ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
м. Київ
02.04.2026Справа № 910/5504/25 (758/20548/25)
Суддя Господарського суду міста Києва Гулевець О.В., розглянувши
позовну заяву Акціонерного товариства «Універсал Банк» (04080, місто Київ, вулиця Оленівська, будинок 23, ідентифікаційний код 21133352)
до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний код НОМЕР_1 )
про стягнення 24 926,45 грн
в межах справи № 910/5504/25
за заявою фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний код НОМЕР_1 )
про неплатоспроможність
У провадженні Господарського суду міста Києва перебуває справа № 910/5504/25 про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 .
Акціонерного товариства «Універсал Банк» звернулося до Подільського районного суду міста Києва з позовною заявою до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором у розмірі 24 926,45 грн.
Ухвалою Подільського районного суду міста Києва від 26.12.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін ( у письмовому провадженні).
Ухвалою Подільського районного суду міста Києва від 27.02.2026 цивільну справу за позовом Акціонерного товариства «Універсал Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором надіслано до Господарського суду міста Києва для розгляду спору по суті в межах справи №910/5504/25 про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 .
Згідно протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 30.03.2026 матеріали справи № 910/5504/25 (758/20548/25) передано на розгляд судді Гулевець О.В.
Відповідно до ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.
Господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство (неплатоспроможність), у межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про відшкодування шкоди та/або збитків, завданих боржнику; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника, у тому числі спори про визначення та сплату (стягнення) грошових зобов'язань (податкового боргу), визначених відповідно до Податкового кодексу України.
Господарський суд розглядає спори, стороною в яких є боржник, за правилами, визначеними Господарським процесуальним кодексом України. За результатами розгляду спору суд ухвалює рішення.
Заяви (позовні заяви) учасників провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) або інших осіб у спорах, стороною в яких є боржник, розглядаються в межах справи про банкрутство (неплатоспроможність) за правилами спрощеного позовного провадження.
Позивач має право в позовній заяві заявити мотивоване клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження. Якщо суд за результатами розгляду клопотання позивача дійде висновку про розгляд справи в порядку загального позовного провадження, він зазначає про це в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд визнав їх достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду.
Поряд з тим, з матеріалів справи вбачається, що в обґрунтування позовних вимог Акціонерне товариство «Універсал Банк» посилається на неналежне виконання ОСОБА_1 умов договору про надання банківських послуг від 17.06.2024, укладеного між АТ «Універсал Банк» та ОСОБА_1 , у зв'язку з чим у відповідача виникла заборгованість перед позивачем у загальному розмірі 24 926,45 грн, з яких 21 866,48 грн - основний борг, 3 059,97 грн - заборгованість за пенею.
Відповідно до ч. 4 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства у разі якщо господарський суд, розглядаючи в межах справи про банкрутство (неплатоспроможність) спір про стягнення з боржника грошових коштів, встановить, що позивачем у такому спорі подано у справі про банкрутство (неплатоспроможність) боржника заяву з грошовими вимогами до боржника, господарський суд залишає такий позов без розгляду.
Судом встановлено, що 26.01.2026 до Господарського суду міста Києва надійшла заява кредитора Акціонерного товариства «УНІВЕРСАЛ БАНК» з грошовими вимогами до фізичної особи ОСОБА_1 на суму 26 550,75 грн за договором про надання банківських послуг від 17.06.2024, укладеного між АТ «Універсал Банк» та ОСОБА_1 .
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 03.03.2026 Акціонерне товариство «Універсал Банк» визнано кредитором у справі № 910/5504/25 по відношенню до фізичної особи ОСОБА_1 на суму 27 191,28 грн, з яких: 5 324,80 грн - витрати, які відшкодовуються до задоволення вимог кредиторів, 21 866,48 грн - вимоги другої черги. У визнанні вимог Акціонерного товариства «Універсал Банк» на суму 4 684,27 грн відмовлено.
З огляду на те, що в межах справи № 910/5504/25 про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 визнано вимоги кредитора Акціонерного товариства «Універсал Банк» на суму 21 866,48 грн та в іншій частині вимог відмовлено, суд залишає без розгляду позовну заяву Акціонерного товариства «Універсал Банк» до ОСОБА_1 про стягнення 24 926,45 грн на підставі ч. 4 ст.7 Кодексу України з процедур банкрутства.
Керуючись ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 226, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. Прийняти справу № 758/20548/25 за позовом Акціонерного товариства «Універсал Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості 24 926,45 грн до розгляду в межах справи № 910/5504/25.
2. Позов Акціонерного товариства «Універсал Банк» до ОСОБА_1 про стягнення 24 926,45 грн у межах справи № 910/5504/25 про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили після її підписання та може бути оскаржена у порядку і строк, встановлені ст. ст. 256, 257 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя О.В. Гулевець