Ухвала від 01.04.2026 по справі 712/4215/26

Справа №712/4215/26

Провадження № 1-кс/712/1779/26

УХВАЛА

про проведення судового засідання в режимі відеоконференцзв'язку

01 квітня 2026 року м. Черкаси

Суддя Соснівського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1 , розглянувши клопотання старшого слідчого слідчого відділу Управління СБ України в Черкаській області ОСОБА_2 , погоджене заступником керівника Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_3 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22025250000000211 від 08.10.2025, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 114-2, ч. 1 ст. 436-2 КК України,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні слідчого судді Соснівського районного суду м. Черкаси перебуває справа № 712/4215/26 за клопотання старшого слідчого слідчого відділу Управління СБ України в Черкаській області ОСОБА_2 , погоджене заступником керівника Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_3 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22025250000000211 від 08.10.2025, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 114-2, ч. 1 ст. 436-2 КК України.

Згідно із ч. 7 ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов'язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.

Частиною 1 ст. 336 КПК України передбачено, що судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), зокрема у разі неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров'я або з інших поважних причин.

Відповідно до ч. 7-8 ст. 336 КПК України суд може постановити ухвалу про участь учасника кримінального провадження у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду. Якщо особа, яка братиме участь у судовому провадженні дистанційно, знаходиться у приміщенні, розташованому поза територією юрисдикції суду та поза територією міста, в якому розташований суд, суд своєю ухвалою може доручити суду, на території юрисдикції якого перебуває така особа, здійснити дії, передбачені частиною сьомою цієї статті. Копія ухвали може бути надіслана електронною поштою, факсимільним або іншим засобом зв'язку. Суд, що отримав доручення, за погодженням із судом, що надав доручення, зобов'язаний у визначений в ухвалі строк організувати виконання зазначеного доручення.

Суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження (ч. 2 ст. 336 КПК України).

Враховуючи, що підозрюваний ОСОБА_4 перебуває у ДУ «Черкаський слідчий ізолятор» та не може з'явитись особисто до приміщення Соснівського районного суду м. Черкаси для участі у судовому засіданні в цій справі, суд вважає за необхідне доручити проведення відеоконференції із останнім ДУ «Черкаський слідчий ізолятор».

Керуючись ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», ст. 336, 369, 392, 532 КПК України, слідчий суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Доручити Державній установі «Черкаський слідчий ізолятор» забезпечити участь підозрюваного ОСОБА_4 в режимі відеоконференції у відкритому судовому засіданні у справі № 712/4215/26 (провадження № 1-кс/712/1779/26) за клопотанням старшого слідчого слідчого відділу Управління СБ України в Черкаській області ОСОБА_2 , погоджене заступником керівника Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_3 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22025250000000211 від 08.10.2025, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 114-2, ч. 1 ст. 436-2 КК України, призначеному на 01 квітня 2026 року на 15 год 00 хв через захищений відеоконференцзв'язок із судом ВКЗ (https://vkz.court.gov.ua/).

Про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції повідомити підозрюваного ОСОБА_4 .

Копію ухвали про участь особи в судовому засіданні в режимі відеоконференції направити негайно до Державної установи «Черкаський слідчий ізолятор» та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції - підозрюваному ОСОБА_4 .

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали складений 01.04.2026.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
135462710
Наступний документ
135462712
Інформація про рішення:
№ рішення: 135462711
№ справи: 712/4215/26
Дата рішення: 01.04.2026
Дата публікації: 08.04.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Соснівський районний суд м. Черкаси
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; продовження строку досудового розслідування
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (01.04.2026)
Дата надходження: 30.03.2026
Предмет позову: -
Учасники справи:
головуючий суддя:
ПОНОМАР ВІТАЛІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ
суддя-доповідач:
ПОНОМАР ВІТАЛІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ