№ 755/2802/26
№ 3/755/1471/26
"26" березня 2026 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Метелешко О.В., за участю: секретаря судових засідань Бараненко Ю.С., прокурора Куцого С.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши справу, що надійшла з Управління стратегічних розслідувань в місті Києві Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Лящівка, Чорнобаївського р-ну, Черкаської обл., українки, громадянки України, працюючої помічником у приватній нотаріальній конторі, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 ,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення,
ОСОБА_1 , обіймаючи посаду головного спеціаліста відділу претензійно-позовної роботи Управління правового забезпечення Державної регуляторної служби України, будучи державним службовцем категорії «В», відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія даного Закону, у порушення вимог частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», 01.04.2024 року о 12 годині 38 хвилин, несвоєчасно, без поважних причин подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, за минулий 2023 рік (далі - Декларація), шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання пункцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр) у власному персональному електронному кабінеті, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Так, відповідно до наказу Державної регуляторної служби України від 04.08.2021 року № 539-к «Про призначення ОСОБА_2 », ОСОБА_2 ( ОСОБА_1 ) призначено на посаду головного спеціаліста відділу претензійно-позовної роботи Управління правового юридичного Державної регуляторної служби України з 06.08.2021 року та в цей же день, остання прийняла Присягу державного службовця та, згідно з наказом Державної регуляторної служби України від 05.11.2021 року № 764-к «Про присвоєння рангу ОСОБА_2 », їй присвоєно 9 ранг державного службовця з 08.11.2021 року.
Наказом Державної регуляторної служби України від 06.06.2022 року № 288-к «Про переведення Каріни Круглої», ОСОБА_2 переведено на посаду головного спеціаліста відділу претензійно-позовної роботи Управління правового забезпечення Державної регуляторної служби України з 13.06.2022 року.
Відповідно до особової картки державного службовця, ОСОБА_2 ознайомлена з вимогами й обмеженнями щодо прийняття та проходження державної служби відповідно до законів України «Про державну службу» та «Про запобігання корупції».
Згідно з посадовою інструкцією державного службовця категорії «В», затвердженої головою Державної регуляторної служби України, посада головного спеціаліста відділу претензійно-позовної роботи Управління правового забезпечення належить до категорії «В» посад державної служби.
Статтею 8 Закону України «Про державну службу» визначено, що державний службовець зобов'язана, зокрема, дотримуватися Конституції та законів України, діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з підпунктом «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», державні службовці є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Статтею першою Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до повного витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб, ОСОБА_2 змінила прізвище після реєстрації шлюбу на « ОСОБА_3 » з 07.06.2022 року.
Отже, ОСОБА_1 , будучи державним службовцем, є суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом декларування та суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією.
Частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Наказом Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - Національне агентство) від 23.07.2021 року № 448/21 «Про затвердження Порядку нормування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29.07.2021 року за № 986/36608, затверджено Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Реєстру.
Відповідно до розділу II вказаного Порядку, суб'єкти декларування подають до Реєстру зазначені в пункті 1 цього розділу документи шляхом заповнення електронних форм відповідних документів. Суб'єкти декларування подають зазначені документи через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті після реєстрації в Реєстрі. Після заповнення усіх необхідних полів форми документа суб'єкт декларування підписує документ шляхом накладання на нього особистого кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, відповідно до вимог законодавства. Кожному поданому документу Реєстр автоматично надає унікальний ідентифікатор документа та накладає на нього електронну печатку Реєстру, що унеможливлює внесення несанкціонованих змін до поданого документа (забезпечує цілісність документа).
Пунктом 1 частини 2 розділу II Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства від 08.11.2023 року № 252/23, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.11.2023 року за № 1965/41021, суб'єкти декларування подають декларації з додержанням таких вимог: щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону (щороку), абзацу другого частини другої статті 45 Закону (після припинення діяльності (після звільнення)) у період з 00 годин 00 випин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» 24.02.2022 року затверджено Указ Президента України від 24.02.2022 року № 64/2022, яким в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, який діє і на даний час.
Законом України «Про захист інтересів суб'єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або війни» від 03.03.2022 року № 2115-ІХ, встановлено, що фізичні особи, фізичні особи-підприємці, юридичні особи подають облікові, фінансові, бухгалтерські, розрахункові, аудиторські звіти та будь-які інші документи, подання яких вимагається відповідно до норм чинного законодавства в документальній та/або в електронній формі, протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період неподання звітності чи обов'язку подати документи. Також, у період воєнного стану або стану війни будь-які перевірки щодо своєчасності та повноти подання будь-яких звітів чи документів звітового характеру уповноваженими органами не здійснюється.
Абзацом 4 частини 27 Розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VII цього Закону (зокрема подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування), відновлюється у повному обсязі та здійснюється у порядку та строки, визначені цим Законом (у тому числі з урахуванням особливостей, встановлених частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону).
Відповідно до даних офіційного веб-сайту Верховної Ради України, Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку Додання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» набрав чинності 12.10.2023 року.
Таким чином, з 12.10.2023 року здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VII Закону України «Про запобігання корупції» (зокрема, подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування) відновлено у повному обсязі та здійснюється у та строки, визначені цим Законом (у тому числі, з урахуванням особливостей, встановлених частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону). Строк подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2023 рік становить до 00 годин 00 хвилин 01 квітня 2024 року.
Відповідно до публічної частини Реєстру, ОСОБА_1 подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, за минулий 2023 рік (ідентифікатор документа - 477d38ac-f871-490e-9a3b-76afe3b2ddc6), лише 01.04.2024 року о 12 годині 38 хвилин, а отже, несвоєчасно.
За частиною першою статті 172-6 КУпАП, відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчиняла ОСОБА_1 за період з 01.01.2024 року до 02.04.2024 року, остання розпочала вчиняти дії, направлені на заповнення/перегляд розділів документа - 477d38ac-f871-490e-9a3b-76afe3b2ddc6 - лише 01.04.2024 року. Дата реєстрації у Реєстрі - 04.08.2021 року.
У своїх поясненнях ОСОБА_1 повідомила, що вона ознайомлена з вимогами, заборонами та обмеженнями, встановленими Законом України «Про запобігання корупції» та їй було відомо про те, що у 2022 році у зв'язку із веденням на території України дії воєнного стану суб'єкти декларування звільнялися від обов'язку подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до закінчення дії воєнного стану або відновлення такого обов'язку у встановленому законом порядку. Також, зазначила, що їй було відомо, що етапи декларування були відновлені з 22.10.2023 року. ОСОБА_1 вказала, що на момент подання декларації вона перебувала у відпустці по догляду за дитиною (декретній відпустці), у зв'язку з чим, була тимчасово усунута від виконання службових обов'язків та повсякденної робочої комунікації та прострочення строку подання декларації сталося виключно з причин власної неуважності та людського фактору, без будь-якого умислу ухилення від декларування або приховування відомостей. Свою вину у несвоєчасному поданні декларації визнає.
Склад адміністративного правопорушення, передбачений частиною 1 статті 172-6 КУпАП, є формальним, оскільки не передбачає настання наслідків, водночас, суб'єкт правопорушення усвідомлює протиправність вчиненого нею діяння (дії або бездіяльності).
Виходячи з диспозиції частини 1 статті 172-6 КУпАП, несвоєчасне втаєння без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, є адміністративним правопорушенням, пов'язаним з корупцією, що вчиняється суб'єктом декларування, який усвідомив, що його бездіяльність у неподанні (без поважних причин) декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у строки встановлені Законом України «Про запобігання корупції», призвела до порушення даного Закону (тобто є протиправною) і подальше свідоме неподання декларації може призвести до кримінальній відповідальності за статтею 3663 КК України. Суб'єкт декларування, з метою припинення такого порушення і небажання бути притягнутим до кримінальної відповідальності, вже після пропуску строків подання декларації умисно подає декларацію і бажає так чинити, при цьому розуміє, що тим самим фактично визнає свою провину і викриває себе у вчиненні адміністративного правопорушення за несвоєчасне її подання.
Суб'єктивна сторона адміністративного правопорушення за несвоєчасне подання декларації буде відсутня у разі об'єктивної неможливості вчасного подання, тобто, поважних причин (неналежна робота Реєстру, хвороба, інша непереборна сила, що унеможливлює вчасне подання декларації), і подальше несвоєчасне подання декларації не утворює складу адміністративного правопорушення, крім випадків, коли суб'єкт правопорушення вже після усунення таких причин, свідомо бездіє тривалий час і не подає декларацію.
На офіційному веб-сайті НАЗК 12.02.2024 року повідомлено про «старт кампанії декларування за 2023 звітний період: кому потрібно подати декларації?»: https://nazk.gov.ua/uk/novyny/nazk-ta-ukrzaliznytsya-pidpysaly-memorandum-pro-spivpratsyu-v-rozbudovi-kultury-dobrochesnosti/. Насамперед, у сказаному повідомленні йдеться про те, що обов'язок подавати щорічну декларацію за 2023 рік виникає, зокрема, в декларантів, які в 2023 році припинили здійснювати діяльність, яка передбачає обов'язок подання декларації, або перебування на посаді, яка зумовлює здійснення такої діяльності (щорічна декларація (після звільнення)). Для цього, у розділі І «Вид декларації та звітний період» декларації слід обрати позначку «я припинив(ла) виконувати функції держави або органу місцевого самоврядування (після звільнення)». Особливості подання декларацій для осіб, які звільнилися 31 грудня 2023 року. Також, надано відповідні роз'яснення за посиланням.
Так, у ОСОБА_1 , у період з 01.01.2024 року до 31.03.2024 року включно, було 90 календарних днів для з'ясування строків подання, внесення до щорічної декларації, особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік достовірних відомостей, отримання для цього необхідної інформації та копій документів, у тому числі, з відкритих джерел, а в подальшому, заповнення та перевірки наявності на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції вказаної декларації, однак, остання цим не скористалася.
Отже, поважних причин, які б перешкодили ОСОБА_1 вчасно подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, за минулий 2023 рік шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті, не встановлено.
Згідно із ст. 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, 01.04.2024 року о 12 годині 38 хвилин, несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію, шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті.
ОСОБА_1 мала можливість подати декларацію, шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті у будь-якому місці, але оскільки остання у своїх поясненнях повідомила, що вона перебувала у відпустці по догляду за дитиною під час подання Декларації, то місцем вчинення правопорушення слід вважати адресу місця мешкання ОСОБА_1 , а саме: АДРЕСА_2 .
Датою вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, є дата несвоєчасного подання нею Декларації, шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті, тобто 01.04.2024.
Фактичним моментом виявлення вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, пов'язаного з корупцією передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП слід вважати дату складання протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, тобто момент, коли уповноваженою особою, що має право складати протоколи зібрано, проаналізовано зібрані фактичні дані, зроблено висновок про наявність у діях особи складу адміністративного правопорушення та оформлено такий висновок у вигляді протоколу.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнала повністю, щиро каялася та пояснила, що вона дійсно подала декларацію невчасно, а саме - 01.04.2024 року о 12 годині 38 хвилин, однак, будь-якого умислу ухилення від декларування або приховування відомостей, не мала. На той час, вона перебувала у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, тобто фактично не виконувала функцій держави, була відсторонена від робочого процесу, що вплинуло на об'єктивну можливість вчасного відстеження термінів подання декларації. Невчасне подання нею щорічної декларації мало незначний термін, менше ніж на добу, що було зумовлено вимкненням світла та перебоями в мережі Інтернет, у зв'язку з чим, прохала обмежитися усним зауваженням.
Прокурор у судовому засіданні зазначив, що протокол складено правомірно і в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, прохав накласти на останню адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , думку прокурора, дослідивши наявні матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, приходжу до наступного.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, одним з завдань провадження в справах про адміністративне правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Статтею 9 КУпАП передбачено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, які пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частина 1 ст. 172-6 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII від 14.10.2014 року (далі - Закон № 1700-VII), державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Згідно зі статтею першою вказаного Закону, суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до наказу Державної регуляторної служби України від 04.08.2021 року № 539-к «Про призначення ОСОБА_2 », ОСОБА_2 (у подальшому, змінено прізвище на ОСОБА_1 ) призначено на посаду головного спеціаліста відділу претензійно-позовної роботи Управління правового юридичного Державної регуляторної служби України з 06.08.2021 року.
06 серпня 2021 року ОСОБА_2 (у подальшому, змінено прізвище на ОСОБА_1 ) прийняла Присягу державного службовця.
Згідно з наказом Державної регуляторної служби України від 05.11.2021 року № 764-к «Про присвоєння рангу ОСОБА_2 », ОСОБА_2 (у подальшому, змінено прізвище на ОСОБА_1 ) присвоєно 9 ранг державного службовця з 08.11.2021 року.
Наказом Державної регуляторної служби України від 06.06.2022 року № 288-к «Про переведення ОСОБА_4 », ОСОБА_2 (у подальшому, змінено прізвище на ОСОБА_1 ) переведено на посаду головного спеціаліста відділу претензійно-позовної роботи Управління правового забезпечення Державної регуляторної служби України з 13.06.2022 року.
Відповідно до особової картки державного службовця, ОСОБА_2 (у подальшому, змінено прізвище на ОСОБА_1 ) ознайомлена з вимогами й обмеженнями щодо прийняття та проходження державної служби відповідно до законів України «Про державну службу» та «Про запобігання корупції».
Згідно з посадовою інструкцією державного службовця категорії «В», затвердженої головою Державної регуляторної служби України 15.10.2024 року, посада головного спеціаліста відділу претензійно-позовної роботи Управління правового забезпечення належить до категорії «В» посад державної служби.
Відповідно до повного витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб, ОСОБА_2 змінила прізвище після реєстрації шлюбу на « ОСОБА_3 » з 07.06.2022 року.
Абзацом 1 ч. 1 ст. 45 Закону № 1700-VII визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Проте, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, який повинен бути обізнаним щодо обов'язку, способу та терміну подачі такого типу декларації, за відсутності поважних причин, у порушення абзацу першого ч. 1 ст. 45 Закону, подала відповідну декларацію, лише 01.04.2025 року о 12 годині 38 хвилин, що встановлено відповідно до відкритих загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Будь-яких поважних причин несвоєчасного подання декларації не встановлено.
Таким чином, як вбачається з матеріалів справи про адміністративне правопорушення, вина особи, що притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, повністю доведена, у розумінні ст. 251 КУпАП, належними та допустимими доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 296 від 18.02.2026 року; письмовими поясненнями; повідомленням Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 09.04.2024 року № 1367/20-24; інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; наказом Державної регуляторної служби України від 04.08.2021 року № 539-к «Про призначення ОСОБА_2 »; наказом Державної регуляторної служби України від 05.11.2021 року № 764-к «Про присвоєння рангу ОСОБА_2 »; Наказом Державної регуляторної служби України від 06.06.2022 року № 288-к «Про переведення ОСОБА_4 », а також, повним визнанням вини ОСОБА_1 у судовому засіданні.
Відповідно до ст. 33 КУпАП, при накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, відповідно до ст. 35 КУпАП, судом не встановлено.
До обставин, що пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, відповідно до ст. 34 КУпАП, суд відносить визнання вини, щире розкаяння, притягнення до адміністративної відповідальності вперше, має на утриманні малолітню дитину 2022 р.н.
Зокрема, матеріали справи не містять жодних даних, які безпосередньо, поза розумним сумнівом, вказували б на наявність у ОСОБА_1 умислу на порушення вимог фінансового контролю чи переслідування будь-якого іншого корупційного інтересу.
Суд також враховує, що вказаним правопорушенням не завдано значної шкоди державним чи суспільним інтересам, про що свідчить та обставина, що подання декларації нею було здійснено, хоча і з пропуском строку, але такий є незначним, менше доби.
За змістом ст. 22 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
При цьому, зазначена норма закону не містить будь-якого переліку умов або обставин, наявність яких дозволила би судити про малозначність правопорушення, а також, застережень щодо неможливості її застосування до окремих складів адміністративних правопорушень, окрім як до тих, що визначенні в примітці до ст. 22 КУпАП (положення цієї статті не застосовуються до правопорушень, передбачених частиною четвертою статті 121, частиною п'ятою статті 122, статтями 122-2, 122-4, частиною третьою статті 123, частинами другою - п'ятою статті 126, статтями 130, 161-1 і 173-2 цього Кодексу.).
Тобто, законодавець не ввів заборону на застосування ст. 22 КУпАП у справах, передбачених ст. 172-6 КУпАП.
Оцінюючи в сукупності дії, наслідки вказаних дій, відсутності суспільної шкоди її діяння, з урахуванням даних про особу ОСОБА_1 , суд вважає можливим застосувати до неї положення ст. 22 КУпАП та звільнити останню від адміністративної відповідальності у зв'язку з малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення, й можливістю обмежитися усним зауваженням.
На переконання суду, застосування такого заходу, як усне зауваження, буде необхідним та достатнім для досягнення визначеної ст. 23 КУпАП мети виховного впливу та запобіганню вчиненню нових правопорушень.
Згідно з положеннями ч. 2 ст. 284 КУпАП, при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення.
Керуючись ст. ст. 22, 23, 33-35, 172-6, 283, 284 КУпАП, ст. ст. 1, 3, 45 Законом України "Про запобігання корупції",-
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у зв'язку із малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення, обмежившись щодо неї усним зауваженням, а провадження у справі - закрити.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Дніпровський районний суд м. Києва.
Строк пред'явлення до виконання три місяці.
Суддя