Справа № 369/4631/26
Провадження № 3/369/4390/26
Іменем України
30.03.2026 року м. Київ
Суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Гришко О. М., розглянувши матеріали, які надійшли від ВП № 1 Обухівського РУП ГУНП у Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД № 791526 від 06.02.2026 зазначено, що 06.02.2026 о 14 год 30 хв в с. Кременище, вул. Якуніна, 4, водій ОСОБА_1 керуючи транспортним засобом «VOLKSWAGEN» д.н.з. НОМЕР_1 , був не уважним, не відреагував на зміну дорожньої обстановки, під час зустрічного роз'їзду не дотримався безпечного інтервалу, в результаті чого здійснив зіткнення з транспортним засобом «MAZDA» д.н.з. НОМЕР_2 , під керуванням ОСОБА_2 , яка рухалась назустріч. Внаслідок ДТП транспортні засоби отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив п. 2.3.б. та п. 13.3 Правил дорожнього руху і вчинив правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання з'явився, вину у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 124 КУпАП не визнав та пояснив, що він рухався в с. Кременище по вул. Якуніна у своїй смузі для руху, при цьому рухався якнайближче до правого краю проїзної частини, в той час, як водій транспортного засобу «MAZDA» виїхав на зустрічну смугу руху, в результаті чого трапилось їх зіткнення.
Також в судове засідання з'явилась потерпіла ОСОБА_2 , яка пояснила, що рухалась у своїй смузі для руху та відчула зіткнення з транспортним засобом «VOLKSWAGEN», який рухався на зустріч. Заперечила, що здійснила виїзд на зустрічну смугу руху.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до таких висновків.
Відповідно до вимог ст.1 КУпАП завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Згідно зі ст.245 КУпАП одним з завдань провадження в справах про адміністративне правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
На підставі ч.2 ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Статтею 9 КУпАП передбачено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно з вимогами ст.280 КУпАП суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення, в числі інших визначених законом обставин, зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Положеннями ст.252 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Як вбачається з матеріалів справи, на підтвердження вини ОСОБА_1 працівниками поліції надано протокол про адміністративне правопорушення серії ААД № 791526 від 06.02.2026, схему місця ДТП від 06.02.2026, письмові пояснення ОСОБА_1 та ОСОБА_2 від 06.02.2026.
Надаючи оцінку вказаним доказам звертаю увагу на наступне.
Схема місця ДПТ містить інформацію про зафіксоване положення транспортних засобів «VOLKSWAGEN» та «MAZDA» після зіткнення, пошкодження транспортних засобів та місце зіткнення.
З письмового пояснення та пояснень наданих в судовому засіданні ОСОБА_1 вбачається, що транспортний засіб «MAZDA» виїхав на зустрічну смугу для руху та здійснив зіткнення з його транспортним засобом.
З письмового пояснення та пояснення наданого в судовому засіданні ОСОБА_2 вбачається, що рухаючись транспортним засобом «MAZDA» у своїй смузі для руху, відчула зіткнення з транспортним засобом «VOLKSWAGEN», який рухався на зустріч.
Інших доказів на підтвердження вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, матеріали справи не містять.
Згідно з положеннями ст. 62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Протокол про адміністративне правопорушення сам по собі без підтвердження іншими належними та допустимими доказами не є безумовним та беззаперечним доказом на доведення вини особи у вчиненні адміністративного правопорушення, а є лише формою фіксації правопорушення.
За таких обставин матеріали справи не містять доказів, що ОСОБА_1 керуючи транспортним засобом «VOLKSWAGEN» 06.02.2026 порушив п. 2.3.б та 13.3 Правил дорожнього руху, відповідно в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення передбаченого ст. 124 КУпАП.
Відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи викладене, вважаю за необхідне закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись, ст.ст.1, 7, 9, 124, 245, 247, 251-252, 280, 283-285 КУпАП-
Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ст. 124 КУпАП закрити за відсутністю в діях особи, що притягується до адміністративної відповідальності, складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Києво-Святошинський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Гришко О.М.