешкоджали адвокату ОСОБА_3 та ОСОБА_1 та в подальшому викрали останнього з-під входу ВП №2 Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області. (а.с. 186-188 том 1).
Також до матеріалів справи долучено копії документів:
- картки звернення за антирабічною допомогою від 22.09.2025 №17 щодо ОСОБА_1 ; (а.с. 196-197 том 1).
- сторінка документу (Протоколу АПЗ18 №023312 про адміністративне затримання) від 17.09.2025 щодо особистого огляду ОСОБА_1 ; (а.с. 199 том 1).
- дублікату документу Drager mobile printer від 14.09.2025 про результат алкотесту щодо ОСОБА_1 ; (а.с. 201 том 1).
- талону-повідомлення Єдиного обліку №50458 від 16.09.2025 про прийняття і реєстрацію заяви (повідомлення) про кримінальне правопорушення та іншу подію Рівненським районним управлінням поліції ГУНП в Рівненській області від заявника ОСОБА_21 щодо нанесення ОСОБА_1 тілесних ушкоджень працівниками ТЦК та СП; (а.с. 208 том 1).
- довідки військово-лікарської комісії №2025-0916-1916-2412-7 від 16.09.2025 відносно ОСОБА_1 ; (а.с. 210 том 1).
- картки затриманого (затримання №2025-025744) від 17.09.2025 про адміністративне затримання ОСОБА_1 . Відділенням поліції №2 (м.Нетішин) Шепетівського районного управління поліції ГУНП в Хмельницькій області; (а.с. 216 том 1).
- талону-повідомлення Єдиного обліку №50239 від 14.09.2025 про прийняття і реєстрацію заяви (повідомлення) про кримінальне правопорушення та іншу подію Рівненським районним управлінням поліції ГУНП в Рівненській області від заявника ОСОБА_21 щодо незаконного утримання ОСОБА_1 ; (а.с. 217 том 1).
- талону-повідомлення Єдиного обліку №50288 від 14.09.2025 про прийняття і реєстрацію заяви (повідомлення) про кримінальне правопорушення та іншу подію Рівненським районним управлінням поліції ГУНП в Рівненській області від заявника ОСОБА_21 щодо нанесення ОСОБА_1 тілесних ушкоджень працівниками ТЦК та СП; (а.с. 217 том 1).
- ухвали Рівненського міського суду Рівненської області (слідчого судді Сидорука Є.І.) від 03.10.2025 у справі №569/20442/25 (1-кс/569/7402/25) щодо часткового задоволення скарги адвоката Юзвяка А.О. в інтересах ОСОБА_1 на бездіяльність уповноважених осіб СУ ГУНП в Рівненській області стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР; (а.с. 220-223 том 1).
- листа ГУНП в Хмельницькій області №168475-2025 від 15.10.2025 (519117) щодо надання відеозаписів із камер відеоспостереження, розташованих в приміщенні та на фасаді будівлі ВП №2 Шепетівського районного управління поліції за період 17.09.2025 з 13 год. 30 хв. по 19 год. 30 хв. за посиланнями на файлообмінник fex.net для завантаження відеозаписів; (а.с. 224 том 1).
- листа ГУНП в Рівненській області №177305-2025 від 24.09.2025 (459092) про надання інформації щодо реєстрації заяви (повідомлення) про кримінальне правопорушення та іншу подію Рівненського районного управлінням поліції ГУНП в Рівненській області від 14.09.2025 №50239, №50288 та від 16.09.2025 №50458, проведення відповідних перевірок, а також реєстрації та розгляду повідомлення щодо надання допомоги бригадою ШМД 15.09.2025 ОСОБА_1 від 15.09.2025 №50469; (а.с. 225-226 том 1).
- виписки №3559 із медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого ОСОБА_1 (а.с. 234-235 том 1).
Адвокатом Юзвяком А.О. додано копію заяви ОСОБА_1 про надання згоди на розголошення інформації з обмеженим доступом (конфіденційної інформації, таємниці лікування, персональних даних) від 14.09.2025.
Також надано фотокопії військово-облікового документу з мобільного застосунку від Міністерства оборони України «Резерв +» ОСОБА_1 :
- з повідомленням про звернення ТЦК та СП 22.05.2026 до Нацполіції щодо доставлення ОСОБА_1 для складання протоколу через неприбуття за повісткою ТЦК та СП; (а.с. 246 том 1).
- зі статусом «Розшукує ТЦК та СП: порушення військового обліку), сформовано 14.09.2025; (а.с. 247 том 1).
- зі статусом «Розшукує ТЦК та СП: порушення військового обліку), сформовано 16.09.2025; (а.с. 248 том 1).
- розширених даних з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо ОСОБА_1 , сформовано 17.09.2025 (а.с. 249-250 том 1; а.с. 1-3 том 2).
Надано копію довідки Комунального некомерційного підприємства «Здолбунівська центральна міська лікарня» Здолбунівської міської ради Рівненської області від 08.10.2025 №3492/01-20/25 щодо перебування ОСОБА_1 на стаціонарному лікуванні в інфекційному відділенні КНП «Здолбунівська ЦМЛ» з 08.10.2025. (а.с. 6 том 2).
Також надано копію направлення Військової поліклініки в/ч НОМЕР_4 ІНФОРМАЦІЯ_20 від 06.10.2025 №22682 щодо направлення ОСОБА_1 у КНП «Здолбунівська ЦМЛ» для визначення подальшої тактики лікування (стаціонарного обстеження, лікування). (а.с. 7 том 2).
Додатково долучено копію листа КНП «Корецька міська лікарня» КМР від 13.10.2025 №1204 про надання інформації щодо проходження ОСОБА_1 військово-лікарської комісії:
- довідка ВЛК №2025-0916-1916-2412-7 від 16.09.22025 щодо проведення медичного огляду «ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_8 ( АДРЕСА_1 ) 16.09.2025 стосовно ОСОБА_1 ;
- направлення від 16.09.2025 №4905541 ОСОБА_1 до КНП «Корецька міська лікарня» КМР 16.09.2025 для визначення придатності до військової служби. (а.с. 71-74 том 2).
Суду подано клопотання про долучення доказів до матеріалів справи №460/19117/25 стосовно ОСОБА_1 та врахування їх під час розгляду справи, зокрема листа від ІНФОРМАЦІЯ_9 №810/12559 від 06.10.2025 щодо протиправності дій військовослужбовців ІНФОРМАЦІЯ_21 та збірного пункту ІНФОРМАЦІЯ_6 (за адресою: АДРЕСА_3 ). (а.с. 87-101 том 2).
До матеріалів справи також долучено копії документів:
- листа Управління патрульної поліції в Рівненській області Департаменту патрульної поліції від 26.09.2025 №324аз/41/30/01-2025 щодо надання відеозаписів з портативних відеореєстраторів, виданих на час несення служби поліцейським ПП в Рівненській області ДПП; відсутності технічної можливості надання відеозаписів з відеореєстраторів, встановлених на службових транспортних засобах; факт недопуску 13.09.2025 - 15.09.2025 поліцейських ПП в Рівненській області ДПП на територію збірного пункту; адміністративного затримання громадянина ОСОБА_1 ; надання копії протоколу АПЗ18 №023312 від 14.09.2025 про адміністративне затримання за частиною 3 статті 210-1 КУпАП ОСОБА_1 (а.с. 112-115 том 2).
- адвокатського запиту ІНФОРМАЦІЯ_19 від 06.10.2025 про надання інформації та чітких копій документів стосовно ОСОБА_1 ; (а.с. 116-118 том 2).
- адвокатського запиту ІНФОРМАЦІЯ_19 від 06.10.2025 про надання інформації та чітких копій документів стосовно ОСОБА_1 ; (а.с. 119-122 том 2).
- адвокатського запиту ІНФОРМАЦІЯ_22 від 06.10.2025 про надання інформації та чітких копій документів стосовно ОСОБА_1 ; (а.с. 123-125 том 2).
- адвокатського запиту ІНФОРМАЦІЯ_22 від 06.10.2025 про надання інформації та чітких копій документів стосовно ОСОБА_1 ; (а.с. 126-129 том 2).
- адвокатського запиту ІНФОРМАЦІЯ_2 від 06.10.2025 про надання інформації та чітких копій документів стосовно ОСОБА_1 ; (а.с. 130-133 том 2).
- адвокатського запиту Комунальному некомерційному підприємству «Корецька міська лікарня» Корецької міської ради від 06.10.2025 про надання інформації та чітких копій документів стосовно ОСОБА_1 ; (а.с. 134-135 том 2).
- адвокатського запиту Військовій частині НОМЕР_1 від 06.10.2025 про надання інформації та чітких копій документів стосовно ОСОБА_1 ; (а.с. 136-137 том 2).
Предметом спору в межах даної адміністративної справи є:
визнання протиправними дій ІНФОРМАЦІЯ_3 щодо формування направлення на проведення ВЛК №4905541 від 16 вересня 2025 року відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , внесення ОСОБА_1 до поіменних списків військовозобов'язаних, внесення ОСОБА_1 до поіменних списків військової команди, призову ОСОБА_1 під час мобілізації та направлення його до Військової частини НОМЕР_1 у складі військової команди;
визнання протиправними дій ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_5 щодо проведення ВЛК 16 вересня 2025 року відносно ОСОБА_1 ;
визнання протиправною та скасування постанови військово-лікарської комісії, оформлену Довідкою військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_6 ( АДРЕСА_1 ) №2025-0916-1916-2412-7 від 16.09.2025 про придатність ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , до військової служби;
визнання протиправною та скасування постанови військово-лікарської комісії, оформлену Довідкою військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_6 ( АДРЕСА_1 ) №2025-0916-1916-2412-7 від 16.09.2025 про придатність ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , до військової служби (з проставленою гербовою печаткою ІНФОРМАЦІЯ_7 );
визнання протиправним та скасування наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 (наказ по стройовій частині) в частині призову ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , на військову службу під час мобілізації та направлення для проходження військової служби до Військової частини НОМЕР_1 ;
визнання протиправним та скасування наказу командира Військової частини НОМЕР_1 (наказ по особовому складу) в частині зарахування ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , до списків особового складу Військової частини НОМЕР_1 ;
зобов'язання командира Військової частини НОМЕР_1 звільнити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , з військової служби з подальшим виключенням його зі списків особового складу Військової частини НОМЕР_1 .
Вирішуючи спір по суті, суд зазначає таке.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , громадянин України, офіцер, молодший лейтенант запасу, отримав військове звання після закінчення військової кафедри 02.11.2018 у відповідності до наказу Міністерства оборони України №693. Навчання на військовій кафедрі проходив добровільно, після її завершення отримав первинне офіцерське звання молодший лейтенант та 28.07.2018 склав військову Присягу на вірність народу України.
Військовозобов'язаний ОСОБА_1 , який знаходився на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_8 ( АДРЕСА_2 ), був доставлений 14.09.2025 працівниками поліції до ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Відповідно до військово-облікового документу з мобільного застосунку від Міністерства оборони України «Резерв +» ОСОБА_1 : з повідомленням про звернення ТЦК та СП 22.05.2026 до Нацполіції щодо доставлення ОСОБА_1 для складання протоколу через неприбуття за повісткою ТЦК та СП (а.с. 246 том 1); зі статусом «Розшукує ТЦК та СП: порушення військового обліку), сформовано 14.09.2025 (а.с. 247 том 1); зі статусом «Розшукує ТЦК та СП: порушення військового обліку), сформовано 16.09.2025 (а.с. 248 том 1).
Хоча Позивач не оскаржує в судовому порядку дії ТЦК та СП щодо внесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про порушення правил військового обліку, суд вважає за необхідне зазначити таке.
Нормативно-правовим актом, який здійснює правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також визначає загальні засади проходження в Україні військової служби, є Закон України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII (далі - Закон № 2232-XII).
За приписами частини першої статті 1 Закону № 2232-XII, захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України.
Відповідно до частини другої статті 1 Закону № 2232-XII, військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення (далі - Збройні Сили України та інші військові формування), посади в яких комплектуються військовослужбовцями.
Військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; взяття громадян на військовий облік; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов (направлення) на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку (частина третя статті 1 Закону № 2232-XII).
За приписами частини першої статті 33 Закону № 2232-XII, військовий облік громадян України поділяється на облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Відповідно до частини другої статті 33 Закону № 2232-XII, загальне керівництво роботою, пов'язаною з організацією та веденням військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, контроль за станом цієї роботи в центральних та місцевих органах виконавчої влади, інших державних органах (крім Служби безпеки України та розвідувальних органів України), органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від підпорядкування і форми власності здійснює Генеральний штаб Збройних Сил України. Функціонування системи військового обліку забезпечується органами (підрозділами) Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, розвідувальними органами України, центральними органами виконавчої влади, які відповідно до закону здійснюють керівництво військовими формуваннями, правоохоронними органами спеціального призначення, місцевими державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування.
Частиною третьою статті 33 Закону № 2232-XII визначено, що військовий облік усіх призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться за місцем їх проживання і відповідно до обсягу та деталізації поділяється на персонально-якісний, персонально-первинний та персональний.
Відповідно до частини четвертої статті 33 Закону № 2232-XII, військовий облік військовозобов'язаних та резервістів за призначенням поділяється на загальний і спеціальний.
Військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (частина п'ята статті 33 Закону № 2232-XII).
За правилами частин першої - п'ятої статті 34 Закону № 2232-XII, персонально-якісний облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів передбачає облік відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які узагальнюються в облікових документах та вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Ведення персонально-якісного обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів покладається на відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.
Персонально-якісний облік військовозобов'язаних та резервістів Служби безпеки України покладається на Центральне управління або регіональні органи Служби безпеки України.
Ведення персонально-якісного обліку військовозобов'язаних та резервістів розвідувальних органів України покладається на відповідний підрозділ розвідувальних органів України.
Персонально-первинний облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів передбачає облік відомостей щодо таких осіб за місцем їх проживання. Ведення персонально-первинного обліку покладається на виконавчі органи сільських, селищних, міських рад.
Персональний облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів передбачає облік відомостей щодо таких осіб за місцем їх роботи або навчання та покладається на керівників центральних та місцевих органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій і закладів освіти незалежно від підпорядкування і форми власності.
Постановою Кабінету Міністрів України 30.12.2022 №1487 затверджено Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Порядок №1487).
Порядок №1487 визначає механізм організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - військовий облік) центральними і місцевими органами виконавчої влади, іншими державними органами (далі - державні органи), органами місцевого самоврядування, органами військового управління (органами управління), військовими частинами (підрозділами) Збройних Сил та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення, територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, підприємствами, установами та організаціями, закладами освіти, закладами охорони здоров'я незалежно від підпорядкування і форми власності (далі - підприємства, установи та організації), а також визначає особливості ведення військового обліку громадян України, які постійно або тимчасово перебувають за кордоном.
Відповідно до пункту 2 Порядку №1487, військовий облік є складовою змісту мобілізаційної підготовки держави. Він полягає у цілеспрямованій діяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій щодо:
фіксації, накопичення та аналізу наявних людських мобілізаційних ресурсів за військово-обліковими ознаками;
здійснення заходів із забезпечення виконання встановлених правил військового обліку призовниками, військовозобов'язаними та резервістами;
подання відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів до органів ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
За приписами пункту 16 Порядку №1487, військовий облік поділяється на облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів, з урахуванням обсягу та деталізації - на персонально-якісний, персонально-первинний та персональний.
Персонально-якісний військовий облік передбачає облік відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання, які узагальнюються в облікових документах та вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Ведення персонально-якісного військового обліку покладається на відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, органи СБУ, відповідні підрозділи розвідувальних органів.
Персонально-первинний військовий облік передбачає облік відомостей стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів за місцем їх проживання у відповідній адміністративно-територіальній одиниці. У селах та селищах, а також у містах ведення такого обліку покладається на виконавчі органи сільських, селищних, міських рад.
Персональний військовий облік передбачає облік відомостей щодо таких осіб за місцем їх роботи (служби) або навчання та покладається на керівників державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій.
Відповідно до пункту 17 Порядку №1487, військовий облік військовозобов'язаних та резервістів за призначенням поділяється на загальний та спеціальний.
На загальному військовому обліку перебувають військовозобов'язані та резервісти, які не заброньовані за державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями на період мобілізації та на воєнний час.
Військовозобов'язані, які згідно із Законом України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» заброньовані за державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями на період мобілізації та на воєнний час, перебувають на спеціальному військовому обліку.
Пунктом 19 Порядку №1487 визначено, що призовники, військовозобов'язані та резервісти, винні в порушенні вимог правил військового обліку, несуть відповідальність згідно із законом.
Нормативно-правовим актом, який встановлює правові основи мобілізаційної підготовки та мобілізації в Україні, визначає засади організації цієї роботи, повноваження органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також обов'язки підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності (далі - підприємства, установи і організації), повноваження і відповідальність посадових осіб та обов'язки громадян щодо здійснення мобілізаційних заходів, є Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 №3543-XII (далі - Закон №3543-XII).
Відповідно до частини першої статті 22 Закону №3543-XII, громадяни зобов'язані, зокрема: з'являтися за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строк та місце, зазначені в повістці (військовозобов'язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, військовозобов'язані, резервісти розвідувальних органів України - за викликом відповідного підрозділу розвідувальних органів України), для взяття на військовий облік військовозобов'язаних чи резервістів, визначення їх призначення на особливий період, направлення для проходження медичного огляду.
За приписами частини третьої статті 22 Закону №3543-XII, під час мобілізації громадяни зобов'язані з'явитися:
військовозобов'язані та резервісти, які приписані до військових частин для проходження військової служби у воєнний час або до інших підрозділів чи формувань для виконання обов'язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, - на збірні пункти територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними повістках або мобілізаційних розпорядженнях;
резервісти, які проходять службу у військовому резерві, - до військових частин у строки, визначені командирами військових частин;
військовозобов'язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом керівників органів, в яких вони перебувають на військовому обліку;
військовозобов'язані, резервісти розвідувальних органів України - за викликом керівників відповідних підрозділів;
особи, які уклали контракти про перебування у резерві служби цивільного захисту, - за викликом керівників відповідних органів управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту.
Інші військовозобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, зобов'язані уточнити свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження.
У разі отримання повістки про виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки громадянин зобов'язаний з'явитися у зазначені у ній місце та строк.
У повістці про виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки зазначаються:
1) прізвище, ім'я та по батькові і дата народження громадянина, якому адресована повістка;
2) найменування територіального центру комплектування та соціальної підтримки, що видав повістку;
3) мета виклику до територіального центру комплектування та соціальної підтримки;
4) місце, день і час явки за викликом;
5) підпис (електронний цифровий підпис) посадової особи, яка видала (сформувала) повістку;
6) реєстраційний номер повістки;
7) роз'яснення про наслідки неявки і про обов'язок повідомити про причини неявки.
Для громадян, які самостійно прибули до територіального центру комплектування та соціальної підтримки та підлягають направленню на навчання (підготовку) у зв'язку з призовом на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, час явки до територіального центру комплектування та соціальної підтримки встановлюється протягом двох місяців з дня проходження військово-лікарської комісії.
Під час вручення повістки представники територіального центру комплектування та соціальної підтримки на вимогу громадянина, якому вручається повістка, зобов'язані назвати свої прізвища, ім'я та по батькові, посади, а також пред'явити службові посвідчення.
Постановою Кабінету Міністрів України 16.05.2024 №560 затверджено Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період (далі - Порядок №560).
Порядок №560 визначає:
механізм реалізації повноважень та взаємодію між місцевими держадміністраціями, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від підпорядкування і форми власності, органами військового управління, органами та підрозділами, що входять до системи поліції, та посадовими особами територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки з організації проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період;
процедуру оповіщення військовозобов'язаних та резервістів, їх прибуття до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, військових частин Збройних Сил, інших військових формувань, Центрального управління або регіонального органу СБУ чи відповідного підрозділу розвідувальних органів;
процедуру перевірки військово-облікових документів громадян, уточнення персональних даних військовозобов'язаних та резервістів та внесення відповідних змін у військово-облікові документи;
процедуру надання військовозобов'язаним та резервістам відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період та її оформлення;
організацію медичного огляду військовозобов'язаних та резервістів для визначення придатності до військової служби;
процедуру оформлення призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період;
механізм відправлення військовозобов'язаних та резервістів до місць проходження військової служби.
Відповідно до пункту 20 Порядку №560, з оголошенням мобілізації громадяни зобов'язані з'явитися:
резервісти та військовозобов'язані, які приписані до військових частин для проходження військової служби у воєнний час або до інших підрозділів чи формувань для виконання обов'язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, - на збірні пункти територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними повістках або мобілізаційних розпорядженнях;
резервісти, які проходять службу у військовому резерві, - до військових частин у строки, визначені командирами військових частин;
військовозобов'язані, резервісти СБУ - за викликом керівників органів, в яких вони перебувають на військовому обліку;
військовозобов'язані, резервісти розвідувальних органів - за викликом керівників відповідних підрозділів.
Відповідно до пункту 21 Порядку №560, за викликом районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (Центрального управління або регіонального органу СБУ, відповідного підрозділу розвідувальних органів) резервісти та військовозобов'язані зобов'язані з'являтися у строк та місце, зазначені в повістці, для взяття на військовий облік, уточнення своїх персональних даних, даних військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних, резервістів (територіального центру комплектування та соціальної підтримки), проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби.
За правилами пункту 22 Порядку №560, резервісти та військовозобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності Указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, зобов'язані уточнити свої облікові дані (адресу місця проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності) та інші персональні дані) через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або місцезнаходження чи відповідному підрозділі розвідувальних органів України, Центральному управлінні або регіональному органі СБУ.
Резервісти та військовозобов'язані, у яких відсутній (які втратили) військово-обліковий документ, уточнюють свої облікові дані (адресу місця проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності) та інші персональні дані) у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або місцезнаходження чи відповідному підрозділі розвідувальних органів, Центральному управлінні або регіональному органі СБУ, де вони перебувають на військовому обліку. У такому разі під час уточнення облікових даних їм оформляється військово-обліковий документ.
При цьому, поважними причинами неприбуття громадянина у строк, визначений у повістці, які підтверджені документами відповідних уповноважених державних органів, установ та організацій (державної та комунальної форми власності), визнаються:
перешкода стихійного характеру, хвороба громадянина, воєнні дії на відповідній території та їх наслідки або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у визначені пункт і строк;
смерть його близького родича (батьків, дружини (чоловіка), дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини (чоловіка) (пункт 23 Порядку №560).
Відповідно до пункту 24 Порядку №560, у разі неприбуття у строк, визначений у повістці, громадянин зобов'язаний у найкоротший строк, але не пізніше ніж протягом трьох днів від визначених у повістці дати і часу прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ), повідомити про причини неявки шляхом безпосереднього звернення до зазначеного у повістці територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ) або в будь-який інший спосіб з подальшим його прибуттям у строк, що не перевищує сім календарних днів.
Відповідно до пункту 27 Порядку №560, під час мобілізації громадяни викликаються з метою: до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки або їх відділів:
взяття на військовий облік;
проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби;
уточнення своїх персональних даних, даних військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних, резервістів (територіального центру комплектування та соціальної підтримки);
призову на військову службу під час мобілізації та відправлення до місць проходження військової служби.
За правилами пункту 28 Порядку №560, виклик громадян до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки чи їх відділів, відповідних підрозділів розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ під час мобілізації здійснюється шляхом вручення (надсилання) повістки (додаток 1).
Відповідно до пункту 30-3 Порядку №560, у разі надсилання повістки, сформованої за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, засобами поштового зв'язку рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення, на такому відправленні повинні зазначатися штриховий кодовий ідентифікатор оператора поштового зв'язку, прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності), адреса громадянина, якому надсилається повістка. В описі вкладення зазначається інформація про найменування поштового відправлення, власне ім'я та по батькові (за наявності), адреса громадянина, якому надсилається поштове відправлення, найменування вкладення із кількістю аркушів, власне ім'я та прізвище керівника районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу, інформація про дату накладення кваліфікованого електронного підпису.
Зазначені вище норми законодавства свідчать про те, що військовозобов'язані мають обов'язок за викликом (повісткою) районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки прибути за місцем виклику з метою, зокрема, уточнення своїх персональних даних, а у разі неприбуття з поважних причин - у найкоротший строк, але не пізніше ніж протягом трьох днів від визначених у повістці дати і часу прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, повідомити про причини неявки шляхом безпосереднього звернення до зазначеного у повістці територіального центру комплектування та соціальної підтримки або в будь-який інший спосіб з подальшим його прибуттям у строк, що не перевищує сім календарних днів.
Відповідно до пункту 9 Положення №154, Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань, зокрема, звертаються в установленому законом порядку до органів Національної поліції щодо доставлення до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки осіб, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до пункту 56 Порядку №1487, Національна поліція:
за повідомленнями районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів (додаток 19) здійснює досудове розслідування стосовно осіб, які вчинили кримінальні правопорушення, передбачені статтями 335, 336, 337 Кримінального кодексу України;
за зверненням районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ та розвідувальних органів (яке має містити прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності), адресу задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), дату народження, інші дані (за наявності), передбачені статтею 7 Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів», підставу (порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку; порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію), унікальний вихідний номер та кваліфікований електронний підпис уповноваженої особи), надісланим у вигляді набору даних шляхом електронної інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов'язаних та резервістів та єдиною інформаційною системою МВС, здійснює адміністративне затримання та доставлення призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, до найближчого районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ. У разі відсутності технічної можливості передачі даних такі звернення надсилаються в паперовій формі (додаток 20);
за вимогою територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки подає у десятиденний строк відомості стосовно відсутності (наявності) судимості у призовників.
Стаття 210 «Порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку» КУпАП:
«Порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку - тягне за собою накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, - тягне за собою накладення штрафу від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Вчинення дій, передбачених частиною першою цієї статті, в особливий період - тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до однієї тисячі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Примітка. Положення статей 210, 210-1 цього Кодексу не застосовуються у разі можливості отримання держателем Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів персональних даних призовника, військовозобов'язаного, резервіста шляхом електронної інформаційної взаємодії з іншими інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи».
Стаття 210-1 «Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію» КУпАП:
«Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію - тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об'єднань - від однієї тисячі до однієї тисячі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, - тягне за собою накладення штрафу на громадян від п'ятисот до семисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об'єднань - від однієї тисячі п'ятисот до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Вчинення дій, передбачених частиною першою цієї статті, в особливий період - тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї тисячі до однієї тисячі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об'єднань - від двох тисяч до трьох тисяч п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».
Отже, органи Національної поліції за зверненням районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки здійснюють саме адміністративне затримання та доставлення призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 КУпАП, до найближчого районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Нормативно-правовим актом, який визначає правові та організаційні засади створення, функціонування Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, регулює відносини у сфері державної реєстрації громадян України, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави, та осіб, приписаних до призовних дільниць (далі - призовники, військовозобов'язані та резервісти), є Закон України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» від 16.03.2017 №1951-VIII (далі - Закон №1951-VIII).
За правилами статті 1 Закону №1951-VIII, Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) - інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.
Основними завданнями Реєстру є: 1) ідентифікація призовників, військовозобов'язаних, резервістів та забезпечення ведення військового обліку громадян України; 2) інформаційне забезпечення комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань особовим складом у мирний час та в особливий період; 3) інформаційне забезпечення громадян України, у тому числі осіб, звільнених з військової служби, які мають право на пенсію, та членів сімей загиблих військовослужбовців відомостями щодо виконання ними військового обов'язку (частина перша статті 2 Закону №1951-VIII).
За приписами частин восьмої, дев'ятої статті 5 Закону №1951-VIII органами ведення Реєстру є районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, Центральне управління Служби безпеки України та регіональні органи Служби безпеки України, відповідні підрозділи розвідувальних органів України. Органи ведення Реєстру забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази даних.
Відповідно до пункту 20-1 частини першої статті 7 Закону №1951-VIII, до персональних даних призовника, військовозобов'язаного та резервіста належать: відомості про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (дата, номер, короткий зміст протоколу та/або постанови про адміністративне правопорушення).
Як зазначено вище, у військово-обліковому документі «Резерв +» щодо Позивача зазначено: «Розшукує ТЦК та СП: порушення військового обліку», причина розшуку - не прибуття за повісткою до ТЦК та СП.
Саме тому, у спірному випадку Позивача затримали працівники поліції та доставили до органу ТЦК та СП.
Повертаючись до позовної вимоги про визнання протиправними дій ІНФОРМАЦІЯ_3 щодо формування направлення на проведення ВЛК №4905541 від 16 вересня 2025 року відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , внесення ОСОБА_1 до поіменних списків військовозобов'язаних, внесення ОСОБА_1 до поіменних списків військової команди, призову ОСОБА_1 під час мобілізації та направлення його до Військової частини НОМЕР_1 у складі військової команди, судом також установлено.
Військовозобов'язаний ОСОБА_1 , який знаходився на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_8 ( АДРЕСА_2 ), був доставлений 14.09.2025 працівниками поліції до ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Відповідно до даних Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, станом на 14.09.2025 Позивач правом на відстрочку, відповідно до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не користувався, та не перебував на спеціальному обліку, як заброньований, відповідно до цього підлягав призову на військову службу під час мобілізації.
Після доставлення Позивача до ІНФОРМАЦІЯ_3 відносно нього було складено протокол у справі про адміністративне правопорушення від 14.09.2025 №4/3633 про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення ч.3 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та в подальшому Позивач був взятий на військовий облік в ІНФОРМАЦІЯ_17 . 18.09.2025, відповідно п. 10 ч.1 ст. 247 КУпАП відносно Позивача винесено постанову про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення.
Приписами частин 2-3 статті 1 Закону №2232-XII визначено, що військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення та Державної спеціальної служби транспорту (далі Збройні Сили України та інші військові формування), посади в яких комплектуються військовослужбовцями.
Військовий обов'язок включає підготовку громадян до військової служби; приписку до призовних дільниць; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку. Від виконання військового обов'язку громадяни України звільняються на підставах, визначених цим Законом (частина 5 статті 1 Закону №2232-XII ).
Згідно пункту 3 Порядку №560, призов резервістів та військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації, на особливий період проводиться незалежно від місця їх перебування на військовому обліку.
Відповідно до абзацу 12 пункту 9 Положення №154, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань: здійснюють заходи оповіщення та призову громадян (крім військовозобов'язаних та резервістів СБУ та розвідувальних органів): на військову службу за призовом осіб офіцерського складу; на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період (зарахованих до військового оперативного резерву); на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період (незалежно від місця їх перебування на військовому обліку).
У разі призову військовозобов'язаних та резервістів на військову службу під час мобілізації, на особливий період не за місцем їх перебування на військовому обліку (крім тих осіб, що добровільно виявили бажання проходити військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період) такі особи перед призовом на військову службу беруться на військовий облік у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, який здійснює їх призов.
Відомості про взяття таких осіб на військовий облік вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів перед їх направленням на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду (абзац 9 пункту 81 Порядку).
Відповідно до п. 92 Порядку №560, для збору військових команд та їх відправлення до військових частин (установ) спільними рішеннями виконавчих органів сільських, селищних, міських рад і районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки утворюються збірні пункти резервістів та військовозобов'язаних на фондах установ та організацій, які мають можливість забезпечити їх роботу.
Відповідно до п. 94 Порядку №560 до складу військових команд включаються резервісти та військовозобов'язані, які придатні до військової служби за станом здоров'я, не мають права на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації та за результатами професійно-психологічного відбору відповідають вимогам проходження військової служби у визначеному виді, окремому роді військ (сил).
З метою організації служби військ та повсякденної службової діяльності в ІНФОРМАЦІЯ_17 відповідно до вимог Законів України, Статутів Збройних Сил України, наказів та директив Міністра оборони України, Головнокомандувача Збройних Сил України, начальника Генерального штабу Збройних Сил України, командувача Сухопутних військ Збройних Сил України та командувача військ оперативного командування « ІНФОРМАЦІЯ_23 », а також відповідних посібників, положень та інструкцій, наказом Начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 від 25.12.2024 року № 510, з метою належної організації прийому, обліку, розміщення та тимчасового перебування військовозобов'язаних, які прибули до територіального центру комплектування та соціальної підтримки до моменту їх призначення у команди для відправки до навчальних центрів організовано роботу попереднього пункту збору військовозобов'язаних (далі - ППЗВ) за адресою: АДРЕСА_3 .
До моменту оформлення відповідних документів для призову на військову службу під час мобілізації Позивач був направлений до ППЗВ.
В подальшому відносно Позивача сформовано направлення №4905541 від 16.09.2025 для проходження військово-лікарської комісії і скеровано для проходження медичного обстеження для визначення придатності для проходження служби під час мобілізації на військово-лікарську комісію (ВЛК).
Розпорядженням голови облдержадміністрації - начальника обласної військової адміністрації від 09 травня 2023 р. № 201 «Про заходи із забезпечення проведення медичних оглядів осіб, які організовуються територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки» затверджено перелік закладів охорони здоров'я, на базі яких утворюються військово-лікарські комісії територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Розпорядженням від 04 квітня 2025 р. № 171 Про внесення змін у додаток до розпорядження голови обласної державної адміністрації - начальника обласної військової адміністрації від 09 травня 2023 року № 201, внесені зміни до переліку закладів охорони здоров'я, на базі яких утворюються військово-лікарські комісії територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, які надають медичні послуги за пакетом медичних послуг «Медичний огляд осіб, який організовується територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки». Графіки чергувань військово-лікарських комісій, щомісяця затверджуються директором Департаменту цивільного захисту та охорони здоров'я населення Рівненської обласної державної адміністрації.
В день проходження військово-лікарської комісії Позивачем (16.09.2025) згідно графіку чергувань медичний огляд (військово-лікарська експертиза) проводилась лікарями, які входять до складу військово-лікарської комісії КНП "Корецька міська лікарня" Корецької міської ради.
З матеріалів справи слідує, що заява Позивача про оформлення відстрочки від призову на військову службу від 14.09.2025 надійшла Відповідачу за належністю з ІНФОРМАЦІЯ_2 лише 26.09.2025 та була зареєстрована за вх.№5989СЕДО від 26.09.2025.
Заява була надіслана без додатків, що підтверджується описом вкладення та актом, долученими до відзиву Відповідачем.
Комісією ІНФОРМАЦІЯ_1 розглянуто заяву Позивача щодо надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період від 14.09.2025, яка надійшла за належністю засобами СЕДО з ІНФОРМАЦІЯ_5 (зареєстровану 26.09.2025 за вх.№5989СЕДО) відповідно до пункту 1 частини 1 статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
За результатами розгляду повідомлено Позивача, що протоколом від «26» вересня 2025 року №70 комісія ухвалила рішення про відмову у наданні йому відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.
Причини відмови: заява подана без додатків, відсутні підтвердні документи відповідно до додатку №5 постанови КМУ від 16.05.2024 №560, а також згідно даних Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів станом на 26.09.2025 Позивач є військовослужбовцем ЗСУ, призваним за мобілізацією 17.09.2025 до військової частини НОМЕР_1 та проходить військову службу. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації надається виключно військовозобов'язаним. Відповідно до норм чинного законодавства звільнення військовослужбовців з військової служби здійснюється за наявності у них підстав, визначених статтею 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу».
Відповідно до пункту 60 Порядку №560, комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади, інших державних органів для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів. Орган державної влади, інший державний орган здійснює розгляд відповідного запиту протягом п'яти робочих днів з дати його отримання.
Підтвердження достовірності та/або перевірка відомостей, зазначених у заяві, здійснюються шляхом електронної інформаційної взаємодії Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів з іншими державними реєстрами або базами (банками) даних.
Комісія зобов'язана розглянути отримані заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи календарних днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом дня, наступного за днем отримання інформації на запити до органів державної влади, інших державних органів.
На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.
У разі позитивного рішення військовозобов'язаному видається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою згідно з додатком 6.
Про відмову у наданні відстрочки військовозобов'язаному повідомляється письмово із зазначенням причини відмови за формою згідно з додатком 7. Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.
До ухвалення комісією рішення військовозобов'язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.
Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період надається на строк дії відповідних законних підстав, але не більш як на строк проведення мобілізації, встановлений Указом Президента України. У разі продовження строку проведення мобілізації відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов'язаному продовжується автоматично, але не більш як до настання обставин, за яких особа втрачає законні підстави на відстрочку.
Перевірка підстав у військовозобов'язаного щодо надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період (крім випадків, коли відстрочка від призову оформляється та надається автоматично відповідно до пункту 59 цього Порядку) здійснюється посадовими особами територіального центру комплектування та соціальної підтримки (Центрального управління або регіонального органу СБУ чи відповідного підрозділу розвідувальних органів) відповідно до їх функціональних обов'язків за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів на підставі даних, отриманих з інших державних реєстрів або баз (банків) даних.
Перевірка підстав у військовозобов'язаного на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період здійснюється протягом п'яти днів у разі: подання військовозобов'язаним заяви про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період; видання указу Президента України про проведення мобілізації (продовження строку проведення мобілізації); надходження звернення органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування; отримання офіційної інформації (повідомлення) про втрату особою законних підстав для відстрочки.
У разі виявлення відсутності законних підстав у військовозобов'язаного для відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період комісія при територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (комісія Центрального управління або регіонального органу СБУ чи відповідного підрозділу розвідувальних органів) скасовує таку відстрочку протягом семи днів з дати виявлення відсутності законних підстав у військовозобов'язаного для відстрочки.
Тобто, в день доставлення Позивача до органу ТЦК та СП (14.09.2025) заява про оформлення відстрочки (від 14.09.2025) була надіслана поштою без належних документів.
Отже, на момент доставлення Позивача до ТЦК та СП станом на 14.09.2025 Позивач правом на відстрочку, відповідно до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не користувався, та не перебував на спеціальному обліку, як заброньований, відповідно до цього підлягав призову на військову службу під час мобілізації.
Відповідно до постанов Верховного Суду від 18.01.2024 у справі № 280/6033/22, від 01.10.2024 у справі № 200/4189/22, від 01.10.2024 у справі № 160/10728/23, право на відстрочку від призову на військову службу повинно бути реалізоване військовозобов'язаним шляхом вчинення ним активних дій та оформлення його у відповідний спосіб уповноваженим органом.
Частиною дванадцятою статті 2 Закону № 2232-XII передбачено, що громадяни України, які приписуються до призовних дільниць, направляються для підготовки до військової служби, особи, які призиваються або приймаються на військову службу, приймаються на службу у військовому резерві, та військовозобов'язані, призначені для комплектування посад за відповідними військово-обліковими спеціальностями під час проведення мобілізації, проходять обов'язковий медичний огляд.
Вказане свідчить про правомірність дій ІНФОРМАЦІЯ_3 щодо формування направлення на проведення ВЛК №4905541 від 16 вересня 2025 року відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , оскільки відповідно до даних Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, станом на 14.09.2025 та станом на 16.09.2025 Позивач правом на відстрочку, відповідно до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не користувався.
Позивач також зазначає, що до 14 вересня 2025 року перебував на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_2 ). Однак, після доставлення 14 вересня 2025 року поліцейськими ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_3 , останніми було змінено місце військового обліку ОСОБА_1 із ІНФОРМАЦІЯ_24 на ІНФОРМАЦІЯ_25 без складання відповідної документації, без заяв від ОСОБА_1 про зміну місця перебування військового обліку (зміну облікових даних, про взяття на облік), відповідно і без погодження начальника ІНФОРМАЦІЯ_16 , відповідно і не змінював адресу місця проживання.
Щодо таких доводів Позивача суд зазначає, що відповідно до пункту 3 Порядку №560, призов резервістів та військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації, на особливий період проводиться незалежно від місця їх перебування на військовому обліку.
Відповідно до абзацу 12 пункту 9 Положення №154 територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань: здійснюють заходи оповіщення та призову громадян (крім військовозобов'язаних та резервістів СБУ та розвідувальних органів): на військову службу за призовом осіб офіцерського складу; на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період (зарахованих до військового оперативного резерву); на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період (незалежно від місця їх перебування на військовому обліку).
У разі призову військовозобов'язаних та резервістів на військову службу під час мобілізації, на особливий період не за місцем їх перебування на військовому обліку (крім тих осіб, що добровільно виявили бажання проходити військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період) такі особи перед призовом на військову службу беруться на військовий облік у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, який здійснює їх призов.
Тому, взяття Позивача на облік до іншого ТЦК та СП є правомірним.
Щодо позовних вимог про визнання протиправними дій ВЛК при ІНФОРМАЦІЯ_5 щодо проведення ВЛК 16 вересня 2025 року відносно ОСОБА_1 ; визнання протиправною та скасування постанови військово-лікарської комісії, оформлену Довідкою військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_6 ( АДРЕСА_1 ) №2025-0916-1916-2412-7 від 16.09.2025 про придатність ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , до військової служби; та визнання протиправною та скасування постанови військово-лікарської комісії, оформлену Довідкою військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_6 ( АДРЕСА_1 ) №2025-0916-1916-2412-7 від 16.09.2025 про придатність ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , до військової служби (з проставленою гербовою печаткою ІНФОРМАЦІЯ_7 ), суд зазначає таке.
В матеріалах справи міститься Довідка ВЛК від 16.09.2025 №2025-0916-1916-2412-7, відповідно до якої Позивач визнаний придатним до військової служби на підводних човнах, на надводних кораблях, у морській піхоті, ДШВ, спеціальних спорудах, підрозділах спеціального призначення.
Довідка оформлена як Додаток 4 до Положення.
Позивач зазначає, що в листі КНП “Корецька міська лікарня» Корецької міської ради №1204 від 13.10.2025 зазначено, що огляд ОСОБА_1 проводився відповідно до направлення №4905541 від 16.09.2025, виданим ІНФОРМАЦІЯ_13 .
При цьому, в позовній заяві Позивач зазначає, що він не формував через мобільний застосунок від МОУ “Резерв+» направлення на проходження ВЛК.
Суд відхиляє такі доводи Позивача та зазначає, що Направлення №4905541 від 16.09.2025 (копія якого надана Відповідачем до відзиву на позовну заяву) оформлене саме органом ТЦК та СП.
Наказом Міністерства оборони України 14.08.2008 № 402 (Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17 листопада 2008 р. за № 1109/15800), затверджено Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України (далі - Положення №402).
Відповідно до пункту 3.1 розділу «Медичний огляд військовозобов'язаних у мирний час та під час мобілізації, на особливий період» Положення №402, медичний огляд військовозобов'язаних проводиться за рішенням керівників ТЦК та СП, командирів військових частин, начальників центрів рекрутингу Збройних Сил України на підставі направлення, яке формується відповідно до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року № 560, ВЛК при ТЦК та СП за місцем провадження медичної практики у закладах охорони здоров'я комунальної або державної форми власності, які мають договір із НСЗУ на пакет медичних послуг, включений до програми державних гарантій медичного обслуговування населення на відповідний рік щодо медичного огляду осіб, який організовується ТЦК та СП, лікарями, які входять до складу ВЛК при ТЦК та СП. При цьому особам віком до 45 років видається направлення з метою визначення їх придатності до служби у Десантно-штурмових військах, підрозділах спеціального призначення, на підводних човнах, надводних кораблях, у морській піхоті.
Відомості з направлення, сформованого за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, надсилаються до ІКС шляхом електронної інформаційної взаємодії. Контроль за направленням та проходженням військовозобов'язаними медичного огляду ВЛК покладається на керівника відповідного ТЦК та СП. ВЛК при ТЦК та СП заводить на кожного військовозобов'язаного картку обстеження та медичного огляду (додаток 13) у паперовій формі за місцем провадження медичної практики у закладах охорони здоров'я комунальної або державної форми власності. Картка обстеження та медичного огляду скріплюється печаткою закладу охорони здоров'я (установи), в якому ця ВЛК проводить медичні огляди.
Під час дії правового режиму воєнного стану кожний військовозобов'язаний оглядається хірургом, терапевтом, невропатологом, психіатром, офтальмологом, оториноларингологом, а за медичними показаннями - і лікарями інших спеціальностей.
Відповідно до пункту 3.4 цього ж розділу Положення №402, під час огляду військовозобов'язаних їм проводиться загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, серологічний аналіз крові на: антитіла до вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ), поверхневий антиген до вірусу гепатиту «В» (HbsAg), загальні антитіла до вірусу гепатиту «С» (anti-HCV), реакція мікропреципітації з кардіоліпіновим антигеном або загальні антитіла до блідої трепонеми (RW); визначається група крові та резус-належність, проводяться рентгенологічне обстеження органів грудної клітки, ЕКГ. Особам старшим 40 років обов'язково проводиться вимір внутрішньоочного тиску, дослідження крові на цукор. Інші дослідження проводяться за показаннями.
Позивач зазначає, що не проходив (не проводились) ніякі обстеження, в тому числі, загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, серологічний аналіз крові на антитіла до вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ), поверхневий, антиген д овірусу гепатиту “В» (HbsAg), загальні антитіла до вірусу гепатиту «С» (апіі- НСУ), реакція мікропреципітації з кардіоліпіновим антигеном або загальні антитіла до блідої трепонеми (RW): клітки, ЕКГ.
Натомість, в листі від 13.10.2025 КНП «Корецька міська лікарня» зазначило, що картка обстеження медичного огляду (додаток 13) формувалася працівниками; Позивача оглядали лікарі; та проводилося обстеження: загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, серологічний аналіз крові на: антитіла до вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ), поверхневий антиген до вірусу гепатиту «В» (HbsAg), загальні антитіла до вірусу гепатиту «С» (anti-HCV), реакція мікропреципітації з кардіоліпіновим антигеном або загальні антитіла до блідої трепонеми (RW); визначається група крові та резус-належність, проводяться рентгенологічне обстеження органів грудної клітки, ЕКГ.
Позивач також зазначає, що члени комісії ВЛК сформували картку обстеження медичного огляду на ім'я ОСОБА_1 без згоди та відома останнього. При цьому, фотографію ОСОБА_1 , яку без дозволу зробили військовослужбовці на території збірного пункту, роздрукували та приклеїли на бланк картки обстеження медичного огляду. При цьому, КНП «Корецька міська лікарня» Корецької міської ради сама ж в листі і зазначає, що картка обстеження медичного огляду ОСОБА_1 не видавалась.
Щодо таких доводів Позивача суд зазначає, що норми Порядку №402 не передбачають обов'язку видавати особі картку обстеження медичного огляду.
Позивач також зазначає, що «КНП «Корецька міська лікарня» Корецької міської ради зазначає у листі, що ОСОБА_1 нібито ознайомлений з вищезазначеною довідкою ВЛК; Однак, це також брехня, так як навіть в самій довідці ВЛК відсутня відмітка про ознайомлення з такою довідкою (відсутні дата, підпис, ПІБ), а копію такої довідки ВЛК ОСОБА_1 офіційно отримав лише 13 жовтня 2025 року після подачі адвокатського запиту адвокатом Юзвка А.О.».
Щодо таких доводів Позивача суд зазначає таке.
Відповідно до пункту 3.8 Положення №402, постанови ВЛК при ТЦК та СП щодо військовозобов'язаних приймаються згідно з главою 20 цього розділу.
Постанови ВЛК районних, міських ТЦК та СП про придатність до військової служби військовозобов'язаних оформлюються довідками ВЛК (додаток 4 до цього Положення). У разі прийняття постанови про придатність до військової служби, документи з результатами проходження військовозобов'язаним медичного огляду (картка обстеження та медичного огляду, висновки лікарів, супровідні документи) доставляються до районного (міського) ТЦК та СП за місцем перебування військовозобов'язаного на обліку не пізніше наступного дня після закінчення медичного огляду. Електронний документ з постановою ВЛК щодо придатності військовозобов'язаного до проходження військової служби передається з ІКС до бази даних Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Постанова ВЛК районних, міських ТЦК та СП про придатність військовозобов'язаного до військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період та/або під час дії правового режиму воєнного стану дійсна протягом одного року з дня закінчення медичного огляду.
За приписами пункту 20.1. Положення №402, постанови ВЛК приймаються колегіально, більшістю голосів. У прийнятті постанови голова та члени ВЛК незалежні і у своїй роботі керуються цим Положенням. У разі незгоди голови або членів комісії з думкою інших членів їх окрема думка вноситься до документа, яким оформлюється постанова ВЛК. Члени ВЛК зобов'язані дотримуватися вимог цього Положення.
Відповідно до пункту 20.2. Положення №402, постанови ВЛК згідно з цим Положенням розглядаються, затверджуються, не затверджуються, контролюються, переглядаються, а за необхідності скасовуються або відміняються відповідною штатною ВЛК.
Як зазначалося вище, в матеріалах справи міститься Довідка ВЛК від 16.09.2025 №2025-0916-1916-2412-7, відповідно до якої Позивач визнаний придатним до військової служби на підводних човнах, на надводних кораблях, у морській піхоті, ДШВ, спеціальних спорудах, підрозділах спеціального призначення.
В матеріалах справи міститься Акт про відмову підписувати Довідку ВЛК від 17.09.2025, відповідно до якої ОСОБА_1 відмовився підписувати Довідку ВЛК, відмовився від підпису у військовому квитку та від підпису та отримання бойової повістки на призов по мобілізації.
Позивач також зазначає, що в Довідці ВЛК зазначається, що « ОСОБА_1 здоровий і не зазначено усі тілесні ушкодження отримані від ударів військовослужбовців по всьому тілу та кусаної рани тварини в період запровадження за рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії з 10 вересня 2025 року 60-денного карантину через випадок сказу у лисиці у м. Рівне».
Щодо таких доводів Позивача суд зазначає, що не має компетенції оцінювати медичний діагноз з точки зору того, чи правильно надали лікарі оцінку стану здоров'я військовозобов'язаному відповідно до положення розкладу хвороб, який визначає ступінь придатності до військової служби; встановлення придатності чи непридатності за станом здоров'я віднесено виключно до повноважень військово-лікарських комісій, які й проводять відповідну експертизу, тому суд не може перебирати на себе повноваження лікарів ВЛК.
Зазначене свідчить про необґрунтованість доводів Позивача про протиправність рішення - Довідки ВЛК від 16.09.2025 №2025-0916-1916-2412-7.
Обґрунтовуючи протиправність Довідки ВЛК від 16.09.2025 №2025-0916-1916-2412-7, Позивач зазначає, що: « ОСОБА_1 14 вересня 2025 року подав до ІНФОРМАЦІЯ_3 заяву на отримання відстрочки, а ІНФОРМАЦІЯ_13 16 вересня 2025 року отримав цю заяву, тому і не мав повноважень направляти ОСОБА_1 на проходження ВЛК».
Суд відхиляє такі доводи та зазначає, що оскільки відповідно до даних Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, станом на 14.09.2025 та станом на 16.09.2025 Позивач правом на відстрочку, відповідно до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не користувався, тому направлення Позивача на ВЛК є правомірним.
Отже, за результатами медичного обстеження, відповідно до довідки ВЛК №2025-0916-1916-2412-7 від 16.09.2025, на підставі статті графи ІІІ розкладу хвороб, графи ТДВ визнаний придатним до військової служби на підводних човнах, на надводних кораблях, у морській піхоті, Десантно-штурмових військах, спеціальних спорудах, підрозділах спеціального призначення.
В подальшому молодший лейтенант запасу ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_26 , відповідно до Наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 від 17 вересня 2025 року №906 був призваний на військову службу під час мобілізації в особливий період до Військової частини НОМЕР_1 .
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 24 Закону № 2232-XII, початком проходження військової служби вважається: день відправлення у військову частину з відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або день прибуття до Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, відповідних підрозділів розвідувальних органів України - для громадян, призваних на військову службу під час мобілізації, на особливий період та на військову службу за призовом осіб офіцерського складу.
Наказ про призов військовозобов'язаних та резервістів на військову службу під час мобілізації, на особливий період видається: керівником районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки - в день відправлення військової команди до військової частини (установи) (абзац 2 пункту 82 Порядку).
17.09.2025 ТВО начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 майор ОСОБА_22 видав наказ № 906 про призов Позивача на військову службу під час мобілізації.
З цього моменту Позивач набув статусу військовослужбовця.
Згідно з пунктом 82 Порядку №560 наказ про призов військовозобов'язаних та резервістів на військову службу під час мобілізації, на особливий період видається: керівником районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки - в день відправлення військової команди до військової частини (установи); командиром військової частини, керівником розвідувального органу або визначеним ним керівником відповідного підрозділу розвідувального органу, Головою СБУ, його заступниками чи керівником підрозділу, органу, закладу, установи СБУ - в день призову та зарахування до списків військової частини (підрозділу, органу, закладу, установи СБУ).
Наказ ТВО начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 від 17.09.2025 № 906 являється індивідуальним актом, тому він не може бути скасованим, бо характеризується разовим застосуванням та вичерпав свою дію фактом призову Позивача на військову службу.
Відповідно до постанови Верховного Суду від 05.02.2025 по справі №160/2592/23 процедура призову військовозобов'язаного на військову службу під час мобілізації є незворотною, тобто такою, що вже відбулася, а визнання процедури призову протиправною не спричинює відновлення попереднього становища особи, призваної на військову службу.
Отже, з моменту видання наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 від 17.09.2025 № 906 Позивач розпочав проходження військової служби за призовом під час мобілізації.
Пункт 2 частини 4 статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» містить вичерпний перелік підстав, за якими військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, звільняються з військової служби під час дії воєнного стану.
Особа, що проходить військову службу звільняється з неї наказом про звільнення військовослужбовця з військової служби.
Відповідно до абзацу 2 підпункту 2 пункту 225 Положення №1153/2008 звільнення військовослужбовців із військової служби здійснюється: під час дії особливого періоду (з моменту оголошення мобілізації - протягом строку її проведення, який визначається рішенням Президента України, та з моменту введення воєнного стану - до оголошення демобілізації) - на підставах, передбачених частиною 3, пунктом 2 частини 4, пунктом 3 частини 5 та пунктом 3 частини 6 статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»: у військових званнях до майстерсержанта (майстер-старшини) включно за всіма підставами командирами бригад (полків, кораблів 1 рангу) і посадовими особами, які відповідно до Дисциплінарного статуту Збройних Сил України прирівняні до них.
Відповідно до абзацу 1 пункту 242 Положення № 1153/2008 після надходження до військової частини письмового повідомлення про звільнення військовослужбовця з військової служби або після видання наказу командира (начальника) військової частини про звільнення військовослужбовець повинен здати в установлені строки посаду та підлягає розрахунку, виключенню зі списків особового складу військової частини і направленню на військовий облік до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки за вибраним місцем проживання.
Тобто, виключення військовослужбовця із списків особового складу військової частини відбувається після прийняття посадовою особою, що наділена правом звільняти з військової служби, рішення про його звільнення з військової служби.
Вказане свідчить про відсутність підстав для задоволення решти позовних вимог.
Згідно пункту 41 Висновку №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень - обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд. У випадку розгляду справи присяжними у своєму зверненні до присяжних суддя повинен чітко пояснити факти та питання, які присяжні повинні вирішити.
Європейський суд з прав людини (далі - ЄСПЛ) вказав, що пункт перший статті 6 Конвенції зобов'язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент. Межі цього обов'язку можуть бути різними, залежно від характеру рішення. Крім того, необхідно брати до уваги, між іншим, різноманітність аргументів, які сторона може представити в суд, та відмінності, які існують у державах-учасницях, з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень. Таким чином, питання, чи виконав суд свій обов'язок щодо подання обґрунтування, що випливає зі статті 6 Конвенції, може бути визначено тільки у світлі конкретних обставин справи (рішення у справі «Проніна проти України», №63566/00, § 23, ЄСПЛ, від 18 липня 2006 року).
Установлених судом обставин та оцінки наявних в матеріалах справи доказів достатньо для висновку про правомірність дій та рішень Відповідачів.
За приписами статті 19 Конституції України від 28.06.1996 №254к/96-ВР, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідачам доведено правомірність оскаржуваних дій та рішень в порядку статті 77 КАС України, а тому заявлені позовні вимоги не підлягають до задоволення.
Питання щодо розподілу судових витрат в порядку статті 139 КАС України не підлягає вирішенню.
Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_11 ; РНОКПП НОМЕР_5 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_12 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_13 ; ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), Військової частини НОМЕР_1 ( АДРЕСА_14 , ЄДРПОУ НОМЕР_8 ) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Повний текст рішення складений 06 квітня 2026 року
Суддя К.М. Недашківська