про роз'єднання позовних вимог
02 квітня 2026 року 369/4598/26
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Вісьтак М. Я., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 (Києво-Святошинського району) про визнання протиправною та скасування постанови ,
встановив:
10.03.2026 року до Києво-Святошинського районного суду Київської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 (Києво-Святошинського району) про визнання протиправною та скасування постанови, у якій просив:
- визнати протиправною та скасувати постанову ТЦК та СП № б/н від (дата не відома) відносно ОСОБА_1 про накладення адміністративного стягнення;
- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_1 (Києво-Святошинського району) вилучити з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів ("Оберіг") відомості про перебування ОСОБА_1 у розшуку та скасувати звернення до органів Національної поліції України щодо розшуку, затримання та доставлення до ТЦК та СП;
-визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 (Києво-Святошинського району) щодо ненадання відповіді на звернення;
-зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_1 (Києво-Святошинського району) надати відповідь на звернення ОСОБА_1 .
Ухвалою Києво-Святошинського районного суду Київської області від 11.03.2026 постановлено адміністративну справу (разом із клопотанням про забезпечення позову), передати для розгляду за підсудністю до Київського окружного адміністративного суду.
Супровідним листом Києво-Святошинського районного суду Київської області від 16.03.2026 справу було направлено до Київського окружного адміністративного суду та отримано судом 31.03.2026.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями для розгляду зазначеної справи 31.03.2026 визначено головуючого суддю - Вісьтак М. Я.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 02.04.2026 року ухвалено повернути без розгляду заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову.
Суд, перевіривши матеріали позовної заяви, надавши належну правову оцінку доводам позивача, встановив наступні обставини та дійшов таких висновків.
Як вбачається зі змісту позовних вимог, позивачем оскаржується постанова ІНФОРМАЦІЯ_1 по справі про адміністративне правопорушення про визнання його винним у вчиненні адміністративного правопорушення та накладення на ОСОБА_1 штрафу у розмірі 8500 грн. 00 коп.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Положеннями статті 20 Кодексу адміністративного судочинства України визначено розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів та наведено виключний перелік справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Так, відповідно до пункту 1 частини 1 статті 20 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
При цьому, частиною 2 статті 20 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Таким чином, адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 (Києво-Святошинського району) про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення щодо позовних вимог у частині визнання протиправною та скасувати постанову ТЦК та СП № б/н від (дата не відома) відносно ОСОБА_1 про накладення адміністративного стягнення та зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_1 (Києво-Святошинського району) вилучити з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів ("Оберіг") відомості про перебування ОСОБА_1 у розшуку та скасувати звернення до органів Національної поліції України щодо розшуку, затримання та доставлення до ТЦК та СП, як наслідок притягнення до адміністративної відповідальності, відповідно до положень п. 1 ч. 1 ст. 20 Кодексу адміністративного судочинства України має розглядатись місцевим загальним судом як адміністративним судом, а отже справа у зазначеній частині позовних вимог не підсудна Київському окружному адміністративному суду.
Адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 (Києво-Святошинського району) про визнання протиправними дій суб'єкта владних повноважень та зобов'язання вчинити певні дії щодо решти позовних вимог, а саме: визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 (Києво-Святошинського району) щодо ненадання відповіді на звернення та зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_1 (Києво-Святошинського району) надати відповідь на звернення ОСОБА_1 , підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства та підсудний Київському окружному адміністративному суду.
Згідно з ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
З огляду на наведене, позовні вимоги ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 (Києво-Святошинського району) повинні розглядатись за різними провадженнями.
Відповідно до частини шостої статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України, суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи вправі до початку розгляду справи по суті роз'єднати позовні вимоги, виділивши одну або декілька об'єднаних вимог в самостійне провадження, якщо це сприятиме виконанню завдання адміністративного судочинства.
Розгляд позовних вимог, виділених у самостійне провадження, здійснює суддя, який прийняв рішення про роз'єднання позовних вимог.
Отже, зазначене право суду спрямоване на забезпечення всебічного та об'єктивного розгляду і вирішення адміністративної справи протягом розумного строку.
Згідно з ч. 7 ст. 172 Кодексу адміністративного судочинства України про об'єднання справ в одне провадження або роз'єднання позовних вимог, про відмову в об'єднанні справ в одне провадження, роз'єднанні позовних вимог суд постановляє ухвалу.
Отже, заявлені позовні вимоги підлягають роз'єднанню у самостійні провадження.
З метою сприяння виконанню завдання адміністративного судочинства, суд дійшов до висновку про доцільність застосування положень ч. 6 ст. 172 Кодексу адміністративного судочинства України та, відповідно, про роз'єднання позовних вимог в адміністративній справі №369/4598/26 у самостійні провадження.
Враховуючи викладене, керуючись 2, 19, 20, 172, 248, 256, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ухвалив:
Роз'єднати у самостійні провадження позовні вимоги ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) про визнання протиправними дій суб'єкта владних повноважень та скасування постанови на:
-позовні вимоги ОСОБА_1 про визнання протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 (Києво-Святошинського району) щодо ненадання відповіді на звернення та зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_1 (Києво-Святошинського району) надати відповідь на звернення ОСОБА_1 , залишивши номер адміністративної справи №369/4598/26 та
-позовні вимоги ОСОБА_1 про скасування постанови ТЦК та СП № б/н від (дата не відома) відносно ОСОБА_1 про накладення адміністративного стягнення та зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_1 (Києво-Святошинського району) вилучити з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів ("Оберіг") відомості про перебування ОСОБА_1 у розшуку та скасувати звернення до органів Національної поліції України щодо розшуку, затримання та доставлення до ТЦК та СП виділивши їх в окреме провадження.
Передати адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 (Києво-Святошинського району) про скасування постанови у частині позовних вимог про визнання протиправною та скасувати постанову ТЦК та СП № б/н від (дата не відома) відносно ОСОБА_1 про накладення адміністративного стягнення та зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_1 (Києво-Святошинського району) вилучити з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів ("Оберіг") відомості про перебування ОСОБА_1 у розшуку та скасувати звернення до органів Національної поліції України щодо розшуку, затримання та доставлення до ТЦК та СП - до Відділу документального забезпечення і контролю (канцелярія) Київського окружного адміністративного суду для присвоєння номеру справи.
Учасникам справи направити копію ухвали для відома.
Роз'яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посилання: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає.
Суддя Вісьтак М.Я.