Ухвала від 02.04.2026 по справі 320/39698/24

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про витребування доказів

02 квітня 2026 року 320/39698/24

Київський окружний адміністративний суд у складі судді Скрипки І.М., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 , позивач) звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , відповідач):

Просив суд:

- визнати дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо відібрання військового квитка ОСОБА_1 протиправними;

- визнати дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо ненадання копії довідки військово - лікарської комісії за результатами проходження медичного огляду ОСОБА_1 протиправними;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 повернути ОСОБА_1 військовий квиток;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 надати ОСОБА_1 копію довідки військово-лікарської комісії за результатами проходження медичного огляду ОСОБА_1 .

Ухвалою суду від 27.08.2024 відкрито спрощене позовне провадження у справі без проведення судового засідання.

Від відповідача відзиву на позовну заяву у строк встановлений судом не надходило.

За результатами дослідження наявних у справі документів виникла необхідність у витребування додаткових доказів.

Так, позивачем в обґрунтування позовних вимог зазначено, що працівниками ІНФОРМАЦІЯ_4 вилучено його військовий квиток та до цього часу не повернуто, а також направлено для проходження ВЛК, однак не надано результатів проходження медичного огляду.

Крім того, позивачем до матеріалів позовної заяви долучено копії адвокатських запитів до ІНФОРМАЦІЯ_1 , в яких зокрема висловлено прохання надати копію довідки ВЛК, яка мала б бути видана ОСОБА_1 після проходження медичного обстеження, на яке він був направлений після того, як з'явився 14.05.2024 за повісткою №108 10/05.

Однак, як свідчать наявні у справі копії відповідей від 05.07.2024 за вих № 07/7186 та від 09.07.2024 за вих № 07/7337, копії довідки ВЛК надано не було, не вказано чи проходив позивач медичний огляд.

Із положень частини першої статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України слідує, що рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим та при цьому суд має керуватись основоположними в адміністративному процесі принципами, які закріплені у статті 2 цього Кодексу.

Статтею 72 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення (частини перша та друга статті 73 Кодексу адміністративного судочинства України).

Частиною третьою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд може збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Згідно із частинами третьою та шостою статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України, про витребування доказів за власною ініціативою суд постановляє ухвалу.

Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

Із урахуванням викладеного, для об'єктивного, повного і всебічного розгляду справи суд доходить висновку про необхідність у витребуванні додаткових доказів.

Також суд вважає за необхідне вказати наступне.

Нормативним актом, що регулює правові засади діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки є постанова Кабінету Міністрів України № 154 від 23 лютого 2022 року «Про затвердження Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки» (Положення).

Відповідно до пункту 7 Положення територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя є юридичними особами публічного права, мають самостійний баланс, реєстраційні рахунки в органах Казначейства. Районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є відокремленими підрозділами відповідних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя.

Згідно із абзацом 2 пунктом 10 Положення територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя: координують та здійснюють контроль за діяльністю підпорядкованих територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, контролюють дотримання ними вимог законодавства, виконання наказів і директив Верховного Головнокомандувача Збройних Сил, наказів і директив Міноборони, Міністра оборони, Головнокомандувача Збройних Сил, Генерального штабу Збройних Сил та інших органів військового управління.

Враховуючи, що відповідач - ІНФОРМАЦІЯ_3 підпорядкований та координується ІНФОРМАЦІЯ_5 , суд зобов'язує ІНФОРМАЦІЯ_5 надати суду всю актуальну інформацію щодо актуальних поштових адрес та електронних адрес районних у м. Києві територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для можливості надсилання на них судом процесуальних документів, а також попередити відповідача про необхідність реєстрації електронного кабінету в підсистемі «Електронний суд».

Керуючись статтями 72, 77, 79, 80, 160, 179, 180, 181, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. Витребувати у ІНФОРМАЦІЯ_1 інформацію та докази:

- чи вилучався у ОСОБА_1 посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_1 військовий квиток? Якщо так, надати пояснення щодо підстав і обставин вилучення вказаного документу;

- чи направлявся ОСОБА_1 після отримання повістки №108 10/05 для проходження військово-лікарської комісії? Якщо так, то надати копію рішення військово-лікарської комісії, прийнятого за результатами її проходження позивачем.

Витребувані документи подати до суду у якісно виготовлених копіях не пізніше двох днів із дня отримання (ознайомлення) копії цієї ухвали шляхом надсилання засобами підсистеми «Електронний суд» та одночасно у паперовому вигляді засобами поштового зв'язку.

2. Попередити посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 , що у випадку неповідомлення суд про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує заходи процесуального примусу у вигляді тимчасового вилучення цих доказів державним виконавцем та постановлення ухвали про накладення штрафу (статті 147 та 149 Кодексу адміністративного судочинства України).

3. Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_5 надати суду інформацію щодо актуальних поштової та електронної адрес ІНФОРМАЦІЯ_1 для можливості надсилання на них судом процесуальних документів, а також попередити ІНФОРМАЦІЯ_3 про його обов'язок зареєструвати електронний кабінет в підсистемі «Електронний суд».

4. Повідомити сторін, що всі заяви та клопотання по справі а також витребувані матеріали необхідно подати безпосередньо до канцелярії Київського окружного адміністративного суду або шляхом надсилання засобами підсистеми Електронний суд.

5. Копію ухвали суду надіслати (видати) учасникам справи (їхнім представникам) та до ІНФОРМАЦІЯ_6 .

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).

Суддя Скрипка І.М.