Справа №463/6294/25
Провадження №1-кс/463/3239/26
02 квітня 2026 року Личаківський районний суд м. Львова
Cлідчий суддя ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , підозрюваних: ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , розглянувши клопотання старшого слідчого Другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Львові) ТУ ДБР розташованого у м. Львові ОСОБА_8 , яке погоджене з першим заступником Генерального прокурора ОСОБА_9 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42024142400000023 від 12.04.2024 за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України, ОСОБА_10 , ОСОБА_6 , ОСОБА_11 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, та ОСОБА_12 , ОСОБА_7 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України, -
Старший слідчий Другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Львові) ТУ ДБР розташованого у м. Львові ОСОБА_8 , як сторона кримінального провадження, звернувся з клопотанням до слідчого судді Личаківського районного суду м. Львова про продовження до дев'яти місяців строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42024142400000023 від 12.04.2024 за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України, ОСОБА_10 , ОСОБА_6 , ОСОБА_11 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, та ОСОБА_12 , ОСОБА_7 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України.
Клопотання мотивує тим, що ОСОБА_5 , займаючи посаду заступника начальника управління - начальника відділу технагляду і проектних робіт Управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації і тимчасово виконуючи обов'язки за вакантною посадою начальника цього ж управління, використовуючи своє службове становище (надані йому повноваження) та пов'язані із цим можливості, маючи також відповідні спеціальні знання та досвід роботи у сфері будівництва, діючи протиправно, в порушення вимог ст. ст. 19, 68 Конституції України, ст. 18 Конвенції Організації Об'єднаних Націй проти корупції від 31.10.2003, ст. 22 Закону України «Про запобігання корупції», ст. 193 Господарського кодексу України, ст. ст. 526, 629 Цивільного кодексу України, п. п. 1.2, 6.1, 6.3, 6.4 Кошторисних норм України «Настанова з визначення вартості будівництва», затверджених наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281, розпоряджень Львівської ОДА від 15.02.2024 № 116/0/5-24ВА, від 04.04.2024 № 315/0/5-24ВА, від 29.04.2024 № 395/0/5-24ВА, діючи із прямим умислом, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, а також діючи з корисливих мотивів, з метою незаконного особистого збагачення, в умовах воєнного стану, будучи в складі організованої групи, виконуючи роль її організатора та керівника, вступив у злочинну змову (заздалегідь, тобто до початку кримінального правопорушення, домовився про спільне його вчинення) із іншим учасниками організованої групи, фізичною особою ОСОБА_7 , працівниками відділу технагляду та проектних робіт УКБ ЛОДА ОСОБА_12 та ОСОБА_13 , особами, що діяли від імені ТОВ «БК Львів» ОСОБА_14 та ОСОБА_15 , які виконували роль пособників, а також з директором ТОВ «БК Львів» ОСОБА_10 , який виконував роль виконавця злочину, а також іншими невстановленими на даний час особами, в період з 19.01.2024 до 19.12.2024, перебуваючи у м. Львові та м. Суми, володіючи достатньою інформацією і будучи наділеним в силу займаної посади відповідними повноваженнями - маючи можливість приймати та здійснювати вплив на прийняття рішень, пов'язаних із будівництвом військових інженерно-технічних i фортифікаційних споруд та улаштування системи невибухових загороджень на території Сумської області функції замовника якого були делеговані Львівській обласній військовій (державній) адміністрації, будучи в складі організованої групи, виконуючи роль її організатора та керівника, виконуючи відведену йому роль у вчиненні злочину, координував, контролював, погодив (у тому числі шляхом підписання) та забезпечив (у тому числі шляхом надання вказівок):
- укладення УКБ ЛОДА із ТОВ «БК Львів» договорів № 1/16 від 01.03.2024, № 2/16 від 05.09.2024 та № 3/16 від 12.12.2024, предметом яких є виконання робіт із будівництва об'єкта «Будівництво військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд (Опорний пункт № 16)», із визначенням у цих договорах ціни як динамічної;
- придбання (закупівлю) будівельних матеріалів (геотекстилю 300г/м2, сітки сталевої з чарунками 100*100 д.6 мм, труб сталевих діаметром 76*4, дроту арматурного із низьковуглецевої сталі ВР-1, лісоматеріалів для улаштування ВОП, блоків БП-0,5-17*23, блоків бетонних для стін підвалів марки ФСБ, геотекстилю 500 г/м2, дошок будівельних, колод діаметром 150 та 200, колод і дошок будівельних, габіонів, блоків БП-0,5-17*23д, панелей перекриття ПП-1, плит для підлоги ПП-1.1, плит покриття ПП-1 в, стінових панелей СПБ-2 з вмонтованими захисними дверима Д-1м, стінових панелей СП-1м з вмонтованою заслонкою М3-1М, стінових панелей СП-2 з вмонтованими захисними дверима Д-1м, стінових панелей СПБ-1 і перемичок), необхідних для виконання робіт за вказаними договорами, у підприємств-виробників із залученням інших суб'єктів господарювання в якості посередників;
- складання та підписання актів КБ-2в та довідок КБ-3 про виконання робіт за даними договорами, в яких зазначена завищена (порівняно з фактичною вартістю їх придбання) вартість вищевказаних будівельних матеріалів на загальну суму 11 043 819 грн, а також завищена вартість (обсяг) виконаних робіт та витрат (порівняно з виконаними фактично) на загальну суму 207 548 грн, умисно не забезпечивши при цьому додержання вимог Закону України «Про здійснення державних закупівель», цільового та ефективного використання бюджетних коштів, а також вимог кошторисних норм України «Настанова з визначення вартості будівництва», затверджених наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281, зокрема, в частині уточнення договірної ціни (вартості виконаних робіт) та її складових (вартості ресурсів) з урахуванням економічно обґрунтованої поточної вартості цих складових, що змінилися на момент виконання відповідних робіт в порівнянні з діючою договірною ціною;
- перерахування із розрахункового рахунку УКБ ЛОДА № НОМЕР_1 на розрахунковий рахунок ТОВ «БК Львів» в якості оплати за договорами № 1/16 від 01.03.2024, № 2/16 від 12.09.2024 та № 3/16 від 12.12.2024, грошових коштів на загальну суму 37 231 272,6 грн, із яких 11 251 367 грн. перераховані безпідставно внаслідок завищення (порівняно з фактичною вартістю їх придбання) вартості використаних будівельних матеріалів та завищення вартості (обсягів) виконаних робіт та витрат (порівняно з виконаними фактично),
внаслідок чого, при виконанні робіт із будівництва об'єкта «Будівництво військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд (Опорний пункт № 16) за договорами № 1/16 від 01.03.2024, № 2/16 від 12.09.2024 та № 3/16 від 12.12.2024, укладеними УКБ ЛОДА із ТОВ «БК Львів», ОСОБА_5 , будучи в складі організованої групи, виконуючи роль її організатора та керівника, спільно із іншими учасниками організованої групи ОСОБА_7 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_10 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 та іншими невстановленими на даний час особами, заволоділи грошовими коштами в сумі 11 251 367 грн. (що більше ніж в шістсот разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення кримінального правопорушення та відповідно до пункту 3 примітки до статті 185 Кримінального кодексу України вважається особливо великими розмірами) із грошових коштів, виділених у 2024 році Кабінетом міністрів України з резервного фонду державного бюджету Львівській обласній державній адміністрації для будівництва військових інженерно-технічних i фортифікаційних споруд, фортифікаційне обладнання оборонних рубежів, улаштування системи невибухових загороджень у Сумській області, та отримали можливість розпорядитись ними на власний розсуд (конвертувати в готівкові кошти або витратити на власні потреби).
Також, ОСОБА_5 , займаючи посаду заступника начальника управління - начальника відділу технагляду і проектних робіт Управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації і тимчасово виконуючи обов'язки за вакантною посадою начальника цього ж управління, використовуючи своє службове становище (надані йому повноваження) та пов'язані із цим можливості, маючи також відповідні спеціальні знання та досвід роботи у сфері будівництва, діючи протиправно, в порушення вимог ст. ст. 19, 68 Конституції України, ст. 18 Конвенції Організації Об'єднаних Націй проти корупції від 31.10.2003, ст. 22 Закону України «Про запобігання корупції», ст. 193 Господарського кодексу України, ст. ст. 526, 629 Цивільного кодексу України, п. п. 1.2, 6.1, 6.3, 6.4 Кошторисних норм України «Настанова з визначення вартості будівництва», затверджених наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281, розпоряджень Львівської ОДА від 15.02.2024 № 116/0/5-24ВА, від 04.04.2024 № 315/0/5-24ВА, від 29.04.2024 № 395/0/5-24ВА, діючи повторно, із прямим умислом, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, а також діючи з корисливих мотивів, з метою незаконного особистого збагачення, в умовах воєнного стану, будучи в складі організованої групи, виконуючи роль її організатора та керівника, вступив у злочинну змову (заздалегідь, тобто до початку кримінального правопорушення, домовився про спільне його вчинення) із іншим учасниками організованої групи, фізичною особою ОСОБА_7 , працівниками відділу технагляду та проектних робіт УКБ ЛОДА ОСОБА_12 та ОСОБА_13 , особами, що діяли від імені ТОВ «БК Львів» ОСОБА_14 та ОСОБА_15 , які виконували роль пособників, а також з директором ТОВ «БК Львів» ОСОБА_10 , який виконував роль виконавця злочину, а також іншими невстановленими на даний час особами, в період з 19.01.2024 до 19.12.2024, перебуваючи у м. Львові та м. Суми, володіючи достатньою інформацією і будучи наділеним в силу займаної посади відповідними повноваженнями - маючи можливість приймати та здійснювати вплив на прийняття рішень, пов'язаних із будівництвом військових інженерно-технічних i фортифікаційних споруд та улаштування системи невибухових загороджень на території Сумської області, функції замовника якого були делеговані Львівській обласній військовій (державній) адміністрації, виконуючи відведену йому роль у вчиненні злочину, координував, контролював, погодив (у тому числі шляхом підписання) та забезпечив (у тому числі шляхом надання вказівок):
- укладення УКБ ЛОДА із ТОВ «БК Львів» договорів № 1/17 від 01.03.2024, № 2/17 від 27.08.2024, № 3/17 від 12.12.2024, предметом яких є виконання робіт із будівництва об'єкта «Будівництво військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд (Опорний пункт № 17)», із визначенням у цих договорах ціни як динамічної;
- придбання (закупівлю) будівельних матеріалів (геотекстилю 300г/м2, сітки сталевої з чарунками 100*100 д.6 мм, труб сталевих діаметром 76*4, дроту арматурного із низьковуглецевої сталі ВР-1, лісоматеріалів для улаштування ВОП, блоків БП-0,5-17*23, блоків бетонних для стін підвалів марки ФСБ, геотекстилю 500 г/м2, дошок будівельних, колод діаметром 150 та 200, колод і дошок будівельних, габіонів, блоків БП-0,5-17*23д, панелей перекриття ПП-1, плит для підлоги ПП-1.1, плит покриття ПП-1 в, стінових панелей СПБ-2 з вмонтованими захисними дверима Д-1м, стінових панелей СП-1м з вмонтованою заслонкою М3-1М, стінових панелей СП-2 з вмонтованими захисними дверима Д-1м, стінових панелей СПБ-1 і перемичок), необхідних для виконання робіт за вказаними договорами, у підприємств-виробників із залученням інших суб'єктів господарювання в якості посередників;
- складання та підписання актів КБ-2в та довідок КБ-3 про виконання робіт за даними договорами, в яких зазначена завищена (порівняно з фактичною вартістю їх придбання) вартість вищевказаних будівельних матеріалів на загальну суму 14 683 096 грн, а також завищена вартість (обсяг) виконаних робіт та витрат (порівняно з виконаними фактично) на загальну суму 104 245 грн, умисно не забезпечивши при цьому додержання вимог Закону України «Про здійснення державних закупівель», цільового та ефективного використання бюджетних коштів, а також вимог кошторисних норм України «Настанова з визначення вартості будівництва», затверджених наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281, зокрема, в частині уточнення договірної ціни (вартості виконаних робіт) та її складових (вартості ресурсів) з урахуванням економічно обґрунтованої поточної вартості цих складових, що змінилися на момент виконання відповідних робіт в порівнянні з діючою договірною ціною;
- перерахування із розрахункового рахунку УКБ ЛОДА № НОМЕР_1 на розрахунковий рахунок ТОВ «БК Львів» в якості оплати за договорами № 1/17 від 01.03.2024, № 2/17 від 27.08.2024, № 3/17 від 12.12.2024, грошових коштів на загальну суму 40 819 837 грн, із яких 14 787 341 грн перераховані безпідставно внаслідок завищення (порівняно з фактичною вартістю їх придбання) вартості використаних будівельних матеріалів та завищення вартості (обсягів) виконаних робіт та витрат (порівняно з виконаними фактично),
внаслідок чого, при виконанні робіт із будівництва об'єкта «Будівництво військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд (Опорний пункт № 17) за договорами № 1/17 від 01.03.2024, № 2/17 від 27.08.2024, № 3/17 від 12.12.2024, укладеними УКБ ЛОДА із ТОВ «БК Львів», ОСОБА_5 , будучи в складі організованої групи, виконуючи роль її організатора та керівника, спільно із іншими учасниками організованої групи ОСОБА_7 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_10 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 та іншими невстановленими на даний час особами, заволоділи грошовими коштами в сумі 14 787 341 грн. (що більше ніж в шістсот разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення кримінального правопорушення та відповідно до пункту 3 примітки до статті 185 Кримінального кодексу України вважається особливо великими розмірами) із грошових коштів, виділених у 2024 році Кабінетом міністрів України з резервного фонду державного бюджету Львівській обласній державній адміністрації для будівництва військових інженерно-технічних i фортифікаційних споруд, фортифікаційне обладнання оборонних рубежів, улаштування системи невибухових загороджень у Сумській області, та отримали можливість розпорядитись ними на власний розсуд (конвертувати в готівкові кошти або витратити на власні потреби).
Також, ОСОБА_5 , займаючи посаду заступника начальника управління - начальника відділу технагляду і проектних робіт Управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації і тимчасово виконуючи обов'язки за вакантною посадою начальника цього ж управління, використовуючи своє службове становище (надані йому повноваження) та пов'язані із цим можливості, маючи також відповідні спеціальні знання та досвід роботи у сфері будівництва, діючи протиправно, в порушення вимог ст. ст. 19, 68 Конституції України, ст. 18 Конвенції Організації Об'єднаних Націй проти корупції від 31.10.2003, ст. 22 Закону України «Про запобігання корупції», ст. 193 Господарського кодексу України, ст. ст. 526, 629 Цивільного кодексу України, п. п. 1.2, 6.1, 6.3, 6.4 Кошторисних норм України «Настанова з визначення вартості будівництва», затверджених наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281, розпоряджень Львівської ОДА від 15.02.2024 № 116/0/5-24ВА, від 04.04.2024 № 315/0/5-24ВА, від 29.04.2024 № 395/0/5-24ВА, діючи повторно, із прямим умислом, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, а також діючи з корисливих мотивів, з метою незаконного особистого збагачення, в умовах воєнного стану, будучи в складі організованої групи, виконуючи роль її організатора та керівника, вступив у злочинну змову (заздалегідь, тобто до початку кримінального правопорушення, домовився про спільне його вчинення) із іншим учасниками організованої групи, фізичною особою ОСОБА_7 , працівниками відділу технагляду та проектних робіт УКБ ЛОДА ОСОБА_12 та ОСОБА_13 , директором ТОВ «Інвестиційна компанія «Укрбудсервіс» ОСОБА_11 , а також представником ТОВ «Інвестиційна компанія «Укрбудсервіс» ОСОБА_17 , а також іншими невстановленими на даний час особами, в період з 19.01.2024 до 18.12.2024, перебуваючи у м. Львові та м. Суми, володіючи достатньою інформацією і будучи наділеним в силу займаної посади відповідними повноваженнями - маючи можливість приймати та здійснювати вплив на прийняття рішень, пов'язаних із будівництвом військових інженерно-технічних i фортифікаційних споруд та улаштування системи невибухових загороджень на території Сумської області, функції замовника якого були делеговані Львівській обласній військовій (державній) адміністрації, виконуючи відведену йому роль у вчиненні злочину, координував, контролював, погодив (у тому числі шляхом підписання) та забезпечив (у тому числі шляхом надання вказівок):
- укладення УКБ ЛОДА із ТОВ «ІК «Укрбудсервіс» договорів № 21 від 01.03.2024, № 2/21 від 12.09.2024 та № 3/21 від 12.12.2024, предметом яких є виконання робіт із будівництва об'єкта «Будівництво військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд (Опорний пункт № 21)», із визначенням у цих договорах ціни як динамічної;
- придбання (закупівлю) будівельних матеріалів (блоків БП-0,5-17*23д, блоків БП-0,5-17*23, панелей перекриття ПП-1, плит для підлоги ПП-1.1, плит покриття ПП-1, стінових панелей СПБ-1, стінових панелей СП-1м з вмонтованою заслонкою М3-1М, стінових панелей СПБ-2, стінових панелей СПБ-2 з вмонтованими захисними дверима Д-1м, стінових панелей СП-2 з вмонтованими захисними дверима Д-1м, а також геотекстилю 300г/м2, сітки сталевої з чарунками 100*100 д.6 мм, труб сталевих діаметром 76*4, дроту арматурного із низьковуглецевої сталі ВР-1, колод діаметром 150, лісоматеріалів для улаштування ВОП, блоків бетонних для стін підвалів марки ФСБ, геотекстилю 500 г/м2, дошок будівельних, колоди діаметром 150 та 200, колоди і дошки будівельні), необхідних для виконання робіт за вказаними договорами, у підприємств-виробників із залученням інших суб'єктів господарювання в якості посередників;
- складання та підписання актів КБ-2в та довідок КБ-3 про виконання робіт за даними договорами, в яких зазначена завищена (порівняно з фактичною вартістю їх придбання) вартість вищевказаних будівельних матеріалів на загальну суму 10 283 414 грн, а також завищена вартість (обсяг) виконаних робіт та витрат (порівняно з виконаними фактично) на загальну суму 1 095 518 грн, умисно не забезпечивши при цьому додержання вимог Закону України «Про здійснення державних закупівель», цільового та ефективного використання бюджетних коштів, а також вимог кошторисних норм України «Настанова з визначення вартості будівництва», затверджених наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281, зокрема, в частині уточнення договірної ціни (вартості виконаних робіт) та її складових (вартості ресурсів) з урахуванням економічно обґрунтованої поточної вартості цих складових, що змінилися на момент виконання відповідних робіт в порівнянні з діючою договірною ціною;
- перерахування із розрахункового рахунку УКБ ЛОДА № НОМЕР_1 на розрахунковий рахунок ТОВ «ІК «Укрбудсервіс» № НОМЕР_2 перераховані, в якості оплати за договорами № 21 від 01.03.2024, № 2/21 від 12.09.2024 та № 3/21 від 12.12.2024, грошові кошти на загальну суму 49 824 783 грн, із яких 11 378 932 грн. перераховані безпідставно внаслідок завищення (порівняно з фактичною вартістю їх придбання) вартості використаних будівельних матеріалів та завищення вартості (обсягів) виконаних робіт та витрат (порівняно з виконаними фактично),
внаслідок чого, при виконанні робіт із будівництва об'єкта «Будівництво військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд (Опорний пункт № 21) за договорами № 21 від 01.03.2024, № 2/21 від 12.09.2024 та № 3/21 від 12.12.2024, укладеними УКБ ЛОДА із ТОВ «ІК «Укрбудсервіс», ОСОБА_5 будучи в складі організованої групи, виконуючи роль її організатора та керівника, спільно із іншими учасниками організованої групи ОСОБА_7 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_11 , ОСОБА_17 та іншими невстановленими на даний час особами, заволоділи грошовими коштами в сумі 11 378 932 грн. (що більше ніж в шістсот разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення кримінального правопорушення та відповідно до пункту 3 примітки до статті 185 Кримінального кодексу України вважається особливо великими розмірами) із грошових коштів, виділених у 2024 році Кабінетом міністрів України з резервного фонду державного бюджету Львівській обласній державній адміністрації для будівництва військових інженерно-технічних i фортифікаційних споруд, фортифікаційне обладнання оборонних рубежів, улаштування системи невибухових загороджень у Сумській області, та отримали можливість розпорядитись ними на власний розсуд (конвертувати в готівкові кошти або витратити на власні потреби).
Також, ОСОБА_5 , займаючи посаду заступника начальника управління - начальника відділу технагляду і проектних робіт Управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації і тимчасово виконуючи обов'язки за вакантною посадою начальника цього ж управління, використовуючи своє службове становище (надані йому повноваження) та пов'язані із цим можливості, маючи також відповідні спеціальні знання та досвід роботи у сфері будівництва, діючи протиправно, в порушення вимог ст. ст. 19, 68 Конституції України, ст. 18 Конвенції Організації Об'єднаних Націй проти корупції від 31.10.2003, ст. 22 Закону України «Про запобігання корупції», ст. 193 Господарського кодексу України, ст. ст. 526, 629 Цивільного кодексу України, п. п. 1.2, 6.1, 6.3, 6.4 Кошторисних норм України «Настанова з визначення вартості будівництва», затверджених наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281, розпоряджень Львівської ОДА від 15.02.2024 № 116/0/5-24ВА, від 04.04.2024 № 315/0/5-24ВА, від 29.04.2024 № 395/0/5-24ВА, діючи повторно, із прямим умислом, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, а також діючи з корисливих мотивів, з метою незаконного особистого збагачення, в умовах воєнного стану, будучи в складі організованої групи, виконуючи роль її організатора та керівника, вступив у злочинну змову (заздалегідь, тобто до початку кримінального правопорушення, домовився про спільне його вчинення) із іншим учасниками організованої групи, фізичною особою ОСОБА_7 , працівниками відділу технагляду та проектних робіт УКБ Львівської ОВА ОСОБА_12 та ОСОБА_13 , директором ТОВ «Інвестиційна компанія Укрбудсервіс» ОСОБА_11 , представником ТОВ «Інвестиційна компанія Укрбудсервіс» ОСОБА_17 , а також іншими невстановленими на даний час особами, в період з 01.03.2024 до 18.12.2024 року, перебуваючи у м. Львові та м. Суми, володіючи достатньою інформацією і будучи наділеним в силу займаної посади відповідними повноваженнями - маючи можливість приймати та здійснювати вплив на прийняття рішень, пов'язаних із будівництвом військових інженерно-технічних i фортифікаційних споруд та улаштування системи невибухових загороджень (Опорний пункт № 52) на території Сумської області, функції замовника якого були делеговані Львівській обласній військовій (державній) адміністрації, виконуючи відведену йому роль у вчиненні злочину, координував, контролював, погодив (у тому числі шляхом підписання) та забезпечив (у тому числі шляхом надання вказівок):
-укладення УКБ ЛОДА із ТзОВ «Інвестиційна компанія» «Укрбудсервіс» договорів № 52 від 01.03.2024, № 2/52 від 12.09.2024 та № 3/52 від 12.12.2024, предметом яких є виконання робіт із будівництва об'єкта «Будівництво військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд (Опорний пункт № 52)», із визначенням у цих договорах ціни як динамічної;
-придбання (закупівлю) будівельних матеріалів (блоків БП-0,5-17*23д в кількості 2 шт, блоків БП-0,5-17*23, панелей перекриття ПП-1, плит для підлоги ПП-1.1, плит покриття ПП-1, стінових панелей СПБ-2, стінових панелей СПБ-2 з вмонтованими захисними дверима Д-1м, стінових панелей СП-1м з вмонтованою заслонкою М3-1М, стінових панелей СПБ-1) необхідних для виконання робіт за вказаними договорами, у підприємств-виробників із залученням інших суб'єктів господарювання в якості посередників;
-складання та підписання актів КБ-2в та довідок КБ-3 про виконання робіт за даними договорами, в яких зазначена завищена (порівняно з фактичною вартістю їх придбання) вартість вищевказаних будівельних матеріалів на загальну суму 8 129 973 грн, а також завищена вартість (обсяг) виконаних робіт та витрат (порівняно з виконаними фактично) на загальну суму 1 130 085 грн, умисно не забезпечивши при цьому додержання вимог Закону України «Про здійснення державних закупівель», цільового та ефективного використання бюджетних коштів, а також вимог кошторисних норм України «Настанова з визначення вартості будівництва», затверджених наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281, зокрема, в частині уточнення договірної ціни (вартості виконаних робіт) та її складових (вартості ресурсів) з урахуванням економічно обґрунтованої поточної вартості цих складових, що змінилися на момент виконання відповідних робіт в порівнянні з діючою договірною ціною;
-перерахування із розрахункового рахунку УКБ ЛОДА
№ НОМЕР_1 на розрахунковий рахунок ТзОВ «Інвестиційна компанія» «Укрбудсервіс» № НОМЕР_2 в якості оплати за договорами № 52 від 01.03.2024, № 2/52 від 12.09.2024 та № 3/52 від 12.12.2024, грошові кошти на загальну суму 39 735 714 грн, із яких 9 260 058 грн. перераховані безпідставно внаслідок завищення (порівняно з фактичною вартістю їх придбання) вартості використаних будівельних матеріалів та завищення вартості (обсягів) виконаних робіт та витрат (порівняно з виконаними фактично),
внаслідок чого, при виконанні робіт із будівництва об'єкта «Будівництво військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд (Опорний пункт № 52) за договорами № 52 від 01.03.2024, № 2/52 від 12.09.2024 та № 3/52 від 12.12.2024, укладеними УКБ ЛОДА із ТзОВ «Інвестиційна компанія» «Укрбудсервіс», ОСОБА_5 будучи в складі організованої групи, виконуючи роль її організатора та керівника, спільно з іншими учасниками організованої групи ОСОБА_7 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_11 , ОСОБА_17 , та іншими невстановленими на даний час особами, заволоділи грошовими коштами в сумі 9 260 058 грн. (що більше ніж в шістсот разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення кримінального правопорушення та відповідно до пункту 3 примітки до статті 185 Кримінального кодексу України вважається особливо великими розмірами) із грошових коштів, виділених у 2024 році Кабінетом міністрів України з резервного фонду державного бюджету Львівській обласній державній адміністрації для будівництва військових інженерно-технічних i фортифікаційних споруд, фортифікаційне обладнання оборонних рубежів, улаштування системи невибухових загороджень у Сумській області, та отримали можливість розпорядитись ними на власний розсуд (конвертувати в готівкові кошти або витратити на власні потреби).
Також, ОСОБА_5 , займаючи посаду заступника начальника управління - начальника відділу технагляду і проектних робіт Управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації і тимчасово виконуючи обов'язки за вакантною посадою начальника цього ж управління, використовуючи своє службове становище (надані йому повноваження) та пов'язані із цим можливості, маючи також відповідні спеціальні знання та досвід роботи у сфері будівництва, діючи протиправно, в порушення вимог ст. ст. 19, 68 Конституції України, ст. 18 Конвенції Організації Об'єднаних Націй проти корупції від 31.10.2003, ст. 22 Закону України «Про запобігання корупції», ст. 193 Господарського кодексу України, ст. ст. 526, 629 Цивільного кодексу України, п. п. 1.2, 6.1, 6.3, 6.4 Кошторисних норм України «Настанова з визначення вартості будівництва», затверджених наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281, розпоряджень Львівської ОДА від 15.02.2024 № 116/0/5-24ВА, від 04.04.2024 № 315/0/5-24ВА, від 29.04.2024 № 395/0/5-24ВА, діючи повторно, із прямим умислом, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, а також діючи з корисливих мотивів, з метою незаконного особистого збагачення, в умовах воєнного стану, будучи в складі організованої групи, виконуючи роль її організатора та керівника, вступив у злочинну змову (заздалегідь, тобто до початку кримінального правопорушення, домовився про спільне його вчинення) із іншим учасниками організованої групи, фізичною особою ОСОБА_7 , працівниками відділу технагляду та проектних робіт УКБ Львівської ОВА ОСОБА_12 та ОСОБА_13 , директором ТзОВ «Інвестиційна компанія» «Укрбудсервіс» ОСОБА_11 , представником ТзОВ «Інвестиційна компанія» «Укрбудсервіс» ОСОБА_17 , а також іншими невстановленими на даний час особами, в період з 19.01.2024 до 19.12.2024, перебуваючи у м. Львові та м. Суми, володіючи достатньою інформацією і будучи наділеним в силу займаної посади відповідними повноваженнями - маючи можливість приймати та здійснювати вплив на прийняття рішень, пов'язаних із будівництвом військових інженерно-технічних i фортифікаційних споруд та улаштування системи невибухових загороджень (Опорний пункт № 54) на території Сумської області, функції замовника якого були делеговані Львівській обласній військовій (державній) адміністрації, виконуючи відведену йому роль у вчиненні злочину, координував, контролював, погодив (у тому числі шляхом підписання) та забезпечив (у тому числі шляхом надання вказівок):
- укладення УКБ ЛОДА із ТзОВ «Інвестиційна компанія» «Укрбудсервіс» договорів № 54 від 01.03.2024, № 2/54 від 12.09.2024 та № 3/54 від 12.12.2024, предметом яких є виконання робіт із будівництва об'єкта «Будівництво військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд (Опорний пункт № 54)», із визначенням у цих договорах ціни як динамічної;
- придбання (закупівлю) будівельних матеріалів (блоків БП-0,5-17*23д, блоків БП-0,5-17*23, панелей перекриття ПП-1, плит для підлоги ПП-1.1, плит покриття ПП-1, стінових панелей СПБ-2, стінових панелей СПБ-2 з вмонтованими захисними дверима Д-1м, стінових панелей СП-1м з вмонтованою заслонкою М3-1М, стінових панелей СПБ-1, стінових панелей СП-2 з вмонтованими захисними дверима Д-1м, а також геотекстилю 300г/м2, сітки сталевої з чарунками 100*100 д.6 мм, колод діаметром 150, труб сталевих діаметром 76*4, дроту арматурного із низьковуглецевої сталі ВР-1, лісоматеріалів для улаштування ВОП, блоків БП-0,5-17*23, блоків БП-0,5-17*23д, блоків бетонних для стін підвалів марки ФСБ, геотекстилю 500 г/м2, дошок будівельних, колоди діаметром 200, колоди і дошки будівельні, лісоматеріали круглі хвойних порід для будівництва, довжина 3-6,5 м2, габіонів), необхідних для виконання робіт за вказаними договорами, у підприємств-виробників із залученням інших суб'єктів господарювання (в т.ч. ТОВ «Українсько будівельно-торгова компанія «Нова») в якості посередників;
- складання та підписання актів КБ-2в та довідок КБ-3 про виконання робіт за даними договорами, в яких зазначена завищена (порівняно з фактичною вартістю їх придбання) вартість вищевказаних будівельних матеріалів на загальну суму 8 942 713 грн., а також завищена вартість (обсяг) виконаних робіт та витрат (порівняно з виконаними фактично) на загальну суму 1 116 644 грн, умисно не забезпечивши при цьому додержання вимог Закону України «Про здійснення державних закупівель», цільового та ефективного використання бюджетних коштів, а також вимог кошторисних норм України «Настанова з визначення вартості будівництва», затверджених наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281, зокрема, в частині уточнення договірної ціни (вартості виконаних робіт) та її складових (вартості ресурсів) з урахуванням економічно обґрунтованої поточної вартості цих складових, що змінилися на момент виконання відповідних робіт в порівнянні з діючою договірною ціною;
- перерахування із розрахункового рахунку УКБ ЛОДА№ НОМЕР_1 на розрахунковий рахунок ТзОВ «Інвестиційна компанія» «Укрбудсервіс» № НОМЕР_2 в якості оплати за договорами № 54 від 01.03.2024, № 2/54 від 12.09.2024 та № 3/54 від 12.12.2024, грошові кошти на загальну суму 43 321 483 грн., із яких 10 059 357 грн. перераховані безпідставно внаслідок завищення (порівняно з фактичною вартістю їх придбання) вартості використаних будівельних матеріалів та завищення вартості (обсягів) виконаних робіт та витрат (порівняно з виконаними фактично),внаслідок чого, при виконанні робіт із будівництва об'єкта «Будівництво військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд
(Опорний пункт № 54)» за договорами № 54 від 01.03.2024, № 2/54 від 12.09.2024 та № 3/54 від 12.12.2024, укладеними УКБ ЛОДА із ТзОВ «Інвестиційна компанія» «Укрбудсервіс», ОСОБА_5 будучи в складі організованої групи, виконуючи роль її організатора та керівника, спільно із іншими учасниками організованої групи ОСОБА_7 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_11 , ОСОБА_17 та іншими невстановленими на даний час особами, заволоділи грошовими коштами в сумі 10 059 357 грн. (що більше ніж в шістсот разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення кримінального правопорушення та відповідно до пункту 3 примітки до статті 185 Кримінального кодексу України вважається особливо великими розмірами) із грошових коштів, виділених у 2024 році Кабінетом міністрів України з резервного фонду державного бюджету Львівській обласній державній адміністрації для будівництва військових інженерно-технічних i фортифікаційних споруд, фортифікаційне обладнання оборонних рубежів, улаштування системи невибухових загороджень у Сумській області, та отримали можливість розпорядитись ними на власний розсуд (конвертувати в готівкові кошти або витратити на власні потреби).
Також, ОСОБА_5 , займаючи посаду заступника начальника управління - начальника відділу технагляду і проектних робіт Управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації і тимчасово виконуючи обов'язки за вакантною посадою начальника цього ж управління, використовуючи своє службове становище (надані йому повноваження) та пов'язані із цим можливості, маючи також відповідні спеціальні знання та досвід роботи у сфері будівництва, діючи протиправно, в порушення вимог ст. ст. 19, 68 Конституції України, ст. 18 Конвенції Організації Об'єднаних Націй проти корупції від 31.10.2003, ст. 22 Закону України «Про запобігання корупції», ст. 193 Господарського кодексу України, ст. ст. 526, 629 Цивільного кодексу України, п. п. 1.2, 6.1, 6.3, 6.4 Кошторисних норм України «Настанова з визначення вартості будівництва», затверджених наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281, розпоряджень Львівської ОДА від 15.02.2024 № 116/0/5-24ВА, від 04.04.2024 № 315/0/5-24ВА, від 29.04.2024 № 395/0/5-24ВА, діючи повторно, із прямим умислом, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, а також діючи з корисливих мотивів, з метою незаконного особистого збагачення, в умовах воєнного стану, будучи в складі організованої групи, виконуючи роль її організатора та керівника, вступив у злочинну змову (заздалегідь, тобто до початку кримінального правопорушення, домовився про спільне його вчинення) із іншим учасниками організованої групи, працівником відділу технагляду та проектних робіт УКБ ЛОДА ОСОБА_12 , директором ТОВ «Будівельна Норма» ОСОБА_6 та представником ТОВ «Будівельна Норма» ОСОБА_16 , а також іншими невстановленими на даний час особами, в період з 19.01.2024 до 18.12.2024, перебуваючи у м. Львові та м. Суми, володіючи достатньою інформацією і будучи наділеним в силу займаної посади відповідними повноваженнями - маючи можливість приймати та здійснювати вплив на прийняття рішень, пов'язаних із будівництвом військових інженерно-технічних i фортифікаційних споруд та улаштування системи невибухових загороджень на території Сумської області, функції замовника якого були делеговані Львівській обласній військовій (державній) адміністрації, виконуючи відведену йому роль у вчиненні злочину, координував, контролював, погодив (у тому числі шляхом підписання) та забезпечив (у тому числі шляхом надання вказівок):
- укладення УКБ ЛОДА із ТОВ «Будівельна Норма» договорів № 1/19 від 01.03.2024, № 3/19 від 12.12.2024, предметом яких є виконання робіт із будівництва об'єкта «Будівництво військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд (Опорний пункт № 19)», із визначенням у цих договорах ціни як динамічної;
- придбання (закупівлю) будівельних матеріалів (дроту арматурного із низьковуглецевої сталі ВР-1, діаметром 4 мм, сітки сталевої з чарунками 100х100мм д.6мм, блоку БП-0,5-17х23, блоку БП-0,5-17х23д, блоку бетонного для стін, панелей перекриття ПП-1, плит для підлоги ПП-1.1, плит покриття ПП-1, стінових панелей СПБ-2, стінових панелей СПБ-2 з вмонтованими захисними дверима Д-1м, стінових панелей СП-1м з вмонтованою заслонкою М3-1М, стінових панелей СПБ-1, стінових панелей СП-2 з вмонтованими захисними дверима Д-1м, труб сталевих діаметром 76*4 мм, сітки сталевої з чарунками 100*100 мм, дроту армітурного із низьковуглецевої сталі ВР-1, діаметром 4 мм, колод діаметром 150 та 200, колоди, дошок будівельних, дошок обрізних з хвойних порід, щитів з дошок, геотекстилю 300 г/м2 та 500 г/м2, габіонів), необхідних для виконання робіт за вказаними договорами, у підприємств-виробників із залученням інших суб'єктів господарювання в якості посередників ( в.т.ч. ТОВ «Гео Вест», ТОВ «Гранд Індастріал груп», ТОВ «АФК Інвест», ТОВ «Завод решіткового настилу»);
- складання та підписання актів КБ-2в та довідок КБ-3 про виконання робіт за даними договорами, в яких зазначена завищена (порівняно з фактичною вартістю їх придбання) вартість вищевказаних будівельних матеріалів на загальну суму 8 711 993 грн, а також завищена вартість (обсяг) виконаних робіт та витрат (порівняно з виконаними фактично) на загальну суму 811 357 грн, умисно не забезпечивши при цьому додержання вимог Закону України «Про здійснення державних закупівель», цільового та ефективного використання бюджетних коштів, а також вимог кошторисних норм України «Настанова з визначення вартості будівництва», затверджених наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281, зокрема, в частині уточнення договірної ціни (вартості виконаних робіт) та її складових (вартості ресурсів) з урахуванням економічно обґрунтованої поточної вартості цих складових, що змінилися на момент виконання відповідних робіт в порівнянні з діючою договірною ціною;
- перерахування із розрахункового рахунку УКБ ЛОДА № UA528201720313201002201000865 на розрахунковий рахунок ТОВ «Будівельна норма» № НОМЕР_3 перераховані, в якості оплати за договорами № 1/19 від 01.03.2024, № 3/19 від 12.12.2024 грошові кошти на загальну суму 36 463 840,0 грн., із яких 9 523 350 грн. перераховані безпідставно внаслідок завищення (порівняно з фактичною вартістю їх придбання) вартості використаних будівельних матеріалів та завищення вартості (обсягів) виконаних робіт та витрат (порівняно з виконаними фактично),
внаслідок чого, при виконанні робіт із будівництва об'єкта «Будівництво військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд (Опорний пункт № 19) за договорами № 1/19 від 01.03.2024, № 3/19 від 12.12.2024, укладеними УКБ ЛОДА із ТОВ «Будівельна Норма», ОСОБА_5 будучи в складі організованої групи, виконуючи роль її організатора та керівника, спільно з іншими учасниками організованої групи ОСОБА_12 , ОСОБА_6 , ОСОБА_16 та іншими невстановленими на даний час особами, заволоділи грошовими коштами в сумі 9 523 350 грн (що більше ніж в шістсот разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення кримінального правопорушення та відповідно до пункту 3 примітки до статті 185 Кримінального кодексу України вважається особливо великими розмірами) із грошових коштів, виділених у 2024 році Кабінетом міністрів України з резервного фонду державного бюджету Львівській обласній державній адміністрації для будівництва військових інженерно-технічних i фортифікаційних споруд, фортифікаційне обладнання оборонних рубежів, улаштування системи невибухових загороджень у Сумській області, та отримали можливість розпорядитись ними на власний розсуд (конвертувати в готівкові кошти або витратити на власні потреби).
Також, ОСОБА_5 , займаючи посаду заступника начальника управління - начальника відділу займаючи посаду заступника начальника управління - начальника відділу технагляду і проектних робіт Управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації і тимчасово виконуючи обов'язки за вакантною посадою начальника цього ж управління, використовуючи своє службове становище (надані йому повноваження) та пов'язані із цим можливості, маючи також відповідні спеціальні знання та досвід роботи у сфері будівництва, діючи протиправно, в порушення вимог ст. ст. 19, 68 Конституції України, ст. 18 Конвенції Організації Об'єднаних Націй проти корупції від 31.10.2003, ст. 22 Закону України «Про запобігання корупції», ст. 193 Господарського кодексу України, ст. ст. 526, 629 Цивільного кодексу України, п. п. 1.2, 6.1, 6.3, 6.4 Кошторисних норм України «Настанова з визначення вартості будівництва», затверджених наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281, розпоряджень Львівської ОДА від 15.02.2024 № 116/0/5-24ВА, від 04.04.2024 № 315/0/5-24ВА, від 29.04.2024 № 395/0/5-24ВА, діючи повторно, із прямим умислом, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, а також діючи з корисливих мотивів, з метою незаконного особистого збагачення, в умовах воєнного стану, будучи в складі організованої групи, виконуючи роль її організатора та керівника, вступив у злочинну змову (заздалегідь, тобто до початку кримінального правопорушення, домовився про спільне його вчинення) із іншим учасниками організованої групи, працівником відділу технагляду та проектних робіт УКБ ЛОДА ОСОБА_12 , директором ТОВ «Будівельна Норма» ОСОБА_6 та представником ТОВ «Будівельна Норма» ОСОБА_16 , а також іншими невстановленими на даний час особами, в період з 19.01.2024 до 18.12.2024, перебуваючи у м. Львові та м. Суми, володіючи достатньою інформацією і будучи наділеним в силу займаної посади відповідними повноваженнями - маючи можливість приймати та здійснювати вплив на прийняття рішень, пов'язаних із будівництвом військових інженерно-технічних i фортифікаційних споруд та улаштування системи невибухових загороджень на території Сумської області, функції замовника якого були делеговані Львівській обласній військовій (державній) адміністрації, виконуючи відведену йому роль у вчиненні злочину, координував, контролював, погодив (у тому числі шляхом підписання) та забезпечив (у тому числі шляхом надання вказівок):
- укладення УКБ ЛОДА із ТОВ «Будівельна Норма» договорів № 1/56 від 01.03.2024, № 3/56 від 12.12.2024, предметом якого є виконання робіт із будівництва об'єкта «Будівництво військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд (Опорний пункт № 56)», із визначенням у цих договорах ціни як динамічної;
- придбання (закупівлю) будівельних матеріалів (дроту арматурного із низьковуглецевої сталі ВР-1, діаметром 4 мм, сітки сталевої з чарунками 100х100мм д.6мм, блоку БП-0,5-17х23, блоку БП-0,5-17х23д, блоку бетонного для стін, панелей перекриття ПП-1, плит для підлоги ПП-1.1, плит покриття ПП-1, стінових панелей СПБ-2, стінових панелей СПБ-2 з вмонтованими захисними дверима Д-1м, стінових панелей СП-1м з вмонтованою заслонкою М3-1М, стінових панелей СПБ-1, стінових панелей СП-2 з вмонтованими захисними дверима Д-1м, труб сталевих діаметром 76*4 мм, сітки сталевої з чарунками 100*100 мм, дроту армітурного із низьковуглецевої сталі ВР-1, діаметром 4 мм, колод діаметром 150 та 200, колоди, дошок будівельних, дошок обрізних з хвойних порід, щитів з дошок, геотекстилю 300 г/м2 та 500 г/м2, габіонів), необхідних для виконання робіт за вказаними договорами, у підприємств-виробників із залученням інших суб'єктів господарювання в якості посередників (в.т.ч. ТОВ «Гео Вест», ТОВ «Гран Індастріал груп», ТОВ «АФК Інвест», ТОВ «Завод решіткового настилу»);
- складання та підписання актів КБ-2в та довідок КБ-3 про виконання робіт за даними договорами, в яких зазначена завищена (порівняно з фактичною вартістю їх придбання) вартість вищевказаних будівельних матеріалів на загальну суму 7 555 894 грн, а також завищена вартість (обсяг) виконаних робіт та витрат (порівняно з виконаними фактично) на загальну суму 727 146 грн, умисно не забезпечивши при цьому додержання вимог Закону України «Про здійснення державних закупівель», цільового та ефективного використання бюджетних коштів, а також вимог кошторисних норм України «Настанова з визначення вартості будівництва», затверджених наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281, зокрема, в частині уточнення договірної ціни (вартості виконаних робіт) та її складових (вартості ресурсів) з урахуванням економічно обґрунтованої поточної вартості цих складових, що змінилися на момент виконання відповідних робіт в порівнянні з діючою договірною ціною;
- перерахування із розрахункового рахунку УКБ ЛОДА № UA528201720313201002201000865 на розрахунковий рахунок ТОВ «Будівельна норма» № НОМЕР_3 перераховані, в якості оплати за договорами № 1/56 від 01.03.2024, № 3/56 від 12.12.2024 грошові кошти на загальну суму 31 700 913,7 грн, із яких 8 283 040 грн перераховані безпідставно внаслідок завищення (порівняно з фактичною вартістю їх придбання) вартості використаних будівельних матеріалів та завищення вартості (обсягів) виконаних робіт та витрат (порівняно з виконаними фактично);
внаслідок чого, при виконанні робіт із будівництва об'єкта «Будівництво військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд (Опорний пункт № 56) за договорами № 1/56 від 01.03.2024, № 3/56 від 12.12.2024, укладеними УКБ ЛОДА із ТОВ «Будівельна Норма», ОСОБА_5 будучи в складі організованої групи, виконуючи роль її організатора та керівника, спільно іншими учасниками організованої групи ОСОБА_12 , ОСОБА_6 , ОСОБА_16 та іншими невстановленими на даний час особами, заволоділи грошовими коштами в сумі 8 283 040 грн (що більше ніж в шістсот разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення кримінального правопорушення та відповідно до пункту 3 примітки до статті 185 Кримінального кодексу України вважається особливо великими розмірами) із грошових коштів, виділених у 2024 році Кабінетом міністрів України з резервного фонду державного бюджету Львівській обласній державній адміністрації для будівництва військових інженерно-технічних i фортифікаційних споруд, фортифікаційне обладнання оборонних рубежів, улаштування системи невибухових загороджень у Сумській області, та отримали можливість розпорядитись ними на власний розсуд (конвертувати в готівкові кошти або витратити на власні потреби).
Водночас закінчити досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні в зазначений вище строк, який в цьому випадку завершується 08.04.2026 року, неможливо внаслідок особливої складності цього кримінального провадження, що зумовлено обсягом та специфікою процесуальних дій, необхідних для здійснення досудового розслідування, а саме слід:
- отримати висновки 25 судових почеркознавчих та технічних експертиз, призначення яких не було здійснено своєчасно у зв'язку із перебуванням матеріалів кримінального провадження, на дослідженні в Західному офісі Держаудитслужби України, на дослідженні в експертів Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України, Івано-Франківського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, в межах виконання інших судових експертиз;
-з врахуванням відомостей отриманих в ході проведення слідчих (розшукових) дій, відповідних судових експертиз вирішити питання про зміну раніше повідомлених підозр;
-провести обшуки у місцях фактичного місцезнаходження ТОВ «Батерсон Поінт», ТОВ «Щирецький ЗЗВ», ТОВ «Еталонторгсервіс», ТОВ «Авто Центр+», ТОВ «Сандріна Компані», ТОВ «Українсько будівельно-торгова компанія «Нова», ТОВ «Ефе Бетон», ТОВ «Грін Вуд Пром», ТОВ «Гео Вест», ТОВ «Гран Індастріал груп», ТОВ «АФК Інвест», ТОВ «Завод решіткового настилу», ПП «Леодім», ТОВ «Асфальтпром Груп», ФОП ОСОБА_18 , з метою вилучення документів щодо виробництва та продажу будівельних матеріалів, які ТОВ «Будівельна Компанія «Львів», ТОВ «Інвестиційна Компанія «Укрбудсервіс», ТОВ «Будівельна норма» використовували на території Сумської області при будівництві військових інженерно-технічних i фортифікаційних споруд;
-допитати службових осіб ТОВ «Батерсон Поінт», ТОВ «Щирецький ЗЗВ», ТОВ «Еталонторгсервіс», ТОВ «Авто Центр+», ТОВ «Сандріна Компані», ТОВ «Українсько будівельно-торгова компанія «Нова», ТОВ «Ефе Бетон», ТОВ «Грін Вуд Пром», ТОВ «Гео Вест», ТОВ «Гран Індастріал груп», ТОВ «АФК Інвест», ТОВ «Завод решіткового настилу», ПП «Леодім», ТОВ «Асфальтпром Груп», ФОП ОСОБА_18 , з приводу обставин кримінального провадження;
-провести аналіз вилучених товаро-транспортних накладних щодо перевезення будівельних матеріалів від підприємств-виробників до ТОВ «Будівельна Компанія «Львів», ТОВ «Інвестиційна Компанія «Укрбудсервіс», ТОВ «Будівельна норма»;
-встановити та допитати осіб, які здійснювали перевезення будівельних матеріалів від підприємств-виробників до ТОВ «Будівельна Компанія «Львів», ТОВ «Інвестиційна Компанія «Укрбудсервіс», ТОВ «Будівельна норма» з приводу обставин кримінального провадження;
- одержати з Управління запобігання фінансовим операціям, пов'язаним з легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом ГУ ДПС у Львівській області висновки аналітичних досліджень фінансово-господарських операцій ТОВ «БК Львів» (ЄДРПОУ 40417284), ТОВ «ІК «Укрбудсервіс» (ЄДРПОУ 40433945), ТОВ «Будівельна норма» (ЄДРПОУ 45139862);
- додатково допитати підозрюваних ОСОБА_5 , ОСОБА_10 , ОСОБА_6 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_7 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , а також інших осіб, у тому числі свідків, із пред'явленням останнім матеріалів негласних слідчих (розшукових) дій, та провести їх одночасний допит щодо обставини, що підлягають доказуванню в ході даного кримінального провадження;
- провести інші слідчі (розшукові) та процесуальні дії, в яких виникне необхідність в ході подальшого досудового розслідування для повного та всебічного дослідження обставин кримінального правопорушення.
Наведене є об'єктивними причинами, які перешкоджають завершенню досудового розслідування до закінчення дії попередньої ухвали щодо покладення на нього обов'язків, передбачених ст. 194 КПК України, оскільки провести зазначені слідчі (процесуальні) дії раніше не виявилось можливим через їх значний обсяг, тривалість проведення, залежність їх проведення від результатів попередньо проведених, особливу складність цього кримінального провадження, що пов'язано з специфікою суб'єктів вчинення кримінального правопорушення.
Прокурор в судовому засіданні підтримав подане ним клопотання.
Захисник та підозрювані ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 заперечили проти задоволення вказаного клопотання. Вважають, що в органу досудового розслідування було більш ніж достатньо часу для проведення всіх слідчих дій.
Інші учасники процесу в судове засідання не з'явилися. На адресу суду скерували заяви про розгляд вказаної справи без їх участі.
Повідомлення про підозру у вчиненні вказаних кримінальних правопорушень складено 08.10.2025 та цього ж дня вручено підозрюваним ОСОБА_5 , ОСОБА_10 , ОСОБА_6 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_7 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 .
Строк досудового розслідування завершується 08 квітня 2026 року.
Обґрунтованість підозри у вчиненні інкримінованих кримінальних правопорушень підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме:
- матеріалами УСР у Львівській області ДСР НП України щодо виявлення ознак кримінального правопорушення від 12.04.2024;
- матеріалами УСБУ у Львівській області щодо виявлення ознак кримінального правопорушення від 26.06.2025;
- розпорядженнями Кабінету Міністрів України від 19.01.2024 № 37-р, від 02.04.2024 № 287-р, від 12.04.2024 № 331-р «Про виділення коштів з резервного фонду державного бюджету»;
- розпорядженнями Львівської обласної військової (державної) адміністрації від 15.02.2024 № 116/0/5-24ВА, від 04.04.2024 № 315/0/5-24ВА, від 29.04.2024 № 395/0/5-24ВА «Про розподіл коштів державного бюджету»;
- довідкою (висновком) Західного офісу Держаудитслужби від 14.08.2025 за наслідками проведення документальної перевірки діяльності УКБ ЛОДА з питань дотримання встановленого законодавством України порядку використання товарно-матеріальних цінностей, коштів при прийнятті виконаних робіт по будівництву військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд на території Сумської області; здійснення аналізу нормативно-правових актів, укладених договорів, проектно-кошторисної документації, актів приймання виконаних робіт та відповідних бухгалтерських документів;
- укладеними УКБ ЛОДА із ТОВ «БК Львів» договорами № 1/16 від 01.03.2024, № 2/16 від 05.09.2024 та № 3/16 від 12.12.2024; актами КБ-2в та довідками КБ-3 про виконання робіт за даними договорами;
- укладеними УКБ ЛОДА із ТОВ «БК Львів» договорами № 1/17 від 01.03.2024, № 2/17 від 27.08.2024, № 3/17 від 12.12.2024; актами КБ-2в та довідками КБ-3 про виконання робіт за даними договорами;
- укладеними УКБ ЛОДА із ТОВ «ІК «Укрбудсервіс» договорами №21 від 01.03.2024, № 2/21 від 12.09.2024 та № 3/21 від 12.12.2024; актами КБ-2в та довідками КБ-3 про виконання робіт за даними договорами;
- укладеними УКБ ЛОДА із ТОВ «ІК «Укрбудсервіс» договорами №52 від 01.03.2024, № 2/52 від 12.09.2024 та № 3/52 від 12.12.2024; актами КБ-2в та довідками КБ-3 про виконання робіт за даними договорами;
- укладеними УКБ ЛОДА із ТОВ «ІК «Укрбудсервіс» договорами №54 від 01.03.2024, № 2/54 від 12.09.2024 та № 3/54 від 12.12.2024; актами КБ-2в та довідками КБ-3 про виконання робіт за даними договорами;
- укладеними УКБ ЛОДА із ТОВ «Будівельна Норма» договорами № 1/19 від 01.03.2024, № 3/19 від 12.12.2024; актами КБ-2в та довідками КБ-3 про виконання робіт за даними договорами;
- укладеними УКБ ЛОДА із ТОВ «Будівельна Норма» договорами № 1/56 від 01.03.2024, № 3/56 від 12.12.2024; актами КБ-2в та довідками КБ-3 про виконання робіт за даними договорами;
- висновком експерта Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України за результатами проведення комплексної будівельно-технічної та товарознавчої експертизи від 16.09.2025 № 3379-Е (ВОП 16);
- висновком експерта Івано-Франківського НДКЦ МВС України за результатами проведення судової економічної експертизи від 19.12.2025 № СЕ-19/109-25/15257-ЕК (ВОП 16);
- висновком експерта Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України за результатами проведення комплексної будівельно-технічної та товарознавчої експертизи від 09.09.2025 № 3378-Е (ВОП 17);
- висновком експерта Івано-Франківського НДКЦ МВС України за результатами проведення судової економічної експертизи від 08.12.2025 № СЕ-19/109-25/15252-ЕК (ВОП 17);
- висновком експерта Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України за результатами проведення комплексної будівельно-технічної та товарознавчої експертизи від 09.09.2025 № 3372-Е (ВОП 19);
- висновком експерта Івано-Франківського НДКЦ МВС України за результатами проведення судової економічної експертизи від 17.12.2025 № СЕ-19/109-25/15256-ЕК (ВОП 19);
- висновком експерта Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України за результатами проведення комплексної будівельно-технічної та товарознавчої експертизи від 28.08.2025 № 3371-Е (ВОП 56);
- висновком експерта Івано-Франківського НДКЦ МВС України за результатами проведення судової економічної експертизи від 11.12.2025 № СЕ-19/109-25/15254-ЕК (ВОП 56);
- висновком експерта Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України за результатами проведення комплексної будівельно-технічної та товарознавчої експертизи від 23.09.2025 № 3382-Е (ВОП 21);
- висновком експерта Івано-Франківського НДКЦ МВС України за результатами проведення судової економічної експертизи від 15.12.2025 № СЕ-19/109-25/15255-ЕК (ВОП 21);
- висновком експерта Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України за результатами проведення комплексної будівельно-технічної та товарознавчої експертизи від 19.09.2025 № 3381-Е (ВОП 52);
- висновком експерта Івано-Франківського НДКЦ МВС України за результатами проведення судової економічної експертизи від 21.11.2025 № СЕ-19/109-25/15250-ЕК (ВОП 52);
- висновком експерта Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України за результатами проведення комплексної будівельно-технічної та товарознавчої експертизи від 15.09.2025 № 3380-Е (ВОП 54);
- висновком експерта Івано-Франківського НДКЦ МВС України за результатами проведення судової економічної експертизи від 27.11.2025 № СЕ-19/109-25/15251-ЕК (ВОП 54);
- протоколами НСРД № 4619/55/112/2024 від 15.08.2024;
№ 4620/55/112/2024 від 15.08.2024; № 4621/55/112/01-2024 від 15.08.2024;
- іншими матеріалами кримінального провадження № 42024142400000023 від 12.04.2024.
Відповідно до ч. 1 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.
Досудове розслідування повинно бути закінчено протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину.
Відповідно до ст. 294 КПК України якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 цього Кодексу.
Якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 2 абзацу третього частини першої статті 219 цього Кодексу, він може бути продовжений в межах строків, встановлених пунктами 2 та 3 частини другої статті 219 цього Кодексу:
1) до трьох місяців - керівником місцевої прокуратури, заступником Генерального прокурора;
2) до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником регіональної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора;
3) до дванадцяти місяців - слідчим суддею, за клопотанням слідчого, погодженим з Генеральним прокурором чи його заступниками.
Як вбачається з матеріалів клопотання, слідчі дії в межах кримінального провадження не завершені.
Крім того, як зазначає слідчий, в межах даного кримінального провадження необхідно також здійснити ряд слідчих дій, серед яких слід:
-отримати висновки 25 судових почеркознавчих та технічних експертиз, призначення яких не було здійснено своєчасно у зв'язку із перебуванням матеріалів кримінального провадження, на дослідженні в Західному офісі Держаудитслужби України, на дослідженні в експертів Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України, Івано-Франківського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, в межах виконання інших судових експертиз;
-з врахуванням відомостей отриманих в ході проведення слідчих (розшукових) дій, відповідних судових експертиз вирішити питання про зміну раніше повідомлених підозр;
-провести обшуки у місцях фактичного місцезнаходження ТОВ «Батерсон Поінт», ТОВ «Щирецький ЗЗВ», ТОВ «Еталонторгсервіс», ТОВ «Авто Центр+», ТОВ «Сандріна Компані», ТОВ «Українсько будівельно-торгова компанія «Нова», ТОВ «Ефе Бетон», ТОВ «Грін Вуд Пром», ТОВ «Гео Вест», ТОВ «Гран Індастріал груп», ТОВ «АФК Інвест», ТОВ «Завод решіткового настилу», ПП «Леодім», ТОВ «Асфальтпром Груп», ФОП ОСОБА_18 , з метою вилучення документів щодо виробництва та продажу будівельних матеріалів, які ТОВ «Будівельна Компанія «Львів», ТОВ «Інвестиційна Компанія «Укрбудсервіс», ТОВ «Будівельна норма» використовували на території Сумської області при будівництві військових інженерно-технічних i фортифікаційних споруд;
-допитати службових осіб ТОВ «Батерсон Поінт», ТОВ «Щирецький ЗЗВ», ТОВ «Еталонторгсервіс», ТОВ «Авто Центр+», ТОВ «Сандріна Компані», ТОВ «Українсько будівельно-торгова компанія «Нова», ТОВ «Ефе Бетон», ТОВ «Грін Вуд Пром», ТОВ «Гео Вест», ТОВ «Гран Індастріал груп», ТОВ «АФК Інвест», ТОВ «Завод решіткового настилу», ПП «Леодім», ТОВ «Асфальтпром Груп», ФОП ОСОБА_18 , з приводу обставин кримінального провадження;
-провести аналіз вилучених товаро-транспортних накладних щодо перевезення будівельних матеріалів від підприємств-виробників до ТОВ «Будівельна Компанія «Львів», ТОВ «Інвестиційна Компанія «Укрбудсервіс», ТОВ «Будівельна норма»;
-встановити та допитати осіб, які здійснювали перевезення будівельних матеріалів від підприємств-виробників до ТОВ «Будівельна Компанія «Львів», ТОВ «Інвестиційна Компанія «Укрбудсервіс», ТОВ «Будівельна норма» з приводу обставин кримінального провадження;
- одержати з Управління запобігання фінансовим операціям, пов'язаним з легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом ГУ ДПС у Львівській області висновки аналітичних досліджень фінансово-господарських операцій ТОВ «БК Львів» (ЄДРПОУ 40417284), ТОВ «ІК «Укрбудсервіс» (ЄДРПОУ 40433945), ТОВ «Будівельна норма» (ЄДРПОУ 45139862);
- додатково допитати підозрюваних ОСОБА_5 , ОСОБА_10 , ОСОБА_6 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_7 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , а також інших осіб, у тому числі свідків, із пред'явленням останнім матеріалів негласних слідчих (розшукових) дій, та провести їх одночасний допит щодо обставини, що підлягають доказуванню в ході даного кримінального провадження;
- провести інші слідчі (розшукові) та процесуальні дії, в яких виникне необхідність в ході подальшого досудового розслідування для повного та всебічного дослідження обставин кримінального правопорушення.
Вказане в сукупності свідчить про те, що докази отримані в результаті проведення згаданих вище слідчих дій можуть бути використані під час судового розгляду та матимуть важливе значення для встановлення істини у кримінальному провадженні.
З огляду на те, що проведення цих дій вимагає додаткового часу, клопотання слідчого підлягає до задоволення.
Керуючись вимогами статей 107, 219, 294, 295-1 КПК України,
Клопотання старшого слідчого Другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Львові) ТУ ДБР розташованого у м. Львові ОСОБА_8 , яке погоджене з першим заступником Генерального прокурора ОСОБА_9 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42024142400000023 від 12.04.2024 - задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42024142400000023 від 12.04.2024 за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України, ОСОБА_10 , ОСОБА_6 , ОСОБА_11 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, та ОСОБА_12 , ОСОБА_7 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України, - до 9 (дев?яти) місяців, тобто до 08 липня 2026 року включно.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1