Справа № 292/176/26
Провадження по справі № 3/276/126/26
02 квітня 2026 року с-ще Хорошів
Суддя Хорошівського районного суду Житомирської області Збаражський А.М. з участю секретаря судового засідання Ігнатенко О.М., прокурора Лозовика А.В., особи відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення - ОСОБА_1
розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, паспорт серії НОМЕР_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , пенсіонер, раніше займав посаду головного спеціаліста Червоноармійського (з 25.04.2025 Пулинського) районного суду Житомирської області,
про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
ОСОБА_1 , обіймаючи посаду головного спеціаліста Червоноармійського ( з 25.04.2025 Пулинського) районного суду Житомирської області, будучи державним службовцем категорії «В», відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія даного Закону, у порушення вимог абзацу 1 частини 27 Розділу ХШ «Прикінцеві положення» та частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», згідно даних публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, подав декларацію особи, уповноваженої на виконаня функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє діяльність, 07.05.2025 року ОСОБА_1 звільнено з посади головного спеціаліста Пулинського (до 25.04.2025 Червоноармійського) районного суду Житомирської області, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, 28.07.2025 о 17 год. 48 хв., тобто несвоєчасно, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП
Відповідальність за вказане адміністративне правопорушення передбачена ч.1ст.172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 винуватість визнав повністю та щиро розкаявся. Зазначив, що при звільненні йому за місцем роботи не нагадали про необхідність подати відповідну декларацію. Водночас, він був заклопотаний домашніми справами, а тому забув про вказаний обов'язок.
Прокурор в судовому засіданні зазначив, що винуватість ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, доведена належними доказами, просив призначити стягнення в межах санкції статті - у виді штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Заслухавши учасників справи, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Відповідно до вимог ст.ст. 245, 280 КУпАП одним із завдань провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин кожної справи. При розгляді справи необхідно також встановити, чи вчинено правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, а також інші обставини, які мають значення для справи.
Згідно зі ст.251КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, речовими доказами тощо.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про запобігання корупції" відносини, що виникають у сфері запобігання корупції, регулюються Конституцією України, міжнародними договорами, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України, цим та іншими законами, а також прийнятими на їх виконання іншими нормативно-правовими актами.
Статтею 3 Закону України "Про запобігання корупції" визначено коло суб'єктів на яких поширюється дія Закону, зокрема підпунктом «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону передбачено його розповсюдження на державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування.
Відповідно до абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Пунктом 5 частини 1 статті 12 Закону, передбачено, що Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.
Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», було введено воєнний стан на всій території України, строк дії якого неодноразово продовжувався.
12 жовтня 2023 року набрав чинності Закон України № 3384-ІХ, "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", відповідно до якого відновлено електронне декларування та відкритий доступ (з урахуванням безпекових заходів) до реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Даним Законом встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про зазначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану" подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.
У відповідності до статті 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, крім його письмових та усних пояснень, підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення №167 від 18.02.2026, в якому зазначені відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дані правопорушення; рапортом оперуповноваженого УСР в Житомирській області майора поліції Інни Кулікової про виявлення в діях ОСОБА_1 факту вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією; копією повідомлення Національного агентства про факт неподання ОСОБА_1 щорічної декларації та декларації особи, яка припинила діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2025 рік; копією декларації особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до яких дата публікації декларації 28.07.2025; копією наказу про прийняття ОСОБА_1 на посаду головного спеціаліста Червоноармійського районного суду Житомирської області; копією наказу Пулинського районного суду Житомисрької області №6-О/д від 13.05.2025 року «Про внесення змін до наказів Червоноармійського районного суду Житомисрької області у зв'язку зі зміною найменування суду»; копією наказу про звільнення ОСОБА_1 з посади головного спеціаліста Пулинського районного суду Житомирської області.
Оцінюючи досліджені докази в їх сукупності, суд приходить до висновку про доведеність винуватості ОСОБА_2 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто несвоєчасному поданні без поважних причин декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Враховуючи відомості про особу ОСОБА_1 , обставини, що пом'якшують стягнення, а саме щире каяття, усунення допущеного порушення, відсутність обставин, що обтяжують стягнення, суд приходить до висновку про накладення стягнення у вигляді штрафу в нижчих межах санкції статті.
При цьому, суд приходить до висновку, що правопорушення, пов'язане з корпупцією не може вважатися малозначним, а тому відсутні підстави для застосування ст. 22 КУпАП.
Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст.283, 284 КУпАП, суд, -
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, та застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Штраф підлягає сплаті на р/р UА428999980313010106000006751, отримувач коштів: ГУК у Житомирській області/ ТГ смт. Хорошів /21081100; код отримувача: 37976485; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код класифікації доходів бюджету: 21081100. Штраф по справам про адміністративне правопорушення та інші санкції.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави, в особі ДСА України, судовий збір в розмірі 665,60 грн. (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/ м. Київ/ 22030106; Код отримувача за ЄДРПОУ: 37993783, ККД 22030106; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Роз'яснити особі, щодо якої застосовано адміністративне стягнення, що відповідно до частини 1 статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 (п'ятнадцять) днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Відповідно вимог ст. 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, встановлений ч.1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника. У порядку примусового виконання про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Хорошівський районний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя А.М.Збаражський