Постанова від 01.04.2026 по справі 405/1609/26

Справа № 405/1609/26

провадження № 3/405/291/26

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01.04.2026 м. Кропивницький

Подільський районний суд міста Кропивницького у складі: головуючого судді Майданнікова О.І., при секретарі Середньої І.С., за участю: прокурора Солопова В.Ю., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженки м. Кіровоград, громадянки України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , тимчасово не працюючого, на момент вчинення адміністративного правопорушення перебувала на посаді молодшого інспектора 2 категорії в відділі режиму і охорони ДУ «Кропивницький слідчий ізолятор»,

за ч. 1 ст. 172-6 та ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

встановив:

до Подільського районного суду міста Кропивницького з Управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області Департаменту стратегічних розслідувань національної поліції України 18.03.2026 надійшов протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, № 91/26 від 17.03.2026 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, зі змісту якого вбачається, що ОСОБА_1 , будучи станом на 00 год. 00 хв. 01.01.2025 суб'єктом декларування в розумінні Закону України «Про запобігання корупції», а саме: особою, зазначеною у підпункті «д» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (особи рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби), - який у період з 00 год. 00 хв. 01.01.2025 до 00 год. 00 хв. 01.04.2025 в порушення вимог частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, яка припинила діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а подав її несвоєчасно, а саме - 02.02.2026 о 16 год. 29 хв., тим самим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за вчинене якого передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи станом на 00 год. 00 хв. 22.03.2024 суб'єктом декларування в розумінні Закону України «Про запобігання корупції», а саме: особою, зазначеною у підпункті «д» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (особи рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби), який у період з 00 год. 00 хв. 22.03.2024 до 00 год. 00 хв. 21.04.2024 в порушення вимог частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з використанням функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме - 12.03.2025 о 14 год. 33 хв., тим самим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за вчинене якого передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Постановою Подільського районного суду міста Кропивницького від 20.03.2026 матеріали справ про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч.1 ст. 172-6 КУпАП: справа № 405/1609/26 провадження № 3/405/291/26 (протокол серія №91/26) та справа № 405/1612/26, провадження № 3/405/292/26 ( протокол №92/26), - об'єднані в одне провадження, визначивши об'єднаній справі № 405/1609/26, провадження № 3/405/291/26.

У судовому засіданні ОСОБА_1 , якому було роз'яснені положення ст. 63 Конституції України та права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, передбачені ст. 268 КУпАП, вину у вчиненні адміністративного правопорушення за обставин, зазначених у протоколі про адміністративне правопорушення, - визнав, щиро розкаявся у вчиненому та суду пояснив, що підтримує викладенні обставини в протоколах, забув подати. З його боку будь-якого умислу не було, щиро кається у вчиненому, просив суворо не карати.

Прокурор у судовому засіданні підтримав протоколи про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, складені за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відносно ОСОБА_1 № 91/26 від 17.03.2026 та №92/26 від 17.03.2026, посилаючись на підстави, викладені у ньому. Зважаючи на порушення ОСОБА_1 вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», просив визнати останнього виним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у мінімальному розмірі 850 грн.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи та оцінивши всі докази по справі, як кожен окремо так і в їх сукупності, всебічно, повно і об'єктивно дослідивши всі обставини справи в їх сукупності, суд приходить до наступного.

За ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (протокол № 91/26 від 17.03.2026 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією) :

Відповідно до підпункту «д» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» особи рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби, особи начальницького складу служби цивільного захисту, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро України, особи, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України.

Судом встановлено, що наказом начальника ДУ «Кропивницький слідчий ізолятор» підполковника внутрішньої служби Романом Чабаненком від 19.12.2023 року № 400/ОС -23, рядового ОСОБА_1 , було призначено на посаду молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони ДУ «Кропивницький слідчий ізолятор», з 20.03.2023; наказом начальника ДУ «Кропивницький слідчий ізолятор» підполковника внутрішньої служби Романом Чабаненком від 20.03.2024 року №116/ОС-24 про звільнення рядового внутрішньої служби ОСОБА_1 , молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони державної установи «Кропивницький слідчий ізолятор», з 21.03.2024 року.

Таким чином, ОСОБА_1 станом на 00 годин 00 хвилин 01.01.2025 був суб'єктом декларування у розумінні Закону України «Про запобігання корупції», а саме: особою, зазначеною у підпункті «д» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до вимог абзацу 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Наказом Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - Національне агентство) від 23.07.2021 № 448/21 «Про затвердження Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29.07.2021 за № 986/36608, затверджено Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Реєстру.

Відповідно до розділу ІІ вказаного порядку суб'єкти декларування подають до Реєстру зазначені в пункті 1 цього розділу документи шляхом заповнення електронних форм відповідних документів. Суб'єкти декларування подають зазначені документи через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті після реєстрації в Реєстрі. Після заповнення усіх необхідних полів форми документа суб'єкт декларування підписує документ шляхом накладання на нього особистого кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису відповідно до вимог законодавства. Кожному поданому документу Реєстр автоматично надає унікальний ідентифікатор документа та накладає на нього електронну печатку Реєстру, що унеможливлює внесення несанкціонованих змін до поданого документа (забезпечує цілісність документа).

Пунктом 1 частини 2 розділу ІІ Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства від 08.11.2023 № 252/23 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.11.2023 за № 1965/41021, суб'єкти декларування подають декларації з додержанням таких вимог: щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону (щороку), абзацу другого частини другої статті 45 Закону (після припинення діяльності (після звільнення)) у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Враховуючи положення даних нормативних актів, ОСОБА_1 є суб'єктом декларування, у якого станом на 01.01.2025 року виник обов'язок подати декларацію особи, яка припинила діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, у період з 00 годин 00 хвилин 01.01.2025 до 00 годин 00 хвилин 01.04.2025, шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті.

Відповідно до публічної частини Реєстру ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, неохоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні) (ідентифікатор документа https://public.nazk.gov.ua/documents/f4b8da9a-a7db-4500-9ell-9a87faeeaa0b) , лише 02.02.2026 о 16:29 годин, а отже не своєчасно.

Таким чином, з урахуванням викладеного, положень зазначених законодавчих та підзаконних актів в сукупності, а також встановлених обставин в судовому засіданні, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, вчасно - до 00 год. 00 хв. 01.04.2025 - не подав без поважних причин декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, що є порушенням вимог частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», з урахуванням пункту 1 частини 2 розділу ІІ Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства від 08.11.2023 № 252/23 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.11.2023 за № 1965/41021, а подав вказану декларацію несвоєчасно, а саме: 02.02.2026 о 16 год. 29 хв., що підтверджується копією декларації особи, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 ; витягом з наказу начальника ДУ «Кропивницький слідчий ізолятор № 400/ОС-23 від 19.12.2023; присягою працівника кримінально-виконавчої служби від 20.12.2023; копією паспорта на ім'я ОСОБА_1 ; посадовою інструкцією молодшого інспектора відділу режиму і охорони державної установи «Кропивницький слідчий ізолятор», який видає особам, що відвідують установу персоніфіковані картки; довідкою про ознайомлення із посадовою інструкцією; розпискою ОСОБА_1 від 20.12.2023 про ознайомлення з витягом із Закону України від 14.10.2014 року№1700-VII «Про запобігання корупції»; витягом з наказу начальника ДУ «Кропивницький слідчий ізолятор № 116/ОС-24 від 20.03.2024; повідомленням; письмовими поясненнями ОСОБА_1 , що містяться в матеріалах провадження, та його поясненнями, наданими в судовому засіданні під час розгляду справи судом по суті.

Вказані докази є належними і допустимими, та на їх основі у визначеному законом порядку в повній мірі встановлено наявність адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, за ч.1 ст. 172-6 КУпАП та винність ОСОБА_1 в його вчиненні.

За ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (протокол № 92/26 від 17.03.2026 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією) :

Судом встановлено, що наказом начальника ДУ «Кропивницький слідчий ізолятор» підполковника внутрішньої служби Романом Чабаненком від 19.12.2023 року № 400/ОС -23, рядового ОСОБА_1 , було призначено на посаду молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони ДУ «Кропивницький слідчий ізолятор», з 20.03.2023; наказом начальника ДУ «Кропивницький слідчий ізолятор» підполковника внутрішньої служби Романом Чабаненком від 20.03.2024 року №116/ОС-24 про звільнення рядового внутрішньої служби ОСОБА_1 , молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони державної установи «Кропивницький слідчий ізолятор», з 21.03.2024 року.

Відповідно до підпункту «д» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» особи рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби, особи начальницького складу служби цивільного захисту, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро України, особи, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України.

Таким чином, ОСОБА_1 станом на 00 годин 00 хвилин 22.03.2024 був суб'єктом декларування у розумінні Закону України «Про запобігання корупції», а саме: особою, зазначеною у підпункті «д» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до вимог абзацу 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Наказом Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - Національне агентство) від 23.07.2021 № 448/21 «Про затвердження Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29.07.2021 за № 986/36608, затверджено Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Реєстру.

Відповідно до розділу ІІ вказаного порядку суб'єкти декларування подають до Реєстру зазначені в пункті 1 цього розділу документи шляхом заповнення електронних форм відповідних документів. Суб'єкти декларування подають зазначені документи через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті після реєстрації в Реєстрі. Після заповнення усіх необхідних полів форми документа суб'єкт декларування підписує документ шляхом накладання на нього особистого кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису відповідно до вимог законодавства. Кожному поданому документу Реєстр автоматично надає унікальний ідентифікатор документа та накладає на нього електронну печатку Реєстру, що унеможливлює внесення несанкціонованих змін до поданого документа (забезпечує цілісність документа).

Пунктом 2 частини 2 розділу ІІ Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства від 08.11.2023 № 252/23 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.11.2023 за № 1965/41021, суб'єкти декларування подають декларації з додержанням таких вимог: декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону - протягом 30 днів з дня припинення діяльності.

Така декларація подається за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності.

Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, крім декларації кандидата на посаду.

Відповідно до Роз'яснення Національного агентства щодо фінансової доброчесності: застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунку) від 13.11.2023 № 4 днем припинення діяльності є останній день виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у пп. «а», «в» - «г» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону, у тому числі перебування на посадах, зазначених у п. 1, пп. «а», «в» - «г» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону.

Відлік строку подання декларації при звільненні починається з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем припинення діяльності.

Абзацом 4 частини 2-1 Розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» установлено, що з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VII цього Закону (зокрема подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування), відновлюється у повному обсязі та здійснюється у порядку та строки, визначені цим Законом (у тому числі з урахуванням особливостей, встановлених частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону).

Відповідно до даних офіційного веб-сайту Верховної Ради України Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» набрав чинності 12.10.2023. Таким чином, з 12.10.2023 здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VII Закону України «Про запобігання корупції» (зокрема подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування) відновлено у повному обсязі та здійснюється у порядку та строки, визначені цим Законом (у тому числі з урахуванням особливостей, встановлених частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону).

Отже, ОСОБА_1 , 22.03.2024 припинивши діяльність пов'язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування був зобов'язаний подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті після реєстрації в Реєстрі, не пізніше 30 календарних днів з дня припинення діяльності.

Відповідно до положень статей 251-253 Цивільного Кодексу України передбачено, що строком є певний період у часі, зі спливом якого пов'язана дія чи подія, яка має юридичне значення. Він може визначатися рокам, місяцями, тижнями, днями або годинами. Його перебіг починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.

Тобто упродовж періоду часу з 00:00 годин 22.03.2024 до 00:00 годин 21.04.2024 ОСОБА_1 був зобов'язаний подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, неохоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті.

Відповідно до публічної частини Реєстру ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, неохоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні) (ідентифікатор документа - https://public.nazk.gov. ua/documents/87bf8b40-3d44-4a76-bf06-3356dde1691c) , лише 12.03.2025 о 14 год. 33 хв., а отже не своєчасно.

Таким чином, з урахуванням викладеного, положень зазначених законодавчих та підзаконних актів в сукупності, а також встановлених обставин в судовому засіданні, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, вчасно - до 00 год. 00 хв. 21.04.2024 - не подав без поважних причин декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, що є порушенням вимог частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», з урахуванням пунктом 2 частини 2 розділу ІІ Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства від 08.11.2023 № 252/23 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.11.2023 за № 1965/41021, а подав вказану декларацію несвоєчасно, а саме: 12.03.2025 о 14 год. 33 хв., що підтверджується копією декларації особи, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 ; повідомленням Департаменту стратегічних розслідувань про надсилання матеріалів від 25.09.2025 ДМР НПУ №38181/02-2025; повідомленням Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 03.05.2024 №109; витягом з наказу начальника ДУ «Кропивницький слідчий ізолятор № 400/ОС-23 від 19.12.2023; присягою працівника кримінально-виконавчої служби від 20.12.2023; копією паспорта на ім'я ОСОБА_1 ; посадовою інструкцією молодшого інспектора відділу режиму і охорони державної установи «Кропивницький слідчий ізолятор», який видає особам, що відвідують установу персоніфіковані картки; довідкою про ознайомлення із посадовою інструкцією; розпискою ОСОБА_1 від 20.12.2023 про ознайомлення з витягом із Закону України від 14.10.2014 року№1700-VII «Про запобігання корупції»; витягом з наказу начальника ДУ «Кропивницький слідчий ізолятор № 116/ОС-24 від 20.03.2024; повідомленням; письмовими поясненнями ОСОБА_1 , що містяться в матеріалах провадження, та його поясненнями, наданими в судовому засіданні під час розгляду справи судом по суті.

Вказані докази є належними і допустимими, та на їх основі у визначеному законом порядку в повній мірі встановлено наявність адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та винність ОСОБА_1 в його вчиненні.

При цьому, відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення за правопорушення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

З урахування наведеного при накладенні стягнення відповідно до ч. 2 ст. 33 КУпАП суд враховує: особу порушника, який відповідно до матеріалів справи до адміністративної відповідальності не притягувався, докази про притягнення ОСОБА_1 протягом року до адміністративної відповідальності посадовою особою, яка склала протокол про адміністративне правопорушення суду не надано; характер вчиненого правопорушення, та ступінь його суспільної небезпеки, а саме, те, що дане правопорушення пов'язано з корупцією; щире розкаяння винного, як обставину, яка пом'якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, відсутність обставин, що її обтяжують, та беручи до уваги положення ч. 2 ст. 36 КУпАП вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі, передбаченому санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, наближеному до мінімального, і таке стягнення буде справедливим, необхідним та достатнім для її виправлення та попередження вчинення нею нових правопорушень, та відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП стягнути з особи, на яку накладено адміністративне стягнення, судовий збір у розмірі, визначеному ст. 4 Закону України «Про судовий збір».

Керуючись статтями 33, 36, 40-1, 283, 284, 287 КУпАП, Законом України «Про судовий збір», суд -

постановив:

визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , у вчиненні адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених ч. 1 ст. 172-6 та ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. 00 коп. Штраф вноситься до установи банку України за наступними реквізитами: рахунок № UA658999980313000149000011001; одержувач - ГУК у Кіров.обл./Кiров.обл./21081300; код одержувача - 37918230; банк одержувача - Казначейство України (ЕАП); МФО банку - 899998; призначення платежу - штраф, адміністративне правопорушення ( ОСОБА_1 ), Подільський районний суд міста Кропивницького, протокол № 91/26 від 17.03.2026 та № 92/26 від 17.03.2026.

Штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику копії постанови, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень (розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України).

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 665 (шістсот шістдесят п'ять) грн. 60 коп. за наступними реквізитами: отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783; банк отримувача - казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача - UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету - 22030106; призначення платежу: судовий збір на користь держави ( ОСОБА_1 , справа № 405/1609/26, Подільський районний суд міста Кропивницького).

Постанова може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду через Подільський районний суд міста Кропивницького протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після залишення апеляційної скарги без задоволення, а постанови, - без змін, чи зміні постанови.

Суддя Олексій Іванович Майданніков