Ухвала від 27.03.2026 по справі 760/8638/26

Справа №760/8638/26 1-кс/760/4533/26

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 березня 2026 року м. Київ

Слідчий суддя Солом'янського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участі: прокурора ОСОБА_3 , захисників ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , підозрюваного ОСОБА_6 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання слідчого в ОВС 4 відділу 1 управління досудового розслідування Головного управління СБ України ОСОБА_7 , погоджене прокурором першого відділу процесуального керівництва управління нагляду та процесуального керівництва у кримінальних провадженнях територіального управління Державного бюро розслідувань Київської обласної прокуратури ОСОБА_3 , про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Преображенка, Чаплинського району, Херсонської області, громадянина України, з вищою освітою, одружений, має на утриманні доньку ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , працює охоронцем ТОВ «АТБ-МАРКЕТ», зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимий,

підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст. 257, ч. 3 ст. 146, ч. 4 ст. 187, ч. 4 ст. 189 КК України.

Перевіривши надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження № 42025110000000368 від 23.10.2025, у рамках якого було подано клопотання, та, дослідивши докази по даних матеріалах, заслухавши думку прокурора, захисників та підозрюваного, -

ВСТАНОВИВ:

До Солом'янського районного суду надійшло клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно підозрюваного ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в кримінальному провадженні № 42025110000000368 від 23.10.2025, яке відповідає вимогам ст.ст. 183, 184 КПК України.

Документом, що підтверджує надання підозрюваному копії клопотання та матеріалів, які його обґрунтовують, є розписка.

Підозрюваний ОСОБА_6 доставлений під вартою.

Подане клопотання обґрунтовується тим, що слідчим СУ Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області, в ході досудового розслідування встановлено, що громадяни України ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , не пізніше початку жовтня 2025-го року, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, усвідомлюючи власні можливості та потенціал щодо здійснення підвищеного злочинного впливу, визначивши подальше вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, як основне джерело для здобуття коштів та матеріальних благ для свого існування, діючи з корисливих спонукань, з метою особистого збагачення шляхом скоєння умисних тяжких та особливо тяжких злочинів проти волі, честі та гідності особи (незаконне позбавлення волі та викрадення людини), проти власності (вчинення розбійних нападів, вимагання передачі чужого майна, що поєднані із погрозами застосування насильства та вогнепальної зброї) та проти громадської безпеки, що вимагають ретельної довготривалої підготовки, створили, керували та приймали участь у озброєній організованій групі - банді, яка представляла собою озброєну банду, вчинивши вказані вище злочини за наступних обставин.

Так, ОСОБА_9 , отримавши вищу освіту за фахом «правознавство», та набувши практичного досвіду у сфері правозастосування, працюючи на керівних та рядових посадах в органах внутрішніх справ, в останнє обіймаючи керівну посаду - начальник відділу превентивної діяльності ГУНП в АР Крим та м. Севастополь, усвідомлюючи незаконність своїх дій, геополітичну ситуацію в Україні та неможливість задоволення особистих, матеріальних потреб та бажань, займаючись законною професійною діяльністю в якості начальника відділу превентивної діяльності ГУНП в АР Крим та м. Севастополь, володіючи на законних підставах вогнепальною, короткоствольною зброєю «Glock», яку в подальшому планував використовувати в ході вчинення злочинів, вирішив спільно зі своїм підлеглим ОСОБА_10 створити стійке, злочинне об'єднання у формі озброєної банди, керівництво яким останні залишили за собою.

В свою чергу ОСОБА_10 отримавши вищу освіту за фахом «правознавство», та набувши практичного досвіду у сфері правозастосування, працюючи на рядових посадах в органах внутрішніх справ, в останнє обіймаючи посаду - старший інспектор з особливих доручень відділу превентивної діяльності ГУНП в АР Крим та м. Севастополь, усвідомлюючи незаконність своїх дій, геополітичну ситуацію в Україні та неможливість задоволення особистих, матеріальних потреб та бажань, займаючись законною професійною діяльністю в якості старшого інспектора з особливих доручень відділу превентивної діяльності ГУНП в АР Крим та м. Севастополь, будучи обізнаним про можливість застосування ОСОБА_9 короткоствольної, вогнепальної зброї «Glock», вирішив спільно зі своїм безпосереднім керівником ОСОБА_9 створити стійке, злочинне об'єднання, у формі озброєної банди, керівництво яким останні залишили за собою.

Так, ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , визначившись з напрямками протиправної діяльності та поклавши на себе функції організаторів та керівників такої озброєної організованої групи - банди, маючи значний юридичний досвід та розгалужену мережу виконавців їх злочинних вказівок - зокрема співробітників відділу превентивної діяльності ГУНП в АР Крим та м. Севастополь, інших співробітників вказаного правоохоронного органу, цивільних підконтрольних їм осіб, а також інших невстановлених досудовим розслідуванням осіб, ОСОБА_9 та ОСОБА_10 спільно, у точно невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше початку жовтня 2025-го року, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці (місцях) розробили злочинний план протиправної діяльності, який в подальшому був доведений до всіх учасників озброєної банди з розподілом ролей та функціональних обов'язків, а також визначили осіб, яким в подальшому доручили їх виконання.

Відповідно до спільно-розробленого ОСОБА_9 та ОСОБА_10 злочинного плану основним напрямком протиправної діяльності очолюваної ними озброєної організованої групи - банди мали стати: позбавлення волі та викрадення людей з корисливих мотивів; розбійні напади, спрямовані на заволодіння чужого майна у великих та особливо великих розмірах; вимагання передачі чужого майна в особливо великих розмірах.

При цьому, право відбору учасників озброєної організованої групи - банди ОСОБА_10 та ОСОБА_9 , будучи керівниками такої озброєної організованої групи - банди, залишили за останнім. Відтак, ОСОБА_9 особисто підібрав підконтрольних йому та ОСОБА_10 учасників озброєної організованої групи - банди, таким чином забезпечуючи при цьому стійкість такої озброєної організованої групи - банди, її керованість, дисципліну та тривалість реалізації запланованих ОСОБА_9 та ОСОБА_10 злочинних дій.

Також, ОСОБА_9 з метою відбору кандидатів враховував їх особисті якості - схильність до вчинення корисливих злочинів, можливі набуті ними навички під час скоєння аналогічних злочинів у минулому, умови та спосіб їх життя, соціальне положення та зв'язки, здатність до підпорядкування, можливість реалізувати злочини із застосуванням або погрозами застосування насильства, тощо.

Так, ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , з метою вчинення умисних тяжких та особливо тяжких злочинів проти волі, честі та гідності особи (незаконне позбавлення волі та викрадення людини), проти власності (вчинення розбійних нападів, вимагання передачі чужого майна, що поєднані із погрозами застосування насильства та вогнепальної зброї) та проти громадської безпеки, переслідуючи на меті особисте збагачення, створили та керували діями озброєної банди до складу якої, окрім них, увійшли: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , а також інші невстановлені на даний час досудовим розслідуванням особи у невстановленій досудовим розслідуванням кількості, що приймали участь у озброєній банді, та у запланованих та скоюваних нею злочинах.

Вищевказані особи попередньо, умисно і добровільно, усвідомлюючи наслідки своїх дій, за попередньою змовою зорганізувавшись у внутрішньо і зовнішньо стійке об'єднання, метою діяльності якого є вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів (вчинення озброєних нападів на окремих осіб), що вимагає ретельної, довготривалої підготовки, усвідомлюючи при цьому єдиний план злочинних дій, відомий усім учасникам, з розподілом функцій кожного учасника банди, маючи єдині наміри щодо вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, підтримуючи між собою міцні внутрішні зв'язки, встановили чіткі правила поведінки в середині злочинного угрупування, визнавши лідерство та авторитет ОСОБА_9 та ОСОБА_10 як керівників злочинного об'єднання та свідомо виконували всі їх злочинні вказівки.

Створена і керована ОСОБА_9 та ОСОБА_10 озброєна організована група - банда характеризувалась: попередньою зорганізованістю у внутрішньо і зовнішньо стійке об'єднання, у формі озброєної організованої групи - банди, метою діяльності якого є вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, що вимагає ретельної, довготривалої підготовки; «спеціалізацією» злочинної діяльності учасників озброєної банди, яка виражалась у вчиненні умисних дій, спрямованих на скоєння умисних тяжких та особливо тяжких злочинів проти волі, честі та гідності особи (незаконне позбавлення волі та викрадення людини), проти власності (вчинення розбійних нападів, вимагання передачі чужого майна, що поєднані із погрозами застосування насильства та вогнепальної зброї) та проти громадської безпеки, зокрема метою яких є заволодіння чужим майном у матеріальній формі для особистого збагачення; стабільністю учасників озброєної банди, що виразилось у тривалості їх дій та залученості у повному складі протягом усього періоду реалізації злочинного плану; об'єднаністю злочинів єдиним планом, а саме з метою особистого збагачення, з розподілом функцій кожного із учасників озброєної банди, спрямованих на досягнення єдиної злочинної мети; підпорядкованістю учасників озброєної банди ОСОБА_9 та ОСОБА_10 та визнання їх авторитету як керівників озброєної організованої групи - банди; обізнаністю всіх учасників озброєної банди з планом злочинних дій, а також функцій та завдань, які їм відведені ОСОБА_9 та ОСОБА_10 для реалізації злочинного плану; визначеністю способу вчинення злочинів, що виражалося у довготривалій підготовці до реалізації злочинного плану (незаконне спостереження у негласній формі за потерпілими, встановлення їх маршрутів та засобів пересування, місць відвідування та проживання, кола оточення та спілкування, способу життя, тощо), а також у багатоетапній його реалізації (розподілення першочергових заходів та учасників для їх виконання); застосуванням методів конспірації під час готування та вчинення злочинів, що виражалося у використанні для підтримання зв'язку між собою у мобільних телефонах «WhatsApp», «Telegram», тобто застосунків для смартфонів, що дозволяють телефонувати, обмінюватись текстовими повідомленнями та різноманітними файлами і відеофайлами із іншими користувачами даних програм, приховуючи при цьому приналежність зареєстрованого в них профілю до конкретної особистості; обмеження використання засобів мобільного зв'язку на місці вчинення кримінальних правопорушень; здійснення у негласній формі заходів оперативно-технічного документування, з метою встановлення маршрутів та засобів пересування потерпілих, місць відвідування та проживання, кола оточення та спілкування, способу життя, тощо; обізнаність учасників озброєної організованої групи - банди із методикою проведення заходів оперативно-технічного документування для встановлення маршрутів та засобів пересування потерпілих, місць відвідування та проживання, кола оточення та спілкування, способу життя, тощо; розподіл учасників озброєної банди за відповідними так званими «інформаційним» та «силовим» блоками, де «інформаційний» блок здійснював збір, перевірку та акумулювання здобутої «силовим» блоком незаконним шляхом інформації за результатами вчинених злочинів, а «силовий» блок здійснював відповідні злочинні дії з незаконного спостереження за потерпілими, їх незаконні затримання та незаконне отримання від останніх показань під примусом та погрозами застосування насильства, вогнепальної зброї та заходів кримінально-виконавчого характеру; підшукування осіб, які не входять до складу озброєної банди, з метою безпосереднього використання їх на окремих етапах реалізації загального злочинного умислу, не розкриваючи при цьому перед такими особами реальної злочинної мети таких діянь; використання керівниками та окремими учасниками озброєної банди службового транспорту та службового становища, враховуючи залученість до такої діяльності діючих, на момент реалізації злочинного плану, співробітників правоохоронного органу; розподілом грошових коштів, здобутих злочинним шляхом, згідно із заздалегідь розробленого плану злочинної діяльності, відповідно до якого, за вказівкою ОСОБА_9 та ОСОБА_10 як організаторів та керівників, розподілялись грошові кошти між учасниками озброєної банди, в залежності від їх ієрархічного положення та покладених функціональних обов'язків.; озброєністю організованої групи - банди, зокрема її керівника - ОСОБА_9 , з метою подальшого використання його особистої вогнепальної, короткоствольної зброї «Glock» в ході реалізації злочинного плану банди.

Відповідно до розробленого ОСОБА_9 та ОСОБА_10 планом злочинної діяльності, функції та задачі кожного з учасників банди були розподілені наступним чином:

ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , спільно з ОСОБА_10 організував та очолив вказану озброєну організовану групу - банду, яка представляла собою озброєну банду; особисто забезпечував комунікацію між окремими учасниками озброєної банди та координував їх дії; здійснював розробку та втілення в життя злочинного плану діяльності; слідкував за постійним вдосконаленням злочинного плану; підшукував, залучав до злочинної діяльності та погоджував інших учасників озброєної банди та окремих осіб, які не обізнані із злочинним планом, зокрема із врахуванням їх особистих якостей та соціального статусу задля забезпечення ефективного виконання розробленого злочинного плану; консультував виконавців про необхідність дотримання заходів конспірації, з метою приховування злочинної діяльності банди та запобігання викриття правоохоронними органами; здійснював розподіл коштів здобутих злочинним шляхом відповідно до ролі кожного учасника банди.

Безпосередньо ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , завдяки авторитету серед учасників банди, займаній посаді начальника відділу превентивної діяльності ГУНП в АР Крим та м. Севастополь, особистим якостям лідера, будучи одним з організаторів банди, створивши дане злочинне об'єднання та керувавши ним, організовував вчинення злочинів та керував їх підготовкою і вчиненням, об'єднав дії інших співучасників і спрямував їх на вчинення злочинів, координував поведінку вказаних осіб, а саме: у точно невстановлені досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше початку жовтня 2025-го року, спільно із ОСОБА_10 розробив та у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб довів до відома учасників банди ( ОСОБА_6 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 та інших невстановлених осіб у невстановленій кількості) план діяльності банди, направлений на скоєння умисних тяжких та особливо тяжких злочинів проти волі, честі та гідності особи (незаконне позбавлення волі та викрадення людини), проти власності (вчинення розбійних нападів, вимагання передачі чужого майна, що поєднані із погрозами застосування насильства та вогнепальної зброї) та проти громадської безпеки, зокрема: викрадення та незаконне позбавлення волі громадян України ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_8 ; подальше вимагання у вказаних осіб грошових коштів у великих та особливо великих розмірах; усвідомлюючи, що виконання розробленого ним та ОСОБА_10 злочинного плану, направленого на створення та функціонування банди є можливим лише за умови утворення внутрішнього і зовнішнього стійкого об'єднання осіб для вчинення злочинів, об'єднаних єдиним планом з розподілом функції учасників озброєної організованої групи - банди, підшукав та залучив співучасників вчинення злочинів, а саме: ОСОБА_6 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 та інших наразі не встановлених досудовим розслідуванням учасників банди у невстановленій кількості; забезпечував дотримання іншими учасниками банди загальних правил поведінки і дисципліни, надаючи об'єднанню як внутрішніх так і зовнішніх ознак стійкості: використовуючи власний авторитет як керівника надавав вказівки щодо забезпечення реалізації злочинного плану; визначав порядок дій та заходів учасників так званого «силового» блоку банди, який здійснював відповідні злочинні дії з незаконного спостереження за потерпілими, їх незаконні затримання та незаконне отримання від останніх недостовірних та незаконних показань під примусом та погрозами застосування насильства, вогнепальної зброї та заходів кримінально-виконавчого характеру; розробив відповідно до злочинного плану тактику поведінки і завдання кожного учасника банди у ході вчинення злочинів, в тому числі під час незаконних затримань та подальшого позбавлення волі потерпілих, визначив функції кожного із учасників банди під час вчинення злочинів та приймав безпосередню участь у координації та їх вчиненні, при необхідності його участі як керівника банди, так і опосередковано, надаючи вказівки учасникам банди, що обіймали ієрархічно-нижчі ланки; контролював та розподіляв на власний розсуд ведення обліку грошових коштів, отриманих бандою від вчинених злочинів.

ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , спільно з ОСОБА_9 організував та очолив озброєну організовану групу - банду, яка представляла собою озброєну банду; особисто забезпечував комунікацію між окремими учасниками банди та координував їх дії; здійснював розробку та втілення в життя злочинного плану діяльності; слідкував за постійним вдосконаленням банди задля забезпечення ефективного виконання розробленого злочинного плану; консультував виконавців про необхідність дотримання заходів конспірації, з метою приховування злочинної діяльності банди та запобігання викриття правоохоронними органами, здійснював розподіл коштів здобутих злочинним шляхом відповідно до ролі кожного учасника банди.

Безпосередньо ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , завдяки авторитету серед учасників банди, особистим якостям лідера, будучи одним з організаторів банди, створивши дане злочинне об'єднання та керувавши ним, організовував вчинення злочинів та керував їхньою підготовкою і вчиненням, об'єднав дії інших співучасників і спрямував їх на вчинення злочинів, координував поведінку вказаних осіб, а саме: у точно невстановлені досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше початку жовтня 2025-го року, спільно із ОСОБА_9 розробив та у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб та в подальшому залучив до такої злочинної діяльності ОСОБА_16 , який в загальному був необізнаним із озброєністю учасників банди, та згодом довів до його відома подальший план вчинення злочинів, направлений на скоєння умисних тяжких та особливо тяжких злочинів проти волі, честі та гідності особи (незаконне позбавлення волі та викрадення людини), проти власності (вимагання передачі чужого майна, що поєднані із погрозами застосування насильства та вогнепальної зброї), зокрема: викрадення та незаконне позбавлення волі громадян України ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 ; подальше вимагання у вказаних осіб грошових коштів у великих та особливо великих розмірах; усвідомлюючи, що виконання розробленого ним та ОСОБА_9 злочинного плану, направленого на створення та функціонування банди, можливо лише за умови утворення внутрішнього і зовнішнього стійкого об'єднання осіб для вчинення злочинів, об'єднаних єдиним планом з розподілом функції учасників банди, підшукав та залучив співучасників вчинення злочинів, а саме ОСОБА_16 , який був обізнаний виключно про план вчинення злочинів та його злочинні функції в ході реалізації злочинного плану; забезпечував дотримання іншими учасниками банди загальних правил поведінки і дисципліни, надаючи об'єднанню як внутрішніх так і зовнішніх ознак стійкості: використовуючи власний авторитет як керівника надавав вказівки щодо забезпечення реалізації злочинного плану; визначав порядок дій та заходів виконавців так званого «інформаційного» та «силового» блоків банди, де «інформаційний» блок здійснював збір, перевірку та акумулювання здобутої «силовим» блоком незаконним шляхом інформації за результатами вчинених злочинів, а «силовий» блок здійснював відповідні злочинні дії з незаконного спостереження за потерпілими, їх незаконні затримання та незаконне отримання від останніх показань під примусом та погрозами застосування насильства, вогнепальної зброї та заходів кримінально-виконавчого характеру.; розробив відповідно до злочинного плану тактику поведінки і задачі кожного учасника банди у ході вчинення злочинів, в тому числі під час незаконних затримань та подальшого позбавлення волі потерпілих, визначив функції кожного із учасників банди під час вчинення злочинів та приймав безпосередню участь у координації та їх вчиненні, при необхідності його участі як керівника банди, так і опосередковано, надаючи вказівки учасникам банди, що обіймали ієрархічно-нижчі ланки; контролював та розподіляв на власний розсуд ведення обліку грошових коштів, отриманих бандою від вчинених злочинів.

ОСОБА_6 , будучи старшим інспектором відділу превентивної діяльності ГУНП в АР Крим та м. Севастополь, являвся активним учасником (співвиконавцем) банди, не пізніше початку жовтня 2025-го року був залучений ОСОБА_9 , як його підлегла особа, виконував окремі поставлені керівником банди злочинні вказівки та накази щодо виконання функцій учасника так званого «силового» блоку банди.

Підтвердивши власними діями реальність своїх злочинних намірів та надавши згоду на виконання єдиного злочинного плану, переслідуючи корисливі мотиви з метою особистого незаконного збагачення, шляхом вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, ОСОБА_6 брав участь у вчиненні запланованих злочинів, виконував відведені йому ОСОБА_9 злочинні функції, які були доведені до його відома, у складі банди та під час готування та вчинення злочинів, а саме: на виконання єдиного плану діяльності банди, який направлений на скоєння умисних тяжких та особливо тяжких злочинів, будучи обізнаним із методикою проведення заходів оперативно-технічного документування, та будучи одним із учасників так званого «силового» блоку вказаної банди, проводив незаконне спостереження у негласній формі за потерпілими ОСОБА_13 та ОСОБА_14 , з метою встановлення маршрутів та засобів пересування потерпілих, місць відвідування та проживання, кола оточення та спілкування, способу життя, тощо, для використання вказаних відомостей в подальшому під час готування та реалізації інших злочинів, бандою; на виконання єдиного плану діяльності банди, який направлений на скоєння умисних тяжких та особливо тяжких злочинів, будучи обізнаним із методикою проведення заходів оперативно-технічного документування, та будучи одним із учасників так званого «силового» блоку вказаної банди, з метою мінімізації ризиків викриття злочинної діяльності, здійснював контрспостереження за місцевістю та оточенням на місцях вчинення злочинів; на виконання єдиного плану діяльності банди, який направлений на скоєння умисних тяжких та особливо тяжких злочинів, будучи одним із учасників так званого «силового» блоку вказаної банди, приймав безпосередню фізичну участь у позбавленні волі потерпілих ОСОБА_13 та ОСОБА_14 .

ОСОБА_11 будучи старшим інспектором з особливих доручень відділу превентивної діяльності ГУНП в АР Крим та м. Севастополь, являвся активним учасником (співвиконавцем) банди, не пізніше початку жовтня 2025-го року був залучений ОСОБА_9 , як його підлегла особа, виконував окремі поставлені керівником організації злочинні вказівки та накази щодо виконання функцій учасника так званого «силового» блоку банди.

Підтвердивши власними діями реальність своїх злочинних намірів та надавши згоду на виконання єдиного злочинного плану, переслідуючи корисливі мотиви з метою особистого незаконного збагачення, шляхом вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, ОСОБА_11 брав участь у вчиненні запланованих злочинів, виконував відведені йому ОСОБА_9 злочинні функції, які були доведені до його відома, у складі банди та під час готування та вчинення злочинів, а саме: на виконання єдиного плану діяльності банди, який направлений на скоєння умисних тяжких та особливо тяжких злочинів, будучи обізнаним із методикою проведення заходів оперативно-технічного документування, та будучи одним із учасників так званого «силового» блоку вказаної банди, проводив незаконне спостереження у негласній формі за потерпілими ОСОБА_13 та ОСОБА_14 , з метою встановлення маршрутів та засобів пересування потерпілих, місць відвідування та проживання, кола оточення та спілкування, способу життя, тощо, для використання вказаних відомостей в подальшому під час готування та реалізації інших злочинів, вчинених бандою; на виконання єдиного плану діяльності банди, який направлений на скоєння умисних тяжких та особливо тяжких злочинів, будучи обізнаним із методикою проведення заходів оперативно-технічного документування, та будучи одним із учасників так званого «силового» блоку вказаної банди, з метою мінімізації ризиків викриття злочинної діяльності, здійснював контрспостереження за місцевістю та оточенням на місцях вчинення злочинів; на виконання єдиного плану діяльності банди, який направлений на скоєння умисних тяжких та особливо тяжких злочинів, будучи одним із учасників так званого «силового» блоку вказаної банди, приймав безпосередню фізичну участь у позбавленні волі потерпілих ОСОБА_13 та ОСОБА_14 .

ОСОБА_12 , являвся активним учасником (співвиконавцем) банди, будучи довіреною особою ОСОБА_9 , не пізніше початку жовтня 2025-го року був залучений останнім, виконував окремі поставлені керівником банди злочинні вказівки та накази щодо виконання функцій учасника так званого «силового» блоку вказаного злочинного угруповування.

Підтвердивши власними діями реальність своїх злочинних намірів та надавши згоду на виконання єдиного злочинного плану, переслідуючи корисливі мотиви з метою особистого незаконного збагачення, шляхом вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, ОСОБА_12 брав участь у вчиненні запланованих злочинів, виконував відведені йому ОСОБА_9 злочинні функції, які були доведені до його відома, у складі банди та під час готування та вчинення злочинів, а саме: на виконання єдиного плану діяльності банди, який направлений на скоєння умисних тяжких та особливо тяжких злочинів, будучи обізнаним із методикою проведення заходів оперативно-технічного документування, та будучи одним із учасників так званого «силового» блоку вказаної банди, проводив незаконне спостереження у негласній формі за потерпілими ОСОБА_13 та ОСОБА_14 , з метою встановлення маршрутів та засобів пересування потерпілих, місць відвідування та проживання, кола оточення та спілкування, способу життя, тощо, для використання вказаних відомостей в подальшому під час готування та реалізації інших злочинів, вчинених бандою; на виконання єдиного плану діяльності банди, який направлений на скоєння умисних тяжких та особливо тяжких злочинів, будучи обізнаним із методикою проведення заходів оперативно-технічного документування, та будучи одним із учасників так званого «силового» блоку вказаної банди, з метою мінімізації ризиків викриття злочинної діяльності, здійснював контрспостереження за місцевістю та оточенням на місцях вчинення злочинів; на виконання єдиного плану діяльності банди, який направлений на скоєння умисних тяжких та особливо тяжких злочинів, будучи одним із учасників так званого «силового» блоку вказаної банди, приймав безпосередню фізичну участь у позбавленні волі потерпілих ОСОБА_13 , ОСОБА_14 та ОСОБА_15 ; на виконання єдиного плану діяльності банди, який направлений на скоєння умисних тяжких та особливо тяжких злочинів, будучи одним із учасників так званого «силового» блоку вказаної банди, приймав безпосередню участь у вчиненні розбійного нападу на потерпілого ОСОБА_13 ; на виконання єдиного плану діяльності банди, який направлений на скоєння умисних тяжких та особливо тяжких злочинів, будучи одним із учасників так званого «силового» блоку вказаної банди, приймав безпосередню фізичну участь у вчиненні вимагання грошових коштів в особливу великому розмірі, які належать ОСОБА_15 , ОСОБА_17 та ОСОБА_14 ; на виконання єдиного плану діяльності банди, який направлений на скоєння умисних тяжких та особливо тяжких злочинів, будучи одним із учасників так званого «силового» блоку вказаної банди, здійснював підшукування знарядь для вчинення злочинів.

Крім того, ОСОБА_10 та ОСОБА_9 не пізніше початку жовтня 2025-го року будучи керівниками та організаторами вказаної озброєної організованої групи - банди, з метою мінімізації ризиків викриття банди, погодили залучення до такої злочинної діяльності ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , який не був обізнаний із озброєністю організованої групи - банди, однак який на виконання злочинних вказівок керівника так званого «інформаційного» блоку банди - ОСОБА_10 виконував окремі поставлені злочинні вказівки та накази щодо виконання наступних функцій, а саме: на виконання єдиного плану діяльності банди, який направлений на скоєння умисних тяжких та особливо тяжких злочинів, будучи обізнаним із методикою проведення заходів оперативно-технічного документування, та виконуючи злочинні вказівки ОСОБА_10 як керівника так званого «інформаційного» блоку вказаної банди, здійснював збір та перевірку інформації стосовно потерпілих ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_17 , з метою подальшого проведення незаконного спостереження у негласній формі за потерпілими, з метою встановлення маршрутів та засобів пересування потерпілих, місць відвідування та проживання, кола оточення та спілкування, способу життя, тощо, для використання вказаних відомостей в подальшому під час готування та реалізації інших злочинів, вчинених бандою; на виконання єдиного плану діяльності банди, який направлений на скоєння умисних тяжких та особливо тяжких злочинів, виконуючи злочинні вказівки ОСОБА_10 як керівника так званого «інформаційного» блоку вказаної банди, здійснював акумулювання частини незаконно-отриманого прибутку за результатами злочинної діяльності.

Організована ОСОБА_9 та ОСОБА_10 озброєна група - банда, яка представляла собою озброєну банду, завдяки розробленим її учасниками заходам, убезпечувала себе від викриття на території Київської області та припинила своє функціонування 05.11.2025, у зв'язку із її знешкодженням правоохоронними органами.

22.12.2025 постановою заступника керівника Київської обласної прокуратури строк досудового розслідування у даному кримінальному провадженні продовжено до 3-х місяців, тобто до 06.02.2026.

29.01.2026 ухвалою слідчого судді Солом'янського районного суду м. Києва строк досудового розслідування у даному кримінальному провадженні продовжено до 4-х місяців, тобто до 06.03.2026.

26.02.2026 ухвалою слідчого судді Солом'янського районного суду м. Києва строк досудового розслідування у даному кримінальному провадженні продовжено до 5-ти місяців, тобто до 06.04.2026.

26.03.2026 ОСОБА_6 затримано на підставі п. 6 ч. 1 ст. 615, ст. 208 КПК України.

26.03.2026 ОСОБА_6 повідомлено про підозру за ст. 257, ч. 3 ст. 146, ч. 4 ст. 187, ч. 4 ст. 189, ч. 3 ст. 146, ч. 4 ст. 189 КК України, в участі в озброєній банді, з метою нападів на окремих осіб, та вчинюваних нею нападах, у незаконному позбавленні волі та викраденні людини, з корисливих мотивів, здійснюване протягом тривалого часу, що вчинене організованою групою, у незаконному позбавленні волі та викраденні людини, з корисливих мотивів, здійснюване протягом тривалого часу, що спричинили тяжкі наслідки, що вчинене організованою групою, у розбої, спрямованому на заволодіння майном в особливо великих розмірах, що вчинений організованою групою, у вимаганні, що завдало майнової шкоди в особливо великих розмірах, що вчинене організованою групою в умовах воєнного стану, у вимаганні, що завдало майнової шкоди в особливо великих розмірах, що вчинене організованою групою в умовах воєнного стану.

У клопотанні слідчим, за погодженням з прокурором, постановлено питання про застосування ОСОБА_6 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, без визначенням застави, оскільки останній звинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, які відносяться до категорії особливо тяжких злочинів, за вчинення найтяжкого якого передбачено покарання у виді позбавленням волі до п'ятнадцяти років, та у зв'язку із існуванням ризиків, передбачених ст. 177 КПК України: переховування від органів досудового розслідування та суду, незаконного впливу на свідків та інших підозрюваних у кримінальному провадженні та ризику продовження кримінального правопорушення, у якому підозрюється чи вчинити інші кримінальні правопорушення:

Під час судового розгляду прокурор підтримав подане клопотання та просив його задовольнити з підстав, зазначених у клопотанні.

Захисники ОСОБА_4 та ОСОБА_5 і підозрюваний ОСОБА_6 заперечували проти задоволення клопотання та просили відмовити у задоволенні клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та застосувати відносно підозрюваного запобіжний захід із визначенням розміру застави або більш м'який запобіжний захід.

Згідно ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування судового засідання здійснювалось за допомогою технічних засобів кримінального провадження.

Вислухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали клопотання та надані в суді документи, слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого підлягає задоволенню.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя зобов'язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м'яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

В ході судового розгляду встановлено, що ОСОБА_6 підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст. 257, ч. 3 ст. 146, ч. 4 ст. 187, ч. 4 ст. 189, ч. 3 ст. 146, ч. 4 ст. 189 КК України, в участі в озброєній банді, з метою нападів на окремих осіб, та вчинюваних нею нападах, у незаконному позбавленні волі та викраденні людини, з корисливих мотивів, здійснюване протягом тривалого часу, що вчинене організованою групою, у незаконному позбавленні волі та викраденні людини, з корисливих мотивів, здійснюване протягом тривалого часу, що спричинили тяжкі наслідки, що вчинене організованою групою, у розбої, спрямованому на заволодіння майном в особливо великих розмірах, що вчинений організованою групою, у вимаганні, що завдало майнової шкоди в особливо великих розмірах, що вчинене організованою групою в умовах воєнного стану, у вимаганні, що завдало майнової шкоди в особливо великих розмірах, що вчинене організованою групою в умовах воєнного стану.

Враховуючи, що слідчий суддя на даному етапі кримінального провадження не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема, не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винною чи невинною у вчиненні кримінального правопорушення, а лише зобов'язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів визначити, що причетність особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та достатньою для застосування щодо неї обмежувального заходу, то з огляду на наведені у клопотанні слідчого та доданих до нього матеріалах дані, слідчий суддя приходить для висновку про наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_6 кримінальних правопорушень, передбачених ст. 257, ч. 3 ст. 146, ч. 4 ст. 187, ч. 4 ст. 189, ч. 3 ст. 146, ч. 4 ст. 189 КК України.

Більш того, якщо виходити з поняття «обґрунтована підозра», наведеного в п. 175 рішення Європейського суду з прав людини від 21 квітня 2011 року у справі «Нечипорук і Йонкало проти України», то обґрунтована підозра означає, що існують факти і інформація, які можуть переконати об'єктивного спостерігача, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення. Фактів і інформації, які переконливо свідчать про причетність ОСОБА_6 до вчинення вищевказаних кримінальних правопорушень, в клопотанні слідчого та доданих до нього матеріалах міститься достатньо для висновку про обґрунтованість повідомленої йому підозри.

Вимога розумної підозри передбачає наявність доказів, які об'єктивно зв'язують підозрюваного з певним злочином і вони не повинні бути достатніми, щоб забезпечити засудження, але мають бути достатніми, щоб виправдати подальше розслідування або висунення звинувачення (рішення у справі «Джон Мюррей проти Сполученого Королівства» від 28.10.1994, «Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства» від 30.09.1990).

На обґрунтування пред'явленої ОСОБА_6 підозри, слідчим надані зібрані під час досудового розслідування докази: протокол допиту підозрюваного ОСОБА_16 , протокол допиту потерпілого ОСОБА_15 , протокол допиту потерпілого ОСОБА_17 , протокол допиту потерпілого ОСОБА_14 , протокол допиту потерпілого ОСОБА_13 , протокол слідчого експерименту за участі потерпілих ОСОБА_15 та ОСОБА_17 , протокол слідчого експерименту за участі потерпілого ОСОБА_14 , протокол слідчого експерименту за участі потерпілого ОСОБА_13 , протоколи впізнання за фотознімками за участі потерпілих ОСОБА_15 , ОСОБА_17 , ОСОБА_14 та ОСОБА_13 , протоколи огляду електронних даних, наявних на камерах відеоспостереження, які розташовані у м. Києві та в тому числі з місць, де було незаконно позбавлено волі потерпілих ОСОБА_15 , ОСОБА_14 та ОСОБА_13 ; протокол допиту свідка ОСОБА_18 , протокол допиту свідка ОСОБА_19 , протокол огляду мобільного телефону ОСОБА_16 , та інші матеріали кримінального провадження, які на думку слідчого судді, обґрунтовано свідчать про причетність підозрюваного до вчинення інкримінованих йому кримінальних правопорушень, які розслідуються.

При оцінці ризику переховування від правосуддя може братися до уваги (поряд з іншими обставинами) і загроза відносно суворого покарання. Так, у рішення ЄСПЛ «Пунцельт проти Чехії» («Punzelt v. Czech Republic») 31315/96 від 25.04.2000, Страсбурзький суд визнав достатнім мотивування чеських судів, що прийняли рішення про тримання під вартою з огляду в тому числі на те, що заявникові загрожувало відносно суворе покарання.

Під час судового розгляду клопотання встановлено існування ризику переховування від органів досудового розслідування та суду, оскільки з моменту повідомлення ОСОБА_6 про підозру пройшов незначний проміжок часу, він підозрюється у вчиненні тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень, за вчинення найтяжкого із них передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк до п'ятнадцяти років, та враховуючи суспільний резонанс вчинених ним правопорушень у озброєній банді, діяльність якої була зупинена лише у зв'язку із його затриманням та затриманням інших учасників банди, тому з метою уникнення кримінальної відповідальності за вчинення інкримінованих йому правопорушень, перебуваючи на волі, може вчиняти дії направлення на переховуватися від слідства та суду та продовжити вчиняти дані правопорушення, в яких він підозрюється.

Крім того, прокурор було доведено існування ризику незаконного впливу на свідків та інших підозрюваних у даному кримінальному провадженні, оскільки ОСОБА_6 працював на посаді старшого інспектора відділу превентивної діяльності ГУНП в АР Крим та м. Севастополь, де мав впливові знайомства та зв'язки, а також особисто знайомий з деякими свідками у даному провадженні, а із підозрюваними у даному провадженні, у складі озброєної банди вчиняв тяжкі та особливо тяжкі правопорушення проти волі, честі, гідності особи та проти власності потерпілих, тому перебуваючи на волі ОСОБА_6 з метою уникнення кримінальної відповідальності, як у спосіб погроз, підкупу, психологічного впливу, так і в інший спосіб, може незаконно впливати на свідків та інших підозрюваних, з метою зміни ними показань, які допоможуть уникнути останньому кримінальної відповідальності.

Європейський суд з прав людини неодноразово підкреслював, що наявність підстав для тримання особи під вартою має оцінюватись в кожному кримінальному провадженні з урахуванням його конкретних обставин. Тримання особи під вартою завжди може бути виправдано, за наявності ознак того, що цього вимагають справжні інтереси суспільства, які незважаючи на існування презумпції невинуватості, переважають інтереси забезпечення поваги до особистої свободи.

У справі «Амбрушкевич проти Польщі» (Ambruszkiewicz v. Poland N 7/03 від 04.05.2006) Європейський суд з прав людини наголошує, що не викликає протиріч те, що в деяких особливих випадках позбавлення свободи може бути єдиним засобом, який дозволяє гарантувати явку обвинуваченого до суду, зокрема, з урахуванням його особистості та характеру злочину, а також тяжкості ймовірного покарання. Крім того, Європейський суд з прав людини вважає за необхідне, щоб підстави, наведені владою на обґрунтування застосування запобіжного заходу у вигляді позбавлення свободи, були доповнені конкретними фактами стосовно підозрюваного, а мотиви за обставинами справи могли вбачатися переконливими та відповідними.

Виходячи з практики Європейського суду з прав людини та враховуючи особу підозрюваного ОСОБА_6 , який раніше не судимий, його вік, майновий та сімейний стан (одружений, має на утриманні доньку ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , працює охоронцем ТОВ «АТБ-МАРКЕТ»), обставини вчинених ним кримінальних правопорушень проти волі, честі, гідності особи та проти власності потерпілих, які мають суспільний резонанс, його роль у озброєній банді, тяжкість покарання, що загрожує підозрюваному у разі визнання його винуватим у вчиненні тяжких та особливо тяжких правопорушень, тому з урахуванням вказаного та наявних ризиків, передбачених ст. 177 КПК України, слідчий суддя приходить до висновку, що відносно ОСОБА_6 необхідно застосувати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, в межах строку досудового розслідування, тобто до 06.04.2026 року, включно, який, на думку слідчого судді, буде достатнім для належного забезпечення завдань кримінального провадження.

Слідчий суддя, відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 183 КПК України, при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, враховуючи підстави та обставини, передбачені статтями 177 та178 цього Кодексу, має право не визначити розмір застави у кримінальному провадженні, зокрема, щодо злочину, вчиненого із застосуванням насильства або погрозою його застосування.

Відповідно до ст. 3 Загальної декларації прав людини кожна людина має право на життя, свободу та особисту недоторканність. Згідно з положеннями ст. 6 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права та ст. 2 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод право на життя є невід'ємним правом людини, яке охороняється законом. Зазначені положення міжнародних правових стандартів мають універсальний характер і відображені в Конституції України. Зокрема, у ст. 3 Конституції України закріплено, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Відповідно до ст. 27 Конституції України кожна людина має невід'ємне право на життя, ніхто не може бути свавільно позбавлений життя, а обов'язок держави - захищати життя людини.

Враховуючи, що ОСОБА_6 підозрюється в участі в озброєній банді, з метою нападів на окремих осіб, та вчинюваних нею нападах, у незаконному позбавленні волі та викраденні людини, з корисливих мотивів, здійснюване протягом тривалого часу, що вчинене організованою групою, у незаконному позбавленні волі та викраденні людини, з корисливих мотивів, здійснюване протягом тривалого часу, що спричинили тяжкі наслідки, що вчинене організованою групою, у розбої, спрямованому на заволодіння майном в особливо великих розмірах, що вчинений організованою групою, у вимаганні, що завдало майнової шкоди в особливо великих розмірах, що вчинене організованою групою в умовах воєнного стану, у вимаганні, що завдало майнової шкоди в особливо великих розмірах, що вчинене організованою групою в умовах воєнного стану, тому, на думку слідчого судді, інкриміновані підозрюваному кримінальні правопорушення підпадають під розуміння п. 1 ч. 4 ст. 183 КПК України.

За таких обставин, слідчий суддя вважає необхідним не визначати ОСОБА_6 розмір застави в даному кримінальному провадженні.

Керуючись статтями 177, 178, 182, 183, 184, 192-194, 196, 197, 202, 206, 207, 208, 209, 211, 309, 372, 376 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого в ОВС 4 відділу 1 управління досудового розслідування Головного управління СБ України ОСОБА_7 - задовольнити.

Застосувати до підозрюваного ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжній захід у вигляді тримання під вартою в Київському слідчому ізоляторі, в межах строку досудового розслідування, тобто до 06.04.2026 року, включно.

Строк тримання під вартою ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , рахувати з моменту фактичного затримання, тобто з 26 березня 2026 року 08 год. 18 хв.

Строк дії ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , закінчується о 23 год. 59 хв. 06 квітня 2026 року.

Контроль за виконанням ухвали покласти на Київську обласну прокуратуру.

Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 (п'яти) днів з дня її оголошення, а підозрюваним - в цей же строк з моменту вручення йому копії даної ухвали.

Слідчий суддя: ОСОБА_1