Справа № 2-а-91/11
18 січня 2011 року Ріпкинський районний суд Чернігівської області в складі:
головуючого-судді Сташківа В.Б.,
розглянувши в порядку письмового провадження в смт. Ріпки в залі суду адмін.справу
за позовом ОСОБА_1
до Управління праці та соціального захисту населення Ріпкинської районної
державної адміністрації Чернігівської області
про визнання дій неправомірними та стягнення недоотриманої щомісячної
грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів
харчування, -
В грудні 2010 р. ОСОБА_1 звернулась до Управління праці та соціального захисту населення Ріпкинської районної державної адміністрації Чернігівської області з названим позовом, мотивуючи його тим, що вона є потерпілою від чорнобильської катастрофи (категорія 4), постійно проживає в населеному пункті, віднесеному до 4 зони по забрудненню у зв'язку з аварією на ЧАЕС та, згідно ст. 37 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, має право на щомісячну грошову допомогу у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва, в розмірі 30% мінімальної заробітної плати, виплата якої відповідачем провадиться з порушенням закону, у розмірах менших, ніж передбачено законом. У зв'язку з цим, позивачка просила визнати дії відповідача щодо невиплати в повному обсязі вказаної допомоги неправомірними та стягнути з відповідача на її користь недоотримані кошти в сумі 1620 грн. за період з 01.07.2010 р. по день винесення постанови по справі, за проживання в зоні посиленого радіоекологічного контролю, передбачені ст. 37 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
13 січня 2011 року від Управління праці та соціального захисту населення Ріпкинської районної державної адміністрації Чернігівської області надійшло письмове заперечення проти позову, в якому вони просять відмовити в задоволенні позовних вимог та закрити провадження в справі за відсутністю протиправних дій з їхнього боку, та у зв'язку з необґрунтованістю позовних вимог. Обґрунтування заперечень проти позову зводиться до того, що позивачка до Управління з заявою про призначення допомоги з пакетом документів не зверталась для підтвердження права нарахування допомоги не звертався, і на обліку в Управлінні не перебуває, що унеможливлює задоволення позову, та визнання їх дій неправомірними.
Оскільки сторони в судове засідання не явились, в адміністративному позові, та в запереченнях відповідача на нього містяться клопотання позивачки та відповідача про розгляд справи у їх відсутність, суд виходячи з положень ч. 4 ст. 122 КАС України розглянув справу в порядку письмового провадження.
Вивчивши доводи адміністративного позову, та заперечення відповідача проти нього, інші матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 має статус громадянки, яка постійно проживає на території зони посиленого радіологічного контролю у 1986 - 1992 роках (Категорія 4).
Згідно ч. 1 ст. 37 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», чинною на час спірних правовідносин, громадянам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, в розмірі 30% мінімальної заробітної плати.
Порядок використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2005 р. N 936 визначає механізм використання, обліку, звітності і контролю за використанням коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, головним розпорядником яких є Мінпраці.
П. 3 якого передбачено, що призначення громадянам компенсацій, допомоги певних видів та надання пільг здійснюється за єдиною заявою відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 серпня 2002 р. N 1146 "Про вдосконалення механізму надання соціальної допомоги". Органи соціального захисту населення, що проводять нарахування та виплати, передбачені Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", звіряють у разі потреби отриману від громадян інформацію щодо правомірності нарахування компенсаційних виплат з відділами персоніфікованого обліку згідно з Єдиним автоматизованим реєстром осіб, які мають право на пільги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 січня 2003 р. N 117. Виплата компенсацій, допомоги певних видів та надання пільг у разі, коли вперше встановлено відповідний статус постраждалої особи і видано відповідне посвідчення, проводиться з дня подання громадянином заяви, але не раніше ніж з дня видачі йому посвідчення встановленого зразка.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Ріпкинської районної державної адміністрації Чернігівської області відповідно до п. 3 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2005 р. N 936 з заявою не зверталась, їй Управління праці та соціального захисту населення Ріпкинської районної державної адміністрації Чернігівської області щомісячну грошову допомогу у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва в спірний період в розмірі 1,60 грн. не виплачувало.
Таким чином, в задоволені позову слід відмовити.
Керуючись ст. 37 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, п. 3 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2005 р. N 936, ст.ст. 6, 8 - 11, 70, 71, 86, 122, 159 - 163, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, -
В задоволені вимог ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Ріпкинської районної державної адміністрації Чернігівської області про визнання дій неправомірними та стягнення недоотриманої щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування -відмовити.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі протягом десяти днів з дня отримання копії постанови апеляційної скарги до Київського апеляційного адміністративного суду через Ріпкинський районний суд Чернігівської області з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Головуючий В.Б. Сташків