31 березня 2026 р. № 400/496/25
м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Брагар В. С., розглянувши адміністративну справу
за позовомОСОБА_1 , АДРЕСА_1 ,
до відповідачаГоловне управління ДФС у Миколаївській області, вул. Героїв Рятувальників, 6,м. Миколаїв,54005,
проСт. 382 судовий контроль,
Рішенням Миколаївського окружного адміністративного суду від 28.07.2025 у справі № 400/496/25 зокрема, зобов'язано Головне управління ДФС у Миколаївській області скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) станом на 25.11.2021 за відповідною прирівняною посадою поліцейського на день звільнення, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", з урахуванням положень Постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", із зазначенням відомостей про розміри щомісячних основних та додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, підвищення, доплати) та премій для проведення з 01 грудня 2021 року перерахунку основного розміру пенсії.
16.02.2026 року позивач звернувся до суду із заявою про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду від 28.07.2025 р. В обґрунтування поданої заяви зазначив зазначив, що ухвалою суду від 24.09.2025 було роз'яснено відповідачу, що довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 слід скласти за прирівняною за назвою, організаційним рівнем підрозділу у структурі органу посадою поліцейського до посади "заступник начальника відділу-начальник оперативно-розшуквого відділення відділу податкової міліції Вознесенської ОДПІ". Але, оскільки рішення суду не було добровільно виконане відповідачем, то виконавчий лист, виданий 02.09.2025, було подано ОСОБА_1 до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Миколаївській, Херсонській областях, в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі Одеського МУ Міністерства юстиції України разом з заявою про відкриття виконавчого провадження. Постановою державного виконавця вказаного відділу Ширко С.Л. від 03.02.2026 було відкрите виконавче провадження з виконання вказаного судового рішення. Номер виконавчого провадження - 80135068, Ідентифікатор для доступу до інформації про виконавче провадження: 68ГБ88Д670В5. Наданий час відповідачем на виконано рішення суду від 28.07.2025 у справі № 400/496/25.
Ухвалою суду від 18.02.2026 року призначено заяву до розгляду в порядку письмового провадження.
Дослідивши заяву позивача, суд зазначає наступне.
Згідно з ст. 124 Конституції України, судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України. Суб'єктами, на яких поширюється обов'язковість судових рішень являються всі органи державної влади і органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, посадові чи службові особи та громадяни.
Відповідно до ст. 370 КАС України, судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.
Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
У відповідності до положень ч. 1 - 4 ст. 382-1 КАС України, суд розглядає заяву про зобов'язання суб'єкта владних повноважень подати звіт про виконання судового рішення (крім заяви, передбаченої частиною п'ятою статті 382 цього Кодексу) протягом десяти днів з дня її надходження в порядку письмового провадження, а за ініціативою суду чи клопотанням заявника - у судовому засіданні з повідомленням учасників справи.
За наслідками розгляду заяви суд постановляє ухвалу про її задоволення або відмову у задоволенні та зобов'язання суб'єкта владних повноважень подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Встановлений судом строк для подання звіту про виконання судового рішення має бути достатнім для його підготовки. Достатнім є строк, який становить не менше десяти календарних днів з дня отримання суб'єктом владних повноважень відповідної ухвали та не перевищує трьох місяців.
Суд може зобов'язати подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення особисто керівника суб'єкта владних повноважень.
Якщо суб'єктом владних повноважень є колегіальний орган і судовим рішенням такого суб'єкта владних повноважень зобов'язано вчинити певні дії, суд може зобов'язати подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення кожного з членів такого колегіального органу, до чиїх повноважень, завдань чи функцій належить забезпечення виконання такого судового рішення.
Як встановлено судом, відповідачем станом на день подання заяви не виконано рішення суду.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, про необхідність встановлення відповідачу двомісячний строк для подання звіту про виконання судового рішення.
Керуючись статтями 241, 248, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Заяву позивача про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду задовольнити.
2. Зобов'язати Головне управління Державної фіскальної служби України у Миколаївській області подати до суду звіт про виконання рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 28.07.2025 у справі № 400/496/25 у двомісячний строк з моменту отримання цієї ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення (підписання) суддею в порядку ст. 256 КАС України.
Апеляційна скарга на цю ухвалу може бути подана до П'ятого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складання в порядку, визначеному ст.ст. 295-297 КАС України.
Суддя В. С. Брагар