Справа № 368/194/26
провадження № 1-в/368/31/26
"06" березня 2026 р. м. Кагарлик Київської області
Кагарлицький районний суд Київської області в складі:
Головуючого: судді ОСОБА_1
При секретарі: ОСОБА_2
За участю:
Прокурор: ОСОБА_3
Представник ВП № 1 Обухівського РУП
ГУ НП в Київській області: ОСОБА_4
Особа, щодо якої вирішується питання щодо
встановлення адміністративного нагляду: ОСОБА_5
- розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду подання начальника ВП № 1 Обухівського РУП ГУ НП в Київській області майора поліції ОСОБА_6 про встановлення адміністративного нагляду у відношенні:
- ОСОБА_5 , ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Слобода Кагарлицького району Київської області, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ), -
- засудженого 09.07.2021 року Кагарлицьким районним судом Київської області за вчинення злочину, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України (із застосуванням положень ч.ч. 1, 4 ст. 71 КК України) до покарання у виді позбавлення волі строком на 3 (три) роки 2 місяці позбавлення волі (вирок набрав законної сили 10.08.2021 року), -
- звільненого 19.11.2024 року по відбуттю покарання з Державної установи «Білоцерківська виправна колонія (№35)», -
11.02.2026 року на адресу Кагарлицького районного суду Київської області надійшло подання начальника ВП № 1 Обухівського РУП ГУ НП в Київській області майора поліції ОСОБА_6 про встановлення адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_5 , ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Слобода Кагарлицького району Київської області, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ), -
- засудженого 09.07.2021 року Кагарлицьким районним судом Київської області за вчинення злочину, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України (із застосуванням положень ч.ч. 1, 4 ст. 71 КК України) до покарання у виді позбавлення волі строком на 3 (три) роки 2 місяці позбавлення волі (вирок набрав законної сили 10.08.2021 року), -
- звільненого 19.11.2024 року по відбуттю покарання з Державної установи «Білоцерківська виправна колонія (№35)», -
- в якому ставиться питання щодо встановлення адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_5 та встановлення йому наступних обмежень:
- зобов'язати прибувати на реєстрацію до ВП №1 Обухівського РУН ГУ НП в Київській області в першу суботу місяця з 9.00 години до 11.00 години;
- зобов'язати з'являтися за викликом о ВП №1 Обухівського РУН ГУ НП в Київській області у вказаний термін длян надання усних та писомових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;
- заборонити відвідування кафе, барів, ресторанів та інших громадських місць, де проводиться продаж спиртних напоїв на розлив;
- заборонити залишати своє місце проживання щоденно в період із 22.00 до 5.00 години наступного дня.
Вищевказані вимоги в мотивувальній частині подання обгрунтовані наступними обставинами та нормами права:
- ОСОБА_5 19.11.2024 року був звільнений з місць позбавлення волі (Білоцерківська ВК № 35 , довідка про звільнення КИВ № 28859 від 19.11.2024 року) після відбуття строку покарання та 25.11.2024 року поставлений на облік у ВП №1 Обухівського РУП, як формально підпадаючий під адміністративний нагляд для подальшого здійснення контролю за його поведінкою.
ОСОБА_5 перебуваючи на обліку, як формально підпадаючий під адміністративний нагляд, на шлях виправлення не став, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, виносилися письмові попередження про можливе встановлення адміністративного нагляду в разі неприпинення антигромадського способу життя, а саме :
- 19.02.2025 року згідно ч. 1 ст. 178 КУпАП, накладено адміністративне стягнення у вигляді попередження. 19.02.2025 року оголошено попередження про можливе встановлення адміністративного нагляду;
- 19.02.2025 року згідно ч. 1 ст. 175-1 КУпАП, накладено адміністративне стягнення у вигляді попередження, 19.02.2025 року оголошено попередження ппо можливе встановлення адміністративного нагляду
- 25.10.2025 року згідно ч. 2 ст. 178 КупАП, накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу 51 грн. 25.10.2025 року оголошено попередження про можливе встановлення адміністративного нагляду.
На підставі вищевикладеного, з метою здійснення належного контролю та проведенням профілактичної роботи щодо недопущення вчинення ОСОБА_5 нових злочинів та правопорушень, враховуючи, що останній під час перебування на обліку, як формально підпадаючий під адміністративний нагляд, на шлях виправлення не став, вчинив два адміністративні правопорушення, тому керуючись п.«в» ст 3. п «в» ст 4. п,«в» ст 5. ст 6 ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавленням волі», - начальник органу поліції - просить суд винести судове рішення, на підставі якого, - задовольнити вимоги, викладені в прохальній частині подання.
11.02.2026 року автоматизованою системою документообігу суду Кагарлицького районного суду Київської області на підставі ч. 3 ст. 35 КПК України для розгляду даного провадження був визначений суддя Кагарлицького районного суду ОСОБА_1 , присвоєно, - справа № 368/194/26, провадження № 1 - в/368/31/26.
Слухання справи призначено на 15 год. 00 хв. 05.03.2026 року.
05.03.2026 року в слуханні кримінального провадження за клопотанням представника ВП № 1 Обухівського РУП ГУ НП в Київській області оголошено перерву до 14 год. 00 хв. 06.03.2026 року, - необхідність приєднання до матеріалів кримінального провадження додаткових письмових доказів.
В судовому засіданні, яке відбулося 06.03.2026 року, представник ВП № 1 Обухівського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_4 , - подання підтримала, обгрунтовувала свою правову позицію обставинами та нормами права, які викладені в мотивувальній частині клопотання, та які судом наведено вище.
В судовому засіданні прокурор, - начальник Кагарлицького відділу Обухівської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_3 не заперечував проти задоволення подання про встановлення адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_5 .
В судовому засіданні особа, - щодо якої вирішується питання про встановлення адміністративного нагляду, - ОСОБА_5 не заперечував проти задоволення подання та встановлення відносно нього адміністративного нагляду, обов'язки, які будуть покладені на нього судом на підставі ухвали в разі задоволення подання, - йому судом роз'яснені та зрозумілі, обіцяв виправитися, та не вчиняти більше адміністративних правопорушень.
Суд, вислухавши подання органу поліції про встановлення адміністративного нагляду, вислухавши думку інших учасників (прокурора, особи, щодо якої вирішується питання про встановлення адміністративного нагляду), які не заперечували проти задоволення подання, дослідивши матеріали провадження, приходить до висновку щодо задоволення подання, обгрунтовуючи своє рішення наступним.
Фактичні обставини справи, встановлені в судовому засіданні, та застосування до них норм права.
- ОСОБА_5 був звільнений 19.11.2024 року з місць позбавлення волі (Білоцерківська ВК № 35 , довідка про звільнення серії КИВ № 28859 від 19.11.2024 року), - після відбуття строку покарання, яке було призначене на підставі вироку Кагарлицького районного суду Київської області від 09.07.2021 року в справі № 368/187/20, провадження № 1 - кп,368/59/21.
Після прибуття по місцю проживання, - безлегкий ОСОБА_7 був поставлений 25.11.2024 року на облік у ВП №1 Обухівського РУП ГУ НП в Київській області, - як особа, яка формально підпадає під адміністративний нагляд, - для подальшого здійснення контролю за його поведінкою.
В подальшому, - ОСОБА_5 , перебуваючи на обліку, як особа, яка формально підпадає під адміністративний нагляд, - на шлях виправлення не став, та неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, внаслідок чого - працівникмаи органу Націонельної поліці виносилися письмові попередження про можливе встановлення адміністративного нагляду в разі неприпинення антигромадського способу життя, а саме :
- 19.02.2025 року згідно ч. 1 ст. 178 КУпАП, накладено адміністративне стягнення у вигляді попередження. 19.02.2025 року оголошено попередження про можливе встановлення адміністративного нагляду;
- 19.02.2025 року згідно ч. 1 ст. 175-1 КУпАП, накладено адміністративне стягнення у вигляді попередження, 19.02.2025 року оголошено попередження ппо можливе встановлення адміністративного нагляду
- 25.10.2025 року згідно ч. 2 ст. 178 КупАП, накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу 51 грн. 25.10.2025 року оголошено попередження про можливе встановлення адміністративного нагляду.
На підставі вищевикладеного, з метою здійснення належного контролю та проведенням профілактичної роботи щодо недопущення вчинення ОСОБА_5 нових злочинів та правопорушень, враховуючи, що останній під час перебування на обліку, як особа, яка формально підпадає під адміністративний нагляд, - на шлях виправлення не став, та вчинив два адміністративні правопорушення, в зв'язку з чим суд вважає, що слід задовольнити вимоги, викладені в прохальній частині подання органу Національної поліції, - шляхом винесення судового рішення у виді ухвали.
Норми матеріального права, використані судом при вирішенні питання щодо встановлення адміністративного нагляду.
Згідно ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд, - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Згідно ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Згідно п. в) ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Так, - ОСОБА_5 засуджений за вчинення кримінального правопорушення (тяжкого злочину), яке передбачено ч. 3 ст. 185 КК України.
Санкція ч. 3 ст. 185 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від трьох до шести років.
Згідно ч. 5 ст. 12 КК України тяжким злочином є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше двадцяти п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк не більше десяти років (проте, - більше п'яти).
Отже, ОСОБА_5 засуджений за скоєння кримінального правопорушення, - тяжкого злочину, а тому до нього може бути застосовано положення п. «в» ст. 3 Закону України від 01 грудня 1994 року «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» ( з наступними змінами та доповненнями), так як після зщвільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_5 , назважаючи на неодноразові письмові попередження органів поліції, копії яких містяться в матеріалах справи, - вчиняє правопорушення, зокрема, - адміністративні правовопорушення, що свідчить, на думку суду, про небажання ОСОБА_5 після звільнення з місць відбування покарання - стати на шлях виправлення та перевиховання.
Згідно п. «в» ст. 4 Закону України від 01 грудня 1994 року «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» ( з наступними змінами та доповненнями), підставою для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів внутрішніх справ, - щодо осіб, зазначених в пункті «в» ст. 3 Закону.
Згідно ст. 5 Закону України від 01 грудня 1994 року «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» ( з наступними змінами та доповненнями), адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених в пункті «в» ст. 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу внутрішніх справ.
Як вбачається з довідки № 60, яка видана 05.03.2026 року виконавчим комітетом Кагарлицької міської ради Київської області, - ОСОБА_5 - зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_2 .
Згідно ст. 6 Закону України від 01 грудня 1994 року «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» ( з наступними змінами та доповненнями) адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Враховуючи вищевикладену норму матеріального права, та обставини, які характеризують особу ОСОБА_5 , суд вважає, що термін адміністративного нагляду в 1 (один) рік, - буде достатнім, та таким, який відповідатиме завданню Закону України від 01 грудня 1994 року «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» ( з наступними змінами та доповненнями).
Згідно ст. 158 КВК України адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону.
Отже, ОСОБА_5 , - засуджений за вчинення тяжкого злочину, після звільнення з місць позбавлення волі по відбуттю всього строку покарання, - зарекомендував себе з негативної сторони (вчиняє адміністративні правопорушення), а тому, на думку суду, - не став на шлях виправлення, в зв'язку з чим, - встановлення адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_5 , на думку суду, - є доцільним.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 3,4,5,6,10 Закону України від 01 грудня 1994 року «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» ( з наступними змінами та доповненнями), ст.ст. 158, 159 КВК України, суд, -
Подання начальника ВП № 1 Обухівського РУП ГУ НП в Київській області майора поліції ОСОБА_6 про встановлення адміністративного нагляду у відношенні:
- ОСОБА_5 , ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Слобода Кагарлицького району Київської області, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ), -
- засудженого 09.07.2021 року Кагарлицьким районним судом Київської області за вчинення злочину, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України (із застосуванням положень ч.ч. 1, 4 ст. 71 КК України) до покарання у виді позбавлення волі строком на 3 (три) роки 2 місяці позбавлення волі (вирок набрав законної сили 10.08.2021 року), -
- звільненого 19.11.2024 року по відбуттю покарання з Державної установи «Білоцерківська виправна колонія (№35)», - задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_5 , ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Слобода Кагарлицького району Київської області, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ), -
- засудженого 09.07.2021 року Кагарлицьким районним судом Київської області за вчинення злочину, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України (із застосуванням положень ч.ч. 1, 4 ст. 71 КК України) до покарання у виді позбавлення волі строком на 3 (три) роки 2 місяці позбавлення волі (вирок набрав законної сили 10.08.2021 року), -
- звільненого 19.11.2024 року по відбуттю покарання з Державної установи «Білоцерківська виправна колонія (№35)», -
- адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік.
На період адміністративного нагляду встановити ОСОБА_5 , ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю с. Слобода Кагарлицького району Київської області, громадянину України, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ), наступні зобов'язання та обмеження:
- зобов'язати з'являтися на реєстрацію до відділення поліції №1 Обухівського РУН ГУ НП в Київській області в першу суботу щомісяця з 9.00 години до 11.00 години;
- зобов'язати з'являтися за викликом до ВП № 1 Обухівського РУП ГУНП в Київській області - на першу вимогу - для надання усних та письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконань правил адміністративного нагляду;
- заборонити відвідування кафе, барів, ресторанів та інших громадських місць, де проводиться продаж спиртних напоїв на розлив;
- заборонити залишати своє місце проживання, що розміщене за адресою: АДРЕСА_1 , - щоденно, в період із 22.00 до 5.00 години наступного дня;
На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга до Київського Апеляційного суду через Кагарлицький районний суд Київської області протягом 7 діб з моменту її проголошення.
Суддя: ОСОБА_1