Справа № 127/10315/26
Провадження № 1-в/127/126/26
30 березня 2026 рокум. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області в складі головуючого судді ОСОБА_1 , розглянувши подання начальника Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області підполковника поліції ОСОБА_2 про продовження адміністративного нагляду відносно:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого:
- 31.01.2020 вироком Вінницького міського суду Вінницької області за ч. 4 ст. 296, ч. 2 ст. 345 КК України до покарання у виді 3 років 6 місяців позбавлення волі, звільненого 16.09.2022 року у зв'язку з відбуттям строку покарання -,
До Вінницького міського суду Вінницької області з поданням про продовження адміністративного нагляду щодо засудженого ОСОБА_3 звернувся начальник Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області підполковник поліції ОСОБА_4 .
Подання мотивоване тим, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , був засуджений Вінницьким міським судом Вінницької області за ч. 4 ст. 296, ч. 2 ст. 345, ч. 1 ст. 70 КК України, до покарання у виді 3 років 6 місяців позбавлення волі. Керуючись ст. 72 ч. 5 КК України «Про внесення змін до КК України» ухвалили зарахувати строк попереднього ув'язнення з 18.03.2019 по 25.03.2020. Відбував покарання у Літинській ВК (№ 123) Вінницької області, та в подальшому був звільнений з місць позбавлення волі 16.09.2022 із встановленим адміністративним наглядом терміном 1 (один) рік.
Постановою про встановлення адміністративного нагляду Літинського районного суду Вінницької області від 16.09.2022, у справі № 137/849/22, ОСОБА_3 встановлено адміністративний нагляд з наступними обмеженнями: заборонено виходити з будинку у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу, з 23:00 год до 06:00 год; заборонено виїзд чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі міста; реєстрація в органах поліції за місцем проживання один раз на місяць (остання п'ятниця кожного місяця).
В подальшому, постановами Вінницького міського суду Вінницької області адміністративний нагляд, встановлений постановою Літинського районного суду Вінницької області від 16.09.2022, у справі № 137/849/22, щодо ОСОБА_3 було неодноразово продовжено.
Перебуваючи під адміністративним наглядом, ОСОБА_3 належних висновків для себе не зробив, на шлях виправлення не став, та, не зважаючи на встановлений судом адміністративний нагляд допустив ряд порушень встановлених судом обмежень, неодноразово був відсутній за місцем проживання та неодноразово не з'являвся на реєстрацію до поліції.
На підставі вищевикладеного, керуючись п. «в» ст. 3 та ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» начальник Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області підполковник поліції ОСОБА_4 звернувся до суду із поданням про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 ..
Разом із поданням про продовження адміністративного нагляду щодо засудженого ОСОБА_3 до суду надіслано заяву останнього, у якій він просить розглянути подання начальникаВінницького РУП ГУНП у Вінницькій області підполковника поліції ОСОБА_2 у його відсутність, оскільки потрапив в дорожньо-транспортну пригоду та отримав травми, пересуватись без сторонньої допомоги не може, проходить лікування.
Суд, дослідивши матеріали подання, дійшов висновку про обґрунтованість подання та наявність підстав для задоволення.
Відповідно до ст. 158 КВК України адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Відповідно до положень ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно ч. 2 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» передбачено, що суд у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , раніше судимий, 31.01.2020 вироком Вінницького міського суду Вінницької області за ч. 4 ст. 296, ч. 2 ст. 345 КК України до покарання у виді 3 років 6 місяців позбавлення волі. Відбував покарання в «Літинській випраній колонії (№ 123)» Вінницької області, звільнений 16.09.2022 року у зв'язку з відбуттям строку покарання.
Відповідно до постанови Літинського районного суду Вінницької області від 16.09.2022, у справі № 137/849/22, щодо ОСОБА_3 встановлено адміністративний нагляд терміном 1 (один) рік, з рядом обмежень.
В останнє, адміністративний нагляд терміном на 1 рік встановлено щодо ОСОБА_3 постановою Вінницького міського суду Вінницької області від 27.03.2025 року (справа № 127/9595/25).
Як вбачається із подання, у період з 04.05.2025 року по 30.01.2026 року відносно ОСОБА_3 складено 28 адміністративних матеріалів про вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП - порушення правил адміністративного нагляду, повторно протягом року, за що неодноразово був притягнутий до адміністративної відповідальності. Внаслідок вказаних дій, з ОСОБА_3 систематично проводилися бесіди профілактичного характеру щодо дотримання обмежень, визначених в постанові, а також, останнього було неодноразово письмово попереджено про неприпустимість скоєння ним адміністративних правопорушень та можливість продовження у відношенні до нього адміністративного нагляду.
Отже, з наведеного слідує, що після відбування покарання у виді позбавлення волі, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ та встановлений адміністративний нагляд ОСОБА_3 , маючи не зняту та непогашену судимість, порушує встановлений щодо нього адміністративний нагляд, за що неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, а тому враховуючи зазначене, суд вважає за можливе продовжити ОСОБА_3 адміністративний нагляд терміном на 6 місяців.
Крім того, п. «г» ч. 1 ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» передбачено, що суд може встановити обмеження у виді реєстрації в поліції від одного до чотирьох разів на місяць. Таким чином, суд вправі встановити лише періодичність реєстрації в поліції та позбавлений можливості встановлювати конкретні дні та години вказаного.
Як зазначено вище, відповідно до ч. 2 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Тобто, частина 2 статті 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» наділяє суд повноваженнями продовжити особі адміністративний нагляд. Юридичний зміст правового рішення «продовження адміністративного нагляду» відмінний від юридичного змісту правового рішення «встановлення адміністративного нагляду». Вочевидь продовжити можливо попередньо встановлений постановою (ухвалою) суду адміністративний нагляд, не змінюючи, при цьому, його зміст, зокрема, не звужуючи та не розширюючи попередньо визначених постановою (ухвалою) суду обмежень піднаглядному.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов переконання, що подання про продовження адміністративного нагляду підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 1 - 6, 9 - 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі»,-
Подання начальникаВінницького РУП ГУНП у Вінницькій області підполковника поліції ОСОБА_2 про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 - задовольнити.
Продовжити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , терміном на 6 (шість) місяців, визначивши йому наступні обмеження:
- зобов'язати з'являтися на реєстрацію до Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області за адресою: вулиця Пирогова, будинок 4, місто Вінниця, чотири рази на місяць (у дні та години визначені територіальним органом поліції);
- заборонити виїзд в особистих справах за межі міста Вінниця, без дозволу начальника Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області;
- заборонити відвідувати ресторани, бари, кафе, магазини, торгові точки, де реалізуються на розлив спиртні напої, розташовані на території міста Вінниця;
- заборонити вихід з постійного місця проживання за адресою: АДРЕСА_1 , в період з 22.00 год до 06.00 год, за винятком днів та годин роботи.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Вінницький міський суд Вінницької області протягом десяти діб з дня її оголошення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя: