Справа № 301/1382/25
1-кп/301/88/26
"02" квітня 2026 р. м. Іршава
Іршавський районний суд Закарпатської області в складі головуючої судді ОСОБА_1 , розглянувши клопотання прокурора відділу захисту інтересів дітей та протидії домашньому насильству обласної прокуратури ОСОБА_2 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції по кримінальному провадженню № 62024140160000741 від 15.11.2024 року за обвинуваченням ОСОБА_3 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 286 КК України,
В провадженні Іршавського районного суду Закарпатської області знаходиться вказане кримінальне провадження.
02.04.2026 до суду надійшло клопотання прокурора відділу захисту інтересів дітей та протидії домашньому насильству обласної прокуратури ОСОБА_2 про розгляд кримінального провадження, призначеного на 11:00 годину 03.04.2026 та всіх наступних судових засідань у режимі відеоконференції за допомогою власних технічних засобів, через територіальною віддаленістю до Іршавського районного суду та неможливістю прибути у судове засідання, за його участі та участі прокурора ОСОБА_4 ..
Суд, дослідивши клопотання, приходить до наступних висновків.
Відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі, яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров'я або з інших поважних причин.
Частина 2 ст. 336 КПК України передбачає, що суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження.
У зв'язку з тим, що прокурор ОСОБА_2 не може з'явитися в судове засідання, а тому з метою забезпечення оперативності судового провадження та розумних строків його розгляду, суддя вважає за необхідне проводити судове засідання з розгляду даного кримінального провадження в режимі відеоконференції за допомогою власних технічних засобів.
У частині клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції з прокурором ОСОБА_4 , слід відмовити, оскільки повноважень такої у матеріалах кримінального провадження не має.
Керуючись ст. 336 КПК України, суддя,
Клопотання прокурора відділу захисту інтересів дітей та протидії домашньому насильству обласної прокуратури ОСОБА_2 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції по кримінальному провадженню № 62024140160000741 від 15.11.2024 року за обвинуваченням ОСОБА_3 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 286 КК України - задовольнити частково.
Судове засідання по справі, призначене на 11 годину 00 хвилин 03.04.2026 у кримінальному провадженні - провести за участю прокурора відділу захисту інтересів дітей та протидії домашньому насильству обласної прокуратури ОСОБА_2 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою за допомогою системи "EasyCon" з прокурором ОСОБА_2 (ел. адреса: ІНФОРМАЦІЯ_1 ).
Попередити, що відповідно до пункту 46 Положення ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Копію ухвали про участь особи в судовому засіданні в режимі відеоконференції направити прокурору ОСОБА_2 .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Іршавського
районного суду: ОСОБА_1