справа № 361/10939/25
провадження № 3/361/3662/25
20.03.2026
20 березня 2026 року м. Бровари
Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Анікушин В.М., розглянувши адміністративну справу, що надійшла від т.в.о.заступника командира батальйону патрульної поліції в місті Бориспіль Управління патрульної поліції у Київській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
- за вчинення правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП),-
12 вересня 2025 року, о 21 годин 10 хвилин, на 58 км а/д М-01 Київ-Чернігів в Броварському районі Київської області ОСОБА_1 , будучи двічі протягом року підданим адміністративному стягненню за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, відповідно до постанови судді Вишгородського районного суду Київської області від 17.02.2025, яка набрала законної сили 28.02.2025 згідно з якою ОСОБА_1 притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 130 КУпАП, а також відповідно до постанови судді Вишгородського районного суду Київської області від 17.06.2025, яка набрала законної сили 30.06.2025 згідно з якою ОСОБА_1 притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 130 КУпАП, керував автомобілем марки «Daewoo Lanos», н.з. НОМЕР_1 , з ознаками наркотичного сп'яніння (порушення координації рухів, різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя, розширені зіниці очей, які не реагують на світло). Від проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння у встановленому законом порядку у закладі охорони здоров'я відмовився, що зафіксовано на бодікамеру № 475735. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху України та вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена частиною третьою статті 130 КУпАП.
ОСОБА_1 30.10.2025, 04.02.2026, 20.03.2026 на розгляд справи не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся у процесуально передбачений спосіб.
Враховуючи, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом сама цікавитись провадженням у справі, добросовісно користуватися належними процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки, знаючи про наявність складеного відносно нього протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 міг сам поцікавитись ходом розгляду справи про адміністративне правопорушення, клопотань до суду не подавав, в справі наявні достатні докази для прийняття рішення, необхідність заслуховувати особисті пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, відсутня, беручи до уваги завдання провадження у справі про адміністративне правопорушення, пріоритет публічного інтересу над приватним.а також, встановлені строки розгляду справ, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності ОСОБА_1 , вважаючи, що за наведених обставин право особи на захист порушено не буде.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності, суд зазначає таке.
Відповідно до статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також іншими документами.
Зі змісту частини першої статті 266 КУпАП, оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння підлягають особи, які керують транспортними засобами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного сп'яніння.
Відповідно до пункту 2 Розділу І «Загальні положення» Інструкції, огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану. У пункті 4 Розділу І «Загальні положення» Інструкції визначені ознаки наркотичного сп'яніння, які дають підстави поліцейському вважати, що особа перебуває у стані сп'яніння, ряд з яких виявлені поліцейським у ОСОБА_1 та були підставою для проведення його огляду.
Відповідно до п. 2.5 ПДР України, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. Проте,
ОСОБА_1 в порушення вимог п. 2.5 ПДР України, від проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння відмовився, що утворює склад інкрімінованого йому правопорушення.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 130 КУпАП, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 452095 від
12 вересня 2025 року, направленням на огляд на стан наркотичного сп'яніння, згідно з яким ОСОБА_1 мав ознаки наркотичного сп'яніння та від проходження огляду на стан сп'яніння відмовився, відеозаписом обставин фіксації адміністративного правопорушення та складання адміністративного матеріалу, копією постанови судді Вишгородського районного суду Київської області від 17.02.2025, яка набрала законної сили 28.02.2025 згідно з якою ОСОБА_1 притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 130 КУпАП, а також копією постанови судді Вишгородського районного суду Київської області від 17.06.2025, яка набрала законної сили 30.06.2025 згідно з якою ОСОБА_1 притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 130 КУпАП.
Суд визнає зазначені докази належними та допустимими, оскільки вони зібрані з дотриманням вимог статті 266 КУпАП, Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1103 від 17 грудня 2008 року та Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженою Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України № 1452/735 від 09 листопада 2015 року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України № 1413/27858 від 11 листопада 2015 року.
Відтак, суд дійшов висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 130 КУпАП, яке полягало у відмові від проходження у встановленому законом порядку огляду на стан наркотичного сп'яніння, вчинене протягом року після того, як був двічі підданий до адміністративної відповідальності за ст. 130 КУпАП.
Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність за вчинення адміністративного правопорушення судом не встановлено.
Враховуючи наведене, в діях ОСОБА_1 вбачається наявність складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 130 КУпАП, а тому на нього слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 51 000 грн з позбавленням права керування всіма видами транспортних засобів строком на десять років.
З урахуванням наявної у справі інформації щодо належності транспортного засобу марки «Daewoo Lanos», н.з. НОМЕР_1 ОСОБА_2 , застосувати додаткове адміністративне стягнення у виді конфіскації транспортного засобу, неможливо.
Водночас відповідно до вимог статті 40-1 КУпАП, з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 665 грн 60 коп., сплату якого передбачено пунктом 5 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір».
Крім того, ОСОБА_1 , будучи неодноразово притягненим до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 130 КУпАП, продовжує в порушення постанов суду, згідно з якими позбавлений права керування транспортними засобами, керувати транспортними засобами, що може свідчити про наявність в його діях ознак кримінального правопорушення, передбаченого ст. 382 КК України.
Таким чином, відповідно до ст. 253 КУпАП, згідно з якою, якщо при розгляді справи орган (посадова особа) прийде до висновку, що в порушенні є ознаки кримінального правопорушення, передає матеріали прокурору або органу досудового розслідування, вважаю за необхідне повідомити Оболонську окружну прокуратуру міста Києва про факт невиконання ОСОБА_1 рішень суду для внесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР та перевірки на предмет наявності в його діях складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 382 КК України.
Керуючись пунктами 2, 5 статті 24, статтями 27, 30, 221, 253, 283-285 КУпАП,-
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 130 КУпАП, і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 000 (п'ятдесят одну тисячу) грн з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 10 (десять) років без конфіскації транспортного засобу.
Стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) на користь держави судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу в розрахунку на місяць, що становить 665 грн 60 коп.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу у зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Копію постанови направити до Оболонську окружну прокуратуру міста Києва для внесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР та перевірки на предмет наявності в діях ОСОБА_1 складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 382 КК України.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення. Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Постанова може бути звернута до примусового виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання законної сили.
Суддя В.М. Анікушин