Постанова від 06.04.2026 по справі 295/18338/25

УКРАЇНА

Житомирський апеляційний суд

Справа № 295/18338/25Головуючий у 1-й інст. Костенко С. М.

Категорія 483Доповідач Миколайчук П.В.

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 квітня 2026 рокум. Житомир

Житомирський апеляційний суд в складі:

головуючого - судді Миколайчука П.В.,

при секретарях Мурашевському Є.В., Журавській Д.П.,

за участю ОСОБА_1 ,

представника Житомирської митниці Заліщука О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Житомирі апеляційну скаргу Житомирської митниці на постанову Богунського районного суду м. Житомира від 03 лютого 2026 року, якою провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, передбачених ч.1 ст.483 МК України закрито у зв'язку з відсутністю складу даного порушення,

ВСТАНОВИВ:

Зміст постанови суду першої інстанції

Постановою Богунського районного суду міста Житомира від 03 лютого 2026 року провадження у справі про порушення митних правил ОСОБА_1 за ч. 1 ст.483 МК України закрито за відсутністю складу правопорушення.

Судом першої інстанції встановлено, що згідно протоколу про порушення митних правил управлінням боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Житомирської митниці на виконання листів Держмитслужби України від 17.07.2025 за вих. № 20/20-02-01/7/792 (вх. Житомирської митниці № 6128/4-20 від 17.07.2025), від 06.10.2025 за вих.. № 20/20-02-01/7/1108 (вх. Житомирської митниці № 8718/4-20 від 06.10.2025), якими надіслано лист військової частини НОМЕР_1 від 08.07.2025 № 638/2227 та лист Департаменту внутрішнього аудиту Міністерства оборони України від 16.09.2025 № 220/9/1208 щодо непідтвердження фактів отримання товарів гуманітарної допомоги, отримувачем яких є військова частина НОМЕР_1 , проведено перевірку законності ввезення на митну територію України транспортних засобів у якості гуманітарної допомоги зі звільненням від сплати обов'язкових митних платежів, отримувачем яких є військова частина НОМЕР_1 ( АДРЕСА_1 ). Так, у листі військової частини НОМЕР_1 від 08.07.2025 № 638/2227 та Департаменту внутрішнього аудиту Міністерства оборони України від 16.09.2025 № 220/9/1208 міститься інформація про те, що за результатами проведеного аудиторського дослідження, ряд транспортних засобів, які були ввезені у якості гуманітарної допомоги, отримувачем яких зазначено цю військову частину, військова частини НОМЕР_1 не отримувала та на обліку вони не перебувають.

Згідно інформації, що міститься у базі даних АСМО «Інспектор», встановлено, що 26.05.2022 о 03 год. 01 хв. через міжнародний пункт пропуску «Ягодин-Дорогуск» митного поста «Ягодин» Волинської митниці громадянкою України ОСОБА_1 на митну територію України ввезено транспортний засіб марки «SUZUKI», модель «GRAND VITARA», кузов № НОМЕР_2 , реєстраційний іноземний номер НОМЕР_3 , 2004 року виготовлення, бувший у використанні, об'єм двигуна - 1997 см3, тип двигуна - дизель, та оформлено у якості гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану без оподаткування та застосовування заходів нетарифного регулювання і випущений на митну територію України.

В ході проведення перевірки, з метою з'ясування обставин ввезення на митну територію України зазначеного транспортного засобу, Житомирською митницею 24.07.2025 направлено запит у Волинську митницю за вих. № 7.19-4/20-02/7/6054 з проханням надати копії документів, на підставі яких транспортні засоби, отримувачем яких зазначено військову частину НОМЕР_1 ( АДРЕСА_1 ), ввезено в Україну в якості гуманітарної допомоги. Факт ввезення на митну територію України та оформлення у якості гуманітарної допомоги зазначеного транспортного засобу підтверджується відомостями, що містяться у АСМО «Інспектор» та копіями документів, які додані до відповіді Волинської митниці від 30.07.2025 № 7.3-3/28-08-05/7/8998. Так, згідно поданої громадянкою України ОСОБА_1 до митного контролю та оформлення Декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою від 26.05.2022, яку нею підписано особисто, отримувачем товару зазначено військову частину НОМЕР_1 із зазначенням ЄДРПОУ НОМЕР_4 .

Згідно листів військової частини НОМЕР_1 від 08.07.2025 № 638/2227 та Департаменту внутрішнього аудиту Міністерства оборони України від 16.09.2025 № 220/9/1208 зазначений транспортний засіб до військової частини НОМЕР_1 не надійшов.

На електронну адресу та поштову адресу громадянки України ОСОБА_1 , направлено виклик від 06.08.2025 за № 7.19-4/20-02/10/6392 про необхідність прибуття до митного органу для дачі пояснень або надсилання таких пояснень на електронну адресу Житомирської митниці з приводу обставин ввезення транспортного засобу марки «SUZUKI», модель «GRAND VITARA», кузов № НОМЕР_2 , реєстраційний іноземний номер НОМЕР_3 , на який 01.09.2025 Житомирською митницею отримано пояснення, в якому громадянки ОСОБА_1 підтвердила, що «вона дійсно ввезла цей транспортний засіб у якості гуманітарної допомоги для потреб військової частини НОМЕР_1 , Декларацію заповнювала згідно документів, які їй надав незнайомий чоловік на ім'я ОСОБА_2 , зв'язок з яким втрачено, однак безпосередньо сама не доставила автомобіль до цієї військової частини, а передала волонтерам, яких не знає, оскільки її попросили перегнати цей автомобіль через кордон».

З огляду на наведене, ОСОБА_1 ставиться у провину порушення митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 МК України, а саме вчинення дій, спрямованих на переміщення через митний кордон України товару - транспортного засобу марки «SUZUKI», модель «GRAND VITARA», кузов № НОМЕР_2 , реєстраційний іноземний номер НОМЕР_3 , 2004 року виготовлення, бувший у використанні, об'єм двигуна - 1997 cm3, тип двигуна - дизель, у якості гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану без оподаткування та застосовування заходів нетарифного регулювання, з приховуванням від митного контролю, шляхом подання митному органу, як підстави для його переміщення документів, що містять неправдиві відомості щодо отримувача товару, а саме Декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою від 26 травня 2022 року, у якій отримувачем вказано військову частину НОМЕР_1 .

Під час судового розгляду не було здобуто доказів про наявність суб'єктивної сторони, прямого умислу в діях ОСОБА_1 , що у свою чергу, на думку суду, свідчить про відсутність вини особи.

Суть апеляційної скарги

Не погоджуючись із рішенням судді суду першої інстанції, представник Житомирської митниці Кондратюк А.В. звернувся з апеляційною скаргою, у якій просив скасувати постанову судді Богунського районного суду м. Житомира від 03.02.2026 року та прийняти нову постанову, якою визнати ОСОБА_1 винною у порушенні митних правил за ч. 1 ст. 483 МК України, та накласти на неї стягнення у відповідності до санкції статті.

В обґрунтування апеляційних вимог представник митного органу посилається на передчасність та безпідставність прийнятого рішення.

Представник Житомирської митниці зазначив наступне:

- судове рішення базується виключно на поясненнях особи, яка притягується до адміністративної відповідальності і не грунтується на фактичних доказах та матеріалах справи. Покази ОСОБА_1 не спростовують наданих листів командира ВЧ НОМЕР_1 від 08.07.2025 року, заступника директора Департаменту внутрішнього аудиту Міністерства оборони України від 16.09.2025 року.

- у відповідності до поданої ОСОБА_1 декларації, транспортний засіб мав бути доставлений до ВЧ НОМЕР_1 , але був переданий невстановленій особі.

- місце знаходження транспортного засобу, який є бувшим у використанні, не встановлено, відповідно митним органом з об'єктивних причин не вилучено. Згідно вимог Національного стандарту №1, одним із етапів проведення оцінки майна є його ідентифікація. Визначальним при цьому є ідентифікаційний номер VIN. У зв'язку з тим, що транспортний засіб не вилучено, провести товарознавчу експертизу без огляду не видається можливим. При цьому, вартість транспортного засобу визначено спеціалізованим підрозділом управління контролю та адміністрування платежів і майже вдвічі менша оцінки військової частини.

Позиція сторін

В судовому засіданні представник Житомирської митниці Заліщук О.М. апеляційну скаргу підтримав з мотивів, зазначених у ній.

В судовому засіданні ОСОБА_1 заперечила проти задоволення апеляційної скарги, на доведення передачі транспортного засобу для потреб військових, надала копію листа Житомирської обласної партійної організації політичної партії «Національний корпус» від 12.05.2022 року, в якому партійна організація просить надати транспортний засіб SUZUKI GRAND VITARA в якості гуманітарної допомоги ВЧ НОМЕР_1 142 нтц ССО; скрин-копії повідомлень в месенджері, згідно з якими автомобіль, переданий до військової частини, на балансі в/ч не перебував та був знищений на Херсонському напрямку, військовослужбовців, у користуванні яких його знищили, розшукують; скрин-копії фотознімків автомобіля, в тому числі після знищення; фотознімок свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу

Мотиви та висновки апеляційного суду

Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, заслухавши представника митниці Заліщука О.М., Загуру В.І., перевіривши доводи апеляційної скарги, апеляційний суд дійшов наступних висновків.

Усі питання щодо пропуску через митний кордон України товарів регулюються Митним кодексом Украйни, затвердженим Законом України №4496-VІ від 13 березня 2012 року, а також іншими нормативно - правовими актами з питань митної справи.

Відповідно до вимог статтей 245, 252, 280 КУпАП та статтей 486, 487, 489 МК України, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, в тому числі, про порушення митних правил, суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинене адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти законне, обґрунтоване і вмотивоване рішення.

Згідно з ч. 7 ст.294 КУпАП, апеляційний суд переглядає справу в межах апеляційної скарги. Суд апеляційної інстанції не обмежений доводами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права. Апеляційний суд може дослідити нові докази, які не досліджувалися раніше, якщо визнає обґрунтованим ненадання їх до місцевого суду або необґрунтованим відхилення їх місцевим судом.

Частиною 4 ст.2 КУпАП установлено, що питання щодо адміністративної відповідальності за порушення митних правил регулюються Митним Кодексом України.

Відповідно до ст.487 МК України, провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.

Згідно зі ст. 458 Митного Кодексу України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про гуманітарну допомогу», гуманітарна допомога - цільова адресна безоплатна допомога в грошовій або натуральній формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги або добровільних пожертвувань, або допомога у вигляді виконання робіт, надання послуг, що надається іноземними та вітчизняними донорами із гуманних мотивів отримувачам гуманітарної допомоги в Україні або за кордоном, які потребують її у зв'язку з соціальною незахищеністю, матеріальною незабезпеченістю, важким фінансовим становищем, виникненням надзвичайного стану, зокрема внаслідок стихійного лиха, аварій, епідемій і епізоотій, екологічних, техногенних та інших катастроф, які створюють загрозу для життя і здоров'я населення, або тяжкою хворобою конкретних фізичних осіб, а також для підготовки до збройного захисту держави та її захисту у разі збройної агресії або збройного конфлікту.

Отримувачі гуманітарної допомоги - юридичні особи, а також акредитовані представництва іноземних держав, міжнародних та іноземних гуманітарних організацій в Україні (без створення юридичної особи), визначені у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку отримувачами гуманітарної допомоги.

Набувачі гуманітарної допомоги - фізичні та юридичні особи, які потребують допомоги і яким вона безпосередньо надається. Набувачі гуманітарної допомоги із статусом юридичної особи визначаються відповідно до підпунктів «а», «б», «в», «г», «ґ», «д», «е», «є» пункту 5 цієї статті.

Положеннями ст. 3 ЗУ «Про гуманітарну допомогу» визначено, що підставою для здійснення гуманітарної допомоги в Україні є письмова згода отримувача гуманітарної допомоги на її одержання. Отримувач гуманітарної допомоги має такі самі права на її використання, що і набувач гуманітарної допомоги.

Відповідальність за ч. 1 ст. 483 Митного Кодексу України настає внаслідок переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.

Об'єктивною стороною правопорушення є дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України, тобто, розуміється активна поведінка (вчинок) особи.

Переміщення предметів із приховуванням від митного контролю - це їх переміщення через митний кордон різними шляхами, зокрема, шляхом подання до митного органу України, як підстави для їх переміщення, документів, що містять неправдиві дані.

Підставою для переміщення предметів через митний кордон є визначені нормативними актами документи, без яких неможливо одержати дозвіл митниці на пропуск предметів через митний кордон. Законодавчими актами встановлено, зокрема, що це можуть бути митна декларація, контракт, коносамент, товарно-супровідні документи, дозвіл відповідних державних органів тощо.

Документами, що містять неправдиві дані, є такі, в яких відомості щодо суті угоди, найменування, асортименту, ваги, кількості чи вартості предметів, щодо їх відправника чи одержувача, щодо держави, з якої вони вивезені чи в яку переміщуються, тощо не відповідають дійсності - недійсні документи, тобто документи, що втратили юридичну силу.

Суб'єктивна сторона передбачає наявність прямого умислу, тобто винний у скоєнні злочину чітко розуміє та усвідомлює обставини і характер незаконного переміщення товарів, предметів і речовин через митну територію України і прагне їх ввезти на територію України з порушенням встановленого порядку чи вивезти з України.

Місцевий суд вірно зазначив, що із введенням в Україні з 24.02.2022 року воєнного стану, Збройні Сили України потребували і потребують засобів пересування, а тому небайдужі громадяни іноземних держав, волонтери, благодійні організації з початку війни опікуються зазначеними питаннями. 26.05.2022 року ОСОБА_1 ввезла вказаний транспортний засіб та іншу необхідну гуманітарну допомогу на потреби ЗСУ. Та обставина, що у ОСОБА_1 не зберігся лист військової частини або, що вказаний лист відсутній на митниці, не свідчить про те, що ОСОБА_1 вносила неправдиві відомості до декларації. Крім того, ввезений транспортний засіб 2004 року випуску, не відноситься до преміум-класу, а є бюджетними, що свідчить про те, що вказаний автомобіль дійсно використовувався військовими під час бойових дій, матеріали справи не містять відомостей, що вказаний транспортний засіб був використаний в інший спосіб, в тому числі, що був проданий на території України. З огляду на наведене, під час судового розгляду не здобуто доказів про наявність суб'єктивної сторони, прямого умислу в діях ОСОБА_1 , що у свою чергу свідчить про відсутність вини.

У судовому засіданні місцевого суду встановлено, що 26.05.2022 року о 03-01 год через міжнародний пункт пропуску «Ягодин-Дорогуск» митного поста «Ягодин» Волинської митниці громадянкою України ОСОБА_1 на митну територію України ввезено транспортний засіб марки «SUZUKI», модель «GRAND VITARA», кузов № НОМЕР_2 , реєстраційний іноземний номер НОМЕР_3 , 2004 року виготовлення, бувший у використанні, об'єм двигуна - 1997 cm3, тип двигуна - дизель, оформлений у якості гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану без оподаткування та застосовування заходів нетарифного регулювання і випущений на митну територію України.

Як вбачається з дослідженої декларації ОСОБА_1 26.05.2022 ввезла на митну територію України транспортний засіб марки «SUZUKI», модель «GRAND VITARA», кузов № НОМЕР_2 , реєстраційний іноземний номер НОМЕР_3 , 2004 року виготовлення, бувший у використанні, об'єм двигуна - 1997 см3, тип двигуна - дизель, отримувачемякого зазначено в/ч НОМЕР_1 . Крім цього, також ввезено гуманітрану допомогу: перев'язочні матеріали, крапельниці, військова форма, берці, одяг, рюкзак військовий, бронежилет, металошукачі.

Згідно повідомлення в/ч НОМЕР_1 , вказаний транспортний засіб відсутній. Однак, під час проведення перевірки не було з'ясовано, як і не було перевірено станом на 26.05.2022 чи зверталася військова частина з листами про надання гуманітраної допомоги, в тому числі на транспортні засоби.

Разом з тим, у судовому засіданні в суді першої інстанції ОСОБА_1 пояснила, що на початку повномасштабного вторгнення рф на територію України чоловіки були позбавлені можливості виїжджати з України, а тому було створено групи жінок, які допомогали ввозити т/з, які були придбані для ЗСУ. Вона в тому числі приймала активну участь в цьому, ввезла близько 20 автомобілів, які передавалися для ЗСУ. Щодо автомобіля, який зазначений в протоколі, вона отримала документи, а саме технічний паспорт і лист військової частини та ввезла його на територію України. Особисто заповнила декларацію, в якій окрім автомобіля були також інші предмети гуманітарної допомоги. Вказаний автомобіль передала волонтеру на ім'я ОСОБА_2 , однак наразі встановити місце його перебування їй надалося можливим, оскільки контакти втрачені. Зазначила, що жоден із ввезених нею автомобілів не був проданий, або використаний в інший спосіб, всі автомобілі передані на потреби ЗСУ. Також зазначила, що інших протоколів пов'язаних із ввезенням гуманітарної допомоги на неї не складалося.

Апеляційний суд погоджується із висновками суду першої інстанції, що матеріали справи не містять достатніх та беззаперечних доказів того, що ОСОБА_1 вчинено умисні дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом надання в якості підстави для переміщення товарів до митного орану документів, що містять неправдиві відомості щодо отримувача.

Апеляційний суд враховує, що при ввезенні на митну територію України вказаного транспортного засобу, ОСОБА_1 подано декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, у якій, зокрема, у графі 5 зазначено інформацію про відправника - АДРЕСА_2 , у графі 6 та 7 зазначено інформацію про отримувача гуманітарної допомоги військову частину НОМЕР_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_4 . Також, у п. 9 Декларації зазначено вид допомоги: транспортні засоби - SUZUKI RAND VITARA XL-7 JSAHTX83V00302400; медичні засоби та вироби - перев'язочні капельниці 0,5 куба; одяг/взуття - військова форма 4 кор., берци б/у, одяг 3 кор.; технічні засоби - рюкзак військовий 41 шт., бронежилет 1 шт.; інше - металошукачі 2 шт.

Крім того, в судовому засіданні 06.04.2026 ОСОБА_1 надано докази, які свідчать про передачу транспортного засобу для потреб військових: копія листа Житомирської обласної партійної організації політичної партії «Національний корпус» від 12.05.2022 року, в якому партійна організація просить надати транспортний засіб SUZUKI GRAND VITARA в якості гуманітарної допомоги ВЧ НОМЕР_1 142 нтц ССО; скрин-копію повідомлень в месенджері, згідно з якими автомобіль, переданий до військової частини, на балансі в/ч не перебував та був знищений на Херсонському напрямку; військовослужбовців, у користуванні яких його знищили, розшукують; скрин-копії фотознімків автомобіля, в тому числі після знищення; фотознімок свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу.

Відповідно до принципу «поза розумним сумнівом», зміст якого сформульований у рішеннях Європейського суду з прав людини, доказування, зокрема, має випливати із сукупності ознак чи неспростовних презумпції, достатньо вагомих, чітких та узгоджених між собою, а за відсутності таких ознак не можна констатувати, що винуватість обвинуваченого доведено поза розумним сумнівом.

Висновок митниці про те, що документи подані ОСОБА_1 до митного контролю як підстави для переміщення товару, містять неправдиві відомості щодо одержувача товару, не базується на допустимих доказах, а є лише припущенням.

Відомостей про недостовірність та неналежність названих документів представником митної служби не надано, як і доказів про використання автомобіля для власного збагачення шляхом його реалізації, використання не за призначенням або отримання будь-якої грошової, матеріальної або інших видів компенсації.

Варто зазначити, що з 24 лютого 2022 року Указом Президента України в Україні введено воєнний стан. Збройні Сили України потребували і потребують в засобах пересування, а тому небайдужі громадяни іноземних держав, волонтери, благодійні організації з початку війни опікуються зазначеними питаннями. Крім того, в умовах воєнного стану, зумовленого військовою агресією російської федерації проти України, військові оперативно потребували транспортних засобів підвищеної прохідності, що пояснює недотримання формальностей правильної передачі транспортного засобу, підписання відповідного акту та постановки автомобіля на облік у військовій частині.

За таких обставин, викладені в апеляційній скарзі доводи є аналогічними до змісту протоколу про порушення митних правил та зводяться до переоцінки апеляційним судом доказів, зібраних та досліджених судом першої інстанції.

Так, особа може бути притягнута до адміністративної відповідальності лише за наявності в її діях складу адміністративного правопорушення, який має бути встановлений судом тільки після всебічної та повної оцінки всіх доказів у справі.

Статтею 62 Конституції України визначено, що особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. Ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину. Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачиться на її користь.

Особу може бути визнано винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, в тому числі у сфері митного оформлення і контролю, виключно в разі встановлення в її діянні всіх ознак складу інкримінованого їй адміністративного правопорушення, тобто, за наявності усіх необхідних елементів об'єктивних та суб'єктивних ознак, які характеризують діяння як правопорушення - у сукупності.

З огляду на викладене, суд першої інстанції обґрунтовано дійшов висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, належно мотивувавши своє рішення.

Істотних порушень вимог процесуального закону чи неправильного застосування норм матеріального права, які є підставою для зміни чи скасування постанови, апеляційним судом не встановлено.

Аналізуючи викладене, апеляційний суд приходить до переконання, що при оформленні матеріалів про порушення митних правил не були дотримані вимоги закону про всебічне, повне та об'єктивне з'ясування всіх обставин справи. Для встановлення істини у справі належна перевірка матеріалів органом митниці проведена не була.

На думку апеляційного суду, оскаржена постанова судді першої інстанції є законною, обґрунтованою та вмотивованою, відтак підстав для задоволення апеляційних вимог не вбачається.

Керуючись ст. 294 КУпАП, апеляційний суд

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Житомирської митниці на постанову Богунського районного суду міста Житомира від 03 лютого 2026 року щодо ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Богунського районного суду міста Житомира від 03 лютого 2026 року - без змін.

Постанова апеляційного суду є остаточною та оскарженню не підлягає.

СуддяП. Миколайчук