Справа №760/7522/26 3/760/2841/26
31 березня 2026 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Сергієнко Г.Л., отримавши адміністративну справу, яка надійшла з Управління стратегічних розслідувань в місті Києві Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за фактом вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
До Солом'янського районного суду м. Києва надійшла вищевказана справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Згідно з ч.1 ст.8 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до юрисдикції якого вона віднесена процесуальним законом.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.278 КУпАП орган та (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
При цьому, ч.1 ст.276 КУпАП встановлено загальне правило, що справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Виходячи з чч.2-7 ст.276 КУпАП, винятком з цього правила є адміністративні правопорушення, передбачені стст.80, 81, 121-126, 127-1-129, 139 (коли правопорушення вчинено водієм), 177, 178 (альтернативна підсудність),203, 203-1, 204-1,204-2 і 204-4, справи про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі (за місцем оброблення та обліку таких правопорушень). За місцем проживання порушника розглядаються справи про адміністративні правопорушення адміністративними комісіями. Законами України може бути передбачено й інше місце розгляду справи про адміністративне правопорушення.
Стаття 172-6 КУпАП серед винятків, правил альтернативної підсудності відсутня, жодними іншими нормативно-правовими актами не передбачено інше місце розгляду справи про адміністративне правопорушення за цією статтею КУпАП, ніж за місцем вчинення відповідного адміністративного правопорушення.
При цьому, з протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язаного з корупцією, встановлено, що декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції після звільнення, тобто за місцем свого проживання: АДРЕСА_1 , що поза межами Солом'янського району м.Києва.
Факт подачі вищевказаної декларації за адресою: АДРЕСА_1 , також підтвердила сама ОСОБА_1 .
Отже, вищевказана адміністративна справа не є підсудною Солом'янському районному суду м.Києва.
З метою неухильного дотримання законодавства та недопущення встановлених ним правил підсудності розгляду справ про адміністративне правопорушення, керуючись ст.8 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», стст.276, 278 КУпАП, суд,-
Справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повернути до Управління стратегічних розслідувань в місті Києві Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України для вирішення питання про її направлення для розгляду за підсудністю до належного суду.
Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя Сергієнко Г.Л.