Ухвала від 03.04.2026 по справі 240/16956/24

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

(про відмову у прийнятті звіту про виконання судового рішення та накладення штрафу)

03 квітня 2026 року м. Житомир справа № 240/16956/24 категорія 109020100

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

судді Семенюка М.М.,

розглянувши в порядку письмового провадження звіт Березівської сільської ради Житомирського району Житомирської області про виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Березівської сільської ради Житомирського району Житомирської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,

встановив:

Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 13.01.2025 по справі № 240/16956/24, яке набрало законної сили 21.05.2025, зобов'язано Березівську сільську раду Житомирського району Житомирської області надати ОСОБА_1 дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо земельної ділянки площею 2,0000 га, за цільовим призначенням: для ведення селянського господарства, розташовану за межами с. Березівка Житомирського району Житомирської області в межах земельного масиву, який зазначений у графічному матеріалі, долученому до клопотання ОСОБА_1 до Березівської сільської ради Житомирського району Житомирської області про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки від 06.11.2020 року.

В статті 370 КАС України зазначено:

"1. Судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.

2. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом."

Ухвалою від 25.11.2025 суд зобов'язав Березівську сільську раду Житомирського району Житомирської області подати суду у строк три місяця з дня отримання копії ухвали звіт, оформлений відповідно до вимог частин 2,3 ст. 282-2 КАС України, про виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 16.06.2025 по справі 240/10342/25.

Відповідачем був поданий звіт від 25.02.2026 (вх. від 02.03.2026) про виконання вказаного рішення суду (а.с.229-246), в якому вказує, що на виконання рішення суду від 13.01.2025 у справі № 240/16956/24 питання щодо надання ОСОБА_1 дозволу на розробку проекту землеустрою відповідачем тричі ( 05.08.2025, 23.12.2025, 20.01.2026) виносилось на розгляд сесій VIII скликання Березівської сільської ради Житомирського району Житомирської області і 20.01.2026 за результатами голосування прийнято рішення “Про виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 13.01.2025 у справі № 240/16956/24 щодо надання гр. ОСОБА_1 дозволу на розробку проекту землеустрою щодо земельної ділянки площею 2,0 га, за цільовим призначенням: для ведення селянського господарства», яким ОСОБА_1 у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо земельної ділянки площею 2,0000 га, за цільовим призначенням: для ведення селянського господарства, розташованої за межами с. Березівка Житомирського району Житомирської області в межах земельного масиву, який зазначений у графічному матеріалі, долученому до клопотання ОСОБА_1 до Березівської сільської ради Житомирського району Житомирської області про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки від 06.11.2020, відмовлено у зв'язку з невідповідністю місця розташування земельної ділянки вимогам містобудівної документації, а саме: Детальному плану території земельної ділянки, розташованої в межах населеного пункту на території Березівської сільської ради Житомирського району, для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд об'єктів інфраструктури (коригування), затвердженому рішенням 91-ї сесії Березівської сільської ради Житомирського району Житомирської області від 23.12.2025, відповідно до якого запитувана земельна ділянка знаходиться в межах зони громадської забудови, функціональне призначення якої не передбачає ведення селянського господарства (ч. 7 ст. 118 ЗК України, ст.ст. 19, 21 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності»).

Як вибачається зі звіту та доданого до нього рішення відповідача від 20.01.2026 (а.с.241), відповідач відмовив позивачу у надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо земельної ділянки площею 2,0000 га, за цільовим призначенням: для ведення селянського господарства, розташовану за межами с. Березівка Житомирського району Житомирської області в межах земельного масиву, який зазначений у графічному матеріалі, долученому до клопотання ОСОБА_1 до Березівської сільської ради Житомирського району Житомирської області про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки від 06.11.2020, тобто рішення суду не виконав.

Суб'єктом владних повноважень у звіті не наведені обґрунтовані обставини, які ускладнюють виконання судового рішення, або заходи, які вживаються ним для виконання судового рішення та є достатніми для своєчасного та повного виконання судового рішення.

Щодо посилання відповідача на його рішення від 23.12.2025 “Про затвердження детального плану території земельної ділянки, що розташована в межах населеного пункту Березівської сільської ради Житомирського району Житомирської області» (а.с.237,239), то, враховуючи, що воно прийнято після вступу рішення суду у законну силу та прийняття судом ухвали від 25.11.2025, на виконання якої поданий звіт, який розглядається, то суд не вважає вказане рішення відповідача від 23.12.2025 таким, що ускладнює виконання рішення суду, а вважає, що воно прийнято з метою виправдати невиконання рішення суду.

Щодо твердження відповідача у звіті, що "на даний час відповідачем Березівською сільською радою Житомирського району та представниками позивача ОСОБА_1 вживаються заходи для врегулювання вказаного спору в позасудовому порядку", то суд його до уваги не приймає, оскільки спір вирішений рішенням суду від 13.01.2025, до звіту ніяких доказів на підтвердження цього твердження не додано як, до речі, і доказів направлення, що передбачено п.2 ч. 3 ст. 382-3 КАС України, копій звіту та доданих до нього матеріалів представникам позивача Жигунової Антоніни Олександрівни з якими. начебто відповідачем "вживаються заходи для врегулювання вказаного спору в позасудовому порядку".

Враховуючи зазначене суд відмовляє у прийнятті звіту та, враховуючи приписи частин 2, 3, 4, 11 ст. 382-3 КАС України, суд відмовляє у прийнятті звіту, встановлює новий строк для подання звіту, накладає на керівника Березівської сільської ради Житомирського району Житомирської області ОСОБА_2 штраф у розмірі двадцять прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 66560 грн, половина суми якого стягується на користь ОСОБА_1 , інша половина - до Державного бюджету України.

На підставі викладеного, керуючись статтями 243, 248, 382-2, 382-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ухвалив:

Відмовити у прийнятті звіту Березівської сільської ради Житомирського району Житомирської області про виконання судового рішення в адміністративній справі № 240/16956/24 за позовом ОСОБА_1 до Березівської сільської ради Житомирського району Житомирської області про ввизнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії.

Встановити новий строк подання звіту Березівською сільською радою Житомирського району Житомирської області з додержанням вимог частин другої та/або третьої статті 382-2 КАС України про виконання судового рішення в адміністративній справі № 240/16956/24 - два місяця з дня отримання ухвали.

Накласти на керівника Березівської сільської ради Житомирського району Житомирської області (вул. Богуславська,31, с. Березівка Житомирський р-н, Житомирська область, 12411, код ЄДРПОУ 04348220) ОСОБА_2 штраф у розмірі 20 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на день прийняття ухвали становить 66560 грн грн.

Стягнути половину суми штрафу у розмірі 33280,00 грн на користь ОСОБА_1 , іншу половину у розмірі 33280,00 грн - до Державного бюджету України.

З наступного дня після набрання ухвалою законної сили на суму штрафу без додаткового судового рішення нараховується пеня у розмірі три відсотки річних з урахуванням індексу інфляції.

Сплата штрафу не звільняє від обов'язку виконати рішення суду і подати звіт про його виконання.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала суду може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.

Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.

Суддя М.М. Семенюк