майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
07 квітня 2026 р. м. Житомир Справа № 906/1615/25
Господарський суд Житомирської області у складі:
судді Кудряшової Ю.В.
розглянув в порядку спрощеного позовного провадження справу
за позовом Коростенського комунального підприємства "Водоканал"
до Комунального некомерційного підприємства "Коростенська центральна районна лікарня" Ушомирської сільської ради
про стягнення 181 424,16 грн.
Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача 131 224,04 грн. основного боргу за утримання ділянки землі у смузі відведення залізниці, 7 801,54 грн. пені, 754,99 грн. 3% річних, 131,03 грн. інфляційних.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на неналежне виконання відповідачем зобов'язань за договором № 3886 про подачу вагонів при станції Станишівка Південно-Західної залізниці від 10.11.2022 в частині сплати витрат на утримання земельної ділянки.
Ухвалою Господарського суду Житомирської області від 11.12.2026 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі; постановлено. справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
26.12.2026 на адресу суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого просив відмовити в задоволенні позову.
В обґрунтування своїх заперечень відповідач посилається на те, що 19.12.2024 працівником Коростенської ЦРЛ виявлено часткове пошкодження пломби водолічильників у зв'язку з чим підготовлено лист за вих. №1066 від 19.12.2024, який протягом години, наручним було доставлено до ККП "Водоканал" та додатково повідомлено про необхідність перевірки пломб водолічильників. Цього ж дня до КНП "Коростенська центральна районна лікарня" Ушомирської сільської ради прибули представники ККП "Водоканал" та склали АКТ від 19.12.2024 у присутності представника КНП "Коростенська районна лікарня" Ушомирської сільської ради, з якого вбачається, що при обстеженні приміщень районної лікарні за адресою м. Коростень, вул. Жмаченка, 46 виявлено відсутність пломб ККП "Водоканал" на 5 лічильниках.
Також відповідач звертав увагу суду на те, що позивача було повідомлено в день виявлення такого пошкодження, що свідчить про чіткий термін початку безоблікового водокористування - 19.12.2024, а тому розрахунковий період обсягу безоблікового водокористування згідно п. 3.3, 3.4 Правил № 190 враховуючи вказані норми, а також факт пошкодження пломби, буде правомірно здійсненим розрахунок за один день, а не за один місяць (тридцять діб).
Також відповідач зауважив, що Акт від 19.12.2024 не відповідає вимогам ДСТУ 4163:2020 "Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації", оскільки не містить ряду відомостей.
Також, на думку відповідача, позивач не здійснив належного обстеження лічильників на предмет самовільного втручання у їх роботу та не звертався до лікарні із відповідними запитами для з'ясування обставин. Крім того, позивач не надав жодного експертного висновку, складеного відповідно до вимог ЦПК України та Закону України "Про судову експертизу", який би підтверджував факт саме відсутність пломби з причини зірвання (пошкодження), а не внаслідок технічної несправності або дефекту пломбувального матеріалу. Відсутність такого висновку свідчить про недоведеність обставин, на які посилається позивач, та виключає можливість покладення відповідальності на відповідача.
02.01.2026 через систему "Електронний суд" від позивача надійшла відповідь на відзив, в якому посилався на те, що лист за вих. №1066 від 19.12.2024 КНП "Коростенська центральна районна лікарня" Ушомирської сільської ради був доставлений наручно на адресу ККП "Водоканал" 20.12.2024 за вх. №387. Тому твердження відповідача про те, що лист був доставлений протягом години після виявлення пошкодження пломб водолічильників позивач фіктивним та безпідставним. Слід звернути увагу і на те, що відповідач не пояснив наявність умислу при пошкодженні пломб лічильників води, дати виявлення цих пошкоджень, причин пошкоджень не вказано.
Враховуючи, що дату пошкоджень п'яти пломб лічильників води встановити неможливо, у відповідності до п. 6 розділу IV Міністерства з питань ЖКГ України № 190 від 27.06.2008 "Про затвердження правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України", то позивачем період самовільного користування визначено тридцять діб.
Також позивач звертав увагу суду на те, що законодавством саме на споживача покладено забезпечення виконанням умов зберігання та забезпечення цілісності вузлів/засобів обліку, пломб та індикаторів впливу магнітного поля; невтручання у роботу вузлів/засобів обліку (п. 9 розділ ІІ Наказу № 190).
08.01.2026 від відповідача надійшов відзив на заперечення, відповідно до якого останній зазначив, що позивач жодним чином не спростував та не довів протилежного, щодо засвідченння факту умисного втручання чи самовільного приєднання поза обліком, підтвердженого посадовими особами обох сторін; фотофіксації стану приладів обліку; надання копій документів, що підтверджують власника приладів обліку та об'єкт, на якому вони встановлені; договору обслуговування приладів обліку; підтвердження того, що КНП "Коростенська ЦРЛ" була поінформована про факт самовільного приєднання.
Також відповідач заперечував проти застосування 30 денного розрахункового періоду.
Під час розгляду справи №906/1615/25 судом досліджено докази, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Згідно з ч. 4 ст. 240 ГПК України, у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.
Як вбачається з матеріалів справи, 31.01.2024 між Коростенським комунальним підприємством "Водоканал" (виконавець, позивач) та Комунальним некомерційним підприємством "Коростенська центральна районна лікарня" Ушомирської сільської ради (споживач, відповідач) був укладений договір з індивідуальним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (без обслуговування внутрішньобудинкових систем) № 27/33/24В (а.с. 7-11), відповідно до якого виконавець зобов'язується своєчасно надавати споживачеві відповідної якості послуги з централізованого водопостачання - код ДК 021:2015:-65110000-7 "Розподіл води" (послуги), а споживач зобов'язується оплачувати надані послуги за тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у порядку, строки та на умовах, що передбачені договором (п.п. 1.1. Договору № 27/33/24В).
Пункт 4 Договору № 27/33/24В містить інформацію про споживача, зокрема:
Комунальне некомерційне підприємство "Коростенська центральна районна лікарня" Ушомирської сільської ради:
об'єкт водоспоживання: вул. Жмаченка, 46, м. Коростень, Житомирська область, 11508.
За умовами п.п. 12 Договору № 27/33/24В, виконавець має право доступу до будівель, приміщень і споруд, у яких встановлено вузли комерційного обліку, для проведення перевірки схоронності таких вузлів обліку, зняття показань.
Також п.п. 15 Договору № 27/33/24В передбачено, що спожива або його представник має право доступу до місць встановлення вузлів комерційного обліку для проведення перевірки їх схоронності та зняття показань.
Відповідно до п.п. 33 (підпункт 6) Договору № 27/33/24В, споживач зобов'язаний забезпечувати цілісність обладнання вузлів обліку послуг та не втручатися в їх роботу.
Згідно з п.п.36 (підпункт 4) Договору № 27/33/24В, виконавець має право доступу до житлових приміщень (інших об'єктів нерухомого майна) для ліквідації аварій, усунення неполадок санітарно-технічного та інженерного обладнання, його встановлення і заміни, проведення технічних та профілактичних оглядів і перевірки показань вузлів розподільного обліку в порядку, визначеному законом і договором.
Договір набуває чинності з моменту його підписання та діє до 31.12.2024, але в будь-якому випадку до моменту повного виконання сторонами своїх зобов'язань за договором (п.п. 59 Договору № 27/33/24В).
Також сторонам у справі 18.02.2024 укладено договір № 28/33/24К з індивідуальним споживачем про надання послуг з централізованого водовідведення (без обслуговування внутрішньобудинкових систем).
Суд встановив, що 19.12.2024 представниками Коростенського комунального підприємства "Водоканал" у присутності представника Комунального некомерційного підприємства "Коростенська центральна районна лікарня" Ушомирської сільської ради складено Акти (а.с. 18-19), з яких вбачається, що при обстеженні приміщення за адресою: вул. Жмаченка, 46 виявлено відсутність пломб на таких лічильниках:
1. ЕТ-1,6 №00904412 на показник 71 м.куб. 2024р.
2. КВ-2,5 №124243 на показник 2943 м.куб. 2013р.
3. ЕТ-2,5 №0703797000 на показник 30231 м.куб. 2007р.
4. КВ-2,5 №042150 на показник 78327 м.куб. 2008р.
5. ETR-UА №200703014469 на показник 8648 м.куб. 2007р.
Дані акти містять підпис представника споживача про отримання таких актів без зазначення будь-яких зауважень.
20.12.2024 до ККП "Водоканал" від Комунальним некомерційним підприємством "Коростенська центральна районна лікарня" Ушомирської сільської ради надійшов лист за вих. № 1066 від 19.12.2024, в якому КНП "Коростенська центральна районна лікарня" звертається з проханням опломбувати 5 водолічильників та 1 розпломбувати в консультативній поліклініці за адресою : м. Коростень, вул. Жмаченка, 46.
Згідно з розрахунками витрат води при пошкодженні пломбування лічильника для споживачів ІІ групи відповідно до п. 6 р. IV Правил користування системами комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України витрати води за 30 діб з перерізом труби 15, 20, 25 мм при швидкості 0,7 м/сек становить відповідно 22 363,92 грн., 39 765,06 грн., 62 128,98 грн. (а.с. 22).
Також з розрахунку витрат води у зв'язку з пошкодженням пломбування лічильників КНП "Коростенська центральна районна лікарня" Ушомирської сільської ради вбачається, що позивачем нараховано втрати води по 1лічильнику з перерізом труби 15 мм в сумі 22 363,92 грн. та 4 лічильниках з перерізом труби 20 мм 159 060,24 грн. (39 765,06 грн. х 4) (а.с. 23).
Згідно наведених розрахунків КНП "Коростенська центральна районна лікарня" Ушомирської сільської ради виставлено рахунок № 883 від 26.12.2024 на загальну суму 181424,16 грн., в т. ч. ПДВ 30 237,36 грн. (а.с. 24).
В послідуючому позивач скерував відповідачу претензію за вих. № 464 06.06.2025 (а.с. 25), в якій просив сплатити заборгованість в сумі 181 424,16 грн.
10.07.205 відповідач за вих. № 678 направив позивачу відповідь на претензію, згідно якої проінформував позивача, що стан вищевказаних водомірних вузлів до моменту виявлення порушення був належним чином опломбований, що підтверджується раніше складеним актом встановлення/опломбування, складеним представником ККП “Водоканал». Під час проведення контрольного огляду було зафіксовано факт відсутності пломб. Водночас жодних слідів механічного чи іншого втручання у роботу лічильників або водомірних вузлів виявлено не було. Обставини, за яких сталося пошкодження пломб, встановлені не були, відповідальні особи не ідентифіковані, а факт умисного втручання не підтверджено.
Тому з посиланням на п. 4 Положення про порядок установки, повірки, перевірки цілісності пломб, та з урахуванням відсутності доказів умисного втручання, а також за відсутності будь-яких порушень в роботі приладів обліку, позивач зазначив, що підстави для нарахування обсягів води або застосування штрафних санкцій відсутні.
В послідуючому позивач направив відповідачу лист (вих. № 603 від 23.07.2025) з посиланням на безпідставність наведених заперечень.
Оцінивши в сукупності матеріали справи, проаналізувавши вимоги чинного законодавства, що регулює спірні правовідносини, врахувавши пояснення учасників процесу, господарський суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог, враховуючи наступне.
За вказаного, суд враховує, що відповідно до ст. 1 Закону України "Про житлово-комунальні послуги":
- виконавець комунальної послуги - суб'єкт господарювання, що надає комунальну послугу споживачу відповідно до умов договору;
- житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг;
- індивідуальний споживач - фізична або юридична особа, яка є власником (співвласником) нерухомого майна, або за згодою власника інша особа, яка користується об'єктом нерухомого майна і отримує житлово-комунальну послугу для власних потреб та з якою або від імені якої укладено відповідний договір про надання житлово-комунальної послуги.
Згідно зі ст. 7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" індивідуальний споживач зобов'язаний, зокрема: укладати договори про надання житлово-комунальних послуг у порядку і випадках, визначених законом; забезпечувати цілісність обладнання приладів (вузлів) обліку комунальних послуг відповідно до умов договору та не втручатися в їхню роботу; допускати у своє житло (інший об'єкт нерухомого майна) управителя, виконавців комунальних послуг або їхніх представників у порядку, визначеному законом і договорами про надання відповідних житлово-комунальних послуг, для, у тому числі, проведення технічних та профілактичних оглядів і перевірки показань приладів - розподілювачів теплової енергії та/або вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання відповідної комунальної послуги у квартирі (приміщенні) багатоквартирного будинку.
Пунктом 4 частини 1 статті 8 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" визначено, що виконавець комунальної послуги має право доступу до житла, інших об'єктів нерухомого майна для ліквідації аварій, усунення неполадок санітарно-технічного та інженерного обладнання, його встановлення і заміни, проведення технічних та профілактичних оглядів і перевірки показань приладів - розподілювачів теплової енергії та/або вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання відповідної комунальної послуги у квартирах (приміщеннях) багатоквартирного будинку, в порядку, визначеному законом і договорами про надання комунальних послуг.
Порядок користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення населених пунктів України урегульовано Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України (Правила), затвердженими Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008 № 190.
Ці Правила є обов'язковими для всіх споживачів, які отримують послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (пункт 2 розділу 1 Правил).
Згідно з пунктом 1 розділу ІV Правил, не допускається будь-яке самовільне приєднання об'єктів водоспоживання до діючих систем централізованого питного водопостачання та централізованого водовідведення (включаючи приєднання до будинкових вводів, внутрішньобудинкових мереж або до мереж споживачів).
Самовільним приєднанням до систем централізованого питного водопостачання та централізованого водовідведення вважається, у тому числі, зафіксовані виконавцем послуги з централізованого водопостачання / централізованого водовідведення факти пошкодження пломб, індикаторів впливу магнітного поля, втручання у роботу та виведення з ладу вузлів комерційного обліку води (пункт 2 розділу ІV Правил).
Факт самовільного приєднання до систем централізованого питного водопостачання та/або централізованого водовідведення згідно з пунктами 1, 2 цього розділу фіксується представником виконавця послуги з централізованого водопостачання/централізованого водовідведення за участю споживача, який самовільно приєднався до цих систем, про що складається акт про виявлення самовільного приєднання та/або самовільного користування. Споживачі, у яких виявлено порушення, відповідно до цього пункту підлягають відключенню від системи централізованого питного водопостачання та/або централізованого водовідведення, а витрати на від'єднання/приєднання оплачуються цими споживачами. (пункт 4 розділу ІV Правил).
У разі незгоди споживача з діями виконавця послуги з централізованого водопостачання/централізованого водовідведення споживач може оскаржити їх в установленому законом порядку (пункт 5 розділу ІV Правил).
За пунктом 6 розділу IV Правил, у разі самовільного приєднання до систем централізованого питного водопостачання та/або централізованого водовідведення виконавець послуги з централізованого водопостачання/централізованого водовідведення проводить розрахунок витрат води за пропускною спроможністю водопровідного вводу при швидкості руху води в ній 0,7 м/с та дією її повним перерізом цілодобово або з урахуванням графіка подачі води. Розрахунковий період при самовільному приєднанні встановлюється з дня початку такого приєднання. Якщо дату початку самовільного приєднання виявити неможливо, то період самовільного користування становить тридцять діб.
Матеріалами справи підтверджено, що Комунального некомерційного підприємства "Коростенська центральна районна лікарня" Ушомирської сільської ради на підставі укладеного з Коростенським комунальним підприємством "Водоканал" договорів №27/33/24В від 31.01.2024 та № 28/33/24К від 18.02.2024 є індивідуальним споживачем послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.
За умовами договору та відповідно до наведених вище норм законодавства, відповідач зобов'язаний забезпечити цілісність обладнання вузлів комерційного обліку послуг та не втручатись в їх роботу.
Згідно з наявними у матеріалах справи актами від 19.12.2024 представниками Коростенського комунального підприємства "Водоканал" у присутності представника Комунального некомерційного підприємства "Коростенська центральна районна лікарня" Ушомирської сільської ради при обстеженні приміщення за адресою: вул. Жмаченка, 46 виявлено відсутність пломб на таких лічильниках:
1. ЕТ-1,6 №00904412 на показник 71 м.куб. 2024р.
2. КВ-2,5 №124243 на показник 2943 м.куб. 2013р.
3. ЕТ-2,5 №0703797000 на показник 30231 м.куб. 2007р.
4. КВ-2,5 №042150 на показник 78327 м.куб. 2008р.
5. ETR-UА №200703014469 на показник 8648 м.куб. 2007р.
Згадані Акти по формі та змісту відповідають Додатку 4 до Правил користування системами централізованого питного водопостачання та централізованого водовідведення в населених пунктах України.
Згадані вище факти відсутності пломб на згаданих лічильниках згідно наведених вище положень Правил підпадає під поняття самовільного приєднання до систем централізованого питного водопостачання та централізованого водовідведення.
Докази оскарження в установленому законом порядку вказаних актів від 19.12.2024 та складених розрахунків витрат води у матеріалах справи відсутні.
Щодо посилань відповідача на те, що він звертався до позивача з листом за вих. №1066, датованим 19.12.2024, у якому просив опломбувати 5 водолічильників та 1 розпломбувати в консультативній поліклініці за адресою : м. Коростень, вул. Жмаченка, 46, суд враховує те, що вказаний лист зареєстровано відповідачем 20.12.2024, що не надає можливості встановити чітку хронологію звернень відповідача та проведення обстеження позивачем вузлів обліку.
Також суд враховує, що Правила користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України не містять норм які б розмежовували відповідальність споживача у разі пошкодження пломб в залежності від форми вини (умислу чи необережності). Тому, при виявлені факту пошкодження пломб (самовільного приєднання до систем централізованого питного водопостачання та/або централізованого водовідведення) розрахунок витрат води проводиться незалежно від умисного чи необережного пошкодження.
Щодо посилань відносно дати виявлення пошкодження пломб та повідомлення позивача про виявлені факти протягом 24 годин, суд відзначає, що відповідно до пункту 6 розділу IV Правил, у разі самовільного приєднання виконавець проводить розрахунок витрат води за пропускною спроможністю водопровідного вводу при швидкості руху води в ній 0,7 м/с та дією її повним перерізом цілодобово або з урахуванням графіка подачі води за період 30 діб, якщо дату початку самовільного приєднання виявити неможливо.
За наведених обставин, суд вважає, що відсутні підстави вважати акти від 19.12.2024 такими, що складені з порушенням вимог Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України або є неналежними доказами фіксації порушення, суд не вбачає.
Отже, судом встановлено факт самовільного приєднання відповідача до системи централізованого питного водопостачання та/або централізованого водовідведення та встановлено правильність проведеного позивачем розрахунку витрат води при виявленні самовільного приєднання.
Доводи відповідача є необґрунтованими, безпідставними та не спростовують встановлені судом обставини.
Доказів сплати відповідачем 181 424,16 грн. за втрати води у зв'язку з самовільним приєднанням до водопровідної мережі матеріали справи не містять.
Відповідно до частин третьої-четвертої статті 13 ГПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом; кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Згідно вимог 1 статті 14 ГПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Частиною 1 статті 74 ГПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Відповідно до вимог статті 76 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування (стаття 77 ГПК України).
Згідно статті 78 ГПК України достовірними є докази, створені (отримані) за відсутності впливу, спрямованого на формування хибного уявлення про обставини справи, які мають значення для справи.
Відповідно до статті 79 ГПК України наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування.
Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. (частини 1-2 статті 86 ГПК України).
Європейський суд з прав людини у рішенні від 10.02.2010 у справі "Серявін та інші проти України" зауважив, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях, зокрема, судів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожний аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною залежно від характеру рішення.
У справі "Трофимчук проти України" (№ 4241/03, §54, ЄСПЛ, 28 жовтня 2010 року) Європейський суд з прав людини також зазначив, що хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, це не може розумітись як вимога детально відповідати на кожен довід.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, заявлені у відповідності до вимог чинного законодавства, підтверджуються належними доказами, які є в матеріалах справи, та підлягають задоволенню.
Судові витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача.
Керуючись статтями 123, 129, 233, 236 - 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Комунального некомерційного підприємства "Коростенська центральна районна лікарня" Ушомирської сільської ради (11571, Житомирська область, Коростенський район, с. Ушомир, вул. Древлянська, будинок 12, код ЄДРПОУ 40475812)
- на користь Коростенського комунального підприємства "Водоканал" (11500, Житомирська область, м. Коростень, вул. Грушевського, будинок 67, код ЄДРПОУ 03343947) 181 424,16 грн. за витрати води у зв'язку із самовільним приєднанням до водопровідної мережі, а також 3 028,00 грн. витрат по сплаті судового збору.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Кудряшова Ю.В.
Список розсилки:
1 - позивачу в ЕК
2 - відповідачу в ЕК