8-й під'їзд, Держпром, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
про повернення судового збору
"03" квітня 2026 р. м. ХарківСправа № 922/1551/25
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Хотенця П.В.
розглянувши заяву (вхідний № 7782 від 01 квітня 2026 року) Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Вінстар" про повернення судового збору по справі
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Вінстар", м. Київ 3-я особа , які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - 1. ОСОБА_1 , с. Вербівка, Ізюмський район, Харківська область, 2. ОСОБА_2 , с. Вербівка, Ізюмський район, Харківська область
до 1. Товариство з обмеженою відповідальністю "Інвестиційна аграрна компанія "Балінвест", село Яковенкове, Балаклійський район, Харківська область , 2. Товариства з обмеженою відповідальністю "ФОРТУМ АГРО", село Яковенкове, Балаклійський район, Харківська область
про визнання недійсним договору
Ухвалою господарського суду Харківської області від 02 квітня 2026 року заяву (вхідний № 7782 від 01 квітня 2026 року) Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Вінстар" про закриття провадження у справі та повернення судового збору задоволено.
01 квітня 2026 року до Господарського суду Харківської області надійшла заява (вхідний №7782) Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Вінстар" про повернення судового збору на підставі статті 7 Закону України "Про судовий збір".
Вирішуючи подану Товариством з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Вінстар" заяву, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини 2 статті 123 Господарського процесуального кодексу України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Пунктом 5 частини 1 статті 7 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв'язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.
Як свідчать матеріали справи Товариством з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Вінстар" при розгляді позовної заяви у справі №922/1551/25 був сплачений судовий збір у загальному розмірі 2422,40 грн, що підтверджується платіжною квитанцією №2151-0510-3279-2546 від 06 травня 2025 року.
Враховуючи вищевикладене та беручи до уваги прийняття господарським судом ухвали про закриття провадження у справі № 922/1551/25 на підставі пункту 2 частини 1 статті 231 Господарського процесуального кодексу України та пункту 5 частини 1 статті 7 Закону України "Про судовий збір", у суду виникають підстави для задоволення заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Вінстар" про повернення судового збору та постановлення відповідної ухвали про повернення Товариству з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Вінстар" з Державного бюджету України сплаченого згідно з платіжною квитанцією №2151-0510-3279-2546 від 06 травня 2025 року судового збору в розмірі 2422,40 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. 7 Закону України "Про судовий збір", ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
Заяву (вхідний № 7782 від 01 квітня 2026 року) Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Вінстар" про повернення судового збору задовольнити.
Головному управлінню державної казначейської служби України у Харківській області повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Вінстар" (04070, м. Київ, вул. Скляренка Семена, буд. 1, офіс 2, код ЄДРПОУ 44630056) з Державного бюджету 2422,40 грн судового збору, сплаченого до Господарського суду Харківської області згідно платіжної квитанції №2151-0510-3279-2546 від 06 травня 2025 року, відповідно до пункту 5 частини 1 статті 7 Закону України "Про судовий збір".
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Ухвалу підписано 06.04.2026.
СуддяХотенець П.В.