справа № 619/2188/26
провадження № 3/619/729/26
іменем України
08 квітня 2026 року м. Дергачі
Суддя Дергачівського районного суду Харківської області Риков М.І., розглянувши матеріали, які надійшли з Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Вільхуватка Великобурлуцького району Харківської області, громадянина України, з вищою освітою, одруженого, працюючого вчителем КЗ «Золочівський ліцей № 1», зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 РНОКПП (ІПН) НОМЕР_1 ,-
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
До суду надійшли адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6КУпАП.
Так, згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 256 від 26.03.2026 (справа № 619/2188/26) ОСОБА_2 , будучи депутатом Золочівської селищної ради Богодухівського району Харківської області, являючись згідно з пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, вчинив дії, а саме: 14.03.2026 о 13:06 подав без поважних причин щорічну декларацію за 2022 рік шляхом заповнення відповідної форми на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції.
Таким чином, ОСОБА_1 щорічну декларацію за 2022 рік, яку відповідно до п. 27 р. XIII «Прикінцеві положення» Закону № 1700-VII повинен був подати не пізніше 31.01.2024, подав 14.03.2026, тобто несвоєчасно.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 257 від 26.03.2026 (справа № 619/2189/26) ОСОБА_2 , будучи депутатом Золочівської селищної ради Богодухівського району Харківської області, являючись згідно з пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, вчинив дії, а саме: 14.03.2026 о 12:52 подав без поважних причин щорічну декларацію за 2023 рік шляхом заповнення відповідної форми на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції.
Таким чином, ОСОБА_1 щорічну декларацію за 2023 рік, яку відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону № 1700-VII повинен був подати до 01.04.2024, подав 14.03.2026, тобто несвоєчасно.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 258 від 26.03.2026 (справа № 619/2190/26) ОСОБА_2 , будучи депутатом Золочівської селищної ради Богодухівського району Харківської області, являючись згідно з пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, вчинив дії, а саме: 14.03.2026 о 12:41 подав без поважних причин щорічну декларацію за 2024 рік шляхом заповнення відповідної форми на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції.
Таким чином, ОСОБА_1 щорічну декларацію за 2024 рік, яку відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону № 1700-VII повинен був подати до 01.04.2025, подав 14.03.2026, тобто несвоєчасно.
Так, згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 255 від 26.03.2026 (справа № 619/2191/26) ОСОБА_2 , будучи депутатом Золочівської селищної ради Богодухівського району Харківської області, являючись згідно з пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, вчинив дії, а саме: 14.03.2026 о 13:26 подав без поважних причин щорічну декларацію за 2021 рік шляхом заповнення відповідної форми на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції.
Таким чином, ОСОБА_1 щорічну декларацію за 2021 рік, яку відповідно до п. 27 р. XIII «Прикінцеві положення» Закону № 1700-VII повинен був подати не пізніше 31.01.2024, подав 14.03.2026, тобто несвоєчасно.
При підготовці до розгляду справи, суддею встановлено наступне.
Згідно з статтею 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, що передбачено ч. 2 ст. 36 КУпАП.
Суддя вважає за необхідне об'єднати вищевказані матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 в одне провадження і присвоїти об'єднаній справі № 619/2188/26.
Конституційний Суд України у рішення № 2-рп/2015 від 31.03.2015 роз'яснив, що положення ч. 2 ст. 294 КУпАП щодо оскарження в апеляційному порядку постанови судді у справі про адміністративне правопорушення в аспекті конституційного звернення необхідно розуміти так, що в апеляційному порядку може бути оскаржена лише та постанова судді у справі про адміністративне правопорушення, ухвалення якої передбачене ч. 1 ст. 284 цього кодексу, а саме: про накладення адміністративного стягнення, про застосування заходів впливу, встановлених у статті 241 цього кодексу, про закриття справи.
Враховуючи викладене та керуючись ч. 2 ст. 36, ст. 283 КУпАП, суддя,-
постановив:
Об'єднати в одне провадження справи про адміністративні правопорушення № 619/2188/26, № 619/2189/26, № 619/2190/26, № 619/2191/26 у відношенні ОСОБА_1 та присвоїти об'єднаній справі - № 619/2188/26.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя М. І. Риков