Ухвала від 06.04.2026 по справі 296/4038/26

Справа № 296/4038/26

1-кс/296/1596/26

УХВАЛА

Іменем України

06 квітня 2026 року м.Житомир

Слідчий суддя Корольовського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні клопотання старшого слідчого в ОВС слідчого управління Головного управління Національної поліції в Житомирській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024060000000456 від 06.06.2024, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 209, ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 368 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий в особливо важливих справах слідчого управління Головного управління Національної поліції в Житомирській області старший лейтенант поліції ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Корольовського районного суду м. Житомира із клопотанням, відповідно до змісту якого просить накласти арешт на майно, Посилаючись на необхідність забезпечення цивільного позову.

В обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що слідчим управлінням ГУНП в Житомирській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 12024060000000456 від 06.06.2024, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 209, ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 368 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що рішенням дев'ятої сесії восьмого скликання (перше пленарне засідання) Коростишівської міської ради № 161 від 19.04.2021 «Про обрання секретаря Коростишівської міської ради» ОСОБА_4 обраний секретарем Коростишівської міської ради.

Згідно з частинами 1 та 3 статті 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що секретар сільської, селищної, міської ради працює в раді на постійній основі. Секретар ради обирається радою з числа її депутатів на строк повноважень ради за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови.

Секретар сільської, селищної, міської ради:

у випадку, передбаченому частиною першою статті 42 цього Закону, здійснює повноваження сільського, селищного, міського голови; за дорученням сільського, селищного, міського голови координує діяльність постійних та інших комісій ради, дає їм доручення, сприяє організації виконання їх рекомендацій; забезпечує зберігання у відповідних органах місцевого самоврядування офіційних документів, пов'язаних з місцевим самоврядуванням відповідної територіальної громади, забезпечує доступ до них осіб, яким це право надано у встановленому порядку; вирішує за дорученням сільського, селищного, міського голови або відповідної ради інші питання, пов'язані з діяльністю ради та її органів.

До основних обов'язків посадових осіб місцевого самоврядування, відповідно до ст. 8 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», у тому числі відноситься:

- додержання Конституції і законів України, інших нормативно-правових актів, актів органів місцевого самоврядування;

- забезпечення відповідно до їх повноважень ефективної діяльності органів місцевого самоврядування;

- сумлінне ставлення до виконання службових обов'язків, ініціативність і творчість у роботі;

- недопущення дій чи бездіяльності, які можуть зашкодити інтересам місцевого самоврядування та держави.

Таким чином, ОСОБА_4 , перебуваючи на посаді секретаря Коростишівської міської ради, відповідно до положень ч. 3 ст. 18 КК України та п. 1 примітки до ст. 364 КК України, будучи наділеним організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, є службовою особою та суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, відповідно до положень п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції».

У свою чергу, рішенням першої сесії восьмого скликання (друге пленарне засідання) Коростишівської міської ради № 1 від 02.12.2020 «Про результати виборів депутатів і міського голови Коростишівської міської ради VIII скликання та визнання їх повноважень» ОСОБА_5 вирішено вважати обраним Коростишівським міським головою.

Так, рішенням № 40 від 28.02.2023 виконавчого комітету Коростишівської міської ради затверджено акти обстеження на видалення аварійних сухостійних і фаутних зелених насаджень без сплати відновної вартості, у тому числі:

- породи «тополя» в кількості - 54 (п'ятдесят чотири) одиниці, які ростуть на землях комунальної власності Коростишівської міської ради (вул. Церковна, с. Теснівка);

- породи «тополя» в кількості - 952 (дев'ятсот п'ятдесят дві) одиниці, які ростуть на землях комунальної власності Коростишівської міської ради, вздовж автомобільної дороги загального користування Коростишів-Теснівка (від знаку м. Коростишів до знаку с. Теснівка Житомирського району Житомирської області).

Контроль за виконанням вказаного рішення покладено на Коростишівського міського голову ОСОБА_5 .

Рішенням виконавчого комітету Коростишівської міської ради № 181 від 27.06.2023 «Про затвердження Тимчасового порядку видалення дерев, кущів та інших зелених насаджень за межами населених пунктів на території Коростишівської міської ради» (далі - Тимчасовий порядок) затверджено Тимчасовий порядок видалення дерев, кущів та інших зелених насаджень за межами населених пунктів на території Коростишівської міської ради, контроль за виконанням якого покладено на Коростишівського міського голову ОСОБА_5 .

Відповідно до п. 2 Тимчасового Порядку видалення зелених насаджень здійснюються у разі: знесення аварійних, сухостійних і фаутних дерев, а також самосійних і порослевих дерев; досягнення деревами вікової межі; запобігання виникнення надзвичайних ситуацій (подій) пов'язаних з забезпеченням безпечної життєдіяльності населення , в тому числі, безпеки дорожнього руху.

Відповідно до п. 5 Тимчасового Порядку підставою для проведення робіт по видаленню зелених насаджень за межами населених пунктів є Ордер.

Пунктом 14 Тимчасового Порядку передбачено, що видалені дерева в обсязі ділової та технологічної деревини, яка зазначена у відомості матеріальної оцінки лісосіки, підлягають реалізації, отримані грошові кошти використовуються для оплати послуг з видалення дерев та на відновне насадження дерев на визначених ділянках. Дрова паливні передаються до закладів соціальної сфери Коростишівської міської ради.

Одночасно в п. 15 Порядку зазначено, що за результатами заходів з проведення видалення зелених насаджень виконавець надає до виконавчого комітету Коростишівської міської ради звіт щодо виконаних заходів з проведення видалення зелених насаджень з додаванням копії акту прийому-передачі дров паливних до закладів соціальної сфери Коростишівської міської ради.

18.07.2023 у м. Коростишів між Коростишівською міською радою, далі - «Замовник», в особі міського голови ОСОБА_6 , що діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування» з однієї сторони, та приватним підприємством «Світ-11» в особі директора ОСОБА_7 , яка діє на підставі Статуту, далі - «Виконавець», укладено договір про надання послуг № 187 (далі - Договір).

При цьому, засновником та директором Приватного підприємства«Світ-11» виступала ОСОБА_8 - дружина начальника відділу правової та кадрової роботи Коростишівської міської ради ОСОБА_9 , який і здійснював фактичне управління його діяльністю.

Усвідомлюючи наявність визначеного ЗУ «Про запобігання корупції» конфлікту інтересів, ОСОБА_9 запропонував раніше знайомій ОСОБА_10 , стати співзасновником та директором вказаного підприємства, з метою подальшого укладення договору на видалення зелених насаджень.

З цією метою, рішенням власника ПП «Світ-11» ОСОБА_8 від 22.03.2023 на посаду директора підприємства призначено ОСОБА_10 , яка приступила до виконання своїх обов'язків з 23.03.2023.

Крім того, рішенням власника ПП «Світ-11» від 07.04.2023 ОСОБА_8 передано частки в майні підприємства ОСОБА_10 та ОСОБА_11 по 50% кожному, із одночасним виключенням ОСОБА_8 зі складу власників та кінцевих бенефіціарних власників підприємства, а також затверджено Статут підприємства у новій редакції.

Відповідно до умов пунктів 1.1. Договору про надання послуг № 187 від 18.07.2023 виконавець ПП «Світ-11» на підставі наданого дозволу замовником - Коростишівською міською радою, зобов'язується надати послуги зі зрізання (видалення) сухих, аварійних дерев, зелених насаджень, надалі «Зрізання» у кількості - 1006 (одна тисяча шість) одиниць, з них тополя в кількості - 992 (дев'ятсот дев'яносто дві) одиниці та осика в кількості - 14 (чотирнадцять) одиниць, у відповідності до переданої Замовником документації, актів обстеження та ордерів на видалення зелених насаджень, що підлягають видаленню. Пунктом 1.2 Передбачено, що місце виконання робіт (надання послуг) є Коростишівська територіальна громада.

Згідно з пунктом 1.3. Договору Замовник гарантує передачу частини зрізаної деревини Виконавцю в кількості 70% від усієї видаленої деревини. Виконавцем робіт згідно умов договору 30% зрізаної деревини передається Замовнику. Передача зрізаної деревини здійснюється поетапно по мірі зрізання згідно актів прийому - передачі робіт.

За умовами п. 1.4 Договору, крім зрізаної деревини, яка передається замовнику виконавцем робіт, згідно п. 1.3, сторони погодили, що вартість послуг Виконавця становить 5 (п'ять) грн за зрізане дерево. Зрізана деревина переробляється та реалізовується Виконавцем на свій розсуд, Виконавець має право здійснювати розпорядження зрізаною деревиною, вивозити її з місць вирубки, спалювати порубкові рештки, тощо.

В той же час п. 1.5 Договору передбачено, що виконавець зобов'язується виконати роботи з видалення зелених насаджень на свій ризик, з використанням власних засобів, обладнання, спеціалістів.

Пунктами 3.1, 3.3 Договору передбачено, що замовник має право вимагати від виконавця дотримання в повному обсязі умов даного Договору та зобов'язаний прийняти від виконавця послуги, що надаються за цим договором. У разі отримання частини дерев'яної сировини у власність територіальної громади забезпечити організацію їх заготівлі, прибирання території видалення зелених насаджень.

Відповідно до п.п. 3.2, 3.4 Договору Виконавець має право вимагати від замовника дотримання в повному обсязі умов даного договору, залучати субпідрядні організації для виконання послуг за даним договором та зобов'язаний забезпечити видалення зелених насаджень з дотриманням вимог техніки безпеки, екологічної безпеки, санітарних норм з використанням власної техніки та відповідних підготовлених спеціалістів, здійснити очищення території, на якій були проведені роботи по видаленню зелених насаджень.

За умовами п. 4.1. Договору за невиконання або неналежне виконання Договору сторони несуть відповідальність відповідно до законодавства та цього Договору.

Відповідно до п.п. 5.1, 5.2. Договору договір набирає чинності з моменту його підписання і діє до 31.12.2023. Закінчення строку дії Договору не звільняє сторони від відповідальності за його порушення, які мали місце під час дії цього договору.

Згідно з п. 6.1. Договору цей Договір вважається укладеним і набирає чинності з моменту його підписання та закінчується після повного виконання Сторонами своїх зобов'язань за Договором та підписання Акту.

В подальшому, 29.12.2023 у м. Коростишів між Коростишівською міською радою в особі міського голови ОСОБА_6 , що діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування» з однієї сторони, та виконавцем - приватним підприємством «Світ-11», в особі директора ОСОБА_7 , яка діє на підставі Статуту, укладено додаткову угоду № 1 від 29.12.2023 про внесення змін до договору № 187 від 18.07.2023, згідно з якою внесено зміни до п. 5.1 договору та продовжено строк його дії до 01.06.2024.

На виконання умов вказаного Договору в період часу з 18.07.2023 по 16.04.2024 ПП «Світ-11» із залученням третіх осіб, забезпечило часткове проведення робіт по видаленню зелених насаджень, зрізавши при цьому 710 (сімсот десять) дерев породи «тополя», стовбурна частина яких становить 1683 м3, загальною вартістю 1 347 527,61 грн.

При цьому, роботами із залучення осіб, а також процесом зрізання дерев керував безпосередньо начальник відділу правової та кадрової роботи Коростишівської міської ради ОСОБА_9 .

В подальшому, всупереч вимогам п. 1.3 Договору Приватне підприємство «Світ-11» в особі ОСОБА_10 , яка діяла за вказівками ОСОБА_9 , 30% зрізаної деревини, що становить 504,90 м3, вартістю 404285,29 грн, замовнику - Коростишівській міській раді, не передало, відповідні акти здачі-прийняття робіт (надання послуг) сторони не склали та не підписали.

В цей час у Коростишівського міського голови ОСОБА_5 виник умисел на зловживання своїм службовим становищем всупереч інтересам служби з метою одержання неправомірної вигоди ПП «Світ-11».

Усвідомлюючи, що самостійно реалізувати свій злочинний умисел він не зможе, ОСОБА_5 , не пізніше 16.04.2024, вступив у попередню змову із секретарем Коростишівської міської ради ОСОБА_4 .

Так, за дорученням ОСОБА_5 , ОСОБА_4 , якому достовірно було відомо про неповне виконання ПП «Світ-11» умов договору, у період часу з 16.04.2024 по 31.05.2024 організував підготовку підпорядкованим працівником ОСОБА_12 , яка не була обізнана про їх злочинний умисел, проекту завідомо неправдивого акту здачі-приймання робіт (надання послуг) бн про виконання у повному обсязі ПП «Світ-11» робіт за договором № 187 від 18.07.2023 та отриману Коростишівською міською радою деревину.

Крім того, на етапі підготовки вказаного завідомо неправдивого офіційного документа, задля створення уявлення про належне виконання підприємством своїх зобов'язань перед Коростишівською міською радою за дорученням ОСОБА_5 та ОСОБА_4 , працівник Коростишівської міської ради ОСОБА_12 , яка не була обізнана про їх злочинний умисел, за допомогою комп'ютерної техніки виготовила проекти актів приймання-передачі деревини нібито від Коростишівської міської ради іншим особам, а саме:

- акт № б/н приймання-передачі деревини від 16.04.2024 між Коростишівською міською радою в особі секретаря міської ради ОСОБА_13 та 20 державною пожежно-рятувальною частиною 1 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС у Житомирській області в особі начальника ОСОБА_14 про передачу на безоплатній основі 120 м3 деревини видалених зелених насаджень, за участі ПП «Світ-11» в особі ОСОБА_10 ;

- акт № б/н приймання-передачі деревини від 26.04.2024 між Коростишівською міською радою в особі секретаря міської ради ОСОБА_13 та ОСОБА_15 про передачу на безоплатній основі 36 м3 деревини, за участі ПП «Світ-11» в особі ОСОБА_10 ;

- акт № б/н приймання-передачі деревини від 26.04.2024 між Коростишівською міською радою в особі секретаря міської ради ОСОБА_13 та ОСОБА_16 про передачу на безоплатній основі 40 м3 деревини, за участі ПП «Світ-11» в особі ОСОБА_10 ;

- акт № б/н приймання-передачі деревини від 06.05.2024 між Коростишівською міською радою в особі міського голови ОСОБА_6 та ОСОБА_17 про передачу на безоплатній основі 14 м3 деревини, за участі ПП «Світ-11» в особі ОСОБА_10 ;

- акт № б/н приймання-передачі деревини від 07.05.2024 між Коростишівською міською радою в особі міського голови ОСОБА_6 та ОСОБА_18 про передачу на безоплатній основі 14 м3 деревини, за участі ПП «Світ-11» в особі ОСОБА_10 ;

- акт № б/н приймання-передачі деревини від 07.05.2024 між Коростишівською міською радою в особі міського голови ОСОБА_6 та ОСОБА_19 про передачу на безоплатній основі 14 м3 деревини, за участі ПП «Світ-11» в особі ОСОБА_10 ;

- акт № б/н приймання-передачі деревини від 08.05.2024 між Коростишівською міською радою в особі міського голови ОСОБА_6 та ОСОБА_20 про передачу на безоплатній основі 14 м3 деревини, за участі ПП «Світ-11» в особі ОСОБА_10 ;

- акт № б/н приймання-передачі деревини від 08.05.2024 між Коростишівською міською радою в особі міського голови ОСОБА_6 та ОСОБА_21 про передачу на безоплатній основі 10 м3 деревини, за участі ПП «Світ-11» в особі ОСОБА_10 ;

- акт № б/н приймання-передачі деревини від 09.05.2024 між Коростишівською міською радою в особі міського голови ОСОБА_6 та ОСОБА_22 про передачу на безоплатній основі 16 м3 деревини, за участі ПП «Світ-11» в особі ОСОБА_10 ;

- акт № б/н приймання-передачі деревини від 14.05.2024 між Коростишівською міською радою в особі міського голови ОСОБА_6 та ОСОБА_23 про передачу на безоплатній основі 11 м3 деревини;

- акт № б/н приймання-передачі деревини від 15.05.2024 між Коростишівською міською радою в особі міського голови ОСОБА_6 та ОСОБА_24 про передачу на безоплатній основі 14 м3 деревини;

- акт № б/н приймання-передачі деревини від 31.05.2024 між Коростишівською міською радою в особі міського голови ОСОБА_6 та Більковецьким ліцеєм Коростишівської міської ради в особі ОСОБА_25 про передачу 38,77 м3 деревини.

Згідно змісту вказаних актів приймання-передачі, загальна кількість нібито переданої деревини видалених зелених насаджень склала 341,77 м3.

В свою чергу, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх протиправних дій, передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків і бажаючи їх настання, діючи умисно, зловживаючи своїм службовим становищем, одержавши складені за їх вказівкою працівником Коростишівської міської ради ОСОБА_12 вищевказані акти, ОСОБА_5 та ОСОБА_26 скріпили їх своїми підписами, надавши їм статусу офіційних документів.

В подальшому, ОСОБА_5 , реалізуючи спільний з ОСОБА_4 злочинний умисел, перебуваючи в приміщенні Коростишівської міської ради, 31.05.2024 підписав виготовлений за їх дорученням завідомо неправдивий офіційний документ - акт здачі-приймання робіт (надання послуг) від 31.05.2024 № б/н, до якого внесено недостовірні відомості про виконання у повному обсязі ПП «Світ-11» робіт за договором № 187 від 18.07.2023 та отриману Коростишівською міською радою деревину в кількості 341,77 м3.

Таким чином, ОСОБА_5 та ОСОБА_4 , які діяли за попередньою змовою групою осіб, з особистих мотивів, всупереч інтересам служби, з метою отримання неправомірної вигоди ПП «Світ-11», використали своє службове становище з метою підтвердження факту виконання підприємством у повному обсязі умов договору № 187 від 18.07.2023, та отримання Коростишівською міською радою деревини в кількості 341,77 м3, що не відповідало дійсності.

Внаслідок умисних дій ОСОБА_5 та ОСОБА_4 , Коростишівській міській раді завдано збитки у вигляді ненадходження матеріальних ресурсів загальним об'ємом 504,90 м3 деревини вартістю 404 285,29 грн, що у двісті п'ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, та відповідно спричинило тяжкі наслідки.

30.12.2025 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю м. Коростишів, Житомирської обл., українцю, громадянину України, депутату VIII скликання Коростишівської міської ради, проживаючому за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судиму, повідомлено про підозру у зловживанні службовим становищем, тобто в умисному, з метою одержання неправомірної вигоди для іншої юридичної особи використанні службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки, вчиненого за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна відомостей встановлено, що ОСОБА_4 є власником: - земельної ділянки з кадастровим номером: 1822587900:02:000:0058 (реєстраційний номер - 2202101818225); - нежитлового приміщення загальною площею 191,1 кв.м., що розташоване за адресою: АДРЕСА_2 (реєстраційний номер - 85714718225); Крім того, встановлено, що ОСОБА_4 є власником транспортного засобу FIAT FFB 660 CLASSIC з VIN: НОМЕР_1 та державним номерним знаком НОМЕР_2 .

Слідчий ОСОБА_3 на адресу суду звернувся із заявою про розгляд клопотання без його участі, просив клопотання задовольнити.

ОСОБА_4 про розгляд клопотання не повідомлявся на підставі частини 2 статті 172 КПК України, оскільки це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.

Вивчивши матеріали, додані до клопотання, слідчий суддя вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Незастосування заборони або обмеження користування, розпорядження майном в даному випадку може призвести до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Надані слідчим матеріали додані до клопотання про обставини вчинення розслідуваного кримінального правопорушення, в їх сукупності, дають слідчому судді підстави для висновку, що могли мати місце обставини, про які зазначається у цьому клопотанні.

При цьому, слідчий суддя не встановлює можливу причетність зазначених у клопотанні осіб до вчинення кримінальних правопорушень, як і не встановлює наявність в їх діях складів злочинів, їх винуватість чи ступінь вини, питання належності та допустимості доказів, тобто не вирішує питання, які повинен вирішувати суд при розгляді кримінального провадження по суті.

Слідчий суддя, оцінивши сукупність отриманих доказів лише встановлює, що кримінальні правопорушення, про які йдеться в клопотанні, за наведених обставин могли бути вчинені та, з огляду на їх тяжкість і характер, слідчий суддя вважає можливим застосування у цьому кримінальному провадженні такого заходу забезпечення як арешт майна.

Положеннями ч. 10 ст. 170 КПК України визначено, що арешт може бути накладений у встановленому КПК порядку на рухоме та нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або в безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

З урахуванням вимог п. 4 ч. 2, та ч. 10 ст. 170 КПК України, а також забезпечення можливого цивільного позову у разі визнання ОСОБА_4 винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, слідчий суддя дійшов висновку про необхідність накладення арешту на майно підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Керуючись ст.ст. 98, п.п. 1,3 ч. 2 ст.ст. 167, 170 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах СУ Головного управління Національної поліції в Житомирській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні 12024060000000456 від 06.06.2024 - задовольнити.

Накласти арешт на майно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме: земельну ділянку з кадастровим номером: 1822587900:02:000:0058 (реєстраційний номер - 2202101818225); - нежитлове приміщення загальною площею 191,1 кв.м., що розташоване за адресою: АДРЕСА_2 (реєстраційний номер - 85714718225); - транспортний засіб FIAT FFB 660 CLASSIC з VIN: НОМЕР_1 та державним номерним знаком НОМЕР_2 .

Власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.

Арешт майна може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням власника або володільця майна, якщо вони доведуть, що в подальшому у застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

Ухвала про арешт майна підлягає негайному виконанню.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена безпосередньо до Житомирського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її оголошення.

Ухвала набирає законної сили після закінчення п'ятиденного строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала слідчого судді, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Слідчий суддя ОСОБА_1