Справа № 761/32409/25
Провадження № 3/761/78/2026
23 березня 2026 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Хардіна О.П., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Координаційно-моніторингової митниці ДМС України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , за частиною 1 статті 483 КУпАП, -
Як убачається з протоколу про адміністративне правопорушення № 0042/UA126000/2025, керівник ТОВ «ДИВОДІМ» ОСОБА_1 вчинив дії, спрямовані на переміщення товарів загальною вартістю 3 184 117,26 грн., через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом подання митному органу, як підстави для переміщення товарів документів, таких, що містять неправдиві відомості щодо відправника, одержувача, а також неправдиві відомості, необхідні для визначення їх митної вартості.
Відповідно до інформації, наявної в реєстрі порушників митних правил бази даних ЄАІС Держмитслужби та АСМО «Інспектор», гр. ОСОБА_1 протягом 2023-2024 років не притягувався до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачено ст. 483 або ст. 482 Митного кодексу України.
Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України.
Так, статтею 9 КУпАП визначено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
При цьому, як встановлено в ході судового розгляду, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , помер, про що 29.01.2026 року складено відповідний актовий запис №2016.
Згідно ч. 9 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі смерті особи, щодо якої було розпочато провадження в справі.
Таким чином, дослідивши та проаналізувавши матеріали справи про адміністративне правопорушення, враховуючи, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 помер, вважаю за необхідне закрити провадження у справі відносно ОСОБА_1 на підставі п. 9 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку зі смертю особи, щодо якої було розпочато провадження в справі.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 9, 51, 245, 247, 283-285, 294 КУпАП, суд -
Провадження у справі відносно ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , закрити на підставі п. 9 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку зі смертю особи, щодо якої було розпочато провадження в справі.
На постанову суду по справі про адміністративне правопорушення може бути подана скарга до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення. Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя О.П. Хардіна