Рішення від 08.04.2026 по справі 400/4042/25

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 квітня 2026 р. № 400/4042/25

м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Гордієнко Т. О. розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовомКомунального некомерційного підприємства “ Київський міський центр радіаційного захисту населення міста Києва від наслідків Чорнобильської катастрофи», вул. Євгена Чикаленка, 40,м. Київ,01024,вул. Євгена Чикаленка, 40,м. Київ,01024

до відповідачаУправління південного офісу Держаудитслужби в Миколаївській області, вул. Спаська, 42А,м. Миколаїв,54005,

треті особиТовариство з обмеженою відповідальністю "ІНВАЙТ-ЛАУНДРЕТТЕ", вул. Гоголівська, 39А, кв.27,м. Київ,04053, вул. Гоголівська, 39А, кв.27,м. Київ,04053

провизнання протиправним та скасування висновку №UA-2025-01-03-005961-a,

ВСТАНОВИВ:

Комунальне некомерційне підприємство " Київський міський центр радіаційного захисту населення міста Києва від наслідків Чорнобильської катастрофи» звернулось до суду з позовом до Управління Південного офісу Держаудітслужби в Миколаївській області про визнання протиправним та скасування висновку про результати моніторингу процедури закупівлі № UA -2025- 01-03-005961-а.

Позивач обґрунтовує позовні вимоги тим, що висновок про результати моніторингу закупівлі № UA-2025- 01-03-005961-a від 10.04.2025 є необґрунтованим, незаконним та таким, що підлягає скасуванню, оскільки не відповідає чинному законодавству та дійсним обставинам справи. Тендерна документація повинна містити перелік документів та/або інформації, які подаються учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції, та перелік документів та/або інформації, які подаються переможцем процедури закупівлі. Зазначені переліки оформляються як окремі додатки до тендерної документації. Відповідно до Розділу 3 «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації Учасник повинен надати у складі тендерної пропозиції серед іншого «інформацію та документи, що підтверджують відповідність пропозиції учасника технічним, якісним, кількісним характеристикам та іншим вимогам, встановленим замовником до предмета закупівлі, у тому числі відповідній технічній специфікації - згідно Додатку 3 до тендерної документації». Додаток 3 до Тендерної документації «Підтвердження інформації про необхідні технічні, якісні, кількісні та інші характеристики предмета закупівлі, а також технічна специфікація на закупівлю» є окремим додатком до тендерної документації, зазначеним додатком встановлено в тому числі вимогу надати гарантійний лист, а саме: «Збирання, перевезення, обробка, прання забрудненої білизни та відвантаження чистої білизни з подальшою доставкою Виконавець має проводити відповідно до Інструкції зі збору, сортування, транспортування, зберігання, дезінфекції та прання білизни у закладах охорони здоров'я, затвердженої Наказом МОЗ України 30.04.2014 №293.(Надати гарантійний лист)» та Додатком 3 встановлено, що «Учасник має надати перелік хімічних та пральних засобів з висновком санітарно-епідеміологічної експертизи, які будуть використовуватися Учасником при наданні послуг з прання». Таким чином вимога до Учасника стосовно надання гарантійного листа та переліку хімічних та пральних засобів з висновком санітарно-епідеміологічної експертизи, які будуть використовуватися Учасником при наданні послуг з прання в складі документів тендерної пропозиція міститься в окремому додатку, як того вимагає пункт 28 Особливостей, тому рішення Замовника про відхилення Тендерних пропозицій ТОВ «Лєвран» та ТОВ «КИЇВПРОМСЕРВІС 1» прийняті у відповідності до умов пункту 44 Особливостей. Відповідач своїм висновком визнає, що порушень не становлено щодо змісту тендерної пропозиції переможця, тому це не узгоджується із вимогою про розірвання укладеного за результатами публічної закупівлі договору. Зобов'язання щодо усунення порушення законодавства у сфері публічних закупівель шляхом розірвання господарського договору у даному випадку є непропорційним. Крім того, таким рішенням Відповідач має на меті усунення порушень шляхом приведення відносин між сторонами у первісний стан.

Відповідач надав суду відзив на позовну заяву, в якому просить відмовити у задоволенні позову, оскільки під час моніторингу процедури закупівлі UA-2025-01-03-005961-а проаналізована тендерна документація, затверджена рішенням уповноваженої особи Замовника від 25.12.2024 із змінами, внесеними рішенням уповноваженої особи від 07.01.2025 і встановлено, що у відповідності до абзацу 10 пункту 28 Особливостей тендерна документація містить перелік документів для учасника, як окремий додаток - Додаток 7 до тендерної документації .В Додатку 7 до тендерної документації Позивач зазначив перелік документів та/або інформації, які подаються учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції, але вказаним додатком не передбачено надання учасником: гарантійного листа щодо збирання, перевезення, обробки, прання забрудненої білизни та відвантаження чистої білизни з подальшою доставкою відповідно до Інструкції зі збору, сортування, транспортування, зберігання, дезінфекції та прання білизни у закладах охорони здоров'я, затвердженої Наказом МОЗ України 30.04.2014 №293; переліку хімічних та пральних засобів з висновком санітарно- епідеміологічної експертизи, які будуть використовуватися учасником при наданні послуг з прання. Отже, відсутність цих документів, які не передбачені Додатком 7 до тендерної документації, не є підставою для відхилення замовником тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі відповідно до пункту 44 Особливостей. Замовник в порушення пункту 44 Особливостей відхилив тендерні пропозицій ТОВ «Лєвран» та ТОВ «КИЇВПРОМСЕРВІС 1» через відсутність у складі тендерних пропозицій документів, не передбачених переліком документів для учасника згідно Додатку 7 до тендерної документації.

Третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ТОВ «ІНВАЙТ- ЛАУНДРЕТТЕ» надала суду пояснення, в яких підтримує позовні вимоги Позивача в повному обсязі та вважає висновок Управління Південного офісу Держаудитслужби в Миколаївській області про результати моніторингу закупівлі №UA-2025-01-03-005961-a від 10.04.2025р. необґрунтованим, незаконним та таким, що підлягає скасуванню, оскільки не відповідає чинному законодавству та дійсним обставинам справи.

Відповідно до ст.262 КАС України суд розглядає справу в порядку письмового провадження. Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складання повного судового рішення (ч. 5 ст. 250 КАС України).

Дослідив докази, суд дійшов висновку:

Комунальне некомерційне підприємство "Київський міський центр радіаційного захисту населення міста Києва від наслідків Чорнобильської катастрофи" виконавчого органу Київської міської Ради (Київської міської державної адміністрації) оголосило відкриті торги з особливостями UA -2025-01-03-005961-а за предметом закупівлі Послуги з прання і сухого чищення ДК 021:2015: 98310000-9 (прання білизни).

Очікувана вартість 633 600,00 з ПДВ.

Протоколом № 3 від 20.01.2024 тендерна пропозиція Товариства з обмеженою відповідальністю "Лєвран" була відхилена на підставі вимог п.44 Особливостей.

Протоколом №4 від 22.01.2024 тендерна пропозиція ТОВ "КИЇВПРОМСЕРВІС 1" була відхилена на підставі вимог п.44 Особливостей.

Протоколом №2 від 27.01.2025. ТОВ "ІНВАЙТ-ЛАУНДРЕТТЕ" було визначене переможцем та з ним було укладено Договір 19/25 від 06.02.2025.

Наказом від 26.03.2025 № 26-З Державна аудиторська служба України Південний офіс Держаудітслужби управління Південного офісу Держаудітслужби в Миколоаївській області прийняла рішення про початок моніторингу процедури закупівлі 2025-03-26 17:17:49 в системі Prozorro.

2025-03-31 16:58:41 Відповідач опублікував запит про надання пояснень (інформації, документів), а саме:

У межах проведення моніторингу процедури закупівлі за предметом «ДК 021:2015:98310000-9: Послуги з прання і сухого чищення (прання білизни)» (інформацію опубліковано в електронній системі закупівель за номером ID UA-2025- 01-03-005961-a) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п'ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон), підпунктів 2 та 9 пункту 6 та пункту 7 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 року № 43, постала потреба в отриманні пояснень (інформації та документів):

За результатами розгляду тендерних пропозицій Замовником відхилено тендерну пропозицію учасника ТОВ «Лєвран» на підставі того, що тендерна пропозиція не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, а саме: у складі тендерної пропозиції учасника відсутній гарантійний лист щодо «Збирання, перевезення, обробка, прання забрудненої білизни та відвантаження чистої білизни з подальшою доставкою Виконавець має проводити відповідно до Інструкції зі збору, сортування, транспортування, зберігання, дезінфекції та прання білизни у закладах охорони здоров'я, затвердженої Наказом МОЗ України 30.04.2014 №293».

Враховуючи вищевказане, запропонували пояснити, якими вимогами Додатку № 7 до тендерної документації «Перелік документів та/або інформації, які подаються учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції» (вказати підпункт, пункт, частину, розділ тощо цього додатку) передбачено надання учасником гарантійного листа щодо «Збирання, перевезення, обробка, прання забрудненої білизни та відвантаження чистої білизни з подальшою доставкою Виконавець має проводити відповідно до Інструкції зі збору, сортування, транспортування, зберігання, дезінфекції та прання білизни у закладах охорони здоров'я, затвердженої Наказом МОЗ України 30.04.2014 №293».

2025-04-02 16:22:04 Позивач надав відповідь на вказаний запит:

Відповідно до пункту 28 Особливостей (в редакції, що діяла на час проведення процедури закупівлі) Тендерна документація повинна містити перелік документів та/ або інформації, які подаються учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції, та перелік документів та/або інформації, які подаються переможцем процедури закупівлі. Зазначені переліки оформляються як окремі додатки до тендерної документації.

Відповідно до Розділу 3 «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації Учасник повинен надати у складі тендерної пропозиції серед іншого «інформацію та документи, що підтверджують відповідність пропозиції учасника технічним, якісним, кількісним характеристикам та іншим вимогам, встановленим замовником до предмета закупівлі, у тому числі відповідній технічній специфікації- згідно Додатку 3 до тендерної документації.

Додаток 3 до Тендерної документації «Підтвердження інформації про необхідні технічні, якісні, кількісні та інші характеристики предмета закупівлі, а також технічна специфікація на закупівлю» є окремим додатком до тендерної документації , зазначеним Додатком встановлено в тому числі вимогу надати гарантійний лист, а саме: «Збирання, перевезення, обробка, прання забрудненої білизни та відвантаження чистої білизни з подальшою доставкою Виконавець має проводити відповідно до Інструкції зі збору, сортування, транспортування, зберігання, дезінфекції та прання білизни у закладах охорони здоров'я, затвердженої Наказом МОЗ України 30.04.2014 №293.(Надати гарантійний лист)».

Таким чином вимога до Учасника стосовно надання гарантійного листа в складі документів тендерної пропозиція міститься в окремому додатку, як того вимагає пункт 28 Особливостей. За результатами розгляду тендерних пропозицій Замовником відхилено тендерну пропозицію учасника ТОВ «Лєвран» на підставі того, що тендерна пропозиція не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, а саме: у складі тендерної пропозиції учасника відсутній гарантійний лист щодо «Збирання, перевезення, обробка, прання забрудненої білизни та відвантаження чистої білизни з подальшою доставкою Виконавець має проводити відповідно до Інструкції зі збору, сортування, транспортування, зберігання, дезінфекції та прання білизни у закладах охорони здоров'я, затвердженої Наказом МОЗ України 30.04.2014 №293».

2025-03-31 17:00:51 Відповідач опублікував запит про надання пояснень (інформації, документів), а саме: За результатами розгляду тендерних пропозицій Замовником відхилено тендерну пропозицію учасника ТОВ «КИЇВПРОМСЕРВІС 1» на підставі того, що тендерна пропозиція не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, а саме: «у складі тендерної пропозиції учасник має надати перелік хімічних та пральних засобів з висновком санітарно-епідеміологічної експертизи, які будуть використовуватися учасником при наданні послуг з прання».

Враховуючи вищевказане, запропоновано пояснити, якими вимогами Додатку № 7 до тендерної документації «Перелік документів та/або інформації, які подаються учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції» (вказати підпункт, пункт, частину, розділ тощо цього додатку) передбачено надання учасником переліку хімічних та пральних засобів з висновком санітарно-епідеміологічної експертизи, які будуть використовуватися учасником при наданні послуг з прання.

2025-04-02 16:24:12 Позивач надав відповідь на запит, а саме: Відповідно до пункту 28 Особливостей (в редакції, що діяла на час проведення процедури закупівлі) Тендерна документація повинна містити перелік документів та/або інформації, які подаються учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції, та перелік документів та/або інформації, які подаються переможцем процедури закупівлі. Зазначені переліки оформляються як окремі додатки до тендерної документації.

Додаток 3 до Тендерної документації «Підтвердження інформації про необхідні технічні, якісні, кількісні та інші характеристики предмета закупівлі, а також технічна специфікація на закупівлю» є окремим додатком до тендерної документації, зазначеним Додатком встановлено, а саме: «Учасник має надати перелік хімічних та пральних засобів з висновком санітарно- епідеміологічної експертизи, які будуть використовуватися Учасником при наданні послуг з прання».

Таким чином вимога до Учасника стосовно надання переліку хімічних та пральних засобів з висновком санітарно- епідеміологічної експертизи, які будуть використовуватися Учасником при наданні послуг з прання в складі документів тендерної пропозиція міститься в окремому додатку, як того вимагає пункт 28 Особливостей.

За результатами розгляду тендерних пропозицій Замовником відхилено тендерну пропозицію учасника ТОВ "КИЇВПРОМСЕРВІС 1" на підставі того, що тендерна пропозиція не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, а саме: у складі тендерної пропозиції Учасник надав перелік хімічних та пральних засобів, які будуть використовуватися Учасником при наданні послуг з прання згідно довідки № 12, а саме: 1.Засіб дезінфекційний «Дезекон».Відбілюючий засіб «EXTREME WASH» (Відбілювач рідкий (для прання), 950г). Пральний порошок автомат «EXTREME WASH 100». Учасником надано висновок санітарно- епідеміологічної експертизи на засіб дезінфекційний «Дезеконом». Це різні дезінцекційні засоби, що підтверджується витягом з Державного реєстру дезінфекційних засобів.

Відповідно до Висновку про результати моніторингу процедури закупівлі № UA-2025- 01-03-005961-a за результатами аналізу питання розгляду тендерних пропозицій ТОВ «Лєвран» та ТОВ «КИЇВПРОМСЕРВІС 1» встановлено порушення пункту 44 Особливостей.

За результатами аналізу питань дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю в електронній системі закупівель, відповідності умов тендерної документації вимогам Закону та Особливостей, внесення змін до тендерної документації, своєчасності надання роз'яснень щодо тендерної документації, розгляду тендерної пропозиції ТОВ «ІНВАЙТ-ЛАУНДРЕТТЕ», своєчасності укладання договору про закупівлю, відповідності умов договору змісту тендерної пропозиції переможця - порушень не встановлено.

З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі», Управління Південного офісу Держаудитслужби в Миколаївській області зобов'язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень шляхом припинення зобов'язань за договором від 06.02.2025 № 19/25, укладеним з ТОВ «ІНВАЙТ- ЛАУНДРЕТТЕ», з дотриманням положень Господарського кодексу України та Цивільного кодексу України. Протягом п'яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушень законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Моніторинг закупівлі - це аналіз дотримання замовником законодавства у сфері публічних закупівель на всіх стадіях закупівлі з метою запобігання порушенням законодавства у сфері публічних закупівель, який здійснює Державна аудиторська служба України шляхом технічної фіксації результатів моніторингу закупівель в електронній системі закупівель (ст.1 Закону України « Про публічні закупівлі» № 922 від 25.12.2015).

Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону № 922 моніторинг закупівлі здійснюється протягом проведення процедури закупівлі, укладання договору про закупівлю та його виконання.

Відповідно до п.п.31,32 частини першої статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерна документація - документація щодо умов проведення тендеру, що розробляється та затверджується замовником і оприлюднюється для вільного доступу в електронній системі закупівель; тендерна пропозиція - пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник процедури закупівлі подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації;

Згідно з ч. 6 ст. 8 Закону № 922 за результатами моніторингу закупівлі посадова особа органу державного фінансового контролю складає та підписує висновок про результати моніторингу закупівлі, що затверджується керівником органу державного фінансового контролю або його заступником. Такий висновок підлягає оприлюдненню в електронній системі закупівель протягом трьох робочих днів з дня його складання.

У відповідності до ч. 7 ст. 8 Закону № 922 у висновку обов'язково зазначаються, зокрема:

4) опис порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, виявленого за результатами моніторингу закупівлі;

5) зобов'язання щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель.

У висновку може зазначатися додаткова інформація, визначена органом державного фінансового контролю необхідною для більш детального опису результатів моніторингу закупівлі.

Відповідно до ч.8 ст.8 Закону України « Про публічні закупівлі» протягом п'яти робочих днів з дня оприлюднення органом державного фінансового контролю висновку замовник оприлюднює через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать:

- про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку,

-або аргументовані заперечення до висновку,

-або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.

Згідно з ч.10,11 ст.8 Закону України №922 у разі незгоди замовника з інформацією, викладеною у висновку, він має право оскаржити висновок до суду протягом 10 робочих днів з дня його оприлюднення, про що зазначається в електронній системі закупівель протягом наступного робочого дня з дня оскарження висновку до суду. Замовник зазначає в електронній системі закупівель про відкриття провадження у справі протягом наступного робочого дня з дня отримання інформації про відкриття такого провадження та номер такого провадження. Якщо замовник не усунув визначене у висновку порушення, що призвело до невиконання ним вимог, передбачених цим Законом, а також висновок не оскаржено до суду, орган державного фінансового контролю після закінчення строку на оскарження до суду, визначеного у частині десятій цієї статті, за результатами моніторингу вчиняє дії щодо притягнення до адміністративної відповідальності за порушення законодавства у сфері публічних закупівель. Номер протоколу зазначається в електронній системі закупівель наступного робочого дня з дня складання протоколу, а також зазначаються дата та номер відкриття провадження у справі протягом наступного робочого дня з дня отримання інформації про відкриття такого провадження.

Постановою КМУ від 12.10.2022№ 1178 затверджені Особливості здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, п.28 передбачено, що тендерна документація повинна містити перелік документів та/або інформації, які подаються учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції, та перелік документів та/або інформації, які подаються переможцем процедури закупівлі. Зазначені переліки оформляються як окремі додатки до тендерної документації. П.44 Відсутність документів або інформації, що не передбачені додатками до тендерної документації, зазначеними в абзаці десятому пункту 28 цих особливостей, не є підставою для відхилення замовником тендерної пропозиції такого учасника процедури закупівлі відповідно до цього пункту.

Відповідач у висновку зазначив, що в Додатку 7 до тендерної документації позивач зазначив перелік документів та/або інформації, які подаються учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції, але вказаним додатком не передбачено надання учасником:

-гарантійного листа щодо збирання, перевезення, обробки, прання забрудненої білизни та відвантаження чистої білизни з подальшою доставкою відповідно до Інструкції зі збору, сортування, транспортування, зберігання, дезінфекції та прання білизни у закладах охорони здоров'я, затвердженої Наказом МОЗ України 30.04.2014 №293;

-переліку хімічних та пральних засобів з висновком санітарно- епідеміологічної експертизи, які будуть використовуватися учасником при наданні послуг з прання.

Отже, відсутність цих документів, які не передбачені Додатком 7 до тендерної документації, не є підставою для відхилення замовником тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі відповідно до пункту 44 Особливостей.

Позивач у позові зазначив, що Додаток 3 до Тендерної документації «Підтвердження інформації про необхідні технічні, якісні, кількісні та інші характеристики предмета закупівлі, а також технічна специфікація на закупівлю» є окремим додатком до тендерної документації, яким встановлено , в тому числі вимогу надати гарантійний лист, а саме: «Збирання, перевезення, обробка, прання забрудненої білизни та відвантаження чистої білизни з подальшою доставкою Виконавець має проводити відповідно до Інструкції зі збору, сортування, транспортування, зберігання, дезінфекції та прання білизни у закладах охорони здоров'я, затвердженої Наказом МОЗ України 30.04.2014 №293.(Надати гарантійний лист)». Також додатком 3 передбачено , що «Учасник має надати перелік хімічних та пральних засобів з висновком санітарно- епідеміологічної експертизи, які будуть використовуватися Учасником при наданні послуг з прання». Таким чином вимога до Учасника стосовно надання гарантійного листа в складі документів тендерної пропозиція та переліку хімічних та пральних засобів з висновком санітарно- епідеміологічної експертизи, які будуть використовуватися Учасником при наданні послуг з прання в складі документів тендерної пропозиція міститься в окремому додатку, як того вимагає пункт 28 Особливостей.

У спірному висновку зазначено, що позивач порушив ч.2 п.44 Особливостей, яким передбачено, що відсутність документів або інформації, що не передбачені додатками до тендерної документації, зазначеними в абзаці десятому пункту 28 цих особливостей, не є підставою для відхилення замовником тендерної пропозиції такого учасника процедури закупівлі відповідно до цього пункту.

Відповідач зазначає, що додатком 7 до тендерної документації не перебачено необхідність надання гарантійного листа та переліку хімічних та пральних засобів з висновком санітарно- епідеміологічної експертизи.

Але необхідність надання цих документів замовником передбачена Додатком 3 до тендерної документації. Цей додаток називається: «Підтвердження інформації про необхідні технічні, якісні, кількісні та інші характеристики предмета закупівлі, а також технічна специфікація на закупівлю».

Предмет закупівлі - товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі .Предмет закупівлі визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом, із застосуванням Єдиного закупівельного словника, затвердженого у встановленому законодавством порядку.

Предметом закупівлі було : Послуги з прання і сухого чищення.

Вимоги щодо гарантійного листа щодо збирання, перевезення, обробки, прання забрудненої білизни та відвантаження чистої білизни з подальшою доставкою та переліку хімічних та пральних засобів з висновком санітарно- епідеміологічної експертизи, які будуть використовуватися учасником при наданні послуг з прання стосуються предмета закупівлі, тому позивач правомірно зазначив ці вимоги у Додатку 3.

Спірний висновок прийнятий, в зв'язку порушенням на думку відповідача, п.44 Особливостей.

У ч.2 п.44 Особливостей зазначено, що відсутність документів або інформації, що не передбачені додатками до тендерної документації, не є підставою для відхилення замовником тендерної пропозиції такого учасника процедури закупівлі.

Але вимоги надання вищезазначених документів передбачені Додатком 3, тому позивач не порушував ч.2 п.44 Особливостей.

Стосовно Додатку 3 відповідач у відзиві зазначив, що Додаток 3 до тендерної документації не є оформленим відповідно до абзацу 10 пункту 28 Особливостей окремим додатком - переліком документів для учасника, яким є Додаток 7 до тендерної документації, але ним Замовник не передбачив надання учасниками у складі тендерної пропозиції гарантійного листа та переліку хімічних та пральних засобів з висновком санітарно- епідеміологічної експертизи.

Суд зазначає, що ні п.28, ні п.44 Особливостей не містить застережень стосовно того, яким саме додатком до тендерної документації повинно бути передбачено надання гарантійного листа та переліку хімічних та пральних засобів з висновком санітарно- епідеміологічної експертизи.

Отже, відповідач не довів суду належними та допустимими доказами, що спірний висновок є правомірним.

Оскільки суд дійшов висновку, що позивач не допускав порушення ч.2 ст.44 Особливостей, то й відсутні підстави для зобов'язання здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень шляхом припинення зобов'язань за договором від 06.02.2025 № 19/25, укладеним з ТОВ «ІНВАЙТ- ЛАУНДРЕТТЕ», тому позов належить задовольнити.

Відповідно до статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно зі ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів та у доведенні перед судом їх переконливості

Судові витрати відповідно до ст.139 КАС України підлягають поверненню позивачу за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись ст. 2, 19, 139, 194, 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати висновок Управління Південного офісу Держаудитслужби в Миколаївській області про результати моніторингу процедури закупівлі № UА-2025- 01-03-005961-а від 10.04.2025.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління Південного офісу Держаудитслужби в Миколаївській області (вул. Спаська, буд. 42-а, м. Миколаїв, 54001, код ЄДРПОУ 41168670) на користь Комунального некомерційного підприємства "Київський міський центр радіаційного захисту населення міста Києва від наслідків Чорнобильської катастрофи" ( м. Київ, вул. Пушкінська, будинок 40, ЄДРПОУ 21490652) судовий збір в розмірі 3028,00 (три тисячі двадцять вісім) гривень, сплачений платіжною інструкцією № 6933 від 23.04.2025.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи в порядку, визначеному ст. 255 КАС України. Апеляційна скарга може бути подана до П'ятого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Суддя Т. О. Гордієнко