Ухвала від 02.04.2026 по справі 296/3819/26

Справа № 296/3819/26

1-кс/296/1539/26

УХВАЛА

Іменем України

02 квітня 2026 року м.Житомир

Слідчий суддя Корольовського районного суду міста Житомира ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2

прокурора ОСОБА_3

підозрюваного ОСОБА_4

захисника ОСОБА_5

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого Слідчого управління Головного управління Національної поліції в Житомирській області ОСОБА_6 , погоджене прокурором Житомирської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону, поданого в межах кримінального провадження № 12024060000000648 від 04.09.2024 про застосування запобіжного заходу у вигляді застави відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий за погодженням прокурора звернувся до слідчого судді з вказаним клопотанням в обгартування якого зазначив, що Слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Житомирський області здійснюється досудове розслідування матеріалів кримінального провадження, відомості про яке 04.09.2024 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024060000000648, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.ч. 4, 5 ст. 191 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_4 - військовослужбовець, призначений наказом начальника Генерального штабу - Головнокомандувача Збройних Сил України (по особовому складу) №9 від 14.01.2019 на посаду заступника командира частини - головного інженера командира частини НОМЕР_1 , відповідно наказу командира військової частини НОМЕР_1 (по стройовій частині) №20 від 30.01.2019 справу та посаду прийняв 30.01.2019 і приступив до виконання службових обов'язків за посадою заступника командира частини - головного інженера командира частини НОМЕР_1 .

Крім того, наказом про призначення уповноважених осіб та затвердження Положення про уповноважену особу військової частини НОМЕР_1 на 2024 рік командира військової частини НОМЕР_1 (з адміністративно-господарської діяльності) №1502 від 31.12.2023 з метою виконання вимог статті 11 Розділу III, статті 4 розділу Х, Закону України «Про публічні закупівлі» (із змінами, внесеними згідно із Закону України №2526-IX від 16.08.2022) та раціонального використання коштів Державного бюджету України, що виділяються на закупівлю військово-технічного майна, матеріальних засобів, озброєння та техніки, виконання робіт, надання послуг в 2024 році, розподілу обов'язків між уповноваженими особамиз 01.01.2024 для планування, організації та проведення процедур закупівель товарів, робіт та послуг визначено та наділено обов'язками уповноваженої особи в порядку, передбаченому п. 1 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про публічні закупівлі» (із змінами, внесеними згідно із Закону України №2526-IX від 16.08.2022 року), розділено відповідальність за предметами і типами закупівель/процедурами закупівель (кодом програмної класифікації видатків) посадових осіб військової частини НОМЕР_1 :

заступника командира військової частини НОМЕР_1 - головного інженера ОСОБА_4 для планування, організації та проведення процедур закупівель товарів, робіт та послуг за кодом програмної класифікації видатків 2101020/7 (утримання, експлуатація озброєння та військової техніки, відновлення непорушних запасів військово-технічного майна), 2101020/9 (транспортні витрати, утримання автомобільних шляхів), 2101150 (розвиток, закупівля, модернізація та ремонт озброєння військової техніки, засобів та обладнання), 2101150/7 (капітальний ремонт озброєння та військової техніки, інші види відновлювальних робіт).

Відповідно положенню про уповноважену особу із закупівель військової частини НОМЕР_1 , затвердженому наказом командира військової частини НОМЕР_1 (з адміністративно-господарської діяльності) №1502 від 31.12.2023 Про призначення уповноважених осіб та затвердження Положення про уповноважену особу військової частини НОМЕР_1 на 2024 рік (далі - Положення), уповноважена особа (особи) - службова (посадова) особа, яка є працівником (військовослужбовцем) військової частини і визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівель згідно із Законом на підставі наказу командира військової частини.Уповноважена особа під час організації та проведення процедур закупівель повинна забезпечити об'єктивність і неупередженість процесу організації та проведення процедур закупівель в інтересах військової частини.Уповноважена особа у своїй діяльності керується Законом, принципами здійснення публічних закупівель, визначених Законом, іншиминормативно-правовими актами та цим Положенням. Рішення уповноваженої особи під час проведення процедури закупівлі, оформлюється протоколом із зазначенням дати прийняття рішення, який підписується уповноваженою особою.

Крім того, наказом командира військової частини НОМЕР_1 (по технічній частині) №1294 від 27.11.2023 про призначення особового складу військової частини НОМЕР_1 до позаштатної команди з ремонту зразків озброєння та військової техніки іноземного виробництва та залучення додаткового особового складу до проведення ремонту авіаційних засобів ураження та зенітних керованих ракет визначено, що заступник командира військової частини НОМЕР_1 - головний інженер ОСОБА_4 створює позаштатну ремонтно-відновлювальну команду в складі групи по ремонту ракетного артилерійського озброєння та групи по ремонту базових шасі, групу з ремонту та обслуговування авіаційних засобів ураження, групу з ремонту та обслуговування зенітних керованих ракет; організовує взаємодію між службами забезпечення органів військового управління, військовими частинами Сил оборони та ремонтними підрозділами військової частини щодо потреби та термінів проведення ремонтів; керує проведенням вказаних ремонтів; контролює якість проведення ремонтів, правильність документального оформлення ремонтів.

Відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, ОСОБА_7 є фізичною особою - підприємцем з 13.12.2004 та займається наступними видами економічної діяльності: 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля (основний); 43.22 Монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування.

В порушення вказаних вище вимог законодавства України заступник командира військової частини НОМЕР_1 - головний інженер ОСОБА_4 , діючи всупереч інтересам Збройних Сил України, розуміючи протиправний характер своїх дій, передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків у вигляді заподіяння шкоди матеріального характеру охоронюваним законом інтересам держави і бажаючи їх настання, розуміючи, що не зможе самостійно реалізувати злочинний умисел, направлений на заволодіння бюджетними коштами шляхом проведення фіктивних закупівель обладнання для проведення ремонтів виробів зенітних самохідних артилерійських установок (далі - ЗСАУ) CHEETAH PRTL, зенітних самохідних артилерійських установок(далі - ЗСАУ) GEPARD 1A2, зенітних ракетних комплексів (далі - ЗРК) STORMER та зенітних ракетних комплексів (далі - ЗРК) AVENGER залучив з метою офіційного прикриття протиправної схеми заволодіння бюджетних коштів; формального оформлення процедури закупівель і створення видимості їх законності; офіційного юридичного підтвердження законності придбання обладнання, а саме погодження спеціально підлаштованих для заволодіння бюджетними коштами документів, що укладаються з переможцями за результатами проведення закупівель; створення умов для виділення додаткових кошторисних призначень військовій частині НОМЕР_1 на проведення закупівель обладнання; підшукання та визначення переможцями у закупівлі обладнання суб'єктів господарської діяльності з числа контрагентів військової частини НОМЕР_1 , які могли б поставити таке обладнання по завищеним цінам та отримати за це бюджетні кошти; документального оформлення та надання офіційності фіктивним закупівлям обладнання, залучив із числа контрагентів військової частини НОМЕР_1 до злочинної діяльності фізичну особу - підприємця ОСОБА_7 , з ОСОБА_8 мав довірливі відносини внаслідок довготривалої співпраці з військовою частиною НОМЕР_1 , та таким чином вступив з ОСОБА_7 у попередню змову.

Для досягнення злочинної мети, відомої всім вказаним вище співучасникам, а саме заволодіння частиною бюджетних коштів, а саме фінансовим ресурсом виділеним ІНФОРМАЦІЯ_2 для військової частини НОМЕР_1 на створення ділянок ремонту базового шасі та ремонту радіоелектронних блоків зенітних ракетних комплексів іноземного виробництва за бюджетною підпрограмою 2101150/7 КЕКВ 3110 ст. 110 в розмірі 7 564 000,00 грн., члени групи діяли спільно й узгоджено, у відповідності до спільного злочинного умислу, усвідомлюючи, що вчиняють злочин спільно, відповідно до визначеногонапрямку діяльності та розуміючи, що обумовлена злочинна мета може бути досягнута лише в результаті спільної діяльності членів групи.

Так, не пізніше 13.05.2024 у невстановленому досудовим розслідуванням місці, заступник командира - головний інженер військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_4 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_7 , виступаючи в ролі уповноваженої особи військової частини НОМЕР_1 для планування, організації та проведення процедур закупівель товарів, робіт та послуг, а також керівником позаштатної ремонтно-відновлювальної команди в складі груп з ремонту та обслуговування артилерійського озброєння, авіаційних засобів ураження та зенітних керованих ракет військової частини НОМЕР_1 , з метою створення умов для виділення Командуванням Сил логістики Збройних Сил України додаткових кошторисних призначень військовій частині НОМЕР_1 на проведення фіктивних закупівель обладнання, підготувавадресований ІНФОРМАЦІЯ_2 лист №891/1/1962 про проведення закупівлі спеціалізованого обладнання, необхідність в якому виникла у військової частини НОМЕР_1 під час проведення ремонтів виробів ЗСАУ CHEETAH PRTL, ЗСАУ GEPARD 1A2, ЗРК STORMER та ЗРК AVENGER, надав такий лист на підпис необізнаному в спільному злочинному умислі ОСОБА_4 та ОСОБА_7 командиру військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_9 , а також провівши моніторинг цін необхідного військовій частині обладнання, склав перелік спеціалізованого обладнання, необхідного для військової частини НОМЕР_1 із зазначенням вартості кожного найменування обладнання з якісними характеристиками окремо, у вигляді додатку до листа №891/1/1962, погодив такий перелік особистим підписом та передав його разом із вказаним листом №891/1/1962 необізнаному в спільному злочинному умислі ОСОБА_4 та ОСОБА_7 командиру військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_9 , який погодив такий лист особистим підписом.

На підставі вказаного листа №891/1/1962 з переліком спеціалізованого обладнання, необхідного для військової частини НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 погоджено вартість кожного найменування обладнання з якісними характеристиками та прийнято рішення щодо виділення фінансового ресурсу для військової частини НОМЕР_1 на створення ділянок ремонту базового шасі та ремонту радіоелектронних блоків ЗРК іноземного виробництва за бюджетною підпрограмою 2101150/7 КЕКВ 3110 ст. 110 в розмірі 7 564 000,00 грн., що викладено у розпорядженні №720/4/5493 від 25.05.2024 Центрального управління забезпечення авіації та ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Крім того, не пізніше 11.06.2024 у невстановленому досудовим розслідуванням місці, заступник командира - головний інженер військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_4 ,діючи за попередньою змовою з ОСОБА_10 , виступаючи в ролі уповноваженої особи військової частини НОМЕР_1 для планування, організації та проведення процедур закупівель товарів, робіт та послуг, а також керівником позаштатної ремонтно-відновлювальної команди в складі груп з ремонту та обслуговування артилерійського озброєння, авіаційних засобів ураження та зенітних керованих ракет військової частини НОМЕР_1 , з метою проведення фіктивних закупівель обладнання та створення сприятливих умов для заволодіння частиною бюджетних коштів всупереч вимогам вказаного розпорядження №720/4/5493 від 25.05.2024, підготував адресований ІНФОРМАЦІЯ_3 лист №891/1/2549 про зміну цільового призначення виділеного фінансового ресурсу військовій частині НОМЕР_1 на створення ділянок ремонту базового шасі та ремонту радіоелектронних блоків ЗРК іноземного виробництва за бюджетною підпрограмою 2101150/7 КЕКВ 3110 ст. 110 в розмірі7 564 000,00 грн. з метою придбання обладнання для обробки металів на заміну обладнання деревообробних цехів та фарбування. Без зазначення переліку конкретного обладнання, його кількісних та якісних характеристик та ринкової вартості. Після чого, передав такий лист на підпис необізнаному в спільному злочинному умислі ОСОБА_4 та ОСОБА_7 командиру військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_9 , який погодив такий лист особистим підписом.

На підставі вказаного листа №891/1/2549, ІНФОРМАЦІЯ_3 погоджено військовій частині НОМЕР_1 зміну цільового призначення виділеного фінансового ресурсу на створення ділянок ремонту базового шасі та ремонту радіоелектронних блоків зенітних ракетних комплексів іноземного виробництва за бюджетною підпрограмою 2101150/7 КЕКВ 3110 ст. 110 в розмірі 7 564 000,00 грн. з метою проведення закупівель обладнання для металообробки в межах доведеного кошторису, що викладено у повідомленні №720/4/6449 від 16.06.2024.

Крім того, не пізніше 24.06.2024 у невстановленому досудовим розслідуванням місці, заступник командира - головний інженер військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_4 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_7 , виступаючи в ролі уповноваженої особи військової частини НОМЕР_1 для планування, організації та проведення процедур закупівель товарів, робіт та послуг, з метою проведення фіктивних закупівель військовою частиною НОМЕР_1 за кодом ДК 021:2015:42611000-2 «Верстати спеціального обладнання» та створення умов для заволодіння частиною бюджетних коштів, використав від необізнаних в спільному злочинному умислі ОСОБА_4 та ОСОБА_7 директора ТОВ «Полісся-ІнтерБуд» ОСОБА_11 , директора ТОВ «БТТ» ОСОБА_12 та ФОП ОСОБА_13 комерційні пропозиції відносно предмету вказаних закупівель, які останні не направляли до військової частини НОМЕР_1 , що дало змогу ФОП ОСОБА_7 створити безперешкодні умови для визначення останнього переможцем у закупівлі військовою частиною НОМЕР_1 за кодом ДК 021:2015:42611000-2 «Верстати спеціального обладнання» шляхом складання фіктивних комерційних пропозицій від імені підконтрольних суб'єктів господарської діяльності.

Так, не пізніше 24.06.2024 у невстановленому досудовим розслідуванням місці, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , фізична особа - підприємець ОСОБА_7 з метою проведення фіктивних закупівель військовою частиною НОМЕР_1 за кодом ДК 021:2015:42611000-2 «Верстати спеціального обладнання» та створення умов для заволодіння частиною бюджетних коштів, склали комерційні пропозиції на 5 найменувань, що частково збігається із вказаним розпорядженням №720/4/5493 від 25.05.2024, в якому зазначається 46 найменувань обладнання, кількість найменувань якого змінено відповідно до листа №891/1/2549 про зміну цільового призначення виділеного фінансового ресурсу військової частини НОМЕР_1 , та цінами на кожне окреме найменування без зазначення ціни податку на додану вартість, та ОСОБА_14 , який в свою чергу визначив останнього одним з переможців у вказаній закупівлі, про що склав протокольне рішення (протокол) уповноваженої особи від 24.06.2024, де всупереч вимогам вказаного розпорядження №720/4/5493 від 25.05.2024 зазначив ціни обладнання ФОП ОСОБА_7 без врахування податку на додану вартість, що затвердив особистим підписом.

На підставі вказаного протокольного рішення, військова частина НОМЕР_1 в особі тимчасово виконуючого обов'язки командира ОСОБА_15 уклаладоговір №34/24 про постачання товарів за державні кошти від 24.06.2024 з ФОП ОСОБА_7 .

Так, не пізніше 24.06.2024 у невстановленому досудовим розслідуванням місці, заступник командира - головний інженер військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_4 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_7 , виступаючи в ролі уповноваженої особи військової частини НОМЕР_1 для планування, організації та проведення процедур закупівель товарів, робіт та послуг, з метою заволодіння частиною бюджетних коштів шляхом проведення фіктивних закупівель військовою частиною НОМЕР_1 за кодом ДК 021:2015:42611000-2 «Верстати спеціального обладнання» та приховування фіктивності вказаних закупівель, всупереч вимогам вказаного розпорядження №720/4/5493 від 25.05.2024 виготовив:

- проект договору №34/24 про постачання товарів за державні кошти від 24.06.2024, а також проекти додатку №1 до Договору №34/24 від 24.06.2024 - специфікація постачання товару; додатку №2 до Договору №34/24 від 24.06.2024 - зразок акту приймання-передавання товару; додатку №3 до Договору №34/24 від 24.06.2024 - зразок акту звіряння розрахунків між Міністерством оборони України за поставлені товари; додатку №4 до Договору №34/24 від 24.06.2024 - протокол погодження ціни товару, на суму 2 110 810,00 грн. із завищеними цінами на товар (обладнання), які надав на погодження необізнаним про спільний злочинний умисел ОСОБА_4 та ОСОБА_7 юрисконсульту військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_16 та помічнику командира з фінансово-економічної роботи - начальнику фінансово-економічної служби військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_17 , а в подальшому передав необізнаному в спільному злочинному умислі ОСОБА_4 та ОСОБА_7 тимчасово виконуючому обов'язки командира військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_15 тафізичній особі - підприємцю ОСОБА_7 ,які погодили зазначені документи особистими підписами.

У подальшому, не раніше 24.06.2024 у невстановленому досудовим розслідуванням місці фізична особа-підприємець ОСОБА_7 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , поставив військовій частині НОМЕР_1 обладнання згідно видаткових накладних №47 від 30.07.2024, №56 від 31.07.2024, №66 від 20.09.2024, №70 від 28.09.2024 та актів приймання-передачі основних засобів на підставі вказаних видаткових накладних, які погодив особистим підписом, та у невстановлений досудовим розслідуванням способом передав необізнаному в спільному злочинному умислі ОСОБА_4 та ОСОБА_7 командиру військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_9 .

У подальшому, не раніше 24.06.2024 у невстановленому досудовим розслідуванням місці, заступник командира - головний інженер військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_4 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_7 , виступаючи в ролі уповноваженої особи військової частини НОМЕР_1 для планування, організації та проведення процедур закупівель товарів, робіт та послуг, з метою заволодіння частиною бюджетних коштів шляхом проведення фіктивних закупівель військовою частиною НОМЕР_1 за кодом ДК 021:2015:42611000-2 «Верстати спеціального обладнання» та приховування фіктивності вказаних закупівель, а саме зменшення вартості закупівлі без зміни кількості і якості обладнання та продовження строку виконання умов договорів, всупереч вимогам вказаного розпорядження №720/4/5493 від 25.05.2024 виготовив:

- проект Додаткової угоди №1 від 26.08.2024 про зміни до Договору №34/24 від 24.06.2024, а також проекти додатку №1 - протоколом погодження ціни Товару; додатку №2 - специфікація постачання товару на суму 1 823 000,00 грн. із завищеними цінами на товар (обладнання), які надав на погодження необізнаним про спільний злочинний умисел ОСОБА_4 та ОСОБА_7 юрисконсульту військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_16 та помічнику командира з фінансово-економічної роботи - начальнику фінансово-економічної служби військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_17 , а в подальшому передав необізнаномупро спільний злочинний умисел ОСОБА_4 та ОСОБА_7 командиру військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_9 тафізичній особі - підприємцю ОСОБА_7 , які погодили зазначені документи особистими підписами.

Крім того, не раніше 24.06.2024 у невстановленому досудовим розслідуванням місці, командир військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_9 , будучи необізнаним про спільний злочинний умисел ОСОБА_4 та ОСОБА_7 , на виконання умов договору №34/24 про постачання товарів за державні кошти від 24.06.2024 отримав від фізичної особи - підприємця ОСОБА_7 вище вказані видаткові накладні та акти приймання - передавання, які затвердив особистим підписом та передав на виконання помічнику командира військової частини НОМЕР_1 - начальнику фінансово-економічної служби ОСОБА_17 , яка будучи не обізнаною про спільний злочинний умисел ОСОБА_4 та ОСОБА_7 , з метою перерахування бюджетних коштів на виконання умов договору №34/24 про постачання товарів за державні кошти від 24.06.2024 на рахунок ФОП ОСОБА_18 № НОМЕР_2 , відкритий в АТ КБ «Приватбанк», відповідно до наказу Міністерства фінансів України №309 від 02.03.2012 «Про затвердження Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов'язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України», підготувала в Системі дистанційного обслуговування «Клієнт Казначейства - Казначейство» та підписала особистим електронно-цифровим підписом платіжні інструкції:

- №1137 від 01.08.2024 на суму 95 500,00 грн.;

- №1138 від 01.08.2024 на суму 132 500,00 грн.;

- №1345 від 23.09.2024 на суму 410 000,00 грн.;

- №1398 від 01.10.2024 на суму 1 185 000,00 грн.,

які в подальшому, командир військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_9 погодив в Системі дистанційного обслуговування «Клієнт Казначейства - Казначейство» своїм електронно-цифровим підписом та наклав електронно-цифрову печатку військової частини НОМЕР_1 , на підставі чого кошти в сумі 1 823 000,00 грн., в тому числі загальна сума завищення вартості отриманого обладнання - 622 880,26 грн. у вигляді незаконно отриманої частини бюджетних коштів, були отримані ФОП ОСОБА_7 .

Таким чином, ОСОБА_4 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_7 , умисно зловживаючи своїм службовим становищем, шляхом проведення фіктивних закупівель військовою частиною НОМЕР_1 за кодом ДК 021:2015:42611000-2 «Верстати спеціального обладнання» заволодів частиною бюджетних коштів в загальній сумі 622 880,26 грн.

Крім того, відповідно до інформаційних ресурсів Державної податкової служби України директором та одноособовим засновником ТОВ «Біоресурс» до 06.05.2025 був ОСОБА_19 .

Згідно статуту ТОВ «Біоресурс», Товариство створене у відповідності з Конституцією України, Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, Законом України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», іншими нормативними актами, що регламентують діяльність юридичних осіб. Метою діяльності Товариства є отримання прибутку з наступним його розподілом між учасниками Товариства. Виконавчим органом Товариства є Директор, який здійснює управління поточною діяльністю Товариства. Директор є посадовою особою Товариства, повинен діяти добросовісно і розумно в інтересах Товариства та може діяти без довіреності.

Таким чином, обіймаючи посаду директора та будучи засновником ТОВ «Біоресурс», ОСОБА_19 здійснює організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, а тому відповідно до ст. 18 КК України є службовою особою та у своїй діяльності зобов'язаний керуватися статутом Товариства та чинним законодавством.

Заступник командира військової частини НОМЕР_1 - головний інженер ОСОБА_4 , діючи всупереч інтересам Збройних Сил України, розуміючи протиправний характер своїх дій, передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків у вигляді заподіяння шкоди матеріального характеру охоронюваним законом інтересам держави і бажаючи їх настання, розуміючи, що не зможе самостійно реалізувати злочинний умисел, направлений на заволодіння бюджетними коштами шляхом проведення фіктивних закупівель обладнання для проведення ремонтів виробів зенітних самохідних артилерійських установок (далі - ЗСАУ) CHEETAH PRTL, зенітних самохідних артилерійських установок(далі - ЗСАУ) GEPARD 1A2, зенітних ракетних комплексів (далі - ЗРК) STORMER та зенітних ракетних комплексів (далі - ЗРК) AVENGER залучив з метою офіційного прикриття протиправної схеми заволодіння бюджетних коштів; формального оформлення процедури закупівель і створення видимості їх законності; офіційного юридичного підтвердження законності придбання обладнання, а саме погодження спеціально підлаштованих для заволодіння бюджетними коштами документів, що укладаються з переможцями за результатами проведення закупівель; створення умов для виділення додаткових кошторисних призначень військовій частині НОМЕР_1 на проведення закупівель обладнання; підшукання та визначення переможцями у закупівлі обладнання суб'єктів господарської діяльності з числа контрагентів військової частини НОМЕР_1 , які могли б поставити таке обладнання по завищеним цінам та отримати за це бюджетні кошти; документального оформлення та надання офіційності фіктивним закупівлям обладнання, залучив із числа контрагентів військової частини НОМЕР_1 до злочинної діяльності директора ТОВ «Біоресурс» ОСОБА_19 , з яким ОСОБА_4 мав довірливі відносини внаслідок довготривалої співпраці з військовою частиною НОМЕР_1 , та таким чином вступив з ОСОБА_19 .

Для досягнення злочинної мети, відомої всім вказаним вище співучасникам, а саме заволодіння частиною бюджетних коштів, а саме фінансовим ресурсом виділеним ІНФОРМАЦІЯ_2 для військової частини НОМЕР_1 на створення ділянок ремонту базового шасі та ремонту радіоелектронних блоків зенітних ракетних комплексів іноземного виробництва за бюджетною підпрограмою 2101150/7 КЕКВ 3110 ст. 110 в розмірі 7 564 000,00 грн., члени групи діяли спільно й узгоджено, у відповідності до спільного злочинного умислу, усвідомлюючи, що вчиняють злочин спільно, відповідно до визначеногонапрямку діяльності та розуміючи, що обумовлена злочинна мета може бути досягнута лише в результаті спільної діяльності членів групи.

Так, не пізніше 13.05.2024 у невстановленому досудовим розслідуванням місці, заступник командира - головний інженер військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_4 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_19 , виступаючи в ролі уповноваженої особи військової частини НОМЕР_1 для планування, організації та проведення процедур закупівель товарів, робіт та послуг, а також керівником позаштатної ремонтно-відновлювальної команди в складі груп з ремонту та обслуговування артилерійського озброєння, авіаційних засобів ураження та зенітних керованих ракет військової частини НОМЕР_1 , з метою створення умов для виділення Командуванням Сил логістики Збройних Сил України додаткових кошторисних призначень військовій частині НОМЕР_1 на проведення фіктивних закупівель обладнання, підготувавадресований ІНФОРМАЦІЯ_2 лист №891/1/1962 про проведення закупівлі спеціалізованого обладнання, необхідність в якому виникла у військової частини НОМЕР_1 під час проведення ремонтів виробів ЗСАУ CHEETAH PRTL, ЗСАУ GEPARD 1A2, ЗРК STORMER та ЗРК AVENGER, надав такий лист на підпис необізнаному в спільному злочинному умислі ОСОБА_4 та ОСОБА_19 командиру військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_9 , а також провівши моніторинг цін необхідного військовій частині обладнання, склав перелік спеціалізованого обладнання, необхідного для військової частини НОМЕР_1 із зазначенням вартості кожного найменування обладнання з якісними характеристиками окремо, у вигляді додатку до листа №891/1/1962, погодив такий перелік особистим підписом та передав його разом із вказаним листом №891/1/1962 необізнаному в спільному злочинному умислі ОСОБА_4 та ОСОБА_19 командиру військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_9 , який погодив такий лист особистим підписом.

На підставі вказаного листа №891/1/1962 з переліком спеціалізованого обладнання, необхідного для військової частини НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 погоджено вартість кожного найменування обладнання з якісними характеристиками та прийнято рішення щодо виділення фінансового ресурсу для військової частини НОМЕР_1 на створення ділянок ремонту базового шасі та ремонту радіоелектронних блоків ЗРК іноземного виробництва за бюджетною підпрограмою 2101150/7 КЕКВ 3110 ст. 110 в розмірі 7 564 000,00 грн., що викладено у розпорядженні №720/4/5493 від 25.05.2024 Центрального управління забезпечення авіації та ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Крім того, не пізніше 11.06.2024 у невстановленому досудовим розслідуванням місці, заступник командира - головний інженер військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_4 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_19 , виступаючи в ролі уповноваженої особи військової частини НОМЕР_1 для планування, організації та проведення процедур закупівель товарів, робіт та послуг, а також керівником позаштатної ремонтно-відновлювальної команди в складі груп з ремонту та обслуговування артилерійського озброєння, авіаційних засобів ураження та зенітних керованих ракет військової частини НОМЕР_1 , з метою проведення фіктивних закупівель обладнання та створення сприятливих умов для заволодіння частиною бюджетних коштів всупереч вимогам вказаного розпорядження №720/4/5493 від 25.05.2024, підготував адресований ІНФОРМАЦІЯ_3 лист №891/1/2549 про зміну цільового призначення виділеного фінансового ресурсу військовій частині НОМЕР_1 на створення ділянок ремонту базового шасі та ремонту радіоелектронних блоків ЗРК іноземного виробництва за бюджетною підпрограмою 2101150/7 КЕКВ 3110 ст. 110 в розмірі7 564 000,00 грн. з метою придбання обладнання для обробки металів на заміну обладнання деревообробних цехів та фарбування. Без зазначення переліку конкретного обладнання, його кількісних та якісних характеристик та ринкової вартості. Після чого, передав такий лист на підпис необізнаному в спільному злочинному умислі ОСОБА_4 та ОСОБА_19 командиру військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_9 , який погодив такий лист особистим підписом.

На підставі вказаного листа №891/1/2549, ІНФОРМАЦІЯ_3 погоджено військовій частині НОМЕР_1 зміну цільового призначення виділеного фінансового ресурсу на створення ділянок ремонту базового шасі та ремонту радіоелектронних блоків зенітних ракетних комплексів іноземного виробництва за бюджетною підпрограмою 2101150/7 КЕКВ 3110 ст. 110 в розмірі 7 564 000,00 грн. з метою проведення закупівель обладнання для металообробки в межах доведеного кошторису, що викладено у повідомленні №720/4/6449 від 16.06.2024.

Крім того, не пізніше 24.06.2024 у невстановленому досудовим розслідуванням місці, заступник командира - головний інженер військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_4 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_19 , виступаючи в ролі уповноваженої особи військової частини НОМЕР_1 для планування, організації та проведення процедур закупівель товарів, робіт та послуг, з метою проведення фіктивних закупівель військовою частиною НОМЕР_1 за кодом ДК 021:2015:42611000-2 «Верстати спеціального обладнання» та створення умов для заволодіння частиною бюджетних коштів, використав від необізнаних в спільному злочинному умислі ОСОБА_4 та ОСОБА_19 директора ТОВ «Полісся-ІнтерБуд» ОСОБА_11 , директора ТОВ «БТТ» ОСОБА_12 та ФОП ОСОБА_13 комерційні пропозиції відносно предмету вказаних закупівель, які останні не направляли до військової частини НОМЕР_1 , що дало змогу директору ТОВ «Біоресурс» ОСОБА_19 створити безперешкодні умови для визначення останнього переможцем у закупівлі військовою частиною НОМЕР_1 за кодом ДК 021:2015:42611000-2 «Верстати спеціального обладнання» шляхом складання фіктивних комерційних пропозицій від імені підконтрольних суб'єктів господарської діяльності.

Так, не пізніше 24.06.2024 у невстановленому досудовим розслідуванням місці, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , директорТОВ «Біоресурс» ОСОБА_19 з метою проведення фіктивних закупівель військовою частиною НОМЕР_1 за кодом ДК 021:2015:42611000-2 «Верстати спеціального обладнання» та створення умов для заволодіння частиною бюджетних коштів, склали комерційні пропозиції на 32 найменувань, що частково збігається із вказаним розпорядженням №720/4/5493 від 25.05.2024, в якому зазначається 46 найменувань обладнання, кількість найменувань якого змінено відповідно до листа №891/1/2549 про зміну цільового призначення виділеного фінансового ресурсу військової частини НОМЕР_1 , та цінами на кожне окреме найменування без зазначення ціни податку на додану вартість, та передав ОСОБА_4 , який в свою чергу визначив останнього одним з переможців у вказаній закупівлі, про що склав протокольне рішення (протокол) уповноваженої особи від 24.06.2024, де всупереч вимогам вказаного розпорядження №720/4/5493 від 25.05.2024 зазначив ціни обладнання ТОВ «Біоресурс» без врахування податку на додану вартість, що затвердив особистим підписом.

На підставі вказаного протокольного рішення, військова частина НОМЕР_1 в особі тимчасово виконуючого обов'язки командира ОСОБА_15 уклала та договір №35/24 про постачання товарів за державні кошти від 24.06.2024 з ТОВ «Біоресурс» в особі директора ОСОБА_19 .

Так, не пізніше 24.06.2024 у невстановленому досудовим розслідуванням місці, заступник командира - головний інженер військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_4 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_19 , виступаючи в ролі уповноваженої особи військової частини НОМЕР_1 для планування, організації та проведення процедур закупівель товарів, робіт та послуг, з метою заволодіння частиною бюджетних коштів шляхом проведення фіктивних закупівель військовою частиною НОМЕР_1 за кодом ДК 021:2015:42611000-2 «Верстати спеціального обладнання» та приховування фіктивності вказаних закупівель, всупереч вимогам вказаного розпорядження №720/4/5493 від 25.05.2024

- проект договору №35/24 про постачання товарів за державні кошти від 24.06.2024, а також проекти додатку №1 до Договору №35/24 від 24.06.2024 - специфікація постачання товару; додатку №2 до Договору №35/24 від 24.06.2024 - зразок акту приймання-передавання товару; додатку №3 до Договору №35/24 від 24.06.2024 - зразок акту звіряння розрахунків між Міністерством оборони України за поставлені товари; додатку №4 до Договору №35/24 від 24.06.2024 - протокол погодження ціни товару, на суму5 453 190,00 грн. із завищеними цінами на товар (обладнання), які надав на погодження необізнаним про спільний злочинний умисел ОСОБА_4 та ОСОБА_19 юрисконсульту військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_16 та помічнику командира з фінансово-економічної роботи - начальнику фінансово-економічної служби військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_17 , а в подальшому передав необізнаному в спільному злочинному умислі ОСОБА_4 та ОСОБА_19 тимчасово виконуючому обов'язки командира військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_15 та директору ТОВ «Біоресурс» ОСОБА_19 ,які погодили зазначені документи особистими підписами.

У подальшому, не раніше 24.06.2024 у невстановленому досудовим розслідуванням місці, директор ТОВ «Біоресурс» ОСОБА_19 ,діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 ,поставив військовій частині НОМЕР_1 обладнання згідно видаткових накладних на відпуск товарно-матеріальних цінностей №3306 від 28.06.2024, №3428 від 05.07.2024, №3520 від 10.07.2024, №3589 від 30.07.2024, №3870 від 31.07.2024, №5068 від 02.10.2024, №5931 від 15.11.2024, та актів приймання-передачі основних засобів до накладної №3306 від 28.06.2024, №3428 від 05.07.2024, №3520 від 10.07.2024, №3589 від 30.07.2024, №3870 від 31.07.2024, №5068 від 02.10.2024, №5931 від 15.11.2024, які погодив особистим підписом, та у невстановлений досудовим розслідуванням способом передав необізнаному в спільному злочинному умислі ОСОБА_4 та ОСОБА_19 командиру військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_9 .

У подальшому, не раніше 24.06.2024 у невстановленому досудовим розслідуванням місці, заступник командира - головний інженер військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_4 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_19 , виступаючи в ролі уповноваженої особи військової частини НОМЕР_1 для планування, організації та проведення процедур закупівель товарів, робіт та послуг, з метою заволодіння частиною бюджетних коштів шляхом проведення фіктивних закупівель військовою частиною НОМЕР_1 за кодом ДК 021:2015:42611000-2 «Верстати спеціального обладнання» та приховування фіктивності вказаних закупівель, а саме зменшення вартості закупівлі без зміни кількості і якості обладнання та продовження строку виконання умов договорів, всупереч вимогам вказаного розпорядження №720/4/5493 від 25.05.2024 виготовив:

- проект Додаткової угоди №1 від 26.08.2024 про зміни до Договору №35/24 від 24.06.2024, а також проекти додатку №1 - протоколом погодження ціни Товару; додатку №2 - специфікація постачання товару на суму 5 178 648,00 грн. із завищеними цінами на товар (обладнання);

- проект Додаткової угоди №2 від 30.09.2024 про зміни до Договору №35/24 від 24.06.2024 із додаток №1 - специфікація постачання товару на суму 5 178 648,00 грн. із завищеними цінами на товар (обладнання), які надав на погодження необізнаним про спільний злочинний умисел ОСОБА_4 та ОСОБА_19 юрисконсульту військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_16 та помічнику командира з фінансово-економічної роботи - начальнику фінансово-економічної служби військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_17 , а в подальшому передав необізнаномупро спільний злочинний умисел ОСОБА_4 та ОСОБА_19 командиру військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_9 та директору ТОВ «Біоресурс» ОСОБА_19 , які погодили зазначені документи особистими підписами.

У подальшому, не раніше 24.06.2024 у невстановленому досудовим розслідуванням місці, командир військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_9 ,будучи необізнаним про спільний злочинний умисел ОСОБА_4 та ОСОБА_19 , на виконання умов договору №35/24 про постачання товарів за державні кошти від 24.06.2024 отримав віддиректора ТОВ «Біоресурс» ОСОБА_19 вище вказані видаткові накладні та акти приймання - передачі, які затвердив особистим підписом та передав на виконання помічнику командира військової частини НОМЕР_1 - начальнику фінансово-економічної служби ОСОБА_17 , яка будучи не обізнаною про спільний злочинний умисел ОСОБА_4 та ОСОБА_19 , з метою перерахування бюджетних коштів на виконання умов договору №35/24 про постачання товарів за державні кошти від 24.06.2024 на рахунок ТОВ «Біоресурс» № НОМЕР_3 , відкритий в АТ КБ «Приватбанк», відповідно до наказу Міністерства фінансів України №309 від 02.03.2012 «Про затвердження Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов'язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України», підготувала в Системі дистанційного обслуговування «Клієнт Казначейства - Казначейство» та підписала особистим електронно-цифровим підписом платіжні інструкції:

- №1045 від 15.07.2024 на суму 236 040,00 грн.;

- №1046 від 16.07.2024 на суму 2 750 700,00 грн.;

- №1047 від 16.07.2024 на суму 530 100,00 грн.;

- №1135 від 01.08.2024 на суму 388 440,00 грн.;

- №1136 від 01.08.2024 на суму 1 080 000,00 грн.;

- №1440 від 04.10.2024 на суму 131 976,00 грн.;

- №1654 від 18.11.2024 на суму 184 848,00 грн.;

- №1655 від 18.11.2024 на суму 61 392,00 грн.,

які в подальшому, командир військової частини НОМЕР_4 погодив в Системі дистанційного обслуговування «Клієнт Казначейства - Казначейство» своїм електронно-цифровим підписом та наклав електронно-цифрову печатку військової частини НОМЕР_1 , на підставі чого кошти в сумі 5 363 496,00 грн., в тому числі загальна сума завищення вартості отриманого обладнання - 1 327 662,50 грн. у вигляді незаконно отриманої частини бюджетних коштів, були отримані ТОВ «Біоресурс».

Крім того, не раніше 24.06.2024 у невстановленому досудовим розслідуванням місці, директор ТОВ «Біоресурс» ОСОБА_19 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , з метою заволодіння частиною бюджетних коштів шляхом проведення фіктивних закупівель військовою частиною НОМЕР_1 за кодом ДК 021:2015:42611000-2 «Верстати спеціального обладнання» та приховування фіктивності вказаних закупівель, а саме зменшення вартості закупівлі без зміни кількості і якості обладнання, отримавши від військової частини НОМЕР_1 кошти в сумі 5 363 496,00 грн., в тому числі 1 327 662,50 грн. у вигляді незаконно отриманої частини бюджетних коштів, на виконання умов Додаткової угоди №1 від 26.08.2024 про зміни до Договору №35/24 від 24.06.2024, на підставі платіжної інструкції №21713 від 30.08.2024 повернув кошти отримані від військової частини НОМЕР_1 в сумі 184 848,00 грн. на рахунок останньої №UA798201720343190002000010535, відкритий в Головному управлінні Державної казначейської служби у м. Києві.

Таким чином, ОСОБА_4 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_20 , умисно зловживаючи своїм службовим становищем, шляхом проведення фіктивних закупівель військовою частиною НОМЕР_1 за кодом ДК 021:2015:42611000-2 «Верстати спеціального обладнання» заволодів частиною бюджетних коштів в загальній сумі 1 327 662,50 грн.

27.03.2026 року ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , уродженцю міста Донецьк, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , повідомлено про підозру у заволодінні чужим майном, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, в умовах воєнного стану, вчиненому за попередньою змовою групою осіб у великих розмірах, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України; у заволодінні чужим майном, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, в умовах воєнного стану, вчиненому за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Прокурор просить застосувати до ОСОБА_4 запобіжний захід у вигляді застави з метою запобігання наявних ризиків, передбачених п.п. 1, 2, 3 ч. 1 ст. 177 КПК України.

В судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 клопотання підтримав та просив його задовольнити. Вказав, що ризики продовжують існувати. Застава у розмірі 1 950 542,76 грн. забезпечить належну поведінку підозрюваного.

Захисник ОСОБА_5 в судовому засіданні зазначив, що його підзахисний під час проведення досудового розслідування своєчасно з'являвся до слідчого, не перешкоджав проведенню слідчих дій, на даний час не працює у вказаній вище організації, не спілкується та не може спілкуватись з іншими учасниками провадження та свідками, одружений, має на утриманні неповнолітню дитину, є учасником бойових дії, має державні нагороди, є ветераном військової служби, на даний час працює та отримує заробітну плату в розмірі 38 500 грн., має інвалідність 3-ої групи, тому просив відмовити у задоволенні клопотання клопотання та застосувати запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

Підозрюваний ОСОБА_4 в судовому засіданні підтримав думку свого захисника.

Частиною 1 статті 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов'язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про:

1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення;

2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор;

3) недостатність застосування більш м'яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

З огляду на матеріали клопотання ОСОБА_4 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4, ч. 5 ст. 191 КК України, що підтверджується доказами, зокрема:

- висновком за результатами проведення судової товарознавчої експертизи №10/25-25 від 05.02.2025;

- висновком за результатами проведення судової товарознавчої експертизи №316/25-25 від 11.06.2025;

- висновком за результатами проведення судової економічної експертизи №82/25-25 від 03.03.2025;

- висновком за результатами проведення судової економічної експертизи №720/25-25 від 12.09.2025;

- висновком аналітичного дослідження ГУ ДПС №5/06-30-08/31049989 від 21.02.2025;

- висновком аналітичного дослідження ГУ ДПС №6/06-30-08/3013004478 від 28.02.2025;

- іншими матеріалами кримінального провадження.

Обґрунтовуючи необхідність застосування запобіжного заходу у вигляді застави прокурор вказує на можливість підозрюваного ОСОБА_4 переховуватися від органів досудового розслідування та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, оскільки на даний час досудове розслідування триває; незаконно впливати на свідків та інших підозрюваних у цьому ж кримінальному провадженні, може уникнути негативних наслідків кримінально-правового та цивільно-правового характеру.

Злочини, у вчиненні яких підозрюється ОСОБА_4 , є тяжким та особливо тяжким, та містять безальтернативну санкцію - позбавлення волі на тривалий період часу.

У розумінні практики Європейського суду з прав людини, тяжкість обвинувачення не є самостійною підставою для утримання особи під вартою, проте таке обвинувачення у сукупності з іншими обставинами збільшує ризик втечі особи.

Ризик втечі має оцінюватися у світлі факторів, пов'язаних з характером особи, її моральністю, місцем проживання, родом занять, майновим станом, сімейними зв'язками та усіма видами зв'язку з країною, в якій така особа піддається кримінальному переслідуванню (BeccievпротиМолдови, § 58).

За вказаних обставин ризик, визначений п. 1. ч. 1 ст. 177 КПК України, органом досудового розслідування доведено, однак слідчий суддя звертає увагу на стримуючі фактори та характеризуючи дані підозрюваного, а саме: наявність постійного місця проживання; сталі соціальні зв'язки; наявність сім'ї, які певною мірою спонукають підозрюваного до належної процесуальної поведінки, наявність постійного місця роботи.

Суд бере до уваги, що на даний час досудове розслідування триває, в ході якого встановлено відсутність в КСЛ ЗС України низки документів необхідних для проведення процедури закупівель, а тому існує реальний ризик того, що підозрюваний ОСОБА_4 може намагатися знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення (п.2 ч. 1 ст. 177 КПК України).

Слідчим в клопотанні, а прокурором в судовому засіданні доведено, що ОСОБА_4 з метою уникнення кримінальної відповідальності, перешкоджанню всебічного, повного та неупередженого встановлення обставин вчиненого злочину, може вчиняти спроби протиправного впливу на учасників кримінального провадження будь-яким шляхом для зміни (відмови) останніх від показів. Зокрема, ОСОБА_4 може вчиняти спроби спілкуватися із співучасниками та орієнтувати їх щодо необхідності переховуватися з метою уникнення кримінальної відповідальності (п. 3 ч. 1 ст. 177 КПК України). При цьому, суд бере до уваги, що підозрюваний ОСОБА_4 займав посаду заступника командира військової частини НОМЕР_1 - головного інженеру, а тому має об'єктивну можливість шляхом погроз, залякування, шантажу, підкупу або прохань примусити свідків та інших підозрюваних змінити показання.

Згідно з ч.1 ст.182 КПК України, застава полягає у внесенні коштів у грошовій одиниці України на спеціальний рахунок, визначений в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, з метою забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов'язків, під умовою звернення внесених коштів у дохід держави в разі невиконання цих обов'язків. Можливість застосування застави щодо особи, стосовно якої застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, може бути визначена в ухвалі слідчого судді, суду у випадках, передбачених частинами третьою або четвертою статті 183 цього Кодексу.

Разом з тим, приписами ч.1 ст.178 КПК України визначено, що при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у статті 177 цього Кодексу, слідчий суддя, суд на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів зобов'язаний оцінити в сукупності всі обставини, у тому числі: 1) вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2) тяжкість покарання, що загрожує відповідній особі у разі визнання підозрюваного, обвинуваченого винуватим у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого він підозрюється, обвинувачується; 3) вік та стан здоров'я підозрюваного, обвинуваченого; 4) міцність соціальних зв'язків підозрюваного, обвинуваченого в місці його постійного проживання, у тому числі наявність в нього родини й утриманців; 5) наявність у підозрюваного, обвинуваченого постійного місця роботи або навчання; 6) репутацію підозрюваного, обвинуваченого; 7) майновий стан підозрюваного, обвинуваченого; 8) наявність судимостей у підозрюваного, обвинуваченого; 9) дотримання підозрюваним, обвинуваченим умов застосованих запобіжних заходів, якщо вони застосовувалися до нього раніше; 10) наявність повідомлення особі про підозру у вчиненні іншого кримінального правопорушення; 11) розмір майнової шкоди, у завданні якої підозрюється, обвинувачується особа, або розмір доходу, в отриманні якого внаслідок вчинення кримінального правопорушення підозрюється, обвинувачується особа, а також вагомість наявних доказів, якими обґрунтовуються відповідні обставини.

Оцінюючи в сукупності тяжкість та обставини вчинення інкримінованого ОСОБА_4 кримінального правопорушення, дані про особу підозрюваного, які викладені вище, слідчий суддя вважає, що органом досудового розслідування у судовому засіданні доведено обґрунтованість підозри та наявність ризиків, достатніх для застосування такого запобіжного заходу як застава.

Відповідно до ч.4 ст.182 КПК України розмір застави визначається слідчим суддею, судом з урахуванням обставин кримінального правопорушення, майнового та сімейного стану підозрюваного, обвинуваченого, інших даних про його особу та ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу. Розмір застави повинен достатньою мірою гарантувати виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов'язків та не може бути завідомо непомірним для нього.

Відповідно до п. 3 ч. 5 ст. 182 КПК України, щодо особи, підозрюваної чи обвинуваченої у вчиненні особливо тяжкого злочину, розмір застави визначається у межах від вісімдесяти до трьохсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Враховуючи зазначене вище, тяжкість інкримінованого ОСОБА_4 кримінального правопорушення, дані про особу підозрюваного, його майновий стан, слідчий суддя вважає за можливе визначити розмір застави у розмірі 300 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 998 400 грн. 00 коп.

Враховуючи зазначене, клопотання прокурора підлягає до часткового задоволення.

Керуючись вимогами ст. ст. 40, 131, 132, 176, 178, 179, 182, 184, 193, 194, 196, 197, 309, 372, 376 КПК України,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити частково.

Застосувати щодо підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 300 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 998 400 грн. 00 коп.

Згідно з ч. 5 ст. 194 КПК України зобов'язати ОСОБА_4 виконувати наступне:

1) не відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований, проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або суду;

2) повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання/реєстрації та/або місця роботи;

3) утримуватися від спілкування із ОСОБА_19 , ОСОБА_7 , ОСОБА_9 , ОСОБА_15 , ОСОБА_17 ;

4) утримуватись від спілкування з усіма працівниками (військовослужбовцями, посадовими особами, службовими особами) військової частини НОМЕР_1 та ІНФОРМАЦІЯ_2 ;

5) заборонити з'являтися за фактичним місцем знаходження військової частини НОМЕР_1 за адресою АДРЕСА_2 ;

6) здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.

У задоволенні решти клопотання відмовити.

Строк дії обов'язків до 31 травня 2026 року.

Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена безпосередньо до Житомирського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1