Справа №295/5463/26
1-кс/295/2114/26
31.03.2026 року м. Житомир
Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ ВП №1 Житомирського РУП №1 ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до документів в кримінальному провадженні № 42025062190000023 від 13.01.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, -
Слідчий за погодженням з процесуальним керівником звернулася до слідчого судді з клопотанням, в якому зазначено, що до Коростишівської окружної прокуратури надійшли матеріали УСБУ в Житомирській області щодо можливого розтрачання бюджетних коштів посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_1 під час виконання робіт з капітального ремонту покрівлі та споруди цивільного захисту ІНФОРМАЦІЯ_2 , внаслідок чого завдано збитків інтересам громади (сума встановлюється).
Встановлено, що 20.11.2023 між ІНФОРМАЦІЯ_3 в особі начальника ОСОБА_4 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » в особі директора ОСОБА_5 укладено договори №316 та №317 по об'єкту в с. Жадьки Житомирського району. У подальшому до обох договорів укладались додаткові угоди щодо продовження строків виконання робіт та внесення змін, які, однак, у встановленому порядку не зареєстровані.
Станом на 01.11.2025 за договором №316 було виділено 3 112 380,83 грн (94% від суми), а за договором №317 - 1 316 332,45 грн (42% від суми).
З метою повного, всебічного та об'єктивного розслідування обставин кримінального провадження виникла необхідність у тимчасовому доступі до речей і документів із можливістю вилучення їх оригіналів.
В судове засідання слідчий не з'явилася, в прохальній частині клопотання просить проводити розгляд справи без її участі, клопотання підтримала та просила його задовольнити.
Згідно вимог ст. 107 КПК України фіксування судового засідання технічними засобами не здійснювалось.
Розгляд клопотання проведено за відсутності особи, у володінні якої перебувають документи, з урахуванням достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза їх змін, переховування або знищення.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотання доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Беручи до уваги викладене вище, з метою повного та неупередженого розслідування кримінального правопорушення, встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження, враховуючи, що документи, до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ мають значення для встановлення істини по справі, слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає до задоволення.
Керуючись ст. 159, 160, 162, 163 КПК України, слідчий суддя,
Клопотання задовольнити.
Надати слідчим слідчої групи у кримінальному провадженні за № 42025062190000023, а саме: слідчим СВ ВП № 1 ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , а також оперуповноваженому 1 сектору Житомирського РВ Управління СБ України в Житомирській області ОСОБА_14 дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, із можливістю вилучення оригіналів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_5 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що за адресою: АДРЕСА_1 , а саме до:
-договорів, укладених між ІНФОРМАЦІЯ_5 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) на розроблення проєктно-кошторисної документації по об'єкту «Капітальний ремонт аварійної покрівлі ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою: АДРЕСА_2 » з додатками, додатковими угодами, змінами та доповненнями, технічними завданнями, актами виконаних робіт, актами прийому передачі, тощо;
-проєктно-кошторисної документації та робочих проєктів, складених по об'єкту «Капітальний ремонт аварійної покрівлі ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою: АДРЕСА_2 » на виконання умов договору укладеного ІНФОРМАЦІЯ_5 (код ЄРДПОУ НОМЕР_1 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 );
-договорів, укладених ІНФОРМАЦІЯ_5 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) на розроблення проєктно-кошторисної документації по об'єкту «Капітальний ремонт аварійної покрівлі ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою: АДРЕСА_2 » з додатками, додатковими угодами, змінами та доповненнями, технічними завданнями, актами виконаних робіт форми № КБ-2в і № КБ-3в з платіжними дорученнями про сплату коштів за виконанні роботи по вищевказаним договорам; договорами про авторський та технічний нагляд з платіжними дорученнями про сплату коштів за виконанні роботи згідно укладених договорів по вищевказаним об'єктам; актами прийому передачі, актами про введення в експлуатацію вищевказаних об'єктів, тощо;
-проєктно-кошторисної документації та робочих проєктів по об'єкту «Капітальний ремонт аварійної покрівлі ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою: АДРЕСА_2 », зі змінами, доповненнями, коригуваннями, тощо;
-інших документів, що стосуються виконання робочих проєктів по об'єкту «Капітальний ремонт аварійної покрівлі ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою: АДРЕСА_2 ».
Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_5 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що за адресою: АДРЕСА_1 , створити умови для проведення процесуальної дії, а саме тимчасового доступу до речей та документів у зазначеному приміщенні, та видати їх особі, якою буде здійснюватися тимчасовий доступ.
Строк дії ухвали встановити один місяць з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, може бути постановлено ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1