Україна
Донецький окружний адміністративний суд
27 березня 2026 року Справа№200/10242/25
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Бабіча С.І., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справу ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано - Франківській області про визнання протиправним та скасування рішення і зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано - Франківській області (далі - відповідач), відповідно до якої просить:
визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області від 05.12.2025 № 056650011149 про відмову в призначення пенсії ОСОБА_1 відповідно до ч. 3 ст. 114 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»;
зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про призначення пенсії у відповідності до ч. 3 ст. 114 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 28.11.2025 з зарахуванням до страхового та пільгового стажу, який дає право на призначення пенсії згідно ч. 3 ст. 114 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» періоду навчання з 01.09.1996 по 05.09.1999, до пільгового стажу який дає право на призначення пенсії відповідно до ч. 3 ст. 114 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» періодів роботи з 06.09.1999 по 31.12.1999, з 01.01.2000 по 04.04.2000, з 06.06.2000 по 31.12.2000, з 01.01.2001 по 02.06.2003, з 01.01.2004 по 06.03.2005, з 21.03.2005, з 24.06.2007 по 31.12.2007, з 01.01.2008 по 08.12.2009, з 11.01.2010 по 31.07.2016, з 01.07.2022 по 03.07.2022, з 01.11.2022 по 01.11.2022, з 01.01.2023 по 01.01.2023, з 01.09.2024 по 03.09.2024, з 01.11.2024 по 11.11.2024, з 01.12.2024 по 12.12.2024, 01.01.2025 по 15.01.2025.
В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що рішенням відповідача від 05.12.2025 № 056650011149 в призначені пенсії позивачу було відмовлено через відсутність необхідного пільгового стажу 25 років на підземних роботах віднесених до Постанови 202, та відсутність 20 років пільгового стажу на провідних професіях.
В рішенні відповідач не зазначив, які періоди не були зараховані до загального та пільгового стажу, з яких підстав відповідач зарахував певні періоди роботи за Списком № 1, а не відповідно до Списку робіт і професій, що дають право на пенсію незалежно від віку при безпосередній зайнятості протягом повного робочого дня на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин), пов'язаних з видобутком вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, терміном не менше 25 років, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.1994 № 202.
Вказує, що з наданого до рішення розрахунку стажу (форма РС-право) вбачається, що період навчання в ПТУ № 80 м. Родинське з 01.09.1996 по 05.09.1999 не було зараховано до загального стажу та пільгового відповідно до Постанови № 202; період з 06.09.1999 по 31.12.1999, з 01.01.2000 по 04.04.2000 зараховано за Списком № 1, а не відповідно до Постанови №202; період з 06.06.2000 по 31.12.2000 зараховано до загального стажу, а не відповідно до Постанови № 202; період з 01.01.2001 по 02.06.2003 - за Списком № 1, а не відповідно до Постанови № 202; період з 01.01.2004 по 06.03.2005 - за Списком № 1, а не відповідно до Постанови № 202; період з 21.03.2005 по 12.04.2005 (учбовий пункт) - до загального стажу, а не відповідно до Постанови № 202;період з 24.06.2007 по 31.12.2007 - до загального стажу, а не відповідно до Постанови № 202; період з 01.01.2008 по 08.12.2009 -за Списком № 1 , а не відповідно до Постанови № 202; період з 11.01.2010 по 31.07.2016 - за Списком № 1, а не відповідно до Постанови № 202;періоди з 01.07.2022 по 03.07.2022, з 01.11.2022 по 01.11.2022, з 01.01.2023 по 01.01.2023, з 01.09.2024 по 03.09.2024, з 01.11.2024 по 11.11.2024, з 01.12.2024 по 12.12.2024, 01.01.2025 по 15.01.2025.
Позивач зауважує, що зарахувавши певні періоди до Списку № 1 дають право на призначення пенсії відповідно до ч. 2 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», а не за частиною 3 цієї статті.
У зв'язку з не відображенням в рішенні про відмову в призначенні пенсії зазначених періодів, дії відповідача свідчать про те, що відповідач діяв недобросовісно та необґрунтовано, не врахувавши усіх обставин та положень законодавства, що мають значення для призначення позивачу пенсії, і, як наслідок, допустив неналежний розгляд поданої заяви і документів та, відповідно, прийняв незаконне і необґрунтоване рішення.
На думку позивача, рішення відповідача є протиправним та відповідач зобов'язаний повторно розглянути заяву позивача про призначення пенсії відповідно до ч. 3 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Ухвалою суду від 30.12.2025 року прийнято до розгляду позовну заяву у цій справі та відкрити провадження у справі № 200/10242/25. Призначено дану справу до розгляду у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
Від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого він просив відмовити у задоволенні позовних вимог з тих підстав, що на момент розгляду заяви та прийняття рішення від 05.12.2025 року про відмову в призначенні пенсії в Позивача недостатньо стажу роботи, передбаченого п. 3 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (25 років), що слугувало підставою для відмови в призначенні пільгової пенсії незалежно від віку виходу на пенсію.
Вказує, що з урахуванням нормативно-правового регулювання та документів доданих при призначенні пенсії, вбачається, що трудова книжка підтверджує стаж роботи, але підтвердити пільговий характер роботи може лише уточнююча довідка підприємства, на якому особа працювала і яка видана на підставі первинних документів за час виконання відповідної роботи, а в разі ліквідації підприємства без визначення правонаступника - документи, видані архівними установами.
Справу розглянуто судом за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Дослідивши письмові докази і письмові пояснення сторін, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступні обставини та спірні правовідносини.
28.11.2025 року позивач звернувся із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах до територіальних органів Пенсійного фонду України.
05.12.2025 року за принципом екстериторіальності відповідачем розглянуто заяву від 30.10.2025 року та додані до неї документи та прийнято рішення № 056650011149 про відмову у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах у зв'язку із відсутністю необхідного стажу роботи на пільгових умовах.
За змістом рішення № 056650011149 від 05.12.2025 року відповідачем зазначено таке.
Стаж роботи за Списком № 1 та згідно із Списком робіт і професій, що дають право на пенсію незалежно від віку при безпосередній зайнятості протягом повного робочого дня на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин), пов'язаних з видобутком вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.1994 р. № 202 - становить 23 роки 4 місяці 16 днів, в тому числі:
- роботи підземні, професії за постановою 202 (25) - 10 років 4 місяці 28 днів;
- роботи підземні, провідні професії (20) - 3 місяці 11 днів;
- роботи за Списком № 1 - 12 років 8 місяців 7 днів;
Вік заявника на дату звернення 44 роки 8 місяців 14 днів.
До страхового та до пільгового стажу зараховано періоди роботи згідно записів трудової книжки серії НОМЕР_1 від 11.04.2000 та довідок, що підтверджують спеціальний трудовий стаж згідно додатку № 5, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 р № 637 із змінами від 19.06.2025 № 216, від 16.05.2025 № 241, а також даних (по спеціальному стажу). наявних в інформаційних (автоматизованих) та інформаційно-комунікативних систем підприємства, що містяться в індивідуальних відомостях про застраховану особу (довідка Форми ОК-5), згідно Порядку.
Не погодившись із рішення відповідача № 056650011149 від 05.12.2025 року, позивач звернувся до суду із цим позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам та відповідним доводам сторін, суд дійшов таких висновків.
Відповідно до частин першої та другої статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Принципи, засади і механізми призначення, перерахунку і виплати пенсії визначаються положеннями Закону України від 09.07.2003 року № 1058-IV “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058-IV).
Частиною 1 Закону № 1058-IV передбачено, що призначення (перерахунок) пенсії здійснюється за зверненням особи або автоматично (без звернення особи) у випадках, передбачених цим Законом.
Відповідно до частини 1 статті 114 Закону № 1058-IV встановлено, що право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, а пенсії за вислугу років - на умовах, зазначених у частині четвертій цієї статті. Розміри пенсій для осіб, визначених цією статтею, обчислюються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.
Приписами частин 3 статті 114 Закону № 1058-IV передбачено, що працівники, безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, - за списком робіт і професій, що затверджується Кабінетом Міністрів України, мають право на пенсію незалежно від віку, якщо вони були зайняті на зазначених роботах не менше 25 років, а працівники провідних професій на таких роботах: робітники очисного вибою, прохідники, вибійники на відбійних молотках, машиністи гірничих виймальних машин, сталевари, горнові, агломератники, вальцювальники гарячого прокату, оброблювачі поверхневих дефектів металу (вогневим засобом вручну) на гарячих дільницях, машиністи кранів металургійного виробництва (відділень нагрівальних колодязів та стриперних відділень), - за умови, що вони були зайняті на таких роботах не менше 20 років.
Такий самий порядок пенсійного забезпечення поширюється і на працівників, безпосередньо зайнятих повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) на шахтах з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, що реструктуруються або перебувають у стадії ліквідації, але не більше двох років.
До Списку робіт і професій, що дають право на пенсію незалежно від віку при безпосередній зайнятості протягом повного робочого дня на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин), пов'язаних з видобутком вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, терміном не менше 25 років, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 1994 року № 202 (далі - Постанова № 202), включено: підземні гірничі роботи в шахтах і на будівництві вугільних (сланцевих) шахт: усі робітники, зайняті протягом повного робочого дня на підземних роботах, керівники і спеціалісти підземних дільниць діючих і споруджуваних шахт для видобутку вугілля (сланцю).
Право на передбачену частиною третьою статті 114 Закону № 1788-XII пенсію незалежно від віку мають працівники, професії яких містяться у Списку затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.1994 року № 202 (далі - Список № 202), за умови безпосередньої зайнятості на цих роботах повний робочий день та не менше передбаченого стажу роботи.
Згідно з пунктом 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року № 637 (далі - Порядок № 637), передбачено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи за період до впровадження персоніфікованого обліку у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - персоніфікований облік), є трудова книжка.
За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній стаж роботи встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
Згідно з пунктом 20 розділу “Особливості підтвердження стажу роботи окремих категорій працівників» Порядку № 637 передбачено, що в тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального стажу роботи приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників (додаток № 5).
У довідці повинно бути вказано періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, до яких включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка, в тому числі виписки або довідки, складені на основі даних, наявних в інформаційних (автоматизованих) та/або інформаційно-комунікаційних системах підприємств, установ, організацій.
Надання уточнюючих довідок підприємств, установ, організацій або їх правонаступників для підтвердження спеціального трудового стажу необхідно лише у випадку відсутності трудової книжки або коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах.
Предметом оскарження у цій справі є рішення відповідача № 056650011149 від 05.12.2025, відповідно до якого страховий стаж позивача становить 23 роки 4 місяці 16 днів, в тому числі:
- роботи підземні, професії за постановою 202 (25) - 10 років 4 місяці 28 днів;
- роботи підземні, провідні професії (20) - 3 місяці 11 днів;
- роботи за Списком № 1 - 12 років 8 місяців 7 днів.
При цьому вказане рішення не містить посилань щодо зарахування/не зарахування конкретних періодів роботи позивача.
У прохальній частині позовних вимог позивач просить зарахувати до страхового та пільгового стажу, який дає право на призначення пенсії згідно ч. 3 ст. 114 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» періоду навчання з 01.09.1996 по 05.09.1999, до пільгового стажу який дає право на призначення пенсії відповідно до ч. 3 ст. 114 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» періодів роботи з 06.09.1999 по 31.12.1999, з 01.01.2000 по 04.04.2000, з 06.06.2000 по 31.12.2000, з 01.01.2001 по 02.06.2003, з 01.01.2004 по 06.03.2005, з 21.03.2005, з 24.06.2007 по 31.12.2007, з 01.01.2008 по 08.12.2009, з 11.01.2010 по 31.07.2016, з 01.07.2022 по 03.07.2022, з 01.11.2022 по 01.11.2022, з 01.01.2023 по 01.01.2023, з 01.09.2024 по 03.09.2024, з 01.11.2024 по 11.11.2024, з 01.12.2024 по 12.12.2024, 01.01.2025 по 15.01.2025.
Відповідно до протоколу розрахунку стажу позивача за Постановою КМУ № 202 від 31.03.1994 року не враховано:
- період навчання в ПТУ № 80 м. Родинське з 01.09.1996 року по 05.09.1999 року (в тому числі не було зараховано до загального стажу);
- період з 06.09.1999 по 31.12.1999, з 01.01.2000 по 04.04.2000 (зараховано за Списком № 1);
- період з 06.06.2000 по 31.12.2000 (зараховано до загального стажу);
- період з 01.01.2001 по 02.06.2003 (зараховано за Списком № 1);
- період з 01.01.2004 по 06.03.2005 (зараховано за Списком № 1);
- період з 21.03.2005 по 12.04.2005 (учбовий пункт) (зараховано до загального стажу);
- період з 24.06.2007 по 31.12.2007 (зараховано до загального стажу);
- період з 01.01.2008 по 08.12.2009 (зараховано за Списком № 1);
- період з 11.01.2010 по 31.07.2016 (зараховано за Списком №1);
- періоди з 01.07.2022 по 03.07.2022, з 01.11.2022 по 01.11.2022, з 01.01.2023 по 01.01.2023, з 01.09.2024 по 03.09.2024, з 01.11.2024 по 11.11.2024, з 01.12.2024 по 12.12.2024, 01.01.2025 по 15.01.2025.
За доводами позивача вказані періоди мають бути зараховано відповідно постанови Кабінету Міністрів України від 31.03.1994 № 202, що дає право на призначення пенсії відповідно до ч. 3 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Відповідно до записів трудової книжки позивача НОМЕР_2 від 11.04.2000,
- з 01.01.1996 по 10.04.2000 позивач навчався в ПТУ № 80 м. Родинське за спеціальністю електрослюсар підземний, машиніст електровозу;
- з 06.09.1999 по 31.12.1999, з 01.01.2000 по 04.04.2000 в ДХК «Краснолиманська» позивач працював учнем машиністу електровозу підземним з повним робочим днем в шахті;
- з 06.06.2000 по 31.12.2000 робота машиністом електровозу підземним з повним робочим днем в шахті в ДХК «Краснолиманська»;
- з 20.10.2023 по 25.11.2003 робота учнем електрослюсаря підземного,
- з 26.11.2003 по 06.03.2005 - електрослюсарем підземним з повним робочим днем в шахті;
- з 21.03.2005 по 12.04.2005 учбовий пункт;
- з 14.04.2005 по 26.05.2007 робота машиністом електровозу підземним з повним робочим днем в шахті в ВАТ «ВК «Красноармійська -Західна № 1;
- з 24.06.2007 по 08.12.2009 робота машиністом електровозу підземним з повним робочим днем в шахті в ВАТ «Укрвуглебуд»;
- з 11.01.2010 по 31.07.2016 робота машиністом електровозу підземним з повним робочим днем в шахті в ДП «ВК «Красноалиманська»;
- з 02.11.2016 по 27.02.2025 робота машиністом електровозу підземним з повним робочим днем в шахті в ПРАТ «ШУ «Покровське», звільнено на підставі наказу про звільнення № 1543-кз від 27.02.2025.
Суд зазначає, що записи трудової книжки позивача містять належним чином здійснені записи щодо спірних періодів роботи, які не мають дефектів їх вчинення та наведені відомості у трудовій книжці про роботу позивача за вказаний період свідчать про зайнятість останнього на відповідних посадах в шкідливих умовах під землею.
При цьому суд враховує, що позивач у спірні періоди виконував роботи за професіями, передбаченими Списком № 1, позивач працював повний робочий день під землею, а тому він має право на зарахування цього спеціального стажу відповідно до Постанови № 202.
Відповідно до положення п. 3.1 Інструкції з навчання працівників шахт, затвердженої наказом Державного комітету України по догляду за охороною праці від 30.05.1995 №79, відповідно до якого навчання з охорони праці включає: навчання в навчальних закладах, в навчальному пункті шахти, вступний інструктаж на робочому місці, іспит з охорони прані, стажування, спеціальне навчання з безпеки робіт на викидо- та ударо небезпечних пластах.
Отже, проходження навчання в учбовому пункті є обов'язковою умовою прийняття на роботу, у зв'язку з чим період такого навчання підлягає зарахуванню до страхового та пільгового стажу відповідно до вимог чинного законодавства.
Відповідно до абзацу 1 статті 38 Закону України «Про професійну (професійно-технічну) освіту» від 10.02.1998 року № 103/98-ВР, час навчання у закладі професійної (професійно-технічної) освіти зараховується до трудового стажу здобувача освіти, у тому числі в безперервний і в стаж роботи за спеціальністю, що дає право на пільги, встановлені для відповідної категорії працівників, якщо перерва між днем закінчення навчання і днем зарахування на роботу за набутою професією не перевищує трьох місяців.
З аналізу наведених норм випливає, що для зарахування відповідного періоду навчання до пільгового стажу особа після його завершення повинна працевлаштуватися за професією, яка дає право на призначення пенсії на пільгових умовах.
Згідно з матеріалами справи позивач з 01.01.1996 року по 10.04.2000 року навчався в ПТУ № 80 м. Родинське за спеціальністю електрослюсар підземний, машиніст електровозу, що підтверджується дипломом № НОМЕР_3 , додатком до диплому № НОМЕР_4 , атестатом № НОМЕР_5 , записами в трудовій книжці позивача НОМЕР_2 від 11.04.2000.
За змістом поданих документів позивач здобув професію електрослюсаря, машиніста електровозу 10.04.2000 року.
Відповідно до трудової книжки НОМЕР_2 від 11.04.2000 позивач 06.06.2000 працював машиністом електровозу підземним з повним робочим днем в шахті в ДХК «Краснолиманська»». Зазначена професія віднесені до Списку № 1 підземних робіт, а виконувані позивачем роботи відповідають видам робіт, передбаченим постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.1994 № 202.
Підсумовуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що фактичні обставини справи свідчать, що під час розгляду заяви позивача про призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідачем не здійснено належної перевірки та оцінки наданих позивачем документів, що призвело до незабезпечення повного та об'єктивного розгляду заяви позивача та передчасних висновків про недостатність у позивача пільгового стажу для призначення йому пенсії відповідно до частини 3 статті 114 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є правомірними та такими, що підлягають задоволенню.
Позивачем при зверненні до суду з даним позовом сплачено судовий збір у розмірі 968,96 грн.
Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Отже, при задоволенні позову, суд вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача 1 на користь позивача судові витрати зі сплати судового збору в сумі 968 грн. 96 коп.
На підставі викладеного, керуючись положеннями Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративний позов ОСОБА_1 (зареєстрована адреса місця проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_6 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано - Франківській області (місцезнаходження: 76018, Івано - Франківська область, м. Івано - Франківськ, вул. Січових Стрільців, 15, код ЄДРПОУ 20551088) про визнання протиправним та скасування рішення і зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області від 05.12.2025 року № 056650011149 про відмову в призначення пенсії ОСОБА_1 відповідно до частини 3 статті 114 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про призначення пенсії у відповідності до частини 3 статті 114 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 28.11.2025 року з зарахуванням до страхового та пільгового стажу, який дає право на призначення пенсії згідно частини 3 статті 114 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» періоду навчання з 01.09.1996 по 05.09.1999, до пільгового стажу який дає право на призначення пенсії відповідно до ч. 3 ст. 114 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» періодів роботи з 06.09.1999 по 31.12.1999, з 01.01.2000 по 04.04.2000, з 06.06.2000 по 31.12.2000, з 01.01.2001 по 02.06.2003, з 01.01.2004 по 06.03.2005, з 21.03.2005, з 24.06.2007 по 31.12.2007, з 01.01.2008 по 08.12.2009, з 11.01.2010 по 31.07.2016, з 01.07.2022 по 03.07.2022, з 01.11.2022 по 01.11.2022, з 01.01.2023 по 01.01.2023, з 01.09.2024 по 03.09.2024, з 01.11.2024 по 11.11.2024, з 01.12.2024 по 12.12.2024, 01.01.2025 по 15.01.2025.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору в сумі 968 грн 96 коп. (дев'ятсот шістдесят вісім гривень дев'яносто шість копійок).
Повне судове рішення складено 27 березня 2026 року.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або після прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку, шляхом подання апеляційної скарги до Першого апеляційного адміністративного суду, протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя С.І. Бабіч