Єдиний унікальний номер 205/3064/26
Номер провадження 3/205/1124/26
Іменем України
06 квітня 2026 року місто Дніпро
Суддя Новокодацького районного суду міста Дніпра Дорошенко Г.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області Департаменту патрульної поліції, про притягнення до адміністративної відповідальності стосовно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
До Новокодацького районного суду міста Дніпра надійшли матеріали з протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №594119 від 17.02.2026 стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.
З вказаного протоколу встановлено, що 17.02.2026 року о 16:43 год. у м.Дніпро, Новокодацький р-н, вул. Велика Діївська, 111Р. Водій ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 керував транспортним засобом Peugeut 301, номерний знак НОМЕР_2 з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: різкий запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння обличчя. Водієві було запропоновано в установленому законодавством порядку пройти огляд на стан сп'яніння - він відмовився, що зафіксовано на бодікамери 470866, 472675, чим порушив п.2.5. ПДР - Відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан на стан алкогольного, наркотичного чи ін. сп'яніння.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав, пояснив, що дійсно 17.02.2026 року о 16:43 год. керував транспортним засобом Peugeut 301, державний номерний знак НОМЕР_2 , де по вул. Велика Діївська, 111Р, його було зупинено працівниками поліції, пояснив, що перебував в стані сильного душевного хвилювання після сварки з тещею, вважає, що йому не було роз'яснено належним чином його права. Пояснив, що раніше на притягався до відповідальності, є законослухняним, що син хворіє на аутизм, потребує постійного лікування, яке проходить в лікарні на вул. Космічній, яка віддалена від місця проживання родини, що не можуть користуватись громадським транспортом та навіть таксі, оскільки дитина відмовляється сідати у інші автомобілі, навіть коли власний зламаний. Автомобіль дозволяє забезпечувати себе роботою, та забезпечувати організацію лікування дитини.
Присутня в судовому засіданні захисник ОСОБА_2 проти винесеного протоколу також заперечила, просила закрити провадження у справі у зв'язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, подала клопотання, в якому просить закрити провадження у даній справі за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП. В обґрунтування клопотання адвокат посилалась на те, що до ОСОБА_1 не було належним чином доведено увесь порядок огляду, поліцейські не з'ясували позицію водія, ОСОБА_1 не було належним чином роз'яснено права, не було з'ясовано чи зрозумілі йому права, не було запропоновано ознайомитись із доказами - записами бодікамер, було порушено Порядок направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1103 від 17.12.2008, оскільки водієві запропоновано проходження огляду лише на місці зупинки з використанням спеціальних технічних засобів, водночас не доводиться поліцейським також можливість проведення огляду водія в закладі охорони здоров'я. У матеріалах справи відсутні докази направлення водія в заклад охорони здоров'я для проходження відповідного огляду, зокрема таким документом могло б бути вручене особі, яка притягається до направлення поліцейського, яке складається відповідно до вимог Порядку адміністративної відповідальності направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою КМУ № 1103 від 17.12.2008. Також в справі немає доказів і на підтвердження факту доставлення особи на огляд у заклад охорони здоров'я, хоча, відповідно до п. 9 Розділу ІІ Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС України, МОЗ України № 1452/735 від 09 листопада 2015 року, на поліцейський покладається обов'язок забезпечити доставку водіїв транспортних засобів на огляд до найближчого закладу охорони здоров'я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення. Тому виникають обґрунтовані сумніви щодо упередженості поліцейського під час складання протоколу про адміністративне правопорушення, що випливає з непослідовних дій такої посадової особи, якою не було забезпечено проведення огляду водія транспортного засобу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, зокрема у закладі охорони здоров'я. Вищевказані обставини порушення порядку огляду на стан сп'яніння також підтверджуються матеріалами досліджених відеозаписів з портативних відеореєстраторів патрульних поліції № 472675 та 470866, на яких зафіксована пропозиція огляду особи на стан сп'яніння лише на місці зупинки. Також ОСОБА_1 не інформували, що у разі якщо остання не буде згоден з результатами огляду на місці зупинки, то він буде мати можливість пройти огляд в закладі охорони здоров'я, крім того не складалося та не вручалося направлення на огляд водія транспортного засобу в заклад охорони здоров'я з метою виявлення стану сп'яніння, затвердженої форми, а лише констатувалося складання даного протоколу про адміністративне правопорушення на підставі відмови під проходження огляду на місці. Таким чином непослідовність та передчасність дій поліцейських, які, не з'ясувавши позицію водія щодо результатів огляду на місці, склали даний протокол, що виходить за межі їхніх дискреційних повноважень.
Також, захисником Рева А.Л. було подано до матеріалів справи копії таких документів: свідоцтва про шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_3 серія НОМЕР_3 від 23.03.2019; свідоцтва про народження ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 серії НОМЕР_4 від 26.08.2020; висновку ЛКК від 12.02.2026 щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 про те, що йому встановлено діагноз: дитячий аутизм з якісним порушенням реципрокної соціальної взаємодії, комунікації; виписки з медичної карти стаціонарного хворого № 2704 від 23.02.2026. яким встановлено аналогічний діагноз довідка форми №080-3/0 № 164 від 16.03.2026 про захворювання дитини ОСОБА_4 . Посилаючись на зазначені документи, захисник Рева А.Л. вказувала на неможливість позбавлення права керування, оскільки ОСОБА_1 має забезпечувати регулярне проходження лікування дитини у низки спеціалістів, що потребує постійного доставлення малолітньої дитини до лікувальних закладів автомобілем.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , його захисника Реви А.Л., дослідивши матеріали справи, суддя дійшов наступного висновку.
Відповідно до вимог ст. ст. 252, 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та об'єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з п.2.5 Правил дорожнього руху, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Так, об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП України виражається, зокрема у формі керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також у передачі керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само у відмові особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до вимог ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновками експерта, речовими доказами тощо.
Згідно з частинами 1-3 ст. 266 КУпАП особи, які керують транспортними засобами, річковими, морськими або маломірними суднами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, річковими або маломірними суднами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції. Огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення. У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.
Аналогічні вимоги містить Інструкція про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України 09.11.2015 № 1452/735 (далі - Інструкція).
Інструкція з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затверджена Наказом Міністерства внутрішніх справ України 07.11.2015 № 1395, також передбачає, що огляд на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Наявні матеріали відеозапису долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
У разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський із застосуванням технічних засобів відеозапису (а в разі неможливості застосування таких засобів у присутності двох свідків) складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП, а саме - відмови особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №594119 від 17.02.2026, доданими до протоколу відеозаписами 472675, 470866 та рапортом працівника поліції від 17.02.2026.
Згідно з положеннями ст. 256 КУпАП України у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, місце вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, прізвище, адреса свідків і потерпілих, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та інше. Протокол підписується особою, яка притягується до адміністративної відповідальності, свідками та потерпілими. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це.
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №594119 від 17.02.2026, дані, відображені в якому, враховуючи положення ст. 251 КУпАП, є доказом, 17.02.2026 року о 16:43 год. у м.Дніпро, Новокодацький р-н, вул. Велика Діївська, 111Р. Водій ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 керував транспортним засобом Peugeut 301, номерний знак НОМЕР_2 з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: різкий запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння обличчя. Водієві було запропоновано в установленому законодавством порядку пройти огляд на стан сп'яніння - він відмовився, що зафіксовано на бодікамери 470866, 472675, чим порушив п.2.5. ПДР, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст.130 КУпАП.
Отже, в протоколі зазначено місце вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення. Також протокол про адміністративне правопорушення містить відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Таким чином, складений працівником поліції щодо ОСОБА_1 протокол відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, містить виклад суті вчиненого правопорушення та є джерелом доказової інформації про подію правопорушення та особу, яка його вчинила.
Із змістом вказаного протоколу ОСОБА_1 ознайомився, що засвідчено його особистим підписом.
Матеріали справи не містять даних щодо оскарження ОСОБА_1 або його захисником дій працівників поліції щодо складання протоколу про адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 130 КупАП.
Під час складання протоколу про адміністративне правопорушення працівниками поліції дотримано вимоги Інструкції, приписами якої встановлено, що огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів.
Згідно з пунктом 2 розділу ІІ Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, яка затверджена наказом Міністерства внутрішніх справ України від 07.11.2015 року № 1395, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, а також викласти мотиви своєї відмови від його підписання, які долучаються до протоколу.
Відповідно до пунктів 2, 3 Розділу І Інструкції огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно з ознаками такого стану є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці.
Отже, наявність у водія хоча б однієї вищевказаної ознаки сп'яніння є підставою для проведення огляду водія на стан алкогольного сп'яніння.
Відеозаписи з нагрудних реєстраторів працівників поліції № 470866, 472675, які містяться в матеріалах справи, відтворені та переглянуті у судовому засіданні. З них вбачається, рух автомобіля Peugeut 301, номерний знак НОМЕР_2 , його паркування, водієві зупиненого транспортного засобу Peugeut 301, державний номерний знак НОМЕР_2 , ОСОБА_1 працівниками поліції запропоновано пройти медичний огляд на стан алкогольного сп'яніння, на що останній відповів, щоб складали протокол без проходження огляду на стан сп'яніння.
Після чого працівниками поліції було роз'яснено, що відносно нього буде складено протокол про адміністративне правопорушення, а саме: за відмову пройти огляд на стан наркотичного сп'яніння у встановленому законом порядку, та повідомлено про відсторонення від керування транспортним засобом.
Така поведінка у відповідь на пропозиції пройти огляд на стан сп'яніння не може бути розцінена судом інакше, ніж відмова особи, яка керувала транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду, зокрема, на стан алкогольного сп'яніння.
При цьому доводи захисника Дудусова М.І. щодо дій працівників поліції поза їхньою дискрецією судом не приймаються, оскільки з переглянутих відеозаписів вбачається, що працівники поліції роз'яснили останньому причини вимоги проведення огляду на стан сп'яніння, підстави притягнення до адміністративної відповідальності, наслідки складання протоколу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч. 3 ст. 266 КУпАП у разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного сп'яніння... поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.
З вищевикладеного слідує, що законом передбачені два порядки проведення огляду водіїв на стан алкогольного сп'яніння: поліцейським з використанням технічних засобів і лікарем в закладі охорони здоров'я.
Огляд водія на стан алкогольного сп'яніння проводиться в закладах охорони здоров'я в двох випадках, а саме: 1) у разі незгоди водія на проведення огляду поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів; 2) у разі незгоди водія з його результатами, тобто результатами огляду, проведеного поліцейським.
Отже, направлення на проходження огляду водія на стан сп'яніння в медичному закладі складається поліцейським у випадку, коли водій не погоджується з результатами такого огляду на місці зупинки транспортного засобу та виявив бажання пройти саме медичний огляд у закладі охорони здоров'я або відмовився від огляду на місці та виявив бажання пройти медичний огляд.
Направлення водія на проведення медичного огляду, яке складає поліцейський є підставою для лікаря провести відповідний медичний огляд і, відповідно, таке направлення складається у випадку коли водій погоджується пройти огляд на стан сп'яніння у закладі охорони здоров'я або не погоджується з результатами огляду на місці зупинки транспортного засобу. Водночас, у даній справі ОСОБА_1 відмовився від проходження огляду у будь-якому порядку, тому у поліцейського взагалі були відсутні підстави для складення такого направлення.
Інші аргументи сторони захисту щодо процедури огляду та складання матеріалів теж не спростовують наявність в діях ОСОБА_1 складу цього адміністративного правопорушення, а тому суддя оцінює їх як обраний спосіб захисту.
При цьому, суддя звертає увагу, що події, які зафіксовані у даному протоколі відбулись у денний час доби, протокол складений о 16:43 год., також до автомобіля прибув тверезий водій, якій і було передано керування автомобілем. Вказані обставини свідчать про відсутність об'єктивних підстав, які б перешкоджали ОСОБА_1 самостійно звернутися до закладу охорони здоров'я та пройти огляд на стан сп'яніння в межах двох годин, як того вимагає, встановлений ст. 266 КУпАП час для його проведення, не встановлено.
Слід зазначити, що у рішенні по справі «О' Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства» від 29.06.2007 року, Європейський суд з прав людини у складі його Великої палати (далі Суд) постановив, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов'язки у правовому полі.
Таким чином, ОСОБА_1 реалізував своє право володіти та керувати автомобілем, тим самим погодився нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов'язки у правовому полі згідно встановлених норм закону держави Україна.
Щодо посилань захисника на те, що ОСОБА_1 було неналежним чином роз'яснено його права та обов'язки, суд зазначає, що працівниками поліції не здійснювалось провадження у справі про адміністративне правопорушення, яке полягало у розгляді справи, який, у даному випадку, здійснюється судом, а поліцейські лише збирали докази у справі та фіксували вчинення адміністративного правопорушення, що не впливає на обсяг прав та обов'язків ОСОБА_1 , який реалізував свої права, передбачені ст. 268 КУпАП, під час розгляду справи судом, а тому такі доводи захисника є неприйнятними.
Під час дослідження матеріалів справи, судом не встановлено порушень вимог ст. 266 КУпАП, Порядку та Інструкції, які мали б наслідок закриття провадження у справі.
У рішенні ЄСПЛ від 21 липня 2011 року по справі «Коробов проти України» Європейський суд з прав людини вказав, що при оцінці доказів, суд, як правило, застосовує критерій доведення «поза розумним сумнівом», проте, така доведеність може випливати зі співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків чи схожих неспростовних презумпцій факту.
З урахуванням встановлених фактичних обставин даного адміністративного провадження, які підтверджуються наявними в матеріалах справи доказами, суддя дійшов висновку, що винуватість водія ОСОБА_1 у порушенні вимог п. 2.5 Правил дорожнього руху, а також кваліфікація його дій за ч.1 ст. 130 КУпАП є доведеною «поза розумним сумнівом».
Відповідно до ст. 23 КУпАП метою адміністративного стягнення є виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Окрім того, суд зауважує, що адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП України, відноситься до тих правопорушень, яке за своїм характером є грубим суспільно небезпечним проступком у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху та є небезпечним, як для самого правопорушника, так і для інших учасників дорожнього руху та не є таким, що саме по собі може вказувати на неможливість притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності.
Порушення ч.1 ст. 130 КУпАП тягне за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
З врахуванням всіх вищеперелічених обставин у сукупності, доходжу до переконання про наявність в діях ОСОБА_1 ознак правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП та підстави до накладення стягнення.
Обставини, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , судом не вбачаються.
Оцінка суспільством небезпеки діянь, передбачених диспозицією ст. 130 КУпАП, відображена у санкції зазначеної норми, якою визначений безальтернативний розмір штрафу та строк позбавлення права керування транспортним засобом за кожною з частин цієї статті.
При накладенні адміністративного стягнення, суддя враховує характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, ступінь його вини, відсутність обставин, що пом'якшують його відповідальність та з урахуванням викладеного, суддя вважає за доцільне призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави з позбавленням права керування транспортним засобом на один рік.
Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 665,60 гривень.
Керуючись ст. ст. 40-1, 130 ч.1, 221, 283-285 КУпАП, суддя
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 665 (шістсот шістдесят п'ять) гривень 60 копійок.
Банківські реквізити для сплати штрафу: одержувач ГУК у Дн-кій обл./Дн-ка обл./ 21081300; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37988155; банк одержувача: Казначейство України (ЕАП): рахунок отримувача: UA758999980313020149000004001; код класифікації доходів бюджету: 21081300; призначення платежу *;101;_________(реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи; Штраф стягнутий з ___________ (ПІБ правопорушника) на користь держави, за рішенням №205/3064/26.
Банківські реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106; Призначення платежу 101 ________(реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи); Судовий збір, стягнутий з _(ПІБ особи, з якої стягується судовий збір) на користь держави, за рішенням №205/3064/26.
Згідно зі ст. 307 КУпАП - штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу.
Відповідно до ст. 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до Дніпровського апеляційного суду через Новокодацький районний суд міста Дніпра.
Суддя Г.В. Дорошенко